Hosting më i Lirë

imazhi i një databazari zbritjeKthehu kur fillova faqen time të parë, mbaj mend që kam paguar gati 40 dollarë dollarë për një pritje standarde të përbashkët. Industria pritëse ka bërë një rrugë të gjatë që nga ajo kohë.


Kur flasim për pritjen e asaj që vërtet po flasim janë të dhënat e të dhënave. Nëse nuk jeni të sigurt për atë që në të vërtetë një qendër e të dhënave mendoni për filmin tuaj të preferuar Sci-Fi me rreshta mbi rreshtat e kompjuterave. Lloj si kjo imazh në të djathtë.

Kompanitë si Amazon kanë filluar Shërbimet Ueb Amazon të cilat mbizotërojnë tregun global të cloud informatikës. Rezultati është ekonomi masive në shkallë për kompanitë pritëse që tani mund të marrin me qira hapësirë ​​serveri për një pjesë të asaj që kanë paguar më parë.

Pritja moderne e lirë e internetit siguron shpejtësinë, performancën dhe karakteristikat që planet e shtrenjta të pritjes së trashëgimisë që përdoren për të ofruar për një pjesë të çmimit.

Kur është fjala për mbajtjen e lirë rregulli është më shumë burime të serverit aq më i lirë do të jetë plani juaj. Për këtë arsye nëse jeni duke kërkuar të kurseni para duke shkuar me nikoqirët më të mëdhenj mbi kompanitë lokale është rruga për të shkuar.

Këshillë ProAi plan për strehimin e trashëgimisë që ju tashmë mund të paguani 20-40 $ / muaj për të mund të blihet për më pak se një dollar. Nëse jeni duke blerë nga një kompani lokale australiane pritëse, ju me siguri po paguani shumë.

Në këtë rishikim, ne vetëm rekomandojmë tre kompani. Zgjedhja e parë është shumë më e lirë dhe gjithashtu ruan akoma më shumë kohë, performancë dhe karakteristika shtesë.

Dy të tjerët janë zgjedhje premium për ata që kërkojnë një fleksibilitet pak më të madh dhe të performancës.

Nëse jeni kurioz se si e provojmë kohën e duhur, ju lutemi shikoni gjurmimi i faqes tonë live këtu.

Karakteristikat kryesore
 • Duart e lira të hostit poshtë
 • Shpejtësi e madhe
 • Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur
 • 24/7/365 Mbështetje
 • Politika e kthimit të 30 ditëve
rekuizitë
 • Koha e shpejtë e ngarkesës
 • Një nga kohëzgjatjet më të larta
 • Kontratat e gjata të promovimit
Cons
 • Asnjë domen falas dhe SSL në shkallën më të ulët

Mirë, ju jeni duke kërkuar për një pritje të lirë. Epo, e gjete. Me siguri po mendoni se duhet të hiqni dorë nga një bandë e tërë për të përdorur një shërbim pritës që është më i lirë se dy dollarë. Këtu gaboni.

Ishim pak skeptik kur filluam të rrëmbeheshim më parë nga Hostinger. Në kohën që çmimi i tyre ishte 0.80 $. Ishte e thjeshtë t’i shkruani ato si një tjetër shërbim nën-dollar pritës. Pastaj i testuam. Shpejtësitë që ata postuan shpërthejnë pothuajse çdo shërbim tjetër nga uji dhe kohëzgjatjet e tyre janë shumë afër 100%.

Si ishte e mundur kjo ?! Le të shohim disa nga karakteristikat e tyre.

Shpejtësia dhe uptimes

Le të shohim disa metrikë.

Do gjë nën 2000Ms është një kohë e mirë e ngarkesës. Kjo do të thotë që një faqe në internet kërkon dy sekonda për t’u ngarkuar.

Hostinger postoi një Koha e ngarkesës 389Ms. Kjo do të thotë se faqet e tyre në internet ngarkesa mjaft shpejt. Hostinger jep përparësi në shpejtësinë e serverit të tyre sesa shumica dhe vërtet tregon.

Kohët e fundit për Hostinger janë po aq qesharake të mira. Anydo kohëzgjatje mbi 98% konsiderohet e mirë. Me 99.90%, Hostinger orë në një prej kohërave më të larta në industri.

Çmimeve

Praktikat e lira të çmimeve të mbajtjes së faqeve në internet janë sinqerisht një problem. Ata ju joshin me një çmim promovues super të lirë dhe atëherë kur mbarimi i reklamës me ta ka mbaruar ata dyfishojnë ose trefishojnë çmimin.

Sinqerisht, Hostinger nuk është ndryshe. Sidoqoftë, ju mund të bllokoni çmimin promovues për katër vjet. Po, katër vjet. Kjo mund të shihet si një negative për disa njerëz, por për të tjerët që ju njohin’Do të keni një pritje të lirë dhe të besueshme për kaq gjatë është një plus.

Ka probleme në shkallën më të ulët. Ju don’t merrni një domain falas dhe ju don’merrni një SSL falas. Ju mund të azhurnoni në një plan pak më të shtrenjtë me 3,95 $ në muaj (jo saktësisht i shtrenjtë) dhe të merrni domain, SSL, si dhe kopje rezervë falas ditore.

Blerësi kini kujdes, shënimi pas çmimit promovues për Hostinger është më i shpejtë se shumë vende të tjera. Ju mund të kyçeni në 1.45 dollarë në muaj për katër vjet, por pas kësaj, ju do të kërkoni në 7,99 $ në muaj. Plani 2,95 dollarë në muaj do të shkonte deri në 11,95 $ në muaj dhe plani 3,95 $ në muaj do të arrinte në 15,95 $. Hostinger isn’duke luajtur me ato çmime.

Ashtu si çdo shërbim tjetër hosting në këtë varg çmimesh, Hostinger pëlqen të fillojë nga ju të ulët dhe më pas të ngrejë çmimin. Ata japin kontrata super të gjata promovuese që do të thotë se kjo praktikë mund të përfitohet nga klienti (d.m.th. ju).

Ndërtues falas i faqes në internet – Zyro

Hostinger’Ndërtuesi i faqes në internet quhet Zyro dhe së fundmi u rregullua plotësisht. Falë një bollëk karakteristikash të reja që mori, tani ajo shkon deri tek këmbët me ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet atje.

hostinger rregulloje

Zyro vjen me një UI miqësor dhe mjaft karakteristika si certifikata falas SSL për të vërtetuar domenin tuaj, ruajtjen e pakufizuar të SSD dhe bandën e pakufizuar

Një tipar më gjetëm mjaft e dobishme ishte një bibliotekë e madhe e imazheve të lirë që ju mund të përdorni për të hartuar faqen tuaj çdo mënyrë që ju e shihni të arsyeshme.

Nëse keni nevojë të hartoni logon tuaj ose ta përmirësoni atë, mund ta bëni edhe këtu. Zyro’s Logo Maker e bën markën tuaj më të arritshme për publikun. Ju mund të hartoni logon tuaj në asnjë kohë pa askënd’ndihmë.

Një përfitim i madh për ndërtuesin dhe krijuesin e logos është se nuk kërkohet të keni ndonjë përvojë të projektimit ose kodimit.

garancitë

Ne i duam garancitë këtu në Best Web Hosting Australia. Ata na tregojnë se një kompani është e sigurt në ofertat e tyre. Hostinger ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, si dhe një garanci në kohën e duhur 99,99%. Nëse koha e mbarimit shkon më poshtë se ju keni mundësinë për të marrë pak para mbrapa.

Dobësitë

Ne prekëm disa nga dobësitë në seksionin e çmimeve. Asnjë SSL falas nuk është bummer. Sidoqoftë, ju mund të punoni rreth tij. Përdorimi i një SSL falas mund të jetë me të vërtetë i lehtë, veçanërisht kur përdorni WordPress. Këtu janë dy opsione SSL kur përdorni nivelin më të ulët të Hostinger.

 1. Encrypt le – Në dispozicion përmes të gjitha cPanels. Shtë një certifikatë falas SSL për çdo faqe në internet. yay!
 2. Vërtetë SSL e thjeshtë – Ky është një shtojcë e shkëlqyeshme që detyron SSL në faqen tuaj. Ajo gjithashtu vjen me një ton karakteristikash për të rregulluar.

Një dobësi tjetër nuk ka mbështetje telefonike, por shumica e shërbimeve pritëse nuk e ofrojnë atë sidoqoftë. Nëse jeni i bashkangjitur në ndërfaqen cPanel, gjithashtu do të tërhiqeni për të zbuluar se Hostinger përdor panelin e vet. Intshtë intuitiv për t’u përdorur, por veteranët e faqes në internet do të zbulojnë se do të humbasin ato që kanë përdorur më parë.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për Hostinger këtu.

2. Hostgator – Best Choice Premium

Karakteristikat kryesore
 • Ndërtues i faqes në internet
 • Performancë e shkëlqyer
 • 99.9% Uptime
 • 24/7/365 Mbështetje
 • Garancia e kthimit të parave prej 45 ditësh
rekuizitë
 • Kohët e vazhdueshme
 • Mbështetja e klientit 24/7
 • Mimi i drejtpërdrejtë
Cons
 • Më e kushtueshme se Hostinger

Gjëja ime e preferuar personale rreth HostGator janë reklamat e tyre në Instagram. Për disa arsye, fotografia mbi to është një pamje super e afërt e nuskës së tyre. Kindshtë një lloj i tmerrshëm.

te shoh!

Mirë, përveç faktit që reklamat e tyre janë pak a shumë të ngushtë up, Hostgator është një top-vallëzuese hosting shërbimit. Ata kanë një reputacion yjor dhe janë një zgjedhje fantastike për një pritje më të lirë të përbashkët.

Shpejtësia dhe Uptimes

Gjëja më e mirë në lidhje me HostGator’s shpejtësia dhe uptimes është konsistencë prej tyre. Ata nuk janë’t shpejtë, dhe ata don’Kanë kohën më të mirë, por ato vazhdimisht do të jenë në nivelin e sipërm të të dy kategorive.

Thingdo gjë mbi 98% konsiderohet një kohë e mirë dhe HostGator gjithmonë ulet thellësisht mbi atë shenjë.

Ndërsa ka të drejtë nën 2000 Znj nuk është’duke fryrë ndokush nga uji, ne nuk kemi strehë’Shihni shumë ndryshime nga ai numër pa marrë parasysh se ku u testua shpejtësia në botë. Që flet për HostGator’numri i serverëve dhe angazhimi për konsistencë.

Çmimeve

Paraqitja e çmimeve të HostGator është e thjeshtë. Ata kanë çmime promovuese ulur me 2.75 dollarë në muaj, 2,95 dollarë në muaj dhe 5,95 dollarë në muaj. Këto çmime promovuese secili në thelb janë dyfish kur periudhat kanë mbaruar, por ju mund t’i mbyllni ato çmime për tre vjet.

Siç mund ta shihni përmirësimet në thelb ju lejojnë të keni më shumë domene dhe të zhbllokoni disa mjete të tjera. Gjëja e shkëlqyeshme për HostGator është se ju lejon të keni akses në të gjitha bazat me planin e tyre të tërheqjes.

Features

Një gjë që duhet të përmendet është se Hostgator ka mbështetjen e telefonit. Ata gjithashtu kanë Mbështetje 24/7 e klientit në përgjithësi.

Bandwidth pa hapësirë ​​dhe hapësira në disk për të shkuar së bashku me SSL e tyre të lirë e bën HostGator’Karakteristikat e zhveshura dallohen. Servicedo shërbim pritës duhet të ofrojë një SSL falas dhe HostGator i bën mirë reputacionit të tyre duke u rritur në këtë drejtim.

Një tjetër shtesë e mrekullueshme me planet e HostGator janë se ato gjithashtu ofrojnë një kredi 100 $ për Google AdWords. Nëse keni ndërmend të shitur asgjë me planin tuaj hosting, ose thjesht duan më shumë dërguar të trafikut në blogun tuaj, atëherë kjo është një mënyrë e madhe për të marrë filluar falas.

dobësi

Dobësitë më të mëdha për të përdorur HostGator janë fakti që nuk është aq i lirë sa Hostinger dhe nuk ofron të njëjtën përmbys me SiteGround. Kjo është terreni më i mirë i mesëm pse.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të HostGator këtu.

3. SiteGround – Zgjedhja më e mirë 2ndPremium

Karakteristikat kryesore
 • Ndriçimi i shpejtë
 • Shumë azhurnime falas
 • Sites të shumëfishta pritëse
 • 24/7/365 Mbështetje
 • SSL falas
rekuizitë
 • Mbështetje e nivelit të lartë të klientit
 • Koha fantastike
 • CDN falas
Cons
 • Pricemimi shkon pak më i lartë pas planit të parë

Për sa i përket pritjes, nuk mund të mundësh me të vërtetë SiteGround nëse nuk hidhesh në nivelet e sipërme të hostimit, gjë që do t’ju ​​kushtojë një qindarkë të bukur. Ne kemi një ton faqesh klientësh që funksionojnë në serverët e SiteGround dhe do të shohin që ky numër po rritet në të ardhmen. Siti i faqes ofron shërbimin më të mirë të klientit, kohën e duhur, shpejtësinë e shpejtë të ngarkesës dhe veçoritë e shtuara.

SSL falas

SSL Falas duhet të jetë standarde me çdo shërbim të mbajtjes në internet. Anydo sit që shet produkte dixhitale ose fizike në internet ka nevojë për një certifikatë SSL. Anydo faqe në internet me qendër SEO ka nevojë për një të tillë, nëse doni që ajo të shfaqet në kërkimet në Google. Nëse një shërbim hosting nuk ofron SSL falas pastaj të ecin në mënyrë tjetër.

Mbështetje fantastike e klientit

Hostinger dhe HostGator kanë një mbështetje të mrekullueshme të klientit. Mbështetja e klientëve më të shërbimeve të pritjes është mbeturina e drejtpërdrejtë e mbuluar në vegemite. Disa nga ju mund të mendojnë se tingëllon mirë. Ajo gjithashtu ka një zog të dobët në të gjithë – më vjen keq.

SiteGround ka mbështetja më e mirë e klientit. ajo’lloj i mërzitur se sa shpejt reagojnë ndaj mesazheve.

Agjentët për mbështetjen e klientëve në SiteGround janë të gjithë të informuar dhe janë të gatshëm të ndihmojnë në rregullimin e çdo çështje. Kjo përfshin çështje teknike dhe problemeve të përgjithshme. Siç thashë, SiteGround ka mbështetjen më të mirë të klientit në këtë listë – It’një lloj si punësimi i një punonjësi tjetër për të rregulluar gjërat për ju me sa duan të ndihmojnë.

Dobësia e vetme është që mbështetja e klientit është e gjitha e bazuar në chat. Asnjë mbështetje telefonike nuk ofrohet por sistemi chat është i disponueshëm 24/7. Një sistem biletash është gjithashtu i disponueshëm me përgjigjet që vijnë brenda 24 orëve.

Uptime e Madhe

Imagjinoni një vizitor me ndikim të lartë që shkon në faqen tuaj te internetit dhe e gjen atë të fituar’ngarkesa duhet t’ju japë djersitje të ftohta. ju’Rrallëherë do të keni një faqe në internet që zbret me SiteGround. Mbi 99.9% në kohën e duhur me shumë pak joproduktive. Thingdo gjë mbi 98% konsiderohet e mirë. Shtë e qartë, të jesh afër 100% do të thotë që ju’përsëri në epokën e sipërme të sipërme.

CDN falas

Një nga karakteristikat më të mira të përfshira në SiteGround është CDN falas. Rrjetet e Shpërndarjes në Re (CDN) përhapin skedarët e faqes suaj të internetit në një bandë vendndodhjesh të ndryshme globalisht, kështu që të qenit larg nga një server nuk është problem për një vizitor në uebfaqe.

Kjo do të thotë që në SiteGround pavarësisht se ku një përdorues po hyn në përmbajtjen tuaj, ata do të marrin shpejtësi të krahasueshme me dikë në të gjithë botën. Po, edhe këtu në Australi.

Transferime Falas në Uebfaqe

Ju mund të keni tashmë një faqe në internet që dëshironi të transferohet në një tjetër shërbim pritës për një sërë arsyesh. Duhet të transferoni faqen tuaj të internetit me dorë është si të keni dylli gjoksin tuaj – të dhimbshëm.

Miqtë tanë të mirë gjatë në SiteGround kujdeset për këtë për ju. Ata madje e bëjnë atë brenda dy ditësh. Shtë si ata të duan që ju të pëlqeni atyre ose diçka.

Dobësitë e SiteGround

Ashtu si me çdo gjë tjetër në këtë botë, SiteGround ka një dobësi. Arsyeja kryesore pse SiteGround nuk është së pari është se planet e tyre mund të bëhen të kushtueshme.

Ata ju sjellin një shumë prej 3,95 dollarë në muaj por pasi të keni përfunduar planin tuaj të parë ju ngarkojnë më shumë para. Bllokimi i vetes në një plan 3-vjeçar nuk është gjithmonë ideal por është më i gjati që mund të përfitoni nga çmimet e ulëta për.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për SiteGround këtu.

Pse nuk na pëlqejnë strehuesit e lirë

le të’s kaloni pse shumica e gjysmës së dollarit në muaj thith.

 • Hacked lehtë
 • i pasigurt
 • Lagjja e keqe e IP
 • Google do t’ju urrejë
 • Koha jashtëzakonisht e përkohshme
 • Mbështetje e keqe

Atje jane disa arsye për të shmangur këtë lloj të hosteve të lirë të uebit nën një dollar.

 1. Këto opsione zakonisht përdorin IP të përbashkët e cila është jashtëzakonisht e lehtë për tu hakuar dhe ka një gjasë të lartë për tu komprometuar ndryshe.
 2. Uebfaqja juaj do të pritet në të njëjtët serverë me shumë blog-un spam që Google zakonisht shikon poshtë.
 3. Ndërsa këto mund të jenë të lira ato do të jenë të ngadalta me joproduktive të gjata dhe mbështetje të dobët të klientit.

Shumë pritës të lirë të internetit do të kenë kohë të tmerrshme dhe joproduktive të tmerrshme – shpesh duke qenë jashtë komisionit për disa minuta ose edhe orë në të njëjtën kohë. Nëse besueshmëria, cilësi, dhe uptime janë gjëra që janë të rëndësishme për biznesin tuaj apo blog personal (spoiler: ata janë) atëherë unë patjetër do të ju bëjë thirrje që të qëndrojnë larg nga çdo lloj ultra-të lirë web hosting.

le të’Shikoni disa nga llojet e ndryshme të postimeve në internet dhe ato që ato ofrojnë.

Lloje të ndryshme të strehimit me vlera

Nuk ka asnjë madhësi që i përshtatet të gjitha qasjeve kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të lirë. Nëse jeni duke kërkuar një postim të lirë në internet për një blog personal ose një projekt, do të kërkoni kritere të ndryshme sesa të lirë ndërsa postoni për një biznes të vogël.

Ndarja e përbashkët

Mendoni për një pritje të përbashkët si të jetoni në një apartament me shumë njerëz të ndryshëm. Me apartament, unë në të vërtetë nënkuptoj IP që do të thotë Protokoll i Internetit. Një host i përbashkët përdor një adresë IP të përbashkët. Kjo do të thotë që shumë faqe të ndryshme të internetit janë postuar në të njëjtën IP. Logjika që qëndron pas mbajtjes së përbashkët të uebit është se asnjë biznes i vogël nuk kërkon burimet e një serveri të tërë vetë, veçanërisht nëse ata janë duke përdorur një CMS mjaft të padenjë si një Uebfaqja e WordPress.

Duke përdorur një grup komunal të burimeve, bizneset e shumta mund të ndajnë një IP ose server të dedikuar për të përmbushur nevojat e tyre të trafikut. Sidoqoftë, zgjidhja paraqet një problem të rëndësishëm.

Ju nuk keni qasje në faqet e tjera të organizuara në atë IP të veçantë. Pritja e përbashkët është padyshim forma më e lirë e pritjes dhe shumica e bizneseve në internet në të vërtetë përdorin pritjen e përbashkët.

Pritësit e ndarë ndryshojnë në cilësinë e shërbimit dhe më e rëndësishmja – në çmimet e tyre. Ndërsa është e mundur të gjesh një pritje jashtëzakonisht të lirë të përbashkët për nën një dollar, kjo zakonisht quhet si host SEO.

SEO hosting është ndërtuar për të strehuar dhe mirëmbajtur faqe të shumta spam për qëllimet e SEO ose ndërtimin e lidhjeve. Këto shërbime shpesh funksionojnë në një parim kthesash dhe djegieje që u lejon këtyre hosteve të gjenerojnë të ardhura dhe pastaj thjesht braktisin klientët e tyre.

përkushtuar

strehimin e dedikuarPritja e përkushtuar është e kundërta e hostimit të përbashkët. Në një host të dedikuar, ka një IP që është caktuar në faqen tuaj të internetit të veçantë.

Një host i dedikuar është në të vërtetë i njëjtë me marrjen me qira të hapësirës fizike në një server të vendosur në një qendër të të dhënave.

Pritja e përkushtuar është padyshim opsioni më i shtrenjtë dhe nuk është një zgjedhje e lirë për shumicën e faqeve të internetit. Unë vetëm do të rekomandoja një pritje të dedikuar për bizneset e vogla ose këdo që dëshiron një host jashtëzakonisht të besueshëm në çdo kohë.

Pritja e përkushtuar është padyshim opsioni më i shtrenjtë dhe nuk është një zgjedhje e lirë për shumicën e faqeve të internetit. Unë vetëm do të rekomandoja një pritje të dedikuar për bizneset e vogla ose këdo që dëshiron një host jashtëzakonisht të besueshëm në çdo kohë.

VPS Hosting

host vpsHosting VPS ose Pritja e serverit privat virtual është një përzierje midis programeve të dedikuara pritëse dhe asaj të përbashkët. Në një VPS ju merrni me qira një pjesë të serverit të tyre ose IP që ju lejon të përdorni një server të dedikuar në cloud.

Kjo lejon karakteristika shumë më të fuqishme dhe shumë më shumë bandwidth. Serverët VPS përdorin pikat për të krijuar një IP të veçantë në një kompjuter cloud.

Serverët VPS janë opsione të shkëlqyera për këdo që kërkon të presë mjete në internet ose programe të tjera me bazë JavaScript në faqen e tyre të internetit.

Një CDN ose një Rrjet i Shpërndarjes së Përmbajtjes funksionon duke përcjellë IP-në e faqeve tuaja në IP-në e tyre unike, e cila nga ana tjetër përdoret nga mijëra faqe të ndryshme të internetit. Meqenëse kjo IP përdoret nga kaq shumë site’i besuar nga Google.

Një CDN gjithashtu ju lejon të shpërndani përmbajtjen tuaj në të gjithë Internetin dhe të shmangni bërjen e kërkesave të shumta nga ana e serverit për informacion. CDN’s janë falas dhe instalohen lehtë.

nëse ti’re në kërkim për të përdorur një CDN, unë do të sugjeroja të parë marrjen e një të thjeshtë të përbashkët hosting plan dhe pastaj duke shtuar cloud dhunti mbi atë. Kjo do të lejojë një shpejtësi më të madhe të sigurisë dhe gjithashtu anonimitet.

Serverët VPS janë opsione të shkëlqyera për këdo që kërkon të presë mjete në internet ose programe të tjera me bazë JavaScript në faqen e tyre të internetit.

Një CDN ose një Rrjet i Shpërndarjes së Përmbajtjes funksionon duke përcjellë IP-në e faqeve tuaja në IP-në e tyre unike, e cila nga ana tjetër përdoret nga mijëra faqe të ndryshme të internetit. Meqenëse kjo IP është përdorur nga kaq shumë faqe ajo është e besuar nga Google.

Një CDN gjithashtu ju lejon të shpërndani përmbajtjen tuaj në të gjithë Internetin dhe të shmangni bërjen e kërkesave të shumta nga ana e serverit për informacion. CDN janë falas dhe instalohen lehtë.

Nëse jeni duke kërkuar të përdorni një CDN, unë do të sugjeroja së pari të merrni një plan të thjeshtë të përbashkët të pritjes dhe më pas të shtoni dhunti në re. Kjo do të lejojë një shpejtësi më të madhe të sigurisë dhe gjithashtu anonimitet.

Udhëzues për blerjen e lirë të hosteve

web hostingnëse ti’jam një bloger në kërkim për të ndërtuar faqen tuaj të thjeshtë të internetit, atëherë unë do të sugjeroja një pritje të përbashkët. Pritja e përbashkët ju lejon të kurseni para dhe të shkallëzoni ndërsa blogu juaj rritet në trafik dhe shitje. Nuk ka nevojë për të kryer në një server më të shtrenjtë të dedikuar, kur burimet në një mori të përbashkët janë më se të mjaftueshme.

Bizneset e vogla gjithashtu kanë disa nga të njëjtat kërkesa si blogerët. Shumica e biznesit të vogël don’në të vërtetë marrin një sasi të lartë vizitorësh në internet. Këto uebfaqe janë ndërtuar më shumë për referencë dhe përdoruesit e tyre specifikë.

Për këto arsye, planet e përbashkëta janë më se të mjaftueshme për çdo biznes të vogël. nëse ti’ri një biznes i vogël mos ngurroni të shikoni tonë udhëzues biznesi të vogël për pritjen.

Nëse faqja juaj po merr diku më pak se 3,000 – 4,000 vizitorë në muaj, çdo plan i përbashkët pritjeje cilësore do t’i përshtatet nevojave tuaja. Përsëri, pasi faqja juaj rritet në trafik dhe shitje ju duhet të kaloni nga një plan i përbashkët në një plan të veçantë.

Një gjë për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm është se disa host do t’ju ngarkojnë të migroni faqet ose do t’ju ngarkojë një krah dhe këmbë për veçori si SSL ose rezervë. Zgjedhja e hostit të duhur mund t’ju ​​kursejë shumë para në të ardhmen. Një nga gabimet më të zakonshme është zgjedhja e hostit absolut më të lirë.

Happensfarë ndodh është të kurseni para fillimisht, por në të ardhmen, pasi përpiqeni të shtoni karakteristika të ndryshme në faqen tuaj ose ta transferoni atë në një host tjetër, të njëjtët ofrues të shërbimeve ju ngarkojnë tarifa të shumëfishta shërbimi dhe shtoni veçori shtesë të paguara.

Në kohën kur ti’duke u bërë pagesa për të gjitha këto së bashku do të përfundojmë duke shpenzuar 3 deri 4 herë më shumë se çmimi i planit të përbashkët të pritjes së cilësisë.

Pra, morali i tregimit është don’T lirë në web hosting dhe të përpiqemi të shkoni për planin me çmime më të ulët. Nëse shpenzoni më shumë se disa dollarë në muaj ju’Unë do të marrë diçka që’s shumë më të larta në cilësi.

Rekomanduar Hosting të Lirë për Tregëti Elektronike

nëse ti’ri një faqe eCommerce në kërkim të fillimit të një uebsajti të ri, të qëndrosh larg pritjes së përbashkët dhe të zgjedhësh një plan të veçantë. Faqet e e-commerce janë të rënda në grafikë, media, video dhe veçori të tjera ndërvepruese.

Këto kërkojnë më shumë burime dhe kohë më të shpejtë se sa planet e përbashkëta janë në gjendje të sigurojnë. Ndërsa ju mund të kurseni disa dollarë në muaj në pritje, ju’Patjetër që do të humbasin shumë më tepër sesa ajo në shitjet potenciale dhe të ardhurat. Nëse doni të dini më shumë, lexoni udhëzuesi ynë për tregtinë elektronike.

Njerëzit janë të llastuar. Anydo kohë ngarkese më e gjatë se 12 sekonda do të bëjë që njerëzit të largohen nga faqja juaj pothuajse menjëherë. Rëndësia e SSL

Rëndësia e SSL

Një karakteristikë tjetër e rëndësishme për t’u marrë në konsideratë për tregtinë elektronike është mbrojtja SSL. SSL ose Mbrojtje e sigurt e shtresës së foleve krijon një tunel të koduar nga përdoruesi juaj’kompjuteri tek serverët në internet. Kjo mbron informacionin e tyre nga hakerat dhe forcat e tjera dashakeqe.

Hasshtë bërë një kërkesë për çdo transaksion financiar në internet, si dhe për çdo procesor pagese që vlen të përdoret. Këta procesorë do të refuzojnë çdo faqe në internet që don’keni SSL. Problemi me postime të lirë është se ata shpesh të ngarkuar përpjetë prej $ 60 për instalimin SSL në baza vjetore.

Ndërsa plani i tyre bazë mund të jetë vetëm një deri në dy dollarë ju’do të shpenzoni lart prej $ 50- $ 60 vetëm për SSL-në tuaj.

Në këtë pikë, mesazhi është i qartë. Po, mund të merrni një pritje të lirë në internet. Sidoqoftë, nëse përpiqeni të merrni shumë të lirë me pritjen tuaj do të përfundoni të shpenzoni më shumë para në të ardhmen. Gjëja për të filluar një faqe në internet është se ju nuk e bëni’ta dini se ku do të shkojë dhe si do të rritet.

Pyetje për Hosting në Zbritje

Cili është hostimi më i mirë falas në internet?

Nuk ka shërbime falas për pritje në internet ia vlen të përdoret. Teknikisht mund të presim falas në Wix, WordPress.com dhe Weebly. Sidoqoftë, nuk do të mund të përdorni një emri i domain.

Mund ta pres Uebfaqen time falas?

Po, por do të merrni shërbim shumë më të dobët sesa nëse paguani disa dollarë në muaj për pritjen.

A është GoDaddy një Ndërtues i Mirë i Uebfaqeve?

GoDaddy’Ndërtuesi i faqes në internet nuk është shumë i mirë. Ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit si p.sh. WordPress, Wix, dhe Squarespace jane me te mire.

A është WordPress një ndërtues i mirë i faqeve në internet?

WordPress është krijuesi më i mirë i faqeve në internet, por ai ka një kurbë të madhe të të mësuarit dhe duhet të paguani për pritjen.

Cili është ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet?

Përdorimi i WordPress ndërsa pret faqen tuaj te internetit në palët e treta është mënyra më e mirë për të krijuar një faqe në internet. Ti mundesh ndërtoni një faqe në internet falas në Wix por nuk do të keni një emër domain.

Duke e mbështetur atë

Me gjithçka të thënë, ju nuk mund të gaboni me asnjë nga tre opsionet e përshkruara këtu. Hostinger ofron vlera absurde në 0,80 $ në muaj dhe është alternativa më e mirë në qoftë se ju jeni me të vërtetë duke u përpjekur për të kursyer para.

Hostgator dhe SiteGround gjithashtu ofrojnë një vlerë fantastike por ju do të gjeni veten duke paguar pak më shumë para.

Epo, kjo është.

Nëse keni ndonjë pyetje ose komente mos u turpëroni dhe lini një më poshtë ne do t’i përgjigjemi sa më shpejtë që mundemi.

Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map