Ako sprístupniť svoj web WordPress

Majitelia webových stránok často prikladajú príliš veľkú váhu dizajnu používateľského rozhrania (UI) / používateľskej skúsenosti (UX) alebo optimalizácii vyhľadávacieho nástroja (SEO), že takmer strácajú prehľad o poskytovaní prístupu používateľov na svoje webové stránky. Za ich neprítomnosťou v iných veciach by pred prístupom k SEO alebo rafináciou UX malo byť hlavnou prioritou dostupnosť webových stránok..


Mať prístupnú webovú stránku priťahuje väčšinu divákov. Ak je váš web ľahko použiteľný a užívateľsky prívetivý, určite to zvýši počet návštevníkov vášho webu.

Čo je dostupnosť WordPress?

Prístupnosť WordPress je spôsob vytvárania vašich webových stránok, ktorý je užívateľsky prívetivý, najmä pre používateľov internetu so zdravotným postihnutím, ktorí sú väčšinou závislí od podporných technológií. Predovšetkým ide o ľudí s poruchami sluchu / zraku a starších ľudí. Zvážte tiež používateľov, ktorí majú pomalý alebo obmedzený prístup na internet a tých, ktorí majú zariadenia s malými obrazovkami.

Prečo je dôležitá dostupnosť??

Prístupnosť webových stránok je najdôležitejšia, pretože viac ako polovica obyvateľstva v súčasnosti silne závisí od internetu. Takisto 54% ľudí so zdravotným postihnutím v USA je častých užívateľov, takže prístupná webová stránka pre nich môže byť veľmi užitočná. Ak nie je jednoduchý prístup na vaše stránky, môže to viesť k právnym záležitostiam.

Ďalšie dôvody, prečo sú prístupné webové stránky dôležité:

1. Prístupné webové stránky (aj keď s niekoľkými výnimkami) sú základným ľudským právom

Pri vytváraní webovej stránky WordPress musíte pamätať na to, aby bola čo najprístupnejšia, pretože podľa Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím je to jedno zo základných ľudských práv..

2. Používatelia často navštevujú prístupný web

Ďalšou dobrou vecou, ​​ktorú majú k dispozícii prístupné webové stránky, je to, že umožňuje viacerým návštevníkom navigáciu a prístup na vaše stránky. Keď sa návštevníkovi páči prístupnosť vašej stránky, odporučí ju spolu s ostatnými, čím získate viac návštevníkov a pravdepodobnejšie ich prevediete na zákazníkov..

3. Prístupný web môže mať vyššie hodnotenie SEO

Prístupná webová stránka je pre vyhľadávací nástroj vyhľadateľnejšia, najmä ak obsahuje odkazy, obrázky a formuláre, ktoré sú správne označené. Bude to pre vás prínosom, pretože zvýši vaše hodnotenie.

Ako sprístupniť svoj web WordPress

WordPress podporuje vytváranie užívateľsky prístupných webových stránok. Podporuje navigačné odkazy, ktoré umožňujú používateľom preskočiť na hlavný panel s ponukami a vyhľadávací panel alebo priamo prejsť na hlavný obsah. Máme uvádza dôvody, prečo je WordPress najlepším tvorcom stránok, a ľahkosť sprístupnenia je astounding.

Vydaním usmernení o prístupnosti WordPress z marca 2016 sa dashboard WordPress stal dostupnejším s vylepšeniami, ako napríklad:

 • Rôzne klávesové skratky na úpravu a formátovanie obsahu
 • Témy pripravené na prístupnosť, ktoré sú k dispozícii pri každej inštalácii programu WordPress
 • Zdokonaľujte vylepšenia zákazníkov, ako aj vylepšenia knižníc médií

Aký je teda najlepší spôsob sprístupnenia webovej stránky WordPress? Použite tému pripravenú na prístupnosť.

Ak však vaša aktuálna téma nerešpektuje pokyny pre prístupnosť, existujú spôsoby, ako môžete zaistiť, aby bol váš web pre každého veľmi užívateľsky prívetivý.

1. Nainštalujte doplnok Accessibility

Doplnok pre prístupnosť WP má päťhviezdičkové hodnotenie a používa ho viac ako 20 000 používateľov.

Medzi funkcie uľahčenia prístupu, ktoré tento doplnok dodáva, patria:

 • Povoliť preskočiť odkazy
 • Pridajte odkazy na preskočenie s cieľmi definovanými používateľmi
 • Pridajte k svojmu atribútu HTML atribúty jazyka a smeru textu
 • Pridajte do stavu zaostrenia klávesnice obrys pre zaostriteľné prvky
 • Pridajte panel nástrojov prepínajúci medzi vysokým kontrastom, veľkou tlačou a desaturovaným (šedým odtieňom) zobrazením témy
 • Pridajte k obrázku dlhý popis
 • Presadzovanie atribútov alt na obrázkoch

Existujú tiež problémy s prístupnosťou, ktoré sú opravené doplnkom WP Accessibility Plugin, a medzi ne patria:

 • Odstránenie cieľového atribútu z odkazov
 • Pridanie štítkov do štandardných polí formulára WordPress, ak chýbajú
 • Pridanie názvov príspevkov k štandardným odkazom na čítanie viac
 • Odstraňovanie atribútov názvu z obrázkov vložených do obsahu

Ak chcete mať prístupnú webovú stránku, použitie tohto doplnku je nevyhnutné. Umožňuje vám zabezpečiť, aby ste nevynechali nič, aby ste sprístupnili váš web divákom. Tento doplnok je navyše najjednoduchší, pretože už nemusíte meniť svoje motívy.

2. Vylepšite farebné kombinácie svojich webových stránok

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, aby bol váš web prístupný, je zlepšenie farebného kontrastu. Miešanie správnych farieb na vašu stránku pomôže divákom so zrakovým postihnutím vidieť viac obsahu.

Uistite sa, že minimalizujete používanie svetlých textov, svetlých textov na svetlé pozadie, pretože to bude menej vizuálne. Namiesto toho skúste použiť tmavé texty na svetlom pozadí.

3. Pridajte ALT značky na všetky svoje obrázky

Pridanie alt textu k obrázkom vám pomôže vylepšiť vaše SEO. Okrem toho pridanie textu Alt vedľa obrázkov pomôže divákom, ktorí majú problémy s analýzou obrázka, spoľahnúť sa na popis.

Pri odovzdávaní z knižnice médií môžete ľahko pridať alternatívny text. Môžete tiež použiť Doplnok pre optimalizované obrázky SEO vložiť do obrázkov, ktoré chcete na svoj web nahrať, atribúty alt a Friendly title. Alebo by ste mohli použiť thje zoznam alternatívnych doplnkov pre optimalizované obrázky a obsah.

4. Použite nadpisy, aby bol váš obsah systematizovaný

Pridanie nadpisov na váš web je najlepším spôsobom systematického usporiadania obsahu vášho webu. Pomôže vašim divákom porozumieť postupnosti obsahu na vašej webovej stránke WordPress.

5. Vytvorte si prepojenia a menu zrozumiteľné pre klávesnice

Niektorí používatelia webových stránok sa pri navigácii na stránkach spoliehajú na to, že používajú svoju klávesnicu. Pri vývoji svojich stránok sa ubezpečte, že položky ponuky sú prístupné z klávesnice, aby divákom so zdravotným postihnutím pomohli pri prístupe na vaše webové stránky pomocou myši..

6. Polia formulára vhodne označte

Uistite sa, že pole formulára je správne umiestnené mimo skutočných polí. Niektorí používatelia nemajú prístup k textom, keď sa pole formulára nachádza v hlavnom obsahu.

7. Pridajte do svojich videí a podcastov prepisy a skryté titulky

Ak chcete na svoj web pridať videá a podcasty, odovzdávanie prepisov je nevyhnutné. To umožní divákom so sluchovým postihnutím interpretovať videoobsah čítaním prepisov, ktoré ste pridali.

Ako otestovať prístupnosť svojich webových stránok

Takže ste urobili kroky, ktoré som spomenul. Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je otestovať, či je to skutočne používateľsky prívetivá webová stránka.

Keďže existuje množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu skontrolovať, či váš web už spĺňa štandardy prístupnosti, môžete použiť aj rozšírenie Google Chrome s názvom WAVE Evaluation Tool.

Nástroj WAVE vám pomôže určiť, ktoré položky je potrebné revidovať. Vložením ikon na svoju stránku ikonou nástroj upozorní na obsah, ktorý by sa mal vylepšiť, aby sa dosiahol štandardný prístupný web WordPress..

Prístupná webová stránka WordPress poskytuje množstvo výhod. Najprv vám môže pomôcť zvýšiť návštevnosť vašich stránok a zlepšiť hodnotenie. Po druhé, budete môcť nabádať divákov so zdravotným postihnutím, aby vašu stránku prečítali bez problémov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map