5 bežných chýb, ktoré ľudia robia pri vytváraní webových stránok WordPress

Aj keď myšlienka vytvorenia vášho webu WordPress môže načerpať vaše kreatívne svaly, pozdĺž cesty sú prekážky, ktoré môžu narušiť vašu dynamiku. Nepochybne existujú chyby, ktoré začiatočníci alebo dokonca skúsení vývojári nevedomky urobia pri vytváraní webových stránok WordPress. A tieto chyby vás môžu stáť značné množstvo času a peňazí.


Dobrá vec, uviedli sme päť najčastejších chýb, ktoré ľudia urobia pri vytváraní webovej stránky WordPress, aby ste sa vyhli týmto amatérskym výpadkom.

1. Výber zlého hostiteľa

Ak sa rozhodnete pre zlý hosting, môže to určite viesť k niekoľkým problémom, ako je napríklad veľmi pomalé načítanie vašich webových stránok. Môže to mať veľmi zlý vplyv na vaše publikum, pretože nikto nemá trpezlivosť čakať príliš dlho. Keby som bol vaším návštevníkom, určite by som skočil na inú webovú stránku, aby som kúpil produkt alebo službu, ktoré chcem.

Lepšie nedajte svojim konkurentom šancu chytiť publikum. Nezabudnite si vybrať poskytovateľa webhostingových služieb, ktorý ponúka rýchly čas načítania.

Taktiež sa uistite, že váš webhosting ponúka vysokú úroveň ochrany vášho webu a že technická podpora je k dispozícii každý deň každý deň. Ak sa niečo stane, mali by ste byť schopní kontaktovať ich o pomoc.

Predtým, ako si kúpite hostingový plán, uistite sa, že viete základy webhostingu a aké funkcie je potrebné hľadať pred rozhodnutím.

Ak máte rozpočet, existujú poskytovatelia lacných webhostingových služieb, ale stále ponúkajú spoľahlivé služby.

2. Výber nafúknutej témy

Pri výbere témy WordPress sa nepozerajte iba na vonkajší vzhľad. Odporúčame vám požiadať vývojára o veci, ako je kvalita jeho kódu. Zamyslite sa nad špecifikáciami, ktoré skutočne potrebujete pre svoj web.

Naozaj potrebujete vstavaný hudobný prehrávač alebo posúvač pozadia celej stránky? Potrebujete toľko krátkych kódov, ktoré zostanú vo vašich príspevkoch a stránkach, aj keď sa rozhodnete zmeniť tému?

Vyfarbená téma môže spôsobiť vážne bezpečnostné problémy. Vývojári môžu používať útržky kódu, ktoré nie sú optimalizované z hľadiska zabezpečenia a výkonu. Tieto úryvky navyše nemusia byť kompatibilné s mnohými doplnkami.

Vyberte motív, ktorý je ľahký a bez nadúvania.

Navštívte tému Astra

3. Výber zle kódovaných doplnkov spôsobujúcich pomalosť

Existuje veľa doplnkov, ktoré sú náchylné na problémy so zraniteľnosťou, pretože sú zle kódované a majú určité medzery. Ak je váš web zraniteľný, môžu útočníci ľahko zaútočiť a spôsobiť jeho zlyhanie a poškodenie.

Problémy s kompatibilitou sa môžu vyskytnúť aj v prípade, že je doplnok zle kódovaný. Ak kód nie je zapuzdrený, môže spôsobiť smiešne správanie vašich webových stránok.

Vyhnite sa sťahovaniu príliš veľkého množstva doplnkov a tých, ktoré neboli testované s aktuálnou verziou vášho WordPress.

Oprava poškodenej webovej stránky

4. Nenastavujete zálohu

Pravidelné zálohovanie vašich webových stránok vám dáva pocit bezpečia pre prípad, že sa niečo stane veľmi zle. Viete, veci sa môžu stať naozaj rýchlo a je najlepšie mať pohotovostný plán, ktorý zachráni vašu firmu pred množstvom nepríjemností..

Ak omylom odstránite súbory svojich webových stránok alebo je váš web napadnutý a nemáte žiadnu zálohu. To bude vážne frustrujúce, pretože by ste museli začať od základov. Predstavte si, koľko ťažkostí to je.

Môžete zvážiť poskytovateľa riadeného hostenia, ktorý automaticky zálohuje váš web. Môžete tiež použiť doplnky ako Updrafts alebo WPvivid. Tým sa ušetrí vaše zdravie v prípade, že dôjde k strate alebo hacknutiu údajov na vašom webe.

5. Nie je nastavenie SEO Plugin

Chcete byť rozpoznaný vašim cieľovým publikom, však? Potom sa neodvažujte ignorovať optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO). Použitie správnych kľúčových slov a spôsobu ich použitia môže ovplyvniť hodnotenie vašich webových stránok.

Existujú témy, ktoré majú vstavané prvky SEO, ale máte kontrolu nad optimalizáciou obsahu. Jedným z veľmi užitočných doplnkov pre SEO je Yoast and Rank Math. Ak máte tento doplnok nainštalovaný na svojom webe, môžete pridať kľúčové slovo so zameraním a tiež môžete upraviť úryvky alebo slová, ktoré sa zobrazujú pod názvom vášho webu na stránke s výsledkami vyhľadávania Google..

Môžu vám tiež pomôcť s vygenerovaním vášho súboru XML Sitemap, ktorý vyhľadávacie nástroje potrebujú, aby mohli správne mapovať vaše stránky.

záver

Teraz viete najčastejšiu chybu, ktorú ľudia robia pri vytváraní svojich webových stránok WordPress. Teraz sa im môžete vyhnúť.

Nezabudnite na postup vytvárania webových stránok, či už staviate vlastný alebo plánujete najať vývojára.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector