11 Podrobných príručiek na riešenie problémov s bežnými problémami WordPress v roku 2019

Poďme si to ujasniť: WordPress nie je dokonalý darček, ktorý je dodávaný v škatuli, spolu s príručkami a sprievodcami riešením problémov. V skutočnom svete je WordPress program s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa dá používať bezplatne, a bez vyhradeného tímu podpory zákazníkov je to FAR z toho, že je bezchybnou platformou..


Chyby môžu byť tvrdé alebo rýchle opravy. niektorí chyby, ktoré sa začiatočníci WordPress zvyčajne dopúšťajú, sa už diskutovali tu. Narazíte však napríklad na problém, keď sa nachádzate v procese vývoja svojich stránok a tieto informácie sa vo vašom prehliadači neodrážajú..

Rýchla oprava spočíva v vymazaní vyrovnávacej pamäte prehliadača. Informácie z webovej stránky sa načítajú rýchlejšie, ak sú uložené v pamäti cache. Ak teda prehliadač nenačíta novo pridané informácie na vašom webe, vyrovnávacia pamäť tieto informácie pravdepodobne ešte nedostala dôkladne. Jednoduchý „vymazanie vyrovnávacej pamäte“ v prehliadači to vyrieši a vy ste pripravení ísť!

Okrem vymazania vyrovnávacej pamäte prehliadača sme uviedli aj 11 najčastejších problémov, ktoré sa vyskytli pri vývoji webovej stránky WordPress, a ako ich vyriešiť bez potenia vedier..

1. Interná chyba servera

500 Interná chyba servera je veľmi častá pre stavový kód HTTP, čo znamená, že niečo nie je v poriadku na serveri, ale server nie je špecifický v čom je problém. Keď sa zobrazí táto správa, musíte preskúmať, čo je príčinou tejto chyby.

Tu je niekoľko príčin internej chyby servera:

 • Poškodený súbor .htaccess – Ak chcete tento problém vyriešiť, jednoducho pristupujte k svojmu koreňovému adresáru servera pomocou protokolu (FTP) na prenos súborov a premenujte svoj .htaccessfile na .htaccess_old. Ak to funguje, skúste stránku načítať znova.

  Ak áno, prejdite na Nastavenia a potom Permalinky, aby ste svoje Permalinky resetovali. Tento hack vytvorí nový súbor .htaccess.

 • Problém s doplnkom alebo témou – Ak ste si všimli, že týmto problémom čelíte, skúste deaktivovať doplnky a vrátiť sa späť k starým témam a doplnkom, ktoré fungujú pre vaše stránky..
 • Dosahovanie limitu PHP – ak sa v chybovom hlásení uvádza, že ste už dosiahli svoj limit PHP, môžete tiež zvýšiť svoj PHP vytvorením prázdneho textového súboru s názvom php.ini.

  Vložte kód do súboru, uložte ho a nahrajte ho do svojho priečinka / wp-admin / pomocou FTP.

  pamäť = 64megabajt

  Toto riešenie môže dočasne fungovať a musíte nájsť ďalšie riešenie, ktoré bude fungovať navždy.

Ak nič z toho nefunguje, skúste znova nahrať priečinky / wp-admin a / wp-inclusive z novej inštalácie programu WordPress pomocou FTP klienta. Nezabudnite vybrať možnosť „Prepísať“, aby sa staré súbory nahradili.

2. 403 Zakázaná chyba

Tu je niekoľko prípadov, keď sa toto chybové hlásenie vyskytne:

 • Prístup bol odmietnutý na prihlasovacej stránke WordPress
 • Pri návšteve akejkoľvek stránky na vašom webe WordPress
 • Počas procesu inštalácie
 • Poškodený súbor .htaccess
 • Na vašom serveri sú nesprávne povolenia súborov
 • Náhodné zmeny uskutočnené vašou hostiteľskou spoločnosťou

Namiesto stavu 403 Zakázané sa môže na vašej stránke zobraziť chyba „Prístup bol odmietnutý“. Tieto chyby sú väčšinou spôsobené zlou konfiguráciou bezpečnostných doplnkov, ktoré môžu blokovať niekoľko adries IP.

Ak sa domnievate, že máte na starosti oprávnenie na prístup k súborom, rýchlym riešením je obrátiť sa na poskytovateľa hostingu a skontrolovať povolenia súboru. Ak však k nemu chcete pristupovať sami, pripojte svoje stránky WordPress pomocou FTP klienta. Prejdite do koreňového priečinka, v ktorom sú uložené všetky vaše súbory WordPress. Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok a vyberte možnosť Povolenia súborov.

Po vykonaní týchto krokov sa zobrazí dialógové okno povolení súborov:

 • Všetky priečinky musia mať povolenie na súbor 744 alebo 755
 • Všetky priečinky na webe WordPress musia mať súborové povolenie 644 alebo 640

Nezabudnite zodpovedajúcim spôsobom nastaviť parametre.

Ak toto riešenie funguje, skúste znova spustiť svoju webovú stránku. Ak nie, môžete zvoliť povolenie na prístup k súborom 744 alebo 755. Začiarknite políčko vedľa možnosti „Rekurzovať do podadresárov“, potom začiarknite možnosť „Použiť iba na adresáre“ a kliknite na tlačidlo OK. Zopakujte postup pre súbory WordPress.

3. Chyba 404 stránky sa nenašla

Chyba 404 je správa, ktorá sa zobrazí, keď návštevník vášho webu chce získať prístup k určitému príspevku na vašej stránke, ktorý sa nepodarilo nájsť. Toto sa stalo, keď bol súbor .htaccess odstránený a prepísaný a permalink nebol správne nastavený.

Ak chcete tento problém vyriešiť, prejdite do časti Permalinks v ponuke Nastavenia na hlavnom paneli WordPress a uložte zmeny. Nastavením sa aktualizujú a obnovia nové pravidlá. Táto rýchla oprava pracuje 99% času.

Ak to nefunguje, skúste manuálne aktualizovať súbor .htacess v priečinku, kde sa nachádzajú súbory / wp-content a / wp-include. Zmeňte povolenie na 666, aby bolo zapisovateľné. Opakujte pôvodné riešenie a potom ho vráťte späť na 660.

Môžete tiež vyskúšať tento kód v súbore .htaccess.

1 # BEGIN WordPress
2
3 Prepíšte zapnutý
4 RewriteBase /
5 RewriteRule ^ index.php $ - [L]
6 PrepíšteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
7 PrepíšteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
8 RewriteRule. /index.php [L]
9
10 # END WordPress

4. Biela obrazovka smrti (WSoD)

Toto sa zobrazuje ako prázdna obrazovka bez informácií na webovej stránke. Dôvodom je hlavne zlyhanie PHP alebo databázy, konkrétne:

 • Problémy s kompatibilitou s doplnkami – ak to chcete rýchlo vyriešiť, skúste ich deaktivovať a znova ich aktivovať.
 • Problémy s témami – väčšinou sa to stane, keď si vytvoríte nový web na WordPress a aktivujete novú tému. Ak chcete tento problém vyriešiť, skúste sa prihlásiť na informačný panel a aktivovať predvolenú tému WordPress. Ak nemáte prístup do administratívnej oblasti, prejdite na svoje stránky pomocou FTP a vyhľadajte / wp-content / themes / priečinok. Potom premenujte priečinok aktívnej témy.
 • Chýbajúci alebo premenovaný adresár tém – Chyba front-endu „Tematický adresár„ {theme-name} “neexistuje.“ displeja. Prihláste sa do svojho ovládacieho panela WordPress, prepínajte motívy, premenujte svoj adresár alebo upravte záznamy „tém“ a „štýlov“ vo wp_options..

Diskutovali sme WSOD podrobne v tomto príspevku.

5. Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze

Ak sa táto chyba zobrazí na vašom webe, môže sa vyskytnúť problém s pripojením na vašej databáze, čo môže byť spôsobené týmto:

 • Nesprávne informácie wp-config.php – Skontrolujte, či sú nasledujúce podrobnosti správne:
  • názov databázy
  • užívateľské meno databázy
  • heslo databázy
  • hostiteľ hostiteľa databázy

Ak ste si istí, že tieto údaje sú správne, skúste manuálne resetovať heslo MySQL

 • Problém s webovým hostiteľom – Kontaktujte svojho hostiteľa Problémom môže byť problém so serverom alebo databázovým priestorom.
 • Hacked website – Pokúste sa skontrolovať web pomocou Sucuri, uistite sa, že máte zabezpečené doplnky, ktoré prehľadávajú vaše webové stránky bez toho, aby ich spomalili, a dokážu to opraviť za minútu..

6. Neúspešná automatická aktualizácia WordPress

Niekedy sa neúspešná automatická aktualizácia WordPress objaví ako:

 • Prázdna biela obrazovka bez akýchkoľvek informácií
 • Varovanie sa nepodarilo aktualizovať
 • Chybové hlásenie PHP

Ak chcete tieto problémy vyriešiť, aktualizujte svoje stránky WordPress manuálne alebo získajte predchádzajúce zálohy webových stránok.

7. Chyba časového limitu pripojenia

Tento typ chyby sa vyskytuje hlavne preto, že na vašom webe nie je dostatok pamäte alebo sa snaží získať prístup k viac, ako dokáže váš server zvládnuť.

Nižšie uvádzame niekoľko návrhov na rýchle opravy, ktoré môžete použiť na vyriešenie tejto chyby:

 • Požiadajte poskytovateľa hostingu o zvýšenie limitu pamäte alebo o pridanie tohto kódu do súboru wp-config.php

  define (, WP_MEMORY_LIMIT ‘,’ 64m ‘);

 • Zvýšte maximálny čas vykonávania v súbore php.ini

8. Po aktualizácii prilepte „režim údržby“

Túto chybu budete okamžite vedieť, pretože na vašom webe sa objaví správa „Režim údržby“. Ak to chcete okamžite vyriešiť, odstráňte súbor .maintenance v inštalačnom adresári lokality WordPress a obnovte webovú stránku.

9. Chyba syntaxe

K syntaktickej chybe dochádza, keď do svojho WordPress pridávate niektoré kódy a mohlo dôjsť k vynechaniu alebo zadaniu niečoho, čo sa nezhoduje s predchádzajúcimi kódmi..

Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte znova skontrolovať zadané kódy a opraviť problematickú syntax. Obvyklé viníky sú väčšinou chýbajúce zátvorky alebo znaky.

10. Zablokovanie správcu WordPress (wp-admin)

Bežné dôvody, prečo ste zablokovaní mimo oblasti administrácie WordPress:

1. Nesprávne heslo

Ak ste zabudli svoje heslo alebo ak bol váš web napadnutý, môžete skúsiť obnoviť heslo z phpMyAdmin. Ak chcete začať, prejdite na informačný panel cPanel a kliknite na ikonu phpMyAdmin v časti Database. Po spustení vyberte svoju databázu WordPress.

PhpMyAdmin-edit-user

Vyhľadajte tabuľku označenú ako „{table-prefix} _users“ (t. J. Wp_users) a kliknite na tlačidlo „Prehľadávať“. Upravte používateľské meno, pre ktoré chcete zmeniť heslo, a zmeňte hodnotu v časti user_pass a nahraďte ho novým heslom..

V stĺpci funkcií vyberte z rozbaľovacej ponuky MD5. To zaisťuje, že vaše heslo je pri uložení do databázy šifrované pomocou hashovacej jednotky MD5.

2. Stratené oprávnenia správcu

Ak je váš web napadnutý hackermi, pravdepodobne budete mať prístup do administračnej oblasti, nebudete však môcť vykonať zmeny v témach alebo doplnkoch. To znamená, že vaše povolenie bolo zmenené.

Tento problém môžete vyriešiť pridaním nového administrátora do svojej databázy cez MySQL. Stačí prejsť na informačný panel cPanel a aktualizovať tabuľku wp_users.

Kliknutím na „Vložiť“ vytvorte nový účet a pridajte nasledujúce:

 • ID: akékoľvek číslo
 • USER_LOGIN: nové používateľské meno
 • user_pass: Nové heslo. Uistite sa, že ste v ponuke funkcií vybrali MD5.
 • user_nicename: prezývka
 • user_email: e-mail, ktorý chcete priradiť k tomuto účtu
 • user_url: URL vašich webových stránok
 • user_registered: dátum / čas, kedy je tento užívateľ zaregistrovaný
 • user_status: Nastavte na 0.
 • zobraziť meno: meno, ktoré chcete na tomto webe zobraziť pre tohto používateľa

Po dokončení kliknite na tlačidlo Go a potom aktualizujte tabuľku wp_usermeta s nasledujúcimi podrobnosťami:

 • unmeta_id: toto je automaticky generované
 • ID používateľa: id, ktoré ste pridali skôr
 • meta_key: wp_capabilities.
 • meta_value: vložte toto: a: 1: {s: 13: „správca“; s: 1: ”1 ″;}

Vložte ďalší riadok s nasledujúcimi podrobnosťami:

 • unmeta_id: toto je automaticky generované
 • ID používateľa: id, ktoré ste pridali skôr
 • meta_key: wp_user_level
 • meta_value: 10.

To je všetko a kliknite na tlačidlo „Choď“. Novo pridané používateľské meno môžete teraz použiť ako svoje prihlasovacie meno pre wp-admin.

3. Chyby PHP (chyby syntaxe)

Zvyčajne k tomu dôjde, keď sa na vašu webovú stránku skopíruje a prilepí zlý kód z inej webovej stránky. Môžete to vyriešiť prístupom k programu FTP, odstránením kódu, ktorý ste pridali, zvyčajne v súbore function.php, a následným opätovným odovzdaním súboru..

Medzi ďalšie príčiny blokovania patria:

 • Nainštalovaný doplnok alebo kód, ktorý sa pokúša vykonať zmeny v sekcii správca
 • Chyby pri vytváraní pripojenia k databáze
 • Biela obrazovka smrti

11. WordPress

Chyby obsahu bočného panela

Niektoré možné problémy, prečo sa vyskytli tieto chyby, a návrhy na ich odstránenie:

 • HTML kód je neplatný – zvyčajne sa stáva, keď vývojár webových stránok zabudne zavrieť
  označiť pomocou
  Ak to chcete skontrolovať, môžete skopírovať kód do programu na kontrolu platnosti HTML a zistiť, ktorý kód HTML je potrebné opraviť.
 • Téma bola poškodená – ak ste zistili, že všetky kódy sú správne zadané, môže byť problém téma. Aktualizujte tému na novú verziu, ak je k dispozícii, alebo preinštalujte najnovšiu verziu témy.
 • Nesprávna šírka alebo pomer – uistite sa, že všetky vaše okraje zodpovedajú veľkosti k sebe.
 • Vlastnosť Float – uistite sa, že plavák: vľavo a plavák: správne sa pridá k správnym prvkom. Nesprávne CSS preruší zobrazenie vašich webových stránok.
 • Nefunkčný súbor style.css – najatie vývojára sa oplatí, ak ste technik

záver

Každý vlastník webových stránok by si mal byť vedomý najbežnejších problémov, s ktorými sa môže webová stránka WordPress stretnúť. Mali by ste mať na pamäti aj jednoduché riešenie problémov, aby ste predišli predlžovaniu prestojov, ktoré by mohli spôsobiť stratu návštevníkov alebo ziskov.

Tím na riešenie problémov počas hovoru alebo tím údržby webových stránok môže byť najlepšou cestou, ak sa na vašom webe vyskytne niečo neočakávané, ktoré je mimo vašu kontrolu. Uistite sa tiež, že všetky kódy vašich webových stránok sú zabezpečené a správne zašifrované, aby nedošlo k ich napadnutiu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map