Rychle opravte obávanou bílou obrazovku smrti WordPress

Bílá obrazovka smrti nebo WSOD je jedním z běžných problémů, které trápí weby WordPress. Může se to stát, když jste aktuálně přihlášeni na svém webu nebo když se pokoušíte přihlásit.


Uklidněte se a my vás provedeme zkoumáním možných příčin, proč se odehrává bílá obrazovka smrti a rychlých řešení, která byste mohli udělat, abyste tento problém úplně ukončili..

Co způsobuje bílou obrazovku smrti?

Chyba WSOD wordpress

WSOD může být často spuštěn problémy s databází nebo PHP. K tomu obvykle dochází z několika důvodů:

 • Kompatibilita s nainstalovaným pluginem
 • Téma, které aktuálně používáte, není kompatibilní s jinými pluginy, motivy nebo samotným WordPress
 • Vaše motiv je přejmenován nebo chybí

Jak vyřešit bílou obrazovku smrti

1. Zakažte svá témata a doplňky

Jak je uvedeno výše, nejběžnějším důvodem pro WSOD bude téma nebo plugin. První věcí, kterou uděláte, je tedy deaktivovat je. K těmto problémům může dojít při instalaci nového pluginu nebo motivu nebo při vydání aktualizace motivu nebo pluginu.

Chcete-li to provést, musíte přistupovat na svůj web pomocí protokolu SFTP (Secure File Transfer Protocol) nebo přihlášením do svého cPanelu, abyste získali přístup ke Správci souborů..

Zkontrolujte a přejmenujte složky pluginu. Tímto způsobem zakážete doplňky na vašem webu. Vraťte se na svůj web a podívejte se, zda je WSOD pryč. Pokud problém vyřeší, znamená to pouze to, že viníkem jsou pluginy, proč se zobrazuje WSOD.

Správce souborů pro přístup k zásuvným modulům

Poté budete muset přejmenovat složku pluginu zpět na „Pluginy“ a přejmenovat / obnovit každou složku uvnitř, dokud nenajdete, který konkrétní plugin způsobuje problém.

Jakmile najdete plugin, který způsobuje problém, musíte jej nahradit kompatibilním pluginem nebo se obrátit na jeho vývojáře a požádat o rychlou opravu.

Toto řešení se bude vztahovat také na témata. Pokud máte podezření, že vaše téma může být příčinou problému, pak musíte téma povolit / zakázat a otestovat, zda je hlavní příčinou WSOD.

2. Vyřešte chybu syntaxe

Pokud jste již zkontrolovali témata nebo doplňky, které by mohly spustit WSOD, stále to nefunguje. Pak nastal čas hlouběji se pokusit problém vyřešit.

Někdy je chyba WSOD způsobena chybami syntaxe. Stává se to při úpravě kódů a nesprávném zadávání některých řádků nebo dokonce zapomenutí uzavíracích závorek.

Chcete-li to zkontrolovat, přejděte na svůj web pomocí SFTP nebo přes cPanel a odstraňte poslední bit kódu, který jste zadali ručně. Pokud to funguje, zkontrolujte čítač všechny kódy a ujistěte se, že jste je zadali správně.

3. Zapněte ladění

Dalším řešením pro řešení WSOD je zapnutí ladění. Chcete-li to provést, přístup na vaše stránky pomocí SFTP nebo cPanel. Vyhledejte soubor „wp-config.php a najděte řádek

define ('WP_DEBUG', false)

a změnit na

define ('WP_DEBUG', true)

Poté to uložte a zkontrolujte svůj web. Na vašem webu se zobrazí chybová zpráva, ale to vás povede k poznání, který je hlavním důvodem, proč se na vašem webu děje WSOD..

4. Zvyšte limity paměti

Někdy je důvodem, proč vaše webové stránky způsobují WSOD, kvůli vaší omezené paměti. Je to způsobeno pluginem nebo motivy, které mají velké množství souborů. Jediným způsobem, jak to vyřešit, je rozšíření limitů paměti.

Tímto způsobem musíte udělat následující:

 • Přístup k souboru wp-config.php buď prostřednictvím SFTP nebo cPanel. Přidejte následující řádek kódu:
define ('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');
 • Pokud výše uvedené nefunguje a používáte hostingovou společnost, která používá servery Apache, upravte svůj soubor .htaccess tak, aby obsahoval řádek:
php_value memory_limit 64M
 • Pokud váš hostitel používá NGINX, budete muset upravit soubor php.ini tak, aby obsahoval řádek:
memory_limit = 64M

Po úspěšném provedení těchto kroků zkontrolujte, zda vaše chyba zmizela a jste připraveni jít.

5. Zkontrolujte neúspěšnou aktualizaci

Dalším běžným důvodem, proč mít WSOD, jsou motivy, pluginy nebo aktualizace jádra, které byly přerušeny během časového limitu serveru a pro časové limity serveru nemůžeme udělat nic..

Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte na web pomocí SFTP nebo cPanel a odstraňte soubor .maintenance. Tím se obnoví váš web a budete k němu mít přístup přes wp-admin.

Zkuste znovu zkontrolovat a provést aktualizaci nebo ručně aktualizovat témata a doplňky.

Tipy, jak snížit WSOD z dění

 1. Provádějte pravidelné kontroly a zálohy. Použijte jiné cloudové služby, jako je Dropbox nebo externí pevný disk, a zajistěte použití spolehlivého pluginu pro obnovení zálohy v případě potřeby.
 2. Znovu zkontrolujte každý řádek kódu, abyste zabránili chybám syntaxe.
 3. Použijte poskytovatele hostingu, který má nepřetržitou podporu.
 4. Zvažte použití pluginu, jako je protokol aktivity uživatelů, aby se na vašem webu uchovával podrobný protokol změn, aktualizací a dalších aktivit

Závěr

Abych to shrnul, WSOD může být náročným problémem přesně určit, co ho přesně spouští. Chcete-li minimalizovat problémy s WSOD, vždy udržujte pravidelné kontroly webu a zálohujte si své webové stránky. Podívejte se také na naše průvodce řešením problémů s nejčastějšími problémy WP.

Když se na obrazovce objeví tento obávaný WSOD, nemusíte být „vystrašení-bílí“, vše, co musíte udělat, je vyzkoušet všechny možné viníky a obnovit váš web v růžové barvě zdraví.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map