11 Průvodce krok za krokem k častým problémům WordPress v roce 2019

Jasně: WordPress není dokonalý dárek, který je dodáván v krabici, doplněný příručkami a průvodci řešením problémů. Ve skutečném světě je WordPress program s otevřeným zdrojovým kódem, který lze používat zdarma a žádný specializovaný tým zákaznické podpory je FAR z toho, že je bezchybnou platformou..


Chyby mohou být těžké nebo rychlé opravy. Nějaký chyby, které se začátečníci WordPress obvykle dopouštějí, byly dříve diskutovány zde. Ale například narazíte na problém, ve kterém se nacházíte v procesu vývoje vašich stránek, a informace se ve vašem prohlížeči neodrážejí..

Rychlá oprava spočívá v vymazání mezipaměti prohlížeče. Informace z webu se načtou rychleji, pokud jsou uloženy v mezipaměti. Pokud tedy prohlížeč nenačte nově přidané informace na váš web, mezipaměť je pravděpodobně ještě nedostala. Jednoduché „vymazání mezipaměti“ v prohlížeči ji tedy vyřeší a jste připraveni jít!

Kromě vymazání mezipaměti prohlížeče jsme vyjmenovali 11 nejběžnějších problémů, se kterými se setkáváme při vývoji webu WordPress, a jak je vyřešit bez pocení kbelíků.

1. Interní chyba serveru

500 Interní chyba serveru je velmi běžná u HTTP Status Code, což znamená, že na serveru není něco v pořádku, ale server není konkrétní v tom, v čem je problém. Když se objeví tato zpráva, musíte prozkoumat, co je příčinou této chyby.

Zde jsou některé příčiny interní chyby serveru:

 • Poškozený soubor .htaccess – Chcete-li tento problém vyřešit, jednoduše otevřete kořenový adresář vašeho webu pomocí protokolu (FTP) pro přenos souborů a přejmenujte svůj .htaccessfile na .htaccess_old. Pokud to funguje, zkuste web znovu načíst.

  Pokud ano, přejděte na Nastavení a potom Permalinky, abyste Permalinky resetovali. Tento hack vytvoří nový soubor .htaccess.

 • Problém s pluginem nebo tématem – Pokud jste zjistili, že se s těmito problémy potýkáte, zkuste deaktivovat doplňky a vrátit se zpět ke starým tématům a zásuvným modulům, které fungují pro váš web..
 • Dosažení limitu PHP – Pokud se v chybové zprávě uvádí, že jste již dosáhli svého limitu PHP, můžete také zvýšit svůj PHP vytvořením prázdného textového souboru s názvem php.ini.

  Vložte kód do souboru, uložte jej a nahrajte do své / wp-admin / složky pomocí FTP.

  paměť = 64 MB

  Toto řešení může dočasně fungovat a budete muset najít jiné řešení, které bude fungovat dobře.

Pokud nic z toho nefunguje, zkuste znovu nahrát složky / wp-admin a / wp-inclusive z nové instalace WordPress pomocí FTP klienta. Nezapomeňte vybrat možnost „Přepsat“, aby staré soubory byly nahrazeny.

2. 403 Zakázaná chyba

Zde je několik příkladů, kde se tato chybová zpráva objeví:

 • Přístup byl odepřen na přihlašovací stránce WordPress
 • Při návštěvě libovolné stránky na vašem webu WordPress
 • Během procesu instalace
 • Poškozený soubor .htaccess
 • Nesprávná oprávnění k souborům na serveru
 • Náhodné změny provedené vaší hostitelskou společností

Může se také zobrazit chyba „Přístup byl odepřen“ na vaší stránce namísto stavu 403 Zakázáno. Většinou tyto chyby pocházejí ze špatné konfigurace bezpečnostních pluginů, které mohou blokovat několik IP adres.

Pokud si myslíte, že jednáte o oprávnění k souborům, rychlá oprava tohoto problému je kontaktovat poskytovatele hostingu a zkontrolovat oprávnění k souborům. Pokud však k němu chcete přistupovat samostatně, připojte svůj web WordPress pomocí FTP klienta. Přejděte do kořenové složky, kde jsou uloženy všechny vaše soubory WordPress. Klikněte pravým tlačítkem myši na složku a vyberte položku File Permissions.

Po provedení těchto kroků se zobrazí dialogové okno s oprávněními k souborům:

 • Všechny složky musí mít oprávnění souboru 744 nebo 755
 • Všechny složky na webu WordPress musí mít oprávnění souboru 644 nebo 640

Nezapomeňte odpovídajícím způsobem nastavit parametry.

Pokud toto řešení funguje, zkuste znovu spustit svůj web. Pokud tomu tak není, můžete vybrat oprávnění k souboru na 744 nebo 755. Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Rekurzovat do podadresářů“, poté zaškrtněte možnost „použít pouze na adresáře“ a klikněte na OK. Opakujte postup pro soubory WordPress.

3. Chyba 404 Stránka nenalezena

Chyba 404 je zpráva, která se zobrazí, když návštěvník vašeho webu chce získat přístup k určitému příspěvku na vaší stránce, který nebyl nalezen. K tomu došlo, když byl soubor .htaccess odstraněn a přepsán a permalink nebyl správně nastaven.

Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte do části Permalinks v nabídce Nastavení na hlavním panelu WordPress a Uložit změny. Tím se nastavení aktualizuje a obnoví nová pravidla. Tato rychlá oprava pracuje 99% času.

Pokud to nefunguje, zkuste ručně aktualizovat soubor .htacess ve složce, kde jsou umístěny / wp-content a / wp-include. Změňte oprávnění na 666, aby bylo zapisovatelné. Opakujte původní řešení a poté změňte zpět na 660.

Můžete také vyzkoušet tento kód v souboru .htaccess.

1 # BEGIN WordPress
2
3 PřepsatEngine zapnuto
4 RewriteBase /
5 RewriteRule ^ index.php $ - [L]
6 RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
7 RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
8 RewriteRule. /index.php [L]
9
10 # END WordPress

4. Bílá obrazovka smrti (WSoD)

Zobrazí se jako prázdná obrazovka bez informací na webových stránkách. Důvodem je zejména selhání PHP nebo databáze, konkrétně:

 • Problémy s kompatibilitou s pluginy – Chcete-li to rychle vyřešit, zkuste deaktivovat a znovu aktivovat pluginy.
 • Problémy s tématy – k tomu většinou dochází, když jste na WordPress vytvořili nový web a aktivovali nové téma. Chcete-li tento problém vyřešit, zkuste se přihlásit na hlavní panel a aktivovat výchozí motiv WordPress. Pokud se nemůžete dostat do administrátorské oblasti, otevřete svůj web pomocí FTP a vyhledejte / wp-content / themes / folder. Poté přejmenujte složku aktivního motivu.
 • Chybějící nebo přejmenovaný adresář motivů – Chyba front-end „Adresář motivů„ {theme-name} “neexistuje.“ displeje. Přihlaste se k ovládacímu panelu WordPress, přepněte si témata, přejmenujte svůj adresář nebo upravte záznamy „témat“ a „stylů“ ve wp_options..

Diskutovali jsme WSOD podrobně v tomto příspěvku.

5. Chyba při navazování připojení k databázi

Pokud se na vašem webu tato chyba zobrazí, může se jednat o problém s připojením k databázi, který může být způsoben následujícím:

 • Nesprávné informace wp-config.php – Zkontrolujte, zda jsou následující podrobnosti správné:
  • jméno databáze
  • uživatelské jméno databáze
  • heslo databáze
  • hostitel databáze

Pokud jste si jisti, že jsou tyto údaje správné, zkuste ručně obnovit heslo MySQL

 • Problém s webovým hostitelem – Kontaktujte svého webového hostitele protože problémem může být problém se serverem nebo databázovým prostorem.
 • Hacked website – Zkuste prohledat web pomocí Sucuri, ujistěte se, že máte zabezpečené pluginy na místě, které prohledávají váš web, aniž by jej zpomalily a mohou jej opravit během minuty..

6. Selhala automatická aktualizace WordPress

Někdy se neúspěšná automatická aktualizace WordPress zobrazí jako:

 • Prázdná bílá obrazovka bez jakýchkoli informací
 • Varování se nezdařilo
 • Chybová zpráva PHP

Chcete-li tyto problémy vyřešit, upgradujte web WordPress ručně nebo načtěte předchozí zálohy webu.

7. Chyba časového limitu připojení

K tomuto typu chyb dochází hlavně proto, že na vašem webu dochází nedostatek paměti nebo se pokouší získat přístup více, než dokáže váš server zvládnout.

Níže uvádíme několik rychlých oprav, které můžete použít k vyřešení této chyby:

 • Požádejte poskytovatele hostingu o zvýšení limitu paměti nebo přidání tohoto kódu do souboru wp-config.php

  define (‘WP_MEMORY_LIMIT ‘,’ 64M ‘);

 • Zvyšte maximální dobu spuštění v souboru php.ini

8. Po aktualizaci nalepte „Režim údržby“

Tuto chybu snadno poznáte, protože se na vašem webu objeví zpráva „Režim údržby“. Chcete-li to okamžitě opravit, odstraňte soubor .maintenance v instalačním adresáři webu WordPress a aktualizujte svůj web.

9. Chyba syntaxe

K syntaktické chybě dochází, když přidáváte některé kódy do WordPress a mohlo vám něco uniknout nebo jste zadali něco, co neodpovídá těm předchozím..

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte znovu zkontrolovat zadané kódy a opravit problematickou syntaxi. Obvyklé viníky jsou většinou chybějící závorky nebo znaky.

10. Zablokování administrátora WordPress (wp-admin)

Běžné důvody, proč jste mimo oblast správy WordPress:

1. Nesprávné heslo

Pokud jste zapomněli heslo nebo byl váš web napaden, můžete se pokusit obnovit heslo z phpMyAdmin. Chcete-li začít, přejděte na hlavní panel cPanel a klikněte na ikonu phpMyAdmin v části Databáze. Po spuštění vyberte databázi WordPress.

Phpmyadmin-edit-user

Vyhledejte tabulku označenou jako „{table-prefix} _users“ (tj. Wp_users) a klikněte na „Procházet“. Upravte uživatelské jméno, pro které chcete změnit heslo, změňte hodnotu pod user_pass a nahraďte novým heslem.

Ve sloupci funkcí vyberte z rozbalovací nabídky MD5. Tím je zajištěno, že vaše heslo je při uložení do databáze šifrováno hashem MD5.

2. Ztracená oprávnění správce

Pokud je váš web napaden, pravděpodobně budete mít přístup do administrátorské oblasti, ale nebudete moci provádět změny motivů nebo pluginů. To znamená, že vaše oprávnění bylo změněno.

Chcete-li to vyřešit, můžete přidat nového administrátora do své databáze přes MySQL. Stačí přejít na hlavní panel cPanel a aktualizovat tabulku wp_users.

Kliknutím na „Vložit“ vytvoříte nový účet a přidáte následující:

 • ID: jakékoliv číslo
 • uživatelské přihlášení: nové uživatelské jméno
 • user_pass: nové heslo. Nezapomeňte vybrat MD5 v nabídce funkcí.
 • user_nicename: přezdívka
 • user_email: e-mail, který chcete přiřadit k tomuto účtu
 • user_url: URL vašeho webu
 • user_registered: datum / čas, kdy je tento uživatel zaregistrován
 • user_status: Nastaveno na 0.
 • display_name: jméno, které chcete pro tohoto uživatele na webu zobrazit

Po dokončení klikněte na „Přejít“ a poté aktualizujte tabulku wp_usermeta o následující podrobnosti:

 • unmeta_id: toto je generováno automaticky
 • uživatelské ID: id jste přidali dříve
 • meta_key: wp_capabilities.
 • meta_value: vložte toto: a: 1: {s: 13: ”administrator”; s: 1: ”1 ″;}

Vložte další řádek s následujícími údaji:

 • unmeta_id: toto je generováno automaticky
 • uživatelské ID: id jste přidali dříve
 • meta_key: wp_user_level
 • meta_value: 10.

To je vše a klikněte na „Přejít“. Nově přidané uživatelské jméno můžete nyní použít jako přihlašovací jméno pro wp-admin.

3. Chyby PHP (chyby syntaxe)

K tomu obvykle dochází, když byl na váš web zkopírován a vložen špatný kód z jiného webu. To lze vyřešit přístupem k programu FTP, odebráním kódu, který jste přidali, obvykle v souboru function.php, a následným opětovným nahráním souboru.

Mezi další příčiny blokování patří:

 • Nainstalovaný plugin nebo kód, který se pokouší provést změny v administrátorské sekci
 • Chyby při navazování připojení k databázi
 • Bílá obrazovka smrti

11. WordPress

Chyby obsahu postranního panelu

Některé možné problémy, proč k těmto chybám došlo, a návrhy, jak to opravit:

 • HTML kód je neplatný – k tomu obvykle dochází, když vývojář webových stránek zapomene zavřít
  označit pomocí
  Chcete-li to zkontrolovat, můžete zkopírovat kód do programu pro ověření platnosti HTML a zjistit, který kód HTML je třeba opravit.
 • Téma bylo poškozeno – pokud jste zjistili, že všechny kódy jsou správně zadány, může být problém motivem. Aktualizujte motiv na novou verzi, pokud je k dispozici, nebo znovu nainstalujte nejnovější verzi motivu.
 • Nesprávná šířka nebo poměr – ujistěte se, že všechny vaše okraje odpovídají velikosti navzájem.
 • Vlastnost Float – ujistěte se, že plavat vlevo a plavat: správně je přidán k správným prvkům. Nesprávné CSS přeruší zobrazení vašeho webu.
 • Nefunkční soubor style.css – pronájem vývojáře se vyplatí, pokud nejste technikem

Závěr

Každý vlastník webu by si měl být vědom nejběžnějších problémů, se kterými se může web WordPress setkat. Měli byste mít na paměti i jednoduché řešení problémů, abyste se vyhnuli prodlouženým prostojům, které by mohly způsobit ztrátu návštěvníků nebo zisků.

Tým pro řešení problémů během hovoru nebo tým údržby webu může být nejlepší cestou, pokud se na vašem webu děje něco neočekávaného, ​​které je mimo vaši kontrolu. Také se ujistěte, že všechny kódy vašich webových stránek jsou zabezpečeny a řádně šifrovány, aby nedošlo k jejich napadení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map