Як встановити та налаштувати багатопрофільну мережу WaaS у WordPress

Ми всі чули про SaaS, але є новий акріонім у місті… .WaaS. Що означає веб-сайт як послуга, і цей посібник покаже вам, як його налаштувати.


Чи знаєте ви, що ви можете налаштувати багатосайтову мережу, щоб ви могли керувати всіма своїми веб-сайтами з одного облікового запису і навіть пропонувати це як послугу?

WordPress має вбудовану можливість створювати та запускати кілька веб-сайтів за допомогою однієї і тієї ж установки WordPress. Це багатопосадова мережа WordPress.

Multisite – це потужна функція WordPress, яка після активації дозволяє створювати мережу веб-сайтів, що працюють у межах однієї установки WordPress. Минуло з часу WordPress 3.0 і його використовували досить багато великих сайтів, таких як WordPress.com, New York Times, Harvard та Edublogs, щоб назвати кілька.

Дозвольте показати вам все, що потрібно знати, щоб розпочати роботу з Multisite та створити власну мережу блогів чи сайтів.

Contents

Ознайомлення з багатомісними мережами WordPress

Мережа багатосторонніх сайтів – це сукупність веб-сайтів, які мають спільну програму WordPress, базу даних, додатки та теми. Окремі сайти в мережі – це віртуальні сайти, на яких на вашому сервері немає власних каталогів, але вони мають окремі каталоги для завантаження медіа та ізольовані таблиці в базі даних.

Мультисайт працював як функція WordPress з 2010 року. Він замінив WordPress Multiuser, функцію, яка дозволила користувачам створити сітку блогів. WordPress розробив Multisite на крок далі, що дозволяє користувачам розміщувати різні сайти в одній установці WordPress.

Відмінна річ у Multisite полягає в тому, що сама установка WordPress майже така ж, як і у стандартній установці: вона має ту саму конструкцію папок, ті ж основні файли та ту саму базу коду. Це означає, що установка мережі Multisite не є набагато складнішою, ніж установка звичайного сайту WordPress, а оновлення Multisite – це те саме, що і оновлення будь-якого веб-сайту WordPress.

Незалежно від того, на скільки веб-сайтів ви їх використовуєте, усі теми та плагіни вашої мережі зберігаються лише один раз, це означає, що ви будете використовувати набагато менше серверного простору, ніж якщо б ви використовували окрему установку WordPress для кожного сайту.

Коли і чому слід використовувати багатосайтову мережу

У багатьох ситуаціях багатопомісна мережа WordPress може бути кориснішою, ніж управління кількома автономними сайтами WordPress. Ось деякі переваги використання багатозмістової мережі WordPress:

 • Будучи адміністратором мережі, ви можете легко керувати кількома сайтами з однієї інформаційної панелі.
 • Кожен сайт у мережі може мати своїх адміністраторів, і ці адміністратори матимуть можливість керувати лише власним веб-сайтом.
 • За допомогою лише одного завантаження ви можете встановити плагіни або теми та активувати їх для кількох сайтів.
 • Потрібно лише оновити свої WordPress, плагіни або теми на одній “головній” установці, що полегшує вам керування оновленнями.

WordPress плагіни, такі як ManageWP може допомогти вам керувати всіма своїми веб-сайтами з однієї інформаційної панелі.

Але створення багатомістової мережі WordPress не завжди допомагає в управлінні кількома сайтами. Пам’ятайте про наступне, перш ніж налаштовувати мережу на багато сайтів.

 • Коли ваша мережа працює, всі інші сайти виходять з ладу, а також вони мають однакові ресурси.
 • Якщо один із ваших веб-сайтів отримує несподіваний трафік, він вплине на всі інші веб-сайти в мережі.
 • Якщо один веб-сайт зламається, це означає, що всі сайти вашої мережі будуть зламані.
 • Деякі плагіни WordPress можуть не працювати в багатоміській мережі.

Що потрібно для початку роботи з WordPress Multisite

Якщо ви користуєтеся веб-сайтом WordPress, у вас вже є все, що потрібно, щоб розпочати роботу з багатосайтовим сайтом. Але більш конкретно, вам знадобиться:

 • Хостинг: Переконайтеся, що ваш веб-сервер здатний розміщувати мультисайт. Спільний хостинг – це не завжди чудова ідея, оскільки багатомісна мережа більш ресурсомістка, ніж окремий сайт WordPress. Ми рекомендуємо Cloudways для WordPress Multisite.
 • Знання: Вам потрібно знати, як редагувати файли WordPress.
 • Доступ: Вам потрібно буде відредагувати деякі файли WordPress, тому вам знадобиться доступ до каталогу вашого веб-сайту через FTP, cPanel або якийсь інший метод.

Вибір доменного імені та веб-хостингу для вашої багатосайтової мережі

Всі веб-сайти в багатоміській мережі WordPress мають однакові ресурси сервера. Це означає, що найголовніше, що вам знадобиться, – це вертикальний хостинг WordPress.

Якщо ви плануєте мати лише пару веб-сайтів з низьким трафіком, то, ймовірно, ви можете піти з спільного хостингу. Однак, зважаючи на характер багатосайтової мережі, під час зростання ваших сайтів вам потрібен хостинг VPS або спеціалізований сервер.

Спільний веб-хостинг, такий як Bluehost або Hostgator, не рекомендується створювати WaaS через їх низьку продуктивність та обмежені ресурси.

Ми рекомендуємо Cloudways або Siteground для створення ваших WaaS.

Крім веб-хостингу, вам знадобляться основні знання, як встановити WordPress та редагувати файли за допомогою FTP.

Кожен із ваших сайтів у багатосайтовій мережі використовуватиме те саме доменне ім’я з піддоменами (приклад: https://site.mysampledomain.com) або папками в корені (приклад: https://mysampledomain.com/site/).

Зверніть увагу, що субдомени та підкаталоги відповідають власним індивідуальним вимогам.

Для субдоменів потрібно налаштувати піддомен підстановки. Увійдіть у cPanel свого облікового запису хостингу. У області Домени натисніть опцію “Піддомени”.

Це переведе вас на нову сторінку. У вказаному полі введіть * та переконайтесь, що у вашому спадному списку є доменне ім’я.

Клацніть на кнопку Створити, щоб правильно налаштувати піддомен wildcard для вашого основного домену.

Для підкаталогів або папок у корені ввімкніть досить постійні посилання, і ваша багатоміська мережа працюватиме над ними. Після налаштування зробіть веб-сайт WordPress для продовження.

Увімкніть та налаштуйте мультисайтну мережу WordPress

Функція Мережевої мережі починається з кожної установки WordPress. Вам просто потрібно встановити та налаштувати WordPress так, як зазвичай. Після цього ви просто включите функцію багатосайтового зв’язку.

Перш ніж увімкнути багатомісний сайт, переконайтеся, що створіть повну резервну копію свого сайту WordPress.

Щоб увімкнути Multisite, підключіться до свого веб-сайту за допомогою FTP-клієнта або файлового менеджера cPanel та відкрийте файл wp-config.php для редагування.

Додайте наступний код у файл wp-config.php безпосередньо перед / * Це все, зупиніться прямо там! Щасливі блоги. * / рядок.

/ * Мультисайт * /
define ('WP_ALLOW_MULTISITE', правда);

Після цього збережіть і завантажте файл wp-config.php назад на сервер.

Цей код дозволяє вмикати багатофункціональну функцію на вашому сайті WordPress. Після ввімкнення тепер ви можете налаштувати багатосайтову мережу.

Почніть налаштування мережі на багато сайтів

Після успішного ввімкнення функції Multisite Network на вашому сайті WordPress тепер можна приступити до налаштування мережі. Якщо ви налаштовуєте багатомісну мережу на існуючому веб-сайті WordPress, вам потрібно відключити всі плагіни на вашому сайті.

Просто перейдіть на сторінку “Встановлені плагіни” в меню “Плагіни” вашої інформаційної панелі WordPress та виберіть Усі додатки. Виберіть “Деактивувати” у спадному меню “Масові дії” та натисніть кнопку “Застосувати”.

Закінчивши, перейдіть на сторінку “Налаштування мережі” в розділі Інструменти для налаштування вашої багатосайтової мережі.

На екрані налаштування мережі ви побачите повідомлення про те, що вам потрібен модуль mod_rewrite Apache, встановлений на вашому сервері. Цей модуль встановлюється та вмикається у всіх кращих постачальників послуг хостингу WordPress.

Далі вам потрібно повідомити WordPress, яку структуру домену ви будете використовувати для сайтів у вашій мережі, наприклад, субдоменів або підкаталогів.

Після цього введіть назву вашої мережі та переконайтесь, що адреса електронної пошти в електронному листі адміністратора мережі є правильною.

Натисніть кнопку Встановити, щоб продовжити.

Тепер WordPress покаже вам якийсь код, який потрібно додати відповідно до файлу wp-config.php та .htaccess.

Ви можете використовувати клієнт FTP або менеджер файлів у cPanel, щоб скопіювати та вставити код у ці два файли. Після цього вам потрібно повторно увійти на свій сайт WordPress, щоб отримати доступ до багатомісної мережі.

Налаштування конфігурації багатосторонніх мереж

Після того, як ви успішно налаштували багатосайтову мережу, настав час налаштувати мережеві настройки.

Щоб змінити мережевий параметр, вам потрібно перейти до “Мережевої панелі”, додати нові сайти та налаштувати інші налаштування.

Переведіть курсор миші до меню “Мої сайти” на панелі інструментів адміністратора, щоб з’явилося спливаюче меню. Клацніть на Мережевий адміністратор> Інформаційна панель.

Це приведе вас до панелі приладів багатосторонніх мереж. Зауважте, що є нові пункти меню для керування вашою багатосайтовою мережею. Дивіться віджет панелі інструментів “Зараз”, який дозволяє створювати новий сайт та додавати нових користувачів.

Щоб організувати налаштування мережі, натисніть посилання “Налаштування” на бічній панелі адміністратора.

Перший варіант на сторінці “Налаштування мережі” – встановити назву вашого сайту та електронну адресу адміністратора. Ці поля автоматично заповнюватимуться назвою мережі та електронною поштою адміністратора, які ви ввели під час налаштування.

Відкриття вашої багатосайтової мережі для реєстрації

Розділ “Налаштування реєстрації” на сторінці “Налаштування мережі”, безсумнівно, є найважливішим у налаштуваннях вашої мережі.

Реєстрація користувачів і сайтів відключена в мережі за замовчуванням. Ви можете відкрити свій сайт для реєстрації користувача або дозволити існуючим користувачам створювати нові веб-сайти або дозволити як реєстрацію користувачів, так і користувачів.

Поставте прапорець біля опції Повідомлення про реєстрацію, щоб отримувати сповіщення електронною поштою щоразу, коли новий користувач або сайт реєструється, якщо ви відкриваєте свою багатомісну мережу для реєстрації.

Поставте прапорець біля опції Додати нових користувачів, якщо ви вирішите дозволити адміністраторам окремих сайтів додавати нових користувачів на своїх сайтах.

Опція з обмеженою реєстрацією електронної пошти дозволяє обмежити реєстрацію сайту чи користувача на електронні адреси з певних доменів. Це корисно, якщо ви хочете лише дозволити людям з вашої власної організації реєструватися та створювати користувачів або сайти.

Так само ви можете заборонити реєстрацію деяких доменів.

Нові налаштування сайту

Розділ “Нові налаштування сайту” дозволяє налаштувати параметри за замовчуванням для нових сайтів, створених у вашій багатосайтовій мережі.

У цих налаштуваннях ви можете змінювати вітальні електронні листи та вміст першої публікації за замовчуванням, сторінки та коментарі.

Ви можете будь-коли змінити ці налаштування як адміністратор мережі.

Завантажте налаштування для вашої багатосайтової мережі

Вам важливо відстежувати використання ресурсів вашого сервера. У розділі “Налаштування завантаження” ви можете контролювати загальну кількість місця, яке веб-сайт може використовувати для завантаження.

Значення за замовчуванням – 100 Мб, що, ймовірно, добре принаймні для 100 завантажень фотографій. Збільшити або зменшити цей простір залежно від обсягу дискового простору.

Типовими типами файлів для завантаження є файли зображень, аудіо, відео та pdf. Ви можете додати додаткові типи файлів, якщо хочете, як doc, docx, odt тощо.

Крім того, ви можете вибрати обмеження розміру файлу, щоб користувачі не могли завантажувати на сервер необґрунтовано великі файли.

Налаштування меню

Далі перейдіть до меню Налаштування. Це дозволяє ввімкнути адміністративне меню для розділу плагінів на ваших мережевих сайтах.

Увімкнувши це, це покаже меню плагінів відповідним адміністраторам сайту. Вони можуть активувати або дезактивувати плагін на своїх окремих сайтах, але вони не можуть встановити нові плагіни.

Після того, як вас влаштовують усі налаштування конфігурації, обов’язково натисніть кнопку “Зберегти зміни”.

Додайте нові веб-сайти та керуйте ними у вашій мережі WordPress

Щоб додати новий веб-сайт у багатопосадову мережу WordPress, перейдіть до сайтів у розділі Мої сайти> Меню мережевого адміністратора на панелі інструментів адміністратора..

Він покаже вам список сайтів у вашій поточній установці багатосайтових сайтів, за замовчуванням ваш основний сайт вказаний як єдиний сайт у вашій багатоміській мережі WordPress.

Щоб додати новий сайт, просто натисніть кнопку Додати нове вгорі.

На сторінці Додати новий сайт введіть адресу сайту. Повна адреса не потрібна, лише частина, яку ви хочете використовувати як субдомен або підкаталог.

Потім додайте назву сайту та введіть електронну адресу адміністратора сайту.

Ви можете додати адресу електронної пошти адміністратора, відмінну від тієї, яку ви зараз використовуєте для керування вашою багатосайтовою мережею.

Якщо електронну адресу наразі не використовує інший користувач, то WordPress створить нового користувача та надішле ім’я користувача та пароль на електронну адресу, яку ви вводите..

Після завершення натисніть кнопку Додати сайт.

До вашої багатопортової мережі WordPress буде доданий новий сайт. Будучи адміністратором мережі, ви також отримаєте нове електронне повідомлення про реєстрацію сайту.

Якщо ви створили нового користувача, він отримає електронний лист із інструкціями щодо встановлення нового пароля та входу.

Встановіть теми та плагіни у своїй багатоміській мережі

Окремі адміністратори веб-сайтів у багатосайтовій мережі за замовчуванням не можуть самостійно встановлювати теми та плагіни. Але як адміністратор мережі, ви можете встановити відповідні плагіни та теми, тому вони доступні для всіх сайтів у вашій мережі

Встановлення тем для вашої багатосайтової мережі

Щоб додати теми, перейдіть на сторінку “Мої сайти”> “Мережевий адміністратор”> “Теми”.

Ви побачите список встановлених поточних тем на своєму багатоповерховому сайті WordPress.

Ви можете зробити тему доступною для інших сайтів, натиснувши на опцію Увімкнути мережу під цією темою. Ви також можете відключити тему, натиснувши посилання “Відключити мережу” під темою. Завжди пам’ятайте, що параметр «Відключення мережі» з’явиться лише тоді, коли тема включена.

Щоб додати нову тему, натисніть кнопку Додати нову вгорі екрана, а потім встановіть тему WordPress, як це робиться зазвичай..

Після встановлення нової теми ви зможете зробити її доступною для інших сайтів у вашій мережі за допомогою параметра Network Enable.

Встановлення теми за замовчуванням для вашої багатосайтової мережі

Після того, як ви додали пару тем, WordPress все одно активує тему WordPress за замовчуванням для кожного нового сайту.

Якщо ви хочете, щоб нова тема стала темою за замовчуванням для нових сайтів, тоді вам потрібно додати наступний код у файл wp-config.php.

// Установка теми за замовчуванням для нових сайтів
define ('WP_DEFAULT_THEME', 'your-topic');

Замініть свою тему на назву вашої теми. Вам потрібно буде використовувати назву папки теми, яку ви можете дізнатися, переглянувши папку / wp-content / themes /.

Встановлення плагінів для вашої багатосайтової мережі

Так само ви можете відвідати Мої сайти> Мережевий адміністратор> Плагіни, щоб встановити плагіни та натиснути посилання Активація мережі під кожним плагіном, щоб активувати їх у вашій багатосайтовій мережі..

Виправлення помилок

Неправильна конфігурація піддоменів підстановки і проблем із картографуванням домену є коренями найпоширеніших проблем у WordPress Multisite Network. Переконайтеся, що ваш веб-хост підтримує піддоменні підстановки, перш ніж налаштувати багатосайт.

Ось деякі інші поширені проблеми та їх швидке виправлення.

Виправлення проблем із входом у багатосторонні інсталяції

Інша поширена проблема полягає в тому, що при використанні багатопрофільного сайту WordPress з підкаталогами деякі користувачі не можуть увійти в адміністраторську область своїх сайтів після додавання необхідного коду у файл wp-config.php.

Щоб виправити це, спробуйте замінити

define ('SUBDOMAIN_INSTALL', false);

рядок у файлі wp-config.php з

define ('SUBDOMAIN_INSTALL', 'false');

Знайдіть непідтверджених користувачів

Інша проблема, яка може виникнути, – не в змозі знайти користувачів, які зареєструвалися у вашій мережі, але не отримали електронний лист про активацію. Щоб виправити цю проблему, перегляньте наш посібник про те, як знайти непідтверджених користувачів у WordPress.

Висновок,

Отже, саме так ви можете керувати своєю багатосайтовою мережею. І якщо ви зіткнулися з будь-якою проблемою з його налаштуванням, ви можете звернутися за допомогою до служби веб-хостів.

Якщо ваш веб-хост не підтримує функцію багатоповерхового доступу WordPress, я рекомендую перейти на інший веб-хост.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector