Platformat më të mira të Blogimit

Nëse qëllimi i blogut tuaj është të argëtoni, informoni, përmirësoni SEO, fitoni para, ose plotësoni tuaj Uebfaqja e e-Tregtisë dhe siguroni vlerë të shtuar, ju doni platformën më të mirë për ta pritur atë. Ekzistojnë një numër i sistemeve të menaxhimit të përmbajtjes (CMS) dhe ndërtuesit e faqeve atje, dhe më shumë shfaqen çdo ditë.


Kushdo që ju zgjidhni duhet të jetë i thjeshtë për t’u instaluar dhe vendosur, t’ju ndihmojë të arrini dhe rritni audiencën tuaj, dhe ofroni nivelin e mbështetjes dhe funksionalitetit që ju nevojitet.

Jo të gjitha platformat e blogjeve janë krijuar në mënyrë të barabartë, dhe zgjedhja e gabuar mund të ndikojë negativisht në tërë përvojën. Pritësi ideal i blogjeve do të përshtatet me nivelin tuaj të aftësive, lloji i blog-ut, dhe buxheti.

EreKëtu është një përmbledhje e platformave më të mira për blogerët dhe ato që ata duhet t’ju ofrojnë. ��

Karakteristikat kryesore
 • Kod falas, me burim të hapur
 • Komunitet i madh, mbështetës
 • Biblioteka e më shumë se 54,000 shtojcave dhe temave
 • mjete SEO optimization
 • Krijimi i forumit
 • Etiketa me porosi dhe përshkrime meta
rekuizitë
 • Mjete të fuqishme
 • Aftësia për të rregulluar kodimin
 • Pronësia dhe kontrolli i plotë mbi domenin dhe përmbajtjen
 • falas
 • Njohja e emrit dhe reputacioni i mirë
 • Mobil miqësor
Cons
 • Mund të jetë e vështirë nëse nuk jeni teknik
 • Nevojat jashtë hostimit dhe regjistrimit të domain
 • Ju jeni përgjegjës për të gjithë menaxhimin dhe mirëmbajtjen, përfshirë sigurinë

Në varësi të statistikave të të cilave po lexoni, fuqitë e WordPress (WP) diku nga 27 përqind në 33 përqind të të gjitha faqeve të internetit, më shumë se katër konkurrentët e ardhshëm kombinohen. Kompania ka qenë në biznes që nga viti 2003, kështu që ju e dini që ajo ka qëndruar në fuqi. Nuk duhet të ngatërrohet me WordPress.com, i cili është një CMS i vetë-pritur që mund të kushtojë deri në 5,000 dollarë në muaj për shërbimin e tyre të nivelit të lartë. Kjo është platforma numër një në Blogging në planet për disa arsye.

WordPress.org është plotësisht falas për të gjithë përdoruesit, por do të duhet të gjeni dhe paguani për një shërbim pritës që mbështet WP. Ju gjithashtu duhet të zgjidhni dhe regjistroni një emër domain. Mund të kushtojë deri në 50 dollarë në vit për ta bërë këtë, por është një avantazh ndaj versionit të vetë-pritur sepse ju keni kontroll të plotë mbi domenin tuaj, dhe ju do të zotëroni të gjithë përmbajtjen tuaj.

Kjo do të thotë që ju mund të shkallëzoni, të fitoni para, të migroni në një host të ndryshëm dhe të rregulloni çdo tipar nëse dini të kodoni. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për përdoruesit e përparuar, të cilët kanë nevojë për një nivel të lartë fleksibiliteti, por nuk do t’ju duhen shumë përdorues të rinj për të mësuar se si ta bëjnë atë të funksionojë; mund të gjeni disa mësime të shkëlqyera dhe shumë mbështetje nga forume të komunitetit WP. WP.org mbështet AdSense dhe Amazon, nëse jeni të interesuar në marketing bashkëpunëtor, ose mund të shesni produkte direkt nga faqja e internetit tuaj.

Kush është për?

WordPress.org funksionon mirë për një sërë qëllimesh. Përdoreni atë për:

 • Paraja e fitimit të blogut tuaj
 • Krijimi i një blog për të plotësuar uebfaqen tuaj të tregtisë elektronike
 • Blog-e profesionistë me një audiencë në rritje
 • Blog-të hobi që ruajnë kontrollin dhe pronësinë e domenit dhe përmbajtjes së tyre
 • Nivele të ndryshme të përvojës nga fillestar në të avancuar
 • Uebfaqet e bazuara në anëtarësi

kosto: Kjo platformë është e lirë për të krijuar dhe përdorur, por do të duhet të paguani për pritjen dhe regjistrimin e domain.

2. Wix – Zgjedhja më e mirë e paguar

Karakteristikat kryesore
 • Galeritë e imazheve të personalizuara
 • Lidhje video dhe imazhi
 • Modelet e azhurnuara
 • Mjete të fuqishme ndërtimi në internet
 • Më shumë se 100 dizajne
rekuizitë
 • Lehtë për tu mësuar, nuk ka përvojë të nevojshme
 • Scalable
 • Buxhet miqësor
 • Mobile miqësore
 • Mjete të fuqishme redaktimi
 • Integrohet lehtë me faqet e internetit të tjera
 • Mbështetje 24/7 e klientit
Cons
 • Vetëm 10 plugins ose shtesa në dispozicion
 • Magazinim i kufizuar, sidomos me plane me te lira
 • Keni nevojë për një plan të paguar për të përdorur domenin tuaj
 • Karakteristika më pak se platformat e tjera
 • Nuk mund të krijojë arkiva ose burime RSS

Ky ndërtues intuitiv i faqes në internet ju lejon të shtoni një blog në faqen tuaj të internetit eCommerce me vetëm një klikim të miut. Edhe në nivelin e lirë, do të keni qasje në një grup modelesh që do ta bëjnë më të lehtë zgjedhjen e një modeli dhe paraqitjeje, por nuk mund të përdorni tema të jashtme, palë të treta ose shtojca.

Për shkak se qëllimi i tyre është ta bëjnë personalizimin e lehtë, ata kanë azhurnuar redaktorin e faqeve të tyre dhe veçoritë. Kjo është një platformë shumë e përgjegjshme, që do të thotë se nuk do të duhet të shqetësoheni për indeksimin e parë të parë celular në Google që ndikon në gradën e faqes tuaj. Përdoruesit gjithashtu do të gëzojnë mbështetje 24/7, diçka që WP nuk ofron, duke e bërë atë një mundësi të fortë për blogerët më pak përvojë.

Nga ana poshtë, ju nuk jeni në gjendje të shtoni veçori si burime RSS ose të krijoni një arkiv. Lexoni përmbledhjen tonë të plotë Wix këtu.

Kush është për?

 • Fillestarë me plane për rritje
 • Ata që duan një faqe në internet në kërkim profesional, pa telashet e zakonshme
 • Bizneset me një vendndodhje fizike
 • Uebfaqet e e-commerce duke shtuar një blog

kosto: Ekziston një version falas nëse doni të ngriheni dhe vraponi shpejt. Sidoqoftë, do të duhet të kaloni në një plan bazë të paguar për të lidhur fushën tuaj në platformë dhe për të hequr qafe reklamat. Planet mund të kushtojnë sa 20 dollarë në muaj, por kjo akoma e bën atë më të lehtë dhe më të përballueshëm sesa shumë platforma të tjera të blogerave.

3. Hapësira katror – Më e mira për bizneset e vogla

Karakteristikat kryesore
 • Modelet specifike të industrisë me cilësi të lartë
 • Dizajn futuristik
 • Karakteristika të përparuara si paraqitjet e rrjetit dhe lëvizja 3D
 • Më shumë se 100 modele falas dhe premium
 • Përfshirë strehimin
 • Burimet RSS, pjesët e komenteve dhe krijimi i kategorisë
rekuizitë
 • Mobil miqësor
 • Ankesë e mahnitshme vizuale
 • Të dy shtojcat falas dhe ato të paguara në dispozicion
 • Faqet e internetit të pakufizuara
 • Larmia e faqosjeve
 • Një pjesë e madhe e lirisë krijuese
Cons
 • Asnjë version falas
 • Nuk është e lehtë për SEO
 • Kurba e pjerrët e të mësuarit
 • Plani i biznesit i nevojshëm për fitim parash

Edhe pse ka kaluar për aq kohë sa WP, ju mund të keni dëgjuar shumë rreth Squarespace kohët e fundit. Duket sikur sponsorizojnë çdo krijues dhe vlogger të përmbajtjes në YouTube. Shtë një platformë e shkëlqyeshme për stilistët dhe artistët për shkak të ndërfaqes, modeleve të modeleve dhe pamjes së lëmuar. Në fakt, kjo platformë është e njohur për modelet e saj bashkëkohore estetike dhe vizuale tërheqëse, të cilat janë në dispozicion falas nga ekipi i zhvillimit të Squarespace. Opsionet përfshijnë lëvizjen 3D dhe një skemë të rrjetit për një pamje unike të faqes në internet. Kjo gati e bën faktin që është një nga platformat më të shtrenjta dhe nuk ka asnjë version falas.

Sheshi i hapësirës është gjithashtu i madh për tiparet që blogerët duan. Kjo përfshin shtimin e një pjese komentesh, burime RSS dhe kategori blog. Sidoqoftë, disa tipare janë në dispozicion vetëm me një plan më të shtrenjtë. Ekziston gjithashtu një kurbë e mësimit pak më e ngushtë, kështu që nuk është ideale për fillestarët, dhe disa njohuri të SEO janë të nevojshme nëse dëshironi të rritni trafikun dhe renditjen e faqeve. Lexoni rishikimin tonë të plotë për Squarespace këtu.

Kush është për?

 • Dizajnerë grafikë, artistë dhe fotografë
 • Bizneset që i kushtojnë një rëndësi estetikës
 • faqet e internetit të tregtisë elektronike
 • Blogjet e parave të fituara

kosto: Kjo është platforma e vetme në këtë listë që nuk ka një version falas. Planet e çmimeve variojnë nga 8 – 24 dollarë në muaj, dhe sa më shumë të paguani, më shumë karakteristika dhe funksione janë në dispozicion.

4. Weebly – Një tjetër zgjedhje e shkëlqyer

Karakteristikat kryesore
 • Analizë e hollësishme e performancës
 • Lehtë për të hyrë në arkiv
 • Seksionet e komenteve
 • social bookmarking për të arritur dhe angazhimin e përmirësuar
 • Botim i planifikuar
 • URL të personalizuara, etiketa dhe përshkrime meta
 • Ndërfaqe drag-and-drop
 • Mjetet e marketingut dhe fushatat e automatizuara të postës elektronike
rekuizitë
 • Lehtë për tu mësuar dhe përdorur
 • Funksionaliteti jashtë kutisë
 • Karakteristikat si seksionet e komenteve dhe caktimi i postimeve
 • Buxhet miqësor
 • Mobil miqësor
Cons
 • Më pak mundësi për personalizim
 • Kufizimet e rritjes dhe zgjerimit
 • Versioni falas përfshin vendosjen e reklamave që nuk ju sjell dobi

Weebly ju ofron llojin e drag-and-drop thjeshtësinë që është e vështirë për të gjetur me ndërtuesit tjera website. Supershtë jashtëzakonisht e lehtë për tu mësuar dhe përdorur menjëherë nga kutia, dhe kjo ju lejon të keni një uebfaqe në kërkim profesional dhe të jetoni brenda disa orësh. Ekziston një version falas, por do të duhet të vendosni reklama që vendosen në blogun tuaj. Plani më i lirë i paguar është një vjedhje me vetëm 8 dollarë në muaj.

Përdoruesit e platformës është nuk duhet të dinë ndonjë kodim sepse gjithçka zhvillohet në pjesën e prapme të platformës nga zhvilluesit e saj. Kjo do të thotë që blogu juaj do të ngarkojë më shpejt sesa platformat që janë me kod të rëndë, dhe kjo është e mirë për të siguruar një përvojë të përdoruesit me cilësi të lartë (UX). Ka numër të temave në dispozicion për të rregulluar pamjen e faqeve tuaja në internet, por ato nuk janë aq të forta sa temat e WP. Kjo e bën më të vështirë për të personalizuar, por platforma ofron një numër karakteristikash befasuese.

Kush është për?

 • Përdoruesit që duan një blog të shpejtë dhe të thjeshtë të ngritur
 • Ata që nuk kanë njohuri për kodifikim
 • Blogerët me një prani të fortë të mediave sociale
 • faqet e internetit të tregtisë elektronike

kosto: Ekziston një version themelor falas me funksionalitete dhe reklama të kufizuara. Ju mund të merrni një plan fillestar për 8 dollarë në muaj që është pak më shumë në kërkim profesional, dhe kjo do t’ju lejojë të heqni qafe reklamat. Nëse dëshironi nivelin më të lartë të fleksibilitetit të ofruar nga kjo platformë, shërbimi i tyre premium do t’ju kushtojë 38 dollarë në muaj.

5. E mesme – Vetëm Blogging

Karakteristikat kryesore
 • Shërbim falas
 • Ndërfaqe elegante
 • Nisje e shpejtë, e lehtë
rekuizitë
 • Publiku i integruar
 • Nuk ka nevojë për konfigurim ose kodim
 • Plotësisht falas
 • Lejon blogerët të përqëndrohen më shumë në krijimin e përmbajtjes sesa dizajni
Cons
 • Karakteristikat e kufizuara dhe elementet e projektimit
 • Nuk mund të migroni audiencën tuaj nëse dilni nga platforma
 • Asnjë emër unik i domenit
 • Nuk mund të fitosh para
 • Pak kontroll mbi gjithçka përveç përmbajtjes suaj

Lëshuar në vitin 2012, kjo është një nga platformat më të reja të blogerave. Shtë i njohur si një zgjedhje e shkëlqyeshme për krijuesit e përmbajtjeve që përdorin kryesisht tekste dhe imazhe statike, duke përfshirë shkrimtarët, gazetarët dhe blogerët e opinioneve. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe e shkëlqyeshme nëse tashmë keni një vijim. Sidoqoftë, është i kufizuar në arritjen e mediave sociale dhe optimizimin e SEO. Ju nuk po lejohen as domain-i juaj unik. Do t’ju caktohet një URL e mediumit.com me emrin tuaj @ të vendosur në fund.

Ajo funksionon si Twitter ose platforma të ngjashme me atë që thjesht krijoni një llogari dhe filloni të postoni përmbajtje. Në anën tjetër, ju nuk mund të fitoni para nga blogu juaj dhe keni pak kontroll mbi pamjen ose funksionalitetin.

Kush është për?

 • Shkrimtarët profesionistë, gazetarët dhe blogerët që duan një platformë të pakuptimtë për të botuar përmbajtje.
 • Edukatorët dhe krijuesit e mendimeve

kosto: Kjo platformë është plotësisht e lirë për t’u përdorur dhe botuar më tej. E gjithë kjo që është e nevojshme është një llogari.

Këshilla për zgjedhjen e një platforme Blogging

BloggingEkzistojnë më shumë se 6.5 milion blogje vetëm në platformat tradicionale të blogerave, për të mos përmendur numrin e njerëzve që bëjnë blogerë përmes mediave sociale dhe vendeve të tjera. Për shembull, Tumblr shton rreth 25 milion blogje çdo gjashtë muaj. Disa vlerësime e vendosin numrin e përgjithshëm global të blogjeve individualë në më shumë se miliardë dhe në rritje.

Me numra si kjo, ju dëshironi të zgjidhni me mençuri për të marrë blogun tuaj para syve sa më shumë që të jetë e mundur në një det me zëra dhe zgjedhje.

Si e gjeni platformën e duhur të blogjeve? Udhëzuesi ynë për pesë të parët duhet t’ju ofrojë informacione rreth veçorive dhe përparësive të ndryshme të secilës platformë. Tani, ju duhet të zgjidhni që nga këto do t’ju ndihmojë më së miri të arrini qëllimet tuaja.

Kush është audienca e synuar e Blog-ut tuaj?

Disa platforma të blogjeve janë më të mira për të arritur audiencë shumë specifike sesa një platformë me shtrirje të përgjithshme dhe tërheqje. Për shembull, profesionistë në mediume artistike ose vizuale do të zgjidhnin një platformë si Squarespace, e cila ofron mjete të shkëlqyera për përmirësimin e imazheve dhe ndarjen e përmbajtjes. Nëse keni një audiencë të ngrohtë, të tilla si një tifoz ose blogun e koleksionistit, Tumblr është i shkëlqyeshëm për të arritur tek njerëzit që ndajnë interesat tuaja.

Cila është fokusi i blogut tuaj?

Disa bloge ekzistojnë për tu argëtuar, ndërsa të tjerë janë të shkëlqyeshëm për arsimin. Lëreni që platforma e Blogging të mbështesë qëllimin tuaj të synuar. WordPress është e shkëlqyeshme për tregtinë elektronike dhe marketing të shoqërive tregtare. Po kërkoni një mënyrë për të rritur praninë tuaj të mediave sociale? Pastaj Squarespace ka mjetet për t’ju ndihmuar të arrini atë qëllim.

Cili është niveli juaj i njohurive / aftësive teknike?

Nëse keni kohë të kufizuar për mirëmbajtje ose pak aftësi teknike, mund të duhet të sakrifikoni funksionalitetin për lehtësinë e përdorimit. Platformat si Wix dhe Weebly janë plotësisht funksionale menjëherë, por atyre u mungojnë mjetet e avancuara që një bloger i nivelit të lartë mund të ketë nevojë. Nga ana tjetër, WordPress punon për njerëzit me të gjitha nivelet e njohurive teknike dhe aftësive. Newbies do ta gjeni atë në fillim pak sfiduese, por ajo ka një kurbë të cekët të të mësuarit dhe shumë shtesa të gatshme për të zgjedhur. Shtë gjithashtu e shkëlqyeshme për përdoruesit e përparuar që duan të kodojnë dhe vlerësojnë nivelin e personalizimit që ofron WP.

A jeni duke planifikuar për të monedhë?

për fitimin e parave-online-biznesBloggerët që janë në të për dashurinë e ndarjes së një hobi ose interesi nuk u duhet shumë shkallëzim. Sidoqoftë, nëse qëllimi juaj është të fitoni para nga blogu juaj, WordPress është zgjedhja kryesore. It’sshtë përdorur nga gati një e treta e të gjithë blogjeve në internet, përfshirë gjigandët si New Yorker dhe shumë kompani Fortune 500, dhe ju mund të shkallëzoni lart ose poshtë shpejt pasi niveli juaj i trafikut dhe biznesit dikton. Tjetra në linjë pas WP, konsideroni të shikoni në Weebly.

Si do të gjeneroni trafikun?

Kjo nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësohen nëse thjesht po krijoni një platformë për t’u lidhur me miqtë dhe anëtarët e familjes ose me një komunitet specifik. Por, nëse planifikoni të gjeneroni shumë trafik ose të fitoni para për blogun tuaj, duhet të merrni parasysh gjëra të tilla si optimizimi i motorit të kërkimit (SEO)..

Disa platforma të blogjeve, si WordPress, janë të shkëlqyeshme për renditje të lartë në Google. Sigurohuni që të pyesni ofruesin tuaj të ardhshëm se çfarë lloj mjetesh SEO janë në dispozicion me platformën e tyre, nëse ofrojnë analitikë me shërbimin e tyre, dhe nëse është i pajtueshëm me mjetet e Google SEO dhe raportimin analitik.

Lista e kontrollit: Pyetje për të pyetur Shërbimin tuaj të Pritjes përpara se të bëni

Qëllimi ynë është që ta bëjmë vendimin tuaj më të lehtë, kështu që ja një listë kontrolluese e gjërave për të pyetur hostin tuaj të blogut:

 • Cila është përqindja juaj e kohëzgjatjes në kohë dhe joproduktive?
 • Cfare lloji siguri a ju ofroni?
 • A është platforma juaj e shkallëzuar pa rritur koston?
 • A lejoni domenet e shtesave, emailin specifik të domenit dhe emrat unikë të domenit?
 • A lejohet fitimi i parave?
 • A bëni kopje rezervë në internet? A mund t’i përdorin klientët këto kopje rezervë?
 • A ofroni 24/7 teknologji dhe mbështetje të klientit?
 • Cila është politika juaj nëse jam i pakënaqur me shërbimin?

Platformat më të mira të Blogimit (AU): FAQ

Krahasimi i platformave të blogjeve ka për qëllim t’ju ofrojë një analizë të hollësishme të platformave më të mira për blogun tuaj. Në atë mënyrë, ju mund të merrni një vendim të informuar. Për ata prej jush që duan vetëm disa përgjigje të shkurtra në pyetje të zakonshme në lidhje me platformat e blogerave, këtu janë FAQ tonë.

Unë jam një fotograf. Cila është Platforma më e mirë Australiane e Blogjeve për Portofolin tim?

Nëse jeni duke kërkuar të shfaqni fotot tuaja profesionale në dritën më të mirë, Squarespace është një opsion i mirë. Ajo ka disa nga modelet më të mira për krijimin e portofolit, ju lejon të përfshini kontribues të shumtë, dhe sinkronizohen me të gjitha platformat e mediave sociale.

Cila është platforma më e mirë nëse dua të fitoj para nga blogu im?

Uebfaqet e fituara të parave janë buka dhe gjalpi i shumë blogerëve. Të gjitha platformat që shqyrtuam por Medium do të mbështeste fitimin e parave. Sidoqoftë, nëse dëshironi funksionalitetin dhe aftësinë për të shkallëzuar shpejt ndërsa blogu juaj rritet, WordPress.org është një zgjedhje solide.

Cili është ndryshimi midis WordPress.Com dhe WordPress.Org?

Njerëzit shpesh i ngatërrojnë këto dy platforma, dhe me të drejtë. Në sipërfaqe, ato duken si e njëjta gjë. Sidoqoftë, wordpress.com është një platformë pritëse. Mimi varion nga falas, i cili është një mundësi e mirë për njerëzit që thjesht duan të fillojnë një blog të vogël familjar, deri në 5,000 dollarë në muaj për zgjidhjen e tyre për hosting VIP. Kjo është për ndërmarrjet e mëdha që kanë nevojë për shumë kontroll dhe funksionalitet. Sidoqoftë, ju nuk zotëroni fushën tuaj ose përmbajtjen e tij. Ju jeni gjithashtu të kufizuar në mbledhjen e shtojcave dhe temave që janë të përfshira me secilën nivele shërbimesh, dhe nuk mund të ngarkoni tema premium ose shtojca nga jashtë faqes së internetit të WP; përdoruesit e lirë marrin një koleksion bazë të shtojcave të quajtur “JetPack”.

WordPress.org është platforma për të cilën njerëzit mendojnë kur flasin për blogjet WP. Kjo platformë është e lirë për t’u përdorur për këdo, e lehtë për t’u vendosur, dhe ofron shumë shtojca dhe tema për funksionalitet të shtuar, plus mundësinë e shtimit të temave dhe prizave premium nga zhvilluesit e pavarur. Ju do të duhet të gjeni një Zgjidhje pritëse e përputhshme me WordPress dhe regjistroni domenin tuaj unik. Por, ju do të ruani pronësinë e plotë të blogut tuaj dhe gjithçka mbi të.

Me pak fjalë, .com është për hobiistë me pak për të investuar, dhe .org është për bizneset e interesuara për rritje.

A ekziston një alternative për WordPress.org?

Kjo varet nga ajo lloj alternative që ju jeni në treg për të gjetur. Nëse dëshironi të mbani tiparet WP dhe të keni akses në të gjitha shtojcat dhe temat. ju mund të përdorni wordpress.com. Por, nëse nuk keni njohuri për kodimin, dhe thjesht po kërkoni një platformë për Blogging që është e lehtë për t’u përdorur jashtë kutisë, ofron SEO të mirë dhe mund të rritet me blogun tuaj, një platformë si Weebly mund të jetë një zgjedhje solide.

Për më shumë informacione rreth hostimit të rregullt lexoni udhëzuesin tonë për të nikoqirët më të mirë të uebit në Australi.

Janë Platforma Falas Blogimit Anydo Mirë?

Para se të merrni në konsideratë koston e një platforme Blogging, duhet të shikoni në koston totale. Për shembull, WordPress është falas, por do të duhet të paguani për pritjen dhe regjistrimin e domain. Ju mund të paguani për një platformë Blogging si Squarespace, por do të keni karakteristika dhe funksionalitet të kufizuar. Mund të jetë e vështirë të migroni blogun tuaj në një platformë tjetër më vonë nëse bëni një gabim ose bëni ndryshime brenda platformës tuaj aktuale. Në fund, ju duhet të merrni parasysh se çfarë niveli të funksionalitetit dhe mbështetjes ju nevojiten, dhe më pas të matni atë që do të paguani për një nivel të caktuar shërbimi përkundrejt asaj që merrni.

Mendimet përfundimtare

Koleksioni ynë i platformave më të mira të blogeve varion nga mjaft i ri tek i provuari dhe i vërtetë. Në fund, ju duhet të bëni zgjedhjen që ofron vlerën më të mirë në krahasim me koston dhe veçoritë, sa punë është e përfshirë me konfigurimin dhe mirëmbajtjen dhe nivelin e kontrollit që do të keni mbi domenin dhe përmbajtjen tuaj.

Me të gjitha zgjidhjet atje, nuk ka nevojë të bëjë kompromis për ndonjë nga ato pika. Platforma më e mirë e blogjeve në Australi është ajo që do t’ju ndihmojë të përmbushni të gjitha qëllimet tuaja tani dhe në të ardhmen.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector