Jak zpřístupnit svůj web WordPress

Majitelé webových stránek často kladou příliš velkou váhu na design uživatelského rozhraní (UI) / uživatelské zkušenosti (UX) nebo optimalizaci vyhledávače (SEO), že téměř ztratí dohled nad poskytováním přístupu uživatelům na jejich webové stránky. Za jejich nepřítomným zaměřením na jiné věci by dostupnost webu měla být prvořadým hlediskem, než se pustíte do SEO nebo doladění UX.


Mít přístupný web přitahuje většinu diváků. Pokud je váš web snadno použitelný a uživatelsky přívětivý, pak to jistě zvýší počet návštěvníků vašeho webu.

Co je WordPress Accessibility?

Přístupnost WordPress je metoda vytváření vašich webových stránek, která je uživatelsky přívětivá, zejména pro uživatele internetu se zdravotním postižením, kteří jsou většinou závislí na asistenčních technologiích. Převážně jsou to lidé se sluchovým / zrakovým postižením a starší lidé. Zvažte také uživatele, kteří mají pomalý nebo omezený přístup k internetu, a ty, kteří mají zařízení s malou obrazovkou.

Proč je přístupnost důležitá?

Přístupnost webových stránek je nejdůležitější, protože více než polovina populace v současné době silně závisí na internetu. Také 54% lidí se zdravotním postižením v USA je častým uživatelem, takže mít přístupný web může být pro ně velmi užitečný. Pokud není přístup na váš web snadný, může to vést k právním záležitostem.

Další důvody, proč jsou dostupné webové stránky důležité:

1. Mít přístupný web (i když s několika výjimkami) je základní lidské právo

První věc, kterou musíte mít na paměti při vytváření webových stránek WordPress, je zpřístupnit je co nejvíce, protože podle Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením je to jedno ze základních lidských práv.

2. Uživatelé často navštěvují přístupný web

Další dobrou věcí, pokud jde o přístupný web, je to, že umožňuje více návštěvníkům procházet a přistupovat k vašemu webu. Jakmile se návštěvníkovi líbí přístupnost vaší stránky, doporučí ji spolu s ostatními, což vám přinese více návštěvníků a pravděpodobně je převede na zákazníky..

3. Přístupný web může mít vyšší hodnocení SEO

Přístupný web je vyhledávacímu nástroji lépe patrný, zejména pokud obsahuje odkazy, obrázky a formuláře, které jsou správně označeny. Bude to pro vás prospěšné, protože to zvýší vaše hodnocení.

Jak zpřístupnit svůj web WordPress

WordPress podporuje vytváření uživatelsky přívětivých webů. Podporuje navigační odkazy, které umožňují uživatelům přejít na hlavní lištu nabídek a vyhledávací lištu nebo přímo přejít na hlavní obsah. My máme uvádí důvody, proč je WordPress nejlepším tvůrcem stránek, a snadnost jeho zpřístupnění je astounding.

S vydáním pokynů pro přístupnost WordPress z března 2016 se dashboard WordPress stal dostupnějším díky vylepšením, jako jsou:

 • Různé klávesové zkratky pro úpravy a formátování obsahu
 • Témata připravená k usnadnění přístupu, která jsou k dispozici při každé instalaci WordPress
 • Zlepšení motivů zákazníků a vylepšení knihoven médií

Jaký je nejlepší způsob, jak zpřístupnit váš web WordPress?? Použijte téma připravené k usnadnění přístupu.

Pokud však vaše aktuální téma nedodržuje pokyny pro přístupnost, existují způsoby, jak můžete zajistit, aby byl váš web uživatelsky přívětivý pro kohokoli.

1. Nainstalujte doplněk pro usnadnění přístupu

Plugin pro usnadnění přístupu WP má hodnocení pěti hvězdičkami a používá ho více než 20 000 uživatelů.

Mezi funkce usnadnění přidané tímto pluginem patří:

 • Povolit přeskočit odkazy
 • Přidejte přeskočené odkazy s uživatelsky definovanými cíli
 • Přidejte atribut jazyka a směr textu do atributu HTML
 • Přidejte do stavu zaostření klávesnice obrys pro zaostřitelné prvky
 • Přidejte panel nástrojů, který přepíná mezi vysokým kontrastem, velkým tiskem a desaturovaným (šedým) pohledem na motiv
 • Přidejte k obrázku dlouhý popis
 • Vynucení atributů alt na obrázcích

Existují také problémy s přístupem, které jsou opraveny modulem WP Accessibility Plugin, a patří mezi ně:

 • Odebrání cílového atributu z odkazů
 • Přidání štítků do standardních polí formuláře WordPress, pokud chybí
 • Přidání titulů příspěvku ke standardním odkazům „Číst více“
 • Odstranění atributů titulu z obrázků vložených do obsahu

Pokud chcete mít přístupný web, pak je použití tohoto pluginu nezbytné. To vám umožní zajistit, že nevynecháte nic, abyste zpřístupnili váš web divákům. Navíc je tento plugin nejjednodušší, protože už nemusíte měnit své téma.

2. Vylepšete barevné kombinace vašich webových stránek

Další věcí, kterou musíte udělat, aby byl váš web přístupný, je zlepšení barevného kontrastu. Míchání správných barev na vaši stránku pomůže divákům se zrakovým postižením vidět více obsahu.

Ujistěte se, že minimalizujete používání světle šedých textů, světlých textů na světlém pozadí, protože to bude méně vizuální. Místo toho zkuste použít tmavé texty na světlém pozadí.

3. Přidejte ALT tagy ke všem svým obrázkům

Přidání textu Alt k obrázkům vám pomůže vylepšit SEO. Kromě toho přidání textu Alt vedle obrázků pomůže divákům, kteří mají potíže s analýzou obrazu, spolehnout se na popis.

Při nahrávání z knihovny médií můžete snadno přidat alternativní text. Můžete také použít SEO Optimized Images Plugin vložit do obrázků, které chcete nahrát na svůj web, atributy alt a Friendly title. Nebo můžete použít tisje seznam alternativních pluginů pro optimalizované obrázky a obsah.

4. Pomocí nadpisů vytvořte obsah systematizovaný

Přidání nadpisů na váš web je nejlepší způsob, jak systematicky organizovat obsah vašeho webu. Pomůže vašim divákům lépe porozumět posloupnosti obsahu na vašem webu WordPress.

5. Vytvořte si své odkazy a menu s klávesnicí

Někteří diváci webových stránek spoléhají na navigaci po webu pomocí své klávesnice. Při vývoji webu se ujistěte, že položky nabídky jsou vhodné pro klávesnici, aby pomohly divákům se zdravotním postižením při používání myši k přístupu na váš web.

6. Vhodně označte pole formuláře

Zkontrolujte, zda je pole formuláře správně umístěno mimo skutečná pole. Někteří uživatelé nemají přístup k textům, pokud jsou pole formuláře uvnitř hlavního obsahu.

7. Přidejte přepisy a skryté titulky k vašim videím a podcastům

Pokud chcete na svůj web přidat videa a podcasty, je nutné nahrávat přepisy. To umožní divákům se sluchovým postižením interpretovat videoobsah čtením přepisů, které jste přidali.

Jak otestovat přístupnost vašich webových stránek

Takže jste udělal kroky, které jsem zmínil. Další věc, kterou musíte udělat, je vyzkoušet, zda se jedná o skutečně uživatelsky přívětivý web.

Protože existuje řada nástrojů, které vám pomohou ověřit, zda váš web již splňuje standardy usnadnění přístupu, můžete také použít rozšíření Google Chrome s názvem WAVE Evaluation Tool.

Nástroj WAVE vám pomůže určit, které položky je třeba revidovat. Tím, že nástroj vstřikuje ikony na vaši stránku, nástroj upozorní na obsah, který by měl být vylepšen, aby se dosáhlo standardního přístupného webu WordPress.

Přístupný web WordPress poskytuje spoustu výhod. Zaprvé vám může pomoci zvýšit návštěvnost vašich stránek a zlepšit hodnocení. Za druhé, budete moci povzbudit diváky se zdravotním postižením, aby si vaši stránku přečetli bez problémů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map