چگونه وب سایت وردپرس خود را در دسترس قرار دهید

صاحبان وب سایت ها معمولاً وزن زیادی را در طراحی رابط کاربری (UI) / تجربه کاربری (UX) یا بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می گذارند که تقریباً در دسترسی کاربران به وب سایت های خود از بین نمی روند. در پشت مشغول غیبت آنها نسبت به چیزهای دیگر ، دسترسی به وب سایت باید اولویت اصلی قبل از ورود به جستجوگرها یا پالایش UX باشد..


داشتن یک وب سایت در دسترس بیشتر بینندگان را جذب می کند. اگر سایت شما قابل استفاده و کاربرپسند باشد ، مطمئناً تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما را افزایش می دهد.

قابلیت دسترسی وردپرس چیست؟?

قابلیت دسترسی WordPress روشی برای ساختن وب سایت شماست که کاربر پسند باشد ، خصوصاً برای آن دسته از کاربران اینترنت دارای معلولیت که بیشتر وابسته به فن آوری های کمکی هستند. پیش از این ، آنها افرادی با اختلال شنوایی / بینایی و افراد مسن هستند. همچنین ، کاربرانی که دسترسی آهسته یا محدود به اینترنت دارند و کسانی که دارای دستگاه های صفحه نمایش کوچک هستند را در نظر بگیرید.

چرا قابلیت دسترسی مهم است?

دسترسی به وب سایت بیشترین اهمیت را دارد زیرا امروزه بیش از نیمی از جمعیت به اینترنت بستگی دارند. همچنین ، 54٪ از افراد دارای معلولیت در ایالات متحده آمریکا مکرر کاربر هستند ، بنابراین داشتن یک وب سایت در دسترس می تواند برای آنها بسیار مفید باشد. اگر دسترسی به سایت شما آسان نباشد ، ممکن است منجر به موارد قانونی شود.

دلایل دیگر دلیل مهم دسترسی وب سایت:

1. داشتن یک وب سایت قابل دسترسی (با وجود برخی از موارد استثنا) یک حقوق اساسی بشر است

اولین چیزی که باید هنگام ایجاد وب سایت وردپرس به خاطر داشته باشید این است که آن را در حد امکان در دسترس قرار دهید زیرا طبق کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق افراد دارای معلولیت ، این یکی از اساسی ترین حقوق بشر است.

2. یک وب سایت قابل دسترسی اغلب توسط کاربران مشاهده می شود

نکته خوب دیگر در مورد داشتن یک وب سایت در دسترس این است که این امکان را به شما می دهد تا بازدید کنندگان بیشتری بتوانند از سایت شما حرکت کنند و به سایت شما دسترسی پیدا کنند. هنگامی که بازدید کننده از دسترسی به صفحه شما خوشش می آید ، آن را با دیگران توصیه می کند ، و این باعث می شود بازدید کنندگان بیشتری به دست آورید و احتمالاً آنها را به مشتری تبدیل کنید.

3. وب سایت قابل دسترسی ممکن است دارای رتبه بندی SEO برتر باشد

یک وب سایت در دسترس برای موتور جستجو بیشتر قابل کشف است ، به ویژه هنگامی که پیوندها ، تصاویر ، فرم هایی با برچسب درست داشته باشد. این باعث می شود شما سود بیشتری کسب کنید ، زیرا این امر باعث می شود رتبه های شما بالاتر شود.

چگونه وب سایت وردپرس خود را در دسترس قرار دهید

WordPress ایجاد وب سایتهای کاربر پسند را تشویق می کند. این برنامه از پیوندهای ناوبری پشتیبانی می کند که به کاربران امکان می دهد از نوار منو اصلی و نوار جستجو پرش کنند یا مستقیماً به محتوای اصلی بروند. ما داریم دلایلی که وردپرس بهترین سازنده سایت است را ذکر کرد, و سهولت در دسترس بودن آن وجود دارد آستونتیآهسته.

با انتشار دستورالعملهای دستیابی به WordPress در مارس 2016 ، داشبورد وردپرس با پیشرفتهایی نظیر:

 • میانبرهای صفحه کلید مختلف برای ویرایش و قالب بندی محتوا
 • مضامین قابل دسترسی که با هر نصب وردپرس در دسترس است
 • بهبود مشتری مشتری ، و همچنین بهبود کتابخانه رسانه

بنابراین ، بهترین راه برای دسترسی به وب سایت وردپرس شما چیست? از یک موضوع آماده دسترسی استفاده کنید.

اما اگر مضمون فعلی شما از دستورالعمل های دستیابی پیروی نمی کند ، روش هایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید وب سایت شما برای همه بسیار کاربر پسند است.

1. یک افزونه Accessibility نصب کنید

افزونه دسترسی WP دارای رتبه پنج ستاره است و توسط بیش از 20،000 کاربر استفاده می شود.

از جمله قابلیت های دسترسی اضافه شده توسط این افزونه عبارتند از:

 • پیوندهای پرش را فعال کنید
 • پیوندهای جست و خیز را با اهداف تعریف شده توسط کاربر اضافه کنید
 • یک زبان و ویژگی های جهت متن را به ویژگی HTML خود اضافه کنید
 • برای عناصر تمرکز ، یک طرح کلی را به حالت تمرکز صفحه کلید اضافه کنید
 • نوار ابزار را بین نماهای کنتراست بالا ، چاپ بزرگ و نمایش اشباع نشده (مقیاس خاکستری) از تم خود اضافه کنید
 • توضیحات طولانی به یک تصویر اضافه کنید
 • اجرای ویژگی های alt در تصاویر

همچنین موارد قابلیت دسترسی وجود دارد که توسط افزونه WP Accessibility برطرف شده است و این موارد شامل موارد زیر است:

 • حذف ویژگی هدف از پیوندها
 • در صورت عدم وجود برچسب ها به قسمت های استاندارد فرم WordPress اضافه می شوند
 • افزودن عناوین پست به پیوندهای “بیشتر بخوانید” استاندارد
 • از بین بردن صفات عنوان از تصاویر درج شده در محتوا

اگر می خواهید یک وب سایت در دسترس داشته باشید ، استفاده از این افزونه ضروری است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا مطمئن شوید که از چیزی برای جستجوی وب سایت خود برای بینندگان استفاده نمی کنید. به علاوه ، این افزونه ساده ترین است زیرا دیگر لازم نیست موضوع خود را تغییر دهید.

2. ترکیبات رنگ وب سایت خود را بهبود بخشید

کار دیگری که برای دسترسی به وب سایت خود باید انجام دهید ، بهبود کنتراست رنگ است. ترکیب رنگهای صحیح در صفحه شما به بینندگان معلول بینایی کمک می کند تا بیشتر مطالب را مشاهده کنند.

اطمینان حاصل کنید که از استفاده از متون خاکستری روشن ، متن های سبک تا پس زمینه های نور به حداقل می رسید زیرا این امر باعث می شود دید کمتری ایجاد شود. درعوض ، سعی کنید از متون darks در زمینه نور استفاده کنید.

3. برچسب های ALT را به همه تصاویر خود اضافه کنید

افزودن متن Alt به تصاویر به شما در بهبود سئو شما کمک می کند. گذشته از آن ، اضافه کردن متن Alt در کنار تصاویر به بینندگانی که در تجزیه و تحلیل تصویر مشکل دارند می توانند به توضیحات اعتماد کنند..

هنگام آپلود کردن از کتابخانه رسانه ، می توانید متن ساده را اضافه کنید. شما همچنین می توانید از افزونه تصاویر بهینه شده SEO برای وارد کردن SEO-Friendly alt و عناوین عنوان به تصویری که می خواهید در وب سایت خود بارگذاری کنید. یا می توانید استفاده کنید هفتملیست افزونه های جایگزین برای تصاویر و محتوای بهینه است.

4- از عناوین استفاده کنید تا محتوای شما به صورت متمرکز شود

اضافه کردن عناوین در وب سایت شما بهترین راه برای سازماندهی محتوای وب سایت شما بصورت سیستماتیک است. این به بینندگان شما کمک می کند تا ترتیب بیشتری از مطالب را در وب سایت وردپرس خود داشته باشند.

5- پیوندها و صفحه کلیدهای منو خود را دوستانه کنید

برخی از بینندگان وب سایت به استفاده از صفحه کلید خود برای حرکت در یک سایت متکی هستند. هنگام توسعه سایت خود ، اطمینان حاصل کنید که موارد فهرست شما مطابق با صفحه کلید است تا به بینندگان معلول در استفاده از موس برای دسترسی به وب سایت شما کمک کند..

6. متناسب با زمینه های فرم خود را برچسب گذاری کنید

اطمینان حاصل کنید که فیلد فرم شما به درستی خارج از قسمتهای واقعی قرار داده شده است. بعضی از کاربران وقتی زمینه فرم در داخل محتوای اصلی باشد ، قادر به دسترسی به متون نیستند.

7. رونوشت ها و زیرنویس های بسته را به فیلم ها و پادکست های خود اضافه کنید

اگر می خواهید فیلم ها و پادکست ها را به وب سایت خود اضافه کنید ، آپلود نسخه ها الزامی است. این امر به این منظور است که بینندگان معلول شنوایی می توانند با خواندن متن هایی که اضافه کردید ، محتوای ویدیو را تفسیر کنند.

چگونه قابلیت دسترسی به وب سایت خود را آزمایش کنیم

بنابراین ، شما در حال انجام مراحلی هستید که ذکر کردم. نکته بعدی که در واقع یک وب سایت کاربر پسند است ، باید آن را تست کنید.

از آنجا که ابزارهای زیادی برای کمک به بررسی اینکه آیا وب سایت شما از قبل معیارهای دستیابی را دارد ، استفاده می شود ، می توانید از افزونه Google Chrome نیز استفاده کنید ابزار ارزیابی WAVE.

ابزار WAVE به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام موارد نیاز به تجدید نظر دارند. برای دستیابی به یک وب سایت استاندارد وردپرس قابل دسترسی.

داشتن یک وب سایت وردپرس در دسترس ، مزایای بسیاری را ارائه می دهد. ابتدا ، می تواند به شما در افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه بندی کمک کند. دوم ، شما قادر خواهید بود بینندگان معلول را تشویق کنید که صفحه خود را بدون مشکل بخوانند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector