הבנת מיקומי מרכז הנתונים (מדוע מוטב)

כמה אתרים יש בעולם? האם תופתעו לדעת שישנם קצת יותר ממיליארד אתרים? המשמעות היא שיש אתר אחד לכל שמונה אנשים.


כמובן, זה לא אומר שכל אתרי האינטרנט האלה פעילים. זה’העריכו כי רק כ -200 מיליון מהם משתמשים באופן פעיל. בין אלה מאות מיליוני שמות מארחים קיימים.

אם יש מאות מיליוני אתרים, כולם זקוקים ל ספק אירוח. ההערכה היא כי ישנם כיום מאות, ובהתאם למי שאתה שואל, אלפי ספקי אירוח ושרתים בכל רחבי כדור הארץ.

בעלי עסקים קטנים ואנשים פרטיים שיש להם אתרים משלהם משתמשים בספקי אירוח אלה במשך שנים. עבור אנשים אלה, הטרחה בהקמת האירוח שלהם אינה שווה את זה. אירוח מחוץ לאתר הוא המקום בו הוא מתאים להם.

המצב שונה אצל חברות גדולות יותר. חברות גדולות רבות החליטו לשמור על אתר האינטרנט שלהן’שרתים באתר. או שהם עשויים להשתמש במרכזי נתונים פרטיים. הרבה הם העברת המחשוב שלהם לענן. זה הוביל לפיצוץ בכמות מרכזי הנתונים שיש ברחבי העולם. כל מרכז נתונים חדש גדול מזה שקדם לו.

ישנם כיום קרוב ל 500 מרכזי נתונים על-סולם יתר ברחבי העולם. אלה כוללים מרכזי נתונים המשמשים את פייסבוק, אמזון, גוגל, עליבאבא ובאידו.

בנוסף ישנם מרכזי נתונים בגדלים שונים העומדים על 8.6 מיליון.

בזמן כתיבת שורות אלה מרכזי נתונים גדולים מהווים יותר מ- 70 אחוזים מהקמת מרכזי הנתונים של ספק השירות בכל הקשור לחלל ברחבי העולם.

למרכזי נתונים אלה יש השפעה מאסיבית על חייהם של אנשים יומיומיים. מסיבה זו מובן שרבים שאלו היכן ממוקמים מרכזי נתונים גדולים אלה.

היכן ממוקמים מרכזי הנתונים הגדולים בעולם?

זה יכול להיות קשה להשוות בין גודל מרכזי נתונים שונים ברחבי העולם. הסיבה לכך היא שמרכזי נתונים מסוימים הם רק בניינים שיש בהם המון שרתים. לאחרים יש שירותים, כולל חללי כנסים, משרדים ואפילו חללי מגורים.

כשממשיכים להתעדכן בחדשות על מרכזי נתונים, נראה כי בכל חודש מתקיים פרויקט חדש שמוכרז. נראה שחברות מתחרות על מנת להתעלות על האחת על ידי יצירת מרכזי נתונים גדולים וטובים יותר מאלו שבאו לפניהם. כשמסתכלים על מרכזי נתונים המוצבים על גבי מפה, ברור שאתה רואה כמה מאמץ ומשאבים כספיים מושקעים ביצירתם.

מתחרה להיות הגדול ביותר

כשאתה מסתכל על התוכניות של חלק ממרכזי הנתונים שיגיעו לרשת ברשת בשנים הקרובות, אתה לא יכול שלא להתרשם מאיך שמרכזים חדשים אלה יגמדו את מרכזי המגה שנבנו בשנים האחרונות.

הייתה תקופה בה מתקנים כמו מרכז הטכנולוגיה של לייקייד הממוקמים בשיקגו, אילינוי או הסוויץ ‘’מתקן SUPERNAP בלאס וגאס נחשב למרכזי הנתונים הגדולים בעולם, כאשר לכל אחד מהם יש כ- 1,000,000 ft²..

שם היו המתחרים הקרובים ביותר מרכזי נתונים שהיו איפשהו בין 400,000 רגל ל- 600,000 ft². לתת’אנחנו לא שמים את עצמנו, כשמרכזי הנתונים האלה נפתחו, הם נחשבו גם לבני זרות. איך הדברים השתנו. כעת, מרכז נתונים שיש לו 1,000,000 ft² הוא בקושי רושם על המפה. פרויקטים של מרכזי נתונים שנבנים בימים אלה כוללים קמפוסים רבי בניינים עם מיליוני שטח רבוע. הם תוכננו עם גמישות בראש. המטרה היא להיות מסוגלים להמשיך ולגדול את מרכז הנתונים בהתבסס על הביקוש הנוכחי.

רק תחשוב על מרכז נתונים טלקום של סין. המרכז ממוקם בפארק המידע הפנימי של מונגוליה הפנימית. בזמן כתיבת שורות אלה זהו מרכז הנתונים הגדול בעולם. הוא משתרע על שטח של 10,700,000 רגל. זה ביתם של מרכז הכרויות למחשבים, מוקדים טלפוניים, משרדים, מגורים לצוות ומחסנים. זהו מרכז נתונים יקר. מעריכים כי עלו לבנות יותר משלושה מיליארד דולר. אז קח את המרכז הטכנולוגי של לייקסייד.

וורטקס מרכז הנתונים של העולם

סמטת מרכז נתונים במחוז לודון, וירג’יניה נחשבת לנתוני נתונים, וורטקס. ישנם מספר גורמים שתרמו לכך, ביניהם התשתית באזור, מיקום האזור ותמריצים שהונחו על ידי גורמים ממשלתיים.

מרכז נתונים עולמי

במשרד לודון לפיתוח כלכלי דן ברלוונטיות של מחוזם, כי למעלה מ 70 אחוז מתעבורת האינטרנט ברחבי העולם זורם דרך לודון’מרכזי נתונים על בסיס יומי.

כשתשמעו זאת לראשונה, זה אולי נשמע קצת מוגזם עד שתבינו שצרכני נתונים מגוונים של היפר-מגה, כולל פייסבוק, אמזון ומיקרוסופט, כולם או מחזיקים נדל”ן באזור זה. בנוסף לבורגות אלה, ישנן 3000 חברות טק אחרות השוכרות או מחזיקות שטח באזור זה.

מרכז התאגידים DuPont Fabros Ashburn, כמו גם קמפוס האשבורן הדיגיטלי, הם כמה מהמתקנים הגדולים שקוראים להם בית מחוז לודון. יש יותר מ -60 מתקנים באזור, התופסים מיליוני מטרים רבועים של שטח. מספר זה צומח על בסיס יומי.

משהו דומה קורה במונגוליה הפנימית. סין מנצלת את מזג האוויר הקריר, הגשמים בשפע, ותכונות ייחודיות אחרות של האזור הזה כדי ליצור מגה-מרכזים שהם מיליוני מטר רבוע..

כמובן שכמו עם מרכז הנתונים הטלקום של סין שהוזכר קודם לכן, לא כל השטח במרכזי נתונים אלה משמש לשרתים. חלק מהשטח משמש לדיור, משרדים, אחסון קר, שירותים עסקיים וכמעט כל דבר אחר שמחשבים יכולים לעשות. סין נמצאת במקום השני, אך יש לה דרך ארוכה לפני שהיא תתקרב לארצות הברית.

ארצות הברית מארחת כיום את מחצית העולם’100,000 אתרים שהכי ביקרת בהם. סין וגרמניה מארחות כל אחת כ -5,000 מהאתרים המובילים. פיניקס, אריזונה היא העיר הפופולרית ביותר עבור אתרי האינטרנט הפופולריים ביותר. סיבה אחת לכך היא העובדה שמארח אתרים ענק GoDaddy, יחד עם סיירוס וואן ו- Digital Realty Trust, הופכים את ביתם בפניקס, אריזונה..

זה הכל על המיקום

מרכזי נתונים גדולים הם יקרים לבנייה ויקרים לתחזוקה. הם מייצרים אנרגיה וחום רבים, ולכן הם זקוקים למערכות קירור מסובכות כמו גם למערכות רשת מסובכות. מרכזי נתונים רבים משתמשים באותה כמות כוח שדרושה עיר בגודל בינוני.

ברור, בגלל הכמויות הגדולות של נתונים מאובטחים שמרכזי הנתונים הללו מחזיקים, הם צריכים להיות מאובטחים ואמינים. יחד עם זאת עליהם להיות גמישים מספיק כדי להשתנות עם צרכי הלקוחות שלהם. בבחירת המיקום המתאים למרכז נתונים גדול, חברות צריכות לקחת בחשבון את עלות החשמל, כמה יעלו אדמות וכמה רחוק הנתונים שלהן יצטרכו לנסוע כדי להגיע לאן שהוא צריך ללכת.

כאשר חושבים על מהירויות העברת נתונים ומיקומו של מרכז נתונים, חברות צריכות לקחת בחשבון את המשתמשים למי הם הולכים לתת שירות. לדוגמה, הבורסה של ניו יורק דורשת מהירויות של העברת נתונים באלפיות משנה. על מנת לספק שירות זה, מרכז הנתונים צריך להיות קרוב ככל האפשר ליחידים שהוא משרת. במקרה של הבורסה בניו יורק, היא צריכה להיות בטווח של 50 מיילים.

אנשים נורמליים אינם זקוקים למהירויות של העברת נתונים בכל מקום שהוא מהיר זה. רוב האנשים מצליחים עם מהירויות העברת נתונים הנמדדים בשברים של שניות. לדוגמה, כשמדברים על מתקן הסופרנאפ של ה- Switch בלאס וגאס, אנו מדברים על מתקן שנמצא במרחק של 270 מיילים ללאס וגאס. נתונים מסוגלים להעביר ממרכז הנתונים ללאס וגאס בשבע שניות.

פייסבוק נקטה גישה חדשה על ידי בניית מרכז נתונים בקצה המעגל הארקטי על ידי צפון שוודיה. מיקום זה מאפשר לפייסבוק לנצל גנרטורים הידרואלקטריים כדי להעביר את השרתים שלהם. הם מסוגלים להשתמש באוויר הארקטי כדי לקרר את השרתים שלהם. זה הופך את השרת של פייסבוק במעגל הארקטי לחסכוני באנרגיה.

מפתחים אחרים של מרכזי נתונים הולכים בעקבותיהם. הם מחפשים דרכים להשתמש באנרגיה ירוקה כדי לצמצם את ההשפעה של מרכזי הנתונים שלהם על הסביבה ובמקביל להפחית את עלות הפעלתם.

הצמיחה המטאורית של האינטרנט

אם קראתם במהירות ממוצעת, מרגע שהתחלתם לקרוא מאמר זה ועד כה, נוצרו יותר מ- 1,200 אתרי אינטרנט. זה מדגיש את ההשפעה הגדולה שיש לרשת העולמית. בקרוב מרכזי נתונים שיש להם 2,000,000 ft² לא ייכללו במרכזי הנתונים הגדולים בעולם. ככל הנראה נראה דגש רב יותר על תשתיות כשירות, כמו גם על פלטפורמה כשירות. שתי הטכנולוגיות הללו, בשילוב עם תוכנה כשירות, הופכות את מרכזי הנתונים לאזור החיים של העסק.

שוק ההופעות ממלא גם תפקיד גדול בזה. יש כל כך הרבה אנשים שמרוויחים כסף מהאינטרנט. כעת חשוב מאי פעם שתוכל לזהות את המארח הטוב ביותר באתר, ללמוד על אופן פעולתו של התשתית שלהם ולוודא שהם עומדים במדויק לצרכים שלך..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map