כיצד להגן על האתר שלך ברמת DNS

שרת שמות דומיין (DNS) הוא מונח נפוץ בעולם האינטרנטי ומשהו שרבים מן הסתם נתקלו בו והתעלמו ממנו מייד, ומעבירים אותו כיותר לינגו שקשור לאינטרנט. ובכן, מסתבר ש- DNS הוא די חשוב במיוחד בהתייחס לאבטחת האינטרנט.


מה זה DNS ואיך זה עובד?

DNS הוא פרוטוקול אינטרנטי הפועל לתרגום שמות תחום (כלומר., ‘bestwebhostingaustralia.org’ ) לכתובת IP ידידותית יותר לקוד כמו 206.20.11.222. כאשר משתמש מקליד את המילים “bestwebhostingaustralia.org “לדפדפן האינטרנט, תוכנית במערכת ההפעלה מחפש את הקלט באמצעות פותר DNS ומאחזר את כתובת ה- IP. פותר DNS זה עשוי לבדוק תחילה גם את המשתמש’זיכרון המטמון של האינטרנט כדי לראות אם יש לו כבר את כתובת ה- IP.

כשאתה מחשיב את כל שמות הדומיינים וכתובות ה- IP המתאימות שנמצאות שם בחוץ, אתה מקבל הבנה עד כמה ה- DNS הוא חזק. אבל ה- DNS תוכנן לפונקציונליות ושימושיות ולא לאבטחה. חוסר זה של א שיפור ביטחוני המיקוד והעברה מתמדת של נתונים קדימה ואחורה מלקוחות לשרתים הפכו אותם למטרה תכופה עבור כמה מתקפות אבטחה מתקדמות למדי.

מהן התקפות DNS הנפוצות?

כעת, כאשר יש לך הבנה ברמה גבוהה של אופן הפעולה של DNS בואו נסתכל על כמה מהדרכים הנפוצות ביותר להתקפות DNS. התקפת DNS מתרחשת כאשר האקר מנצל פגיעויות ב- DNS.

התקפות מניעת שירות (DoS) – בוטים זדוניים (שלעתים קרובות הם מחשבים מעוצבים שאינם תורמים’אפילו לא יודע שהם משתתפים) שולח יותר תנועה לכתובת IP ממוקדת מכפי שהאתר בנוי לטפל בה. אתר היעד מסתבך ולא מסוגל לשלוט בתנועת הבוטים או בתעבורה הלגיטימית ובסופו של דבר אינו מסוגל להגיב.

התקפות הגברה של DNSהתקפות הגברה הם סוג של התקפות של מניעת שירות והופכים נפוצים בהרבה. התקפת ה- DoS המוזכרת לעיל מוגברת באופן משמעותי על ידי שרת DNS המעוצב ומפזרת ביעילות את מתקפת הבוט לשרתים אחרים. מדובר בהתקף DoS על סטרואידים.

זיוף DNS – זהו תהליך החלפת כתובת אתר מתאימה עבור “מזויף” אתר של אחר. משתמשים המחפשים להיכנס לאתר ידוע ומהימן (למשל שלך) מועברים לאתר מזויף שעלול להכיל תוכנות זדוניות, רוגלות או וירוס. המשתמש’המחשב שלו נגוע, והם עשויים אפילו לא לדעת מה קרה. האתרים המזויפים יכולים להיות עותקי פחמן של האתר האמיתי, מה שמקשה על המשתמשים לאתר את מה’זה קורה.

שטף DNS – בטריק זה, האקרים מחליפים למעשה רשומות DNS בתדירות קיצונית כדי להימנע מגילוי תוך הפניית המשתמשים בהצלחה לאתרי הונאה..

הרעלת מטמון – שרת DNS נפגע כאשר כתובות IP לגיטימיות מטמונות בשרת, מוחלפות על ידי כתובות IP גרועות, ואז מפנות מחדש כל תנועה לאתר הלגיטימי לאתר זדוני. זה סוג של זיוף אבל במקום זה מסתנן את כתובות האינטרנט במטמון.

כיצד להגן על האתר שלך ברמת DNS

לכל עסק או מותג צריך להיות אסטרטגיה שתתגונן מפני ההתקפות התכופות המפורטות לעיל. התקפות אלה יכולות להוריד אתרים, ליצור הכנסות והזדמנויות אבודות, או שיכולות לגרום לשרתים ומחשבים להסתבך בהתקפות בוט וזיוף באתרים או כתובות אחרות. אם כל בעל תחום יבצע את הצעדים הבאים, זה יעזור להפחית את התדירות והסבירות להתקפות DNS.

הנה כמה אמצעי שמירה לנקוט.

  1. דע היכן נמצאים כל התחומים שלך – כל עסק או גורם צריך להיות בעל ידע מלא וגישה (בצורה של לוח מחוונים) לכל התחומים שלו. דומיינים וכתובות שהופנו מחדש מספקים נקודת כניסה לכל הדומיינים הקשורים. ערנות לדומיינים שלך היא גם דרך מצוינת להחזיק את האצבע על הדופק ולדעת מה קורה בכל עת..
  1. הגדר את הדומיינים שלך כ “נעול” – נעילת דומיין פירושה שהיא אינה זמינה להעברה. מאפיין נעילה זה מגן מפני התקפות הונאה.
  1. עבוד רק עם הרשם’זה מאובטח – וודא שלך רשם תחום מעסיק פורטל מאובטח ומוקשה תוך כדי בדיקה מתמדת לתעבורה ולפגיעות מפוקפקים הוא צעד ענק והגנה טובה. לרשמים אלה צריך להיות גם מאפייני אבטחה חזקים למניעת התקפות DNS. פרח ענן זו בחירה טובה עבור זה.
  1. מעקב אחר תחומים קריטיים – יש לעקוב אחר תחומים קריטיים ללא הרף אחר עדכוני DNS לא מורשים, שינוי תוכן או הרעלת מטמון. יש לטפל מייד בבעיות שמתגלות. פנה אל המארח או הרשם שלך במקרה זה.

שמירה על בטוח צעד אחד בכל פעם

בעולם הדיגיטלי שלנו, לקוחות ומבקרים באתר האינטרנט שלך סומכים עליו כדי לקבל את המידע, המוצרים או התקשורת שהם מחפשים. זה ככל הנראה הייצוג הגלוי ביותר של החברה והמותג שלך. אבטחת אתר זה ותחום המתאים לו צריכה להיות בעדיפות עבור כל עסק או בעל אתר בודד.

התקפות DNS הן תכופות מכיוון שהיא נחשבת למטרה “רכה” וההאקרים הפכו די מתקדמים בביצוע פיגועים. אמנם אינך יכול לשלוט במתרחש ברמת ה- DNS וצריך להסתמך על הענף שיגיב לאיומים אלה, אך אתה יכול לשפר את אבטחת האתר והתחום שלך באמצעות השלבים המפורטים לעיל. זה חיוני והכרחי. אתה אחראי למבקרים באתר שלך, והעסק או המותג שלך סומכים על אינטראקציה זו שתצליח.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector