מדריך CPanel

אם שרת אירוח אתרים שלך מבוסס לינוקס, רוב הסיכויים שהוא מופעל על ידי cPanel. cPanel מאפשרת לך לנהל את כל שירותי השרת שלך ממיקום אחד. בגלל קלות השימוש והפונקציונליות שלו, cPanel הוא התקן בתעשייה. כיוון שכך, מרבית המפתחים מכירים זאת.


מבוא מהיר ל- CPanel

כיצד להיכנס

 1. התחברות cPanelהזן את שם הדומיין לאתר שלך בתיבת ה- URL. ואז הוסף “/ cPanel”. כדוגמה, אם האתר שלך הוא funnycats.com, היית מזין את: “funnycats.com/cPanel”.
 2. אתה נמצא כעת בדף ההתחברות של cPanel. כאן תתבקש להזין את הסיסמה ואת שם המשתמש שלך. לאחר הזנת מידע זה, לחץ על כפתור “התחבר”.
 • אלטרנטיבה 1: גש לפאנל של ספק האירוח שלך ומצא קישור ישיר ל- cPanel. אם אינך מצליח למצוא אותו, צור קשר עם צוות התמיכה ושאל אותם כיצד לעשות זאת.
 • אלטרנטיבה 2: הזן את כתובת האתר שלך ואחריה 2082 עבור HTTP או 2083 עבור HTTPS.

הבנת הממשק

לאחר הכניסה ל- cPanel, תראה ממשק הדומה לזה. בשנת 2019 הציגה cPanel נושא בשם “פנס נייר”. ממשק זה הוא ליבו של חשבון המשתמש שלך ב- cPanel. כאן אתה הולך למצוא מידע חשוב ויש לך את היכולת לעדכן את cPanel.

ממשק cPanel מחולק לסעיפים הבאים:

 1. סרגל ניווט – כל ממשק ב- cPanel עומד להציג את סרגל הניווט. כאן אתה הולך לקבל מידע על חשבונך, היכן שאתה מתחבר ומתנתק של חשבונך, כמו גם היכן שאתה משנה הגדרות מסוימות.
 2. סרגל צד – כל הממשקים ב- cPanel יציגו סרגל צד. כאן אתה יכול לגשת לסמל הבית, לגשת לתכונות שונות של cPanel, וכמשווק להתאים אישית תוכן. יש לך גם את סמל מנהל המשתמש המאפשר לך לנווט לממשק מנהל המשתמש.
 3. מידע כללי – כאן תוכלו לראות מידע כללי על חשבון ה- cPanel שלכם. זה כולל דברים כמו המשתמש הנוכחי, התחום הראשי והאם לחשבון הנוכחי יש כתובת IP משותפת או כתובת IP ייעודית.
 4. תכונות – כאן תוכלו לראות את התכונות הזמינות לחשבונכם. תכונות אלה מורכבות בקבוצות על סמך הפונקציונליות שלהן
 5. סטטיסטיקה – אזור זה מציג סטטיסטיקות שימוש עבור חשבון cPanel שלך, כולל:
 • רוחב הפס
 • שימוש בדיסק
 • שימוש בקבצים
 • שימוש בדיסק MySQL
 • תחומי Addon
 • תחומי משנה
 • כינויים
 • חשבונות אימייל
 • מגיבים אוטומטיים
 • נתונים סטטיסטיים של צד שלישי בהתאמה אישית

כיצד להתקין וורדפרס

חברות אירוח כוללות סקריפטים להתקנת רכב בכדי להקל על התקנת וורדפרס באמצעות cPanel. שלוש האפשרויות הפופולריות ביותר הן:

 • Softaculous
 • הורדה מהירה
 • פנטסטי

לצורך מדריך זה אנו הולכים לדון בהתקנת וורדפרס באמצעות Softaculous.

מה הוא Softaculous?

זהו סקריפט להתקנה אוטומטית שמקל על התקנת יישומי אינטרנט כמו וורדפרס. חברת Softaculous משמשת חברות אירוח כמו SiteGround ו- InMotion Hosting.

התקנת וורדפרס באמצעות Softaculous

 • לאחר כניסה לחשבון cPanel שלך, חפש את סמל ההתקנה של Softaculous / WordPress. הם צריכים להיות ממוקמים בקטע מתקינים אוטומטיים. לחץ על אחד מהסמלים המודגשים למטה כדי להפעיל את המתקין האוטומטי עבור וורדפרס.
 • כאשר מתקין האוטומט של וורדפרס מופעל, תראה את המסך הבא:
 • בחר “התקן עכשיו” ותועבר לטופס הבא.

להתקין

 • בטופס זה תצטרך לספק מידע כלשהו כדי לאפשר להתקנת וורדפרס להמשיך.
 • ספר ל- Softaculous היכן אתה רוצה שוורדפרס תותקן, וזה שם התחום. רוב האנשים בוחרים להתקין את וורדפרס בספריית השורש של התחום שלהם. לדוגמה: HTTP: // funnycats.com. במקרה זה, יש להשאיר את התיבה עבור “בספריה” ריקה.
 • יהיה עליך לבחור פרוטוקול, יהיה זה HTTP: // או HTTPS: // www. לאתרים עם SSL ו- HTTPS תהיה אפשרות לבחור https: // או https: // www. כפרוטוקול.

סיסמא חזקה

כשאתה גולל למטה, תתבקש למסור “כותרת ותיאור” לאתר וורדפרס שלך. אינך צריך להגות זאת מכיוון שזה משהו שאתה יכול לשנות בהמשך.

יהיה עליך לבחור שם משתמש, סיסמה וכתובת דוא”ל של מנהל מערכת. תבחין כי Softaculous ייתן לך אוטומטית סיסמא חזקה באמצעות מילה שאינה מילון. אתה יכול לשנות את זה, אך מומלץ לבחור בסיסמה המשתמשת בשיטות העבודה המומלצות לבחירת סיסמאות.

בנוסף, חשוב להזין את כתובת הדוא”ל הנכונה. כתובת הדוא”ל שלך היא מה שוורדפרס תשתמש בכדי לתקשר איתך. אם שכחת את הסיסמה שלך, כתובת הדוא”ל שלך היא איך הקישור עומד להתאפס.

ניסיונות כניסה

כשאתה גולל מטה, אתה עומד לראות מספר אפשרויות אופציונליות. לאחר סקירתם, לחץ על כפתור ההתקנה. באמצעות ההגדרות שסיפקת, Softaculous עומד להתחיל בתהליך ההתקנה. אתה צריך להיות סבלני ולאפשר לסרגל ההתקדמות להגיע למאה אחוז, אחרת יתכן שההתקנה לא תתרחש בהצלחה.

תהליך ההתקנה אמור לקחת בערך דקה. לאחר התקנת וורדפרס תקבל הודעה על התקנה מוצלחת. תוכלו גם לראות קישורים המסבירים לכם כיצד להיכנס להתקנה החדשה שלכם. לרוב, אתה יכול להיכנס ל- WordPress באמצעות: YOURDOMAIN.com/wp-admin/. תשתמש בשם המשתמש והסיסמה שיצרת במהלך תהליך ההתקנה.

הגדרות אבטחה cPanel

אבטחת הסיסמה שלך

ברגע שיש לך חשבון cPanel שלך פועל, מומלץ לשנות את הסיסמה שלך כשאתה מתחבר ל- cPanel בפעם הראשונה. כאן’איך אתה עושה את זה:

 1. בהעדפות, לחץ על תפריט סיסמה ואבטחה.

אבטחת סיסמאות

 1. תתבקש להזין את הסיסמה הישנה שלך, כמו גם את הסיסמה החדשה בה תרצה להשתמש. לאחר שתעשה זאת, לחץ על “שנה את הסיסמא שלך עכשיו” כפתור בסוף הטופס.

אבטחת סיסמאותCPanel מציעה לך מחולל סיסמאות שייצור אוטומטית סיסמה חזקה ובטוחה. לחלופין, תוכלו ליצור סיסמה שתזכרו.

ובכל זאת, זה’חשוב לך לבחור סיסמה שמדיניות סיסמה בטוחה על ידי עובדים. הסיסמה האידיאלית צריכה לכלול לפחות שמונה תווים עם מספרים אלפאנומריים וסמלים מיוחדים. אתה לא’אני לא רוצה סיסמאות עם ימי נישואין, ימי הולדת או מילים שנמצאות במילון.

הפעל את הגנת כוח הזרוע CPHulk

CPHUlk הוא זה שמגן על השרת שלך מלהפוך קורבן למתקפת כוח סוער. מתקפת כוח ברוט היא כאשר מערכת אוטומטית מנסה לנחש את הסיסמה שלך על ידי ניסיון שילוב אחר זה. CPHulk יחסום התקפה ויציג כי ההתחברות אינה תקפה עוד אם יש בקשות חוזרות. אתה יכול למנוע את עצמך מנעול על ידי הוספת כתובת ה- IP שלך לרשימת ההיתרים.

כדי לגשת לזה, עקוב אחר נתיב זה: WHM> קטע מרכז האבטחה> הגנת כוח חלוף cPHulk

בכוח הזרוע

הוספת שם תחום חדש

אתה יכול להוסיף תחום חדש ל- cPanel שלך על ידי לחיצה על “תחום Addon” בקטע ‘דומיינים’.

זה יאפשר לך ליצור שם תחום רגיל שניתן להשתמש בו אז ביצירת אתר חדש. באמצעות cPanel, ניתן לנהל שמות דומיינים מרובים מאותו לוח בקרה.

היכנס ל- cPanel המארח שלך. לחץ על דומיינים של Addon. תוכלו למצוא זאת תחת הקטע דומיינים. כאן תוצג לך טופס שתצטרך למלא בעת יצירת הדומיין החדש. להלן הסבר על השדות שתראו בטופס:

 1. שם דומיין חדש – זה המקום אליו תכניסו את שם הדומיין שתרצו ליצור. לדוגמה: Veryfunnycats.com
 2. תת-דומיין – אם אתם רק מתכוונים להשתמש בתחום אחד, תוכלו להשאיר את החלק הזה ריק. cPanel יוסיף את תחום המשנה באופן אוטומטי. אם אתה’אם תוסיף דומיינים מרובים בו זמנית, לדוגמה, veryfunnycats.com ו- veryfunnycats.gov, תצטרך לשנות את זה.
 3. שורש מסמך – שדה זה מאוכלס אוטומטית.
 4. צור חשבון FTP – זה אופציונלי, ומאפשר לך ליצור חשבונות FTP עבור כל תחום נוסף.
 5. לחץ על “הוסף דומיין” כפתור.

ואת’נעשה מחדש. כעת תוכלו להתחיל להעלות קבצים לתיקיית המשנה החדשה שתמצא במנהל הקבצים בחשבון cPanel.

הסר תחום Addon

אתה יכול להסיר תחום Addon על ידי גלילה מטה אל “שנה תחום Addon”. לאחר מכן לחץ על הקישור להסרת הדומיין. הסמל לקישור הוא פח אשפה. זה נמצא בעמודה “פעולות”.

cPanel יאפשר לך גם ליצור ולהפנות מחדש תחומי משנה.

גיבויים

כישלון גיבוי האתר שלך יכול להיות בעל השפעה הרסנית, במיוחד אם אתה משתמש באתר שלך לעסק. cPanel מאפשרת לך לבצע גיבוי ידני של האתר שלך בכל עת שתבחר. חברות אירוח מסוימות ינהלו עבורך גיבויים כחלק מהתכנית שלך. עם זאת, כדאי לדעת כיצד לעשות זאת ידנית.

התחל על ידי שימוש ב “אשף הגיבוי“בסמל הקבצים של cPanel.

אשף הגיבוי

לאחר שתלחץ על הקישור, תועבר למסך:

לחץ על “גבה”. זה יתחיל בתהליך הגיבוי. תינתן לך האפשרות לבחור גיבוי מלא או גיבוי חלקי. יתכן שתרצה שהאתר שלך יגבה לכונן חיצוני או למיקום מאובטח אחר.

גיבוי מלא או חלקי

העדפות

עדכן מידע ליצירת קשר

אם פרטי הקשר שלך אינם עדכניים, cPanel לא יוכל לתקשר איתך כאשר יש בעיה בתקלות או בתצורה..

עליך לבחור כתובת דוא”ל שאינה מצורפת לשום תחום המתארח ב- cPanel. הסיבה לכך היא שאם משהו ישתבש בתצורה של המארח שלך, הדואר האלקטרוני שלך עלול להיפגע ולא ניתן יהיה ליצור איתך קשר.

פרטי התקשרות

תחת “העדפות יצירת קשר” יש מספר תיבות המאפשרות לך לבחור את התנאים כאשר אתה רוצה ש- cPanel יצור איתך קשר. אנו ממליצים לבחור את כולם מכיוון שכולם עלולים להתריע בפניכם על פעילות חשודה או בעיה באירוח שלכם.

הוספת משתמש אחר

תרצה ליצור פרופיל משתמש ייחודי לכל מי שעתיד לעזור לך לנהל את האתר שלך. לשם כך, עבור אל “העדפות” ולחץ על “מנהל משתמש.”

מנהל משתמש

אתה תראה את כל החשבונות שמוגדרים כעת ב- cPanel שלך.

בקצה הימני, אתה’אני הולך לראות שלושה אייקונים. הם:

 • מעטפה – מציין שחשבון דוא”ל מוגדר במערכת
 • משאית– מציין כי לאדם יש חשבון FTP
 • אייקון הדיסק – מציין כי למשתמש יש גישה לשירותי דיסק באינטרנט ב- cPanel.

עם המשאית וסמלי המעטפה הכחול פירושו שהחשבון פעיל, ואפור אומר שהחשבון אינו מוגדר.

זה’קל לערוך משתמש, לשנות את הסיסמה שלו, למחוק אותו או לבצע התאמות אחרות. אתה יכול להוסיף משתמש חדש על ידי לחיצה על “הוסף משתמש” כפתור הממוקם בפינה השמאלית העליונה.

מנהל משתמש

בשלב הבא תועבר למסך הבא:

תוכל להוסיף את שם המשתמש ואת הדומיין שאליו יש להם גישה.

תוכל גם להגדיר את חשבונות הדוא”ל שלהם, את חשבונות ה- FTP שלהם, ולהעניק להם הרשאה לדיסק האינטרנט.

בעזרת מדריך זה בקושי גירדנו את פני השטח של מה cPanel יכול לעשות.

מילים אחרונות

תקוותנו היא שעל ידי מתן סקירה מהירה של cPanel, דיון בהתקנת וורדפרס, סקירה אבטחה בסיסית הגדרות, דיון בניהול תחומים, הצגת כיצד לבצע גיבוי לאתר – –, ובדיקת העדפות בסיסיות, שלחנו אותך לדרכך.

אנו נסקור בפירוט היבטים אחרים של cPanel במאמר העתידי. עד אז תודה על הקריאה אנא אל תהסס לקרוא את המדריך העיקרי שלנו בנושא המארחים הטובים ביותר באינטרנט.

בהצלחה ויכול להיות שה- cPanels שלך יתייחסו אליך היטב.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map