יסודות Cpanel למתחילים

הסיכויים הם ששרת האינטרנט החדש שלך יפעל באמצעות cPanel. זה’זה לא מגזים לומר כי למעלה מ 90 אחוז מה- חברות אירוח אתרים הטובות ביותר השתמש ב- cPanel. זו הסיבה שאנחנו מקווים שההדרכה הבאה ל- cPanel תועיל.


מידע בסיסי על cPanel

על קצה המזלג, cPanel זה מה מאפשר לך לנהל את כל מה שקשור לחשבון אירוח האינטרנט שלך. הסיבה לכך ש- cPanel פופולרי כל כך היא שיש בו לוח מחוונים פשוט וקל לשימוש. cPanel פיתחה מוניטין של עדכונים שוטפים, מתוחזקת היטב ומתן אמצעי אבטחה ושיפורים בזמן.

מה לעשות אני משתמש ב- cPanel עבור?

כמעט כל מה שקשור לאירוח שלכם. cPanel הוא המקום בו תרצו:

 • הגדר דוא”ל לאתר שלך
 • גבה את האתר שלך
 • בדוק את רוחב הפס שלך כמו גם נתונים סטטיסטיים אחרים
 • התאם את הגדרות האבטחה
 • צרו בסיסי נתונים חדשים כמו גם ניהלו את הקיימים
 • חבר שמות דומיין לאירוח
 • הגדר אופטימיזציות רבות

אנחנו בקושי מגרדים את פני השטח של מה שאפשר לעשות עם טכנולוגיה זו. אל תאפשר למגוון הפיצ’רים הרחב להפחיד אותך. האמת היא שאתה לא צריך להבין את כולם כדי לנהל את האתר שלך ביעילות.

מתחבר ל- cPanel

עבור הכניסה הראשונה שלך, שלך ספק אירוח ייתן לך את האישורים הדרושים. צריך להיות קישור ישיר ל- cPanel מספק השירות המארח שלך’לוח. אם זה אינו זמין, פשוט שאל אותם כיצד לגשת ל- cPanel. דף כניסה cpanelדרך קלה עוד יותר לגשת ל- cPanel היא להזין את כתובת האתר שלך ואז לעקוב אחריה עם: 2082 (עבור http) או: 2083 (עבור https). שם תתבקש להזין את שם המשתמש והסיסמה של cPanel.

מבוא בסיסי לממשק cPanel

בשנת 2019 הציגה cPanel נושא חדש בשם “עששית נייר.” אנו הולכים להשתמש בנושא זה כבסיס להדרכה שלנו. אם חלק מהדברים שאנו מזכירים אינם עומדים בתור, ייתכן שתצטרך לשנות את סגנון ה- cPanel שלך. זה קל לעשות זאת. הקלק על ה “העדפות” קטע. ואז לחץ איפה כתוב “שנה סגנון.” משם, בחר “בסיסי” ואז לחץ “להגיש מועמדות.” אתה אמור לעבוד על אותה פריסה כמו שאנחנו.

הבנת הכלים הבסיסיים

סרגל הניווט ממוקם בפינה השמאלית העליונה של המסך. אתה יכול להשתמש בכלי החיפוש כדי למצוא אפשרויות מפתח בתוך cPanel.

קישור ההעדפה יאפשר לכם להתאים את הדברים, כולל שפה, מידע על סיסמא, מידע ליצירת קשר וכו ‘. ניתן לבצע את כל ההתאמות הללו בלחיצה פשוטה..

פעמון ההתראות נמצא איפה שאתה’אתה הולך לראות עדכונים לגבי cPanel או הגדרת האירוח שלך. אם יש חדשות קריטיות או מידע אחר שעליך לדעת, אתה’אני הולך למצוא את זה כאן.

קישור ההתנתקות עושה בדיוק מה שאתה חושב שהוא היה עושה. השתמש בו בכל פעם שתסיים לעבוד עם cPanel.

סרגל חיפוש

כשאתה מסתכל בחלק העליון של המסך, אתה תראה את סרגל הניווט. זה זה שיש לו את סמל זכוכית המגדלת והמילה חיפוש לצידה. מתחת לסרגל הניווט נמצא סרגל החיפוש. במקום לתת לך את התוצאות בתפריט סגנון נפתח, זה הולך לסנן את החלק המרכזי של cPanel. יישארו לך רק אפשרויות התואמות את מה שאתה מחפש.

סרגל הצד

כשאתה מסתכל על הצד השמאלי של המסך, אתה הולך לראות סרגל צד שיש בו מספר סמלים. מספר הסמלים שאתה רואה הולך להשתנות אך אמור לכלול:

 • בית
 • סטטיסטיקה
 • לוח מחוונים
 • ניהול משתמשים

בית: זו נקודת המוצא של cPanel. כאן תוכל לגשת לרוב הפונקציות.

סטטיסטיקה: כאן אתה הולך לראות את הנתונים הסטטיסטיים החשובים הקשורים לאתרי האינטרנט שלך. זה הולך לספר לך כמה חשבונות דוא”ל יש לך, באיזה פרוטוקול העברת קבצים אתה משתמש, כמה דומיינים יש לך, וכמות רוחב הפס וכן את כמות שטח הדיסק שאתה משתמש.

לוח מחוונים: זהו מקום בו תוכלו לראות במבט חטוף במהירות קישורים לתכונות הנפוצות ביותר. תוכל לראות את השימוש בחלל, סטטיסטיקות רוחב הפס וכן נתונים סטטיסטיים בדואר.

ניהול משתמשים: זה המקום בו אתה יכול לספק למשתמשים או לפרוס אותם מחשבון cPanel שלך. תוכל לראות את מספר חשבונות הדוא”ל שהגדרת. תוכל גם לראות למי יש גישה ל FTP ודיסק האינטרנט שלך אם אתה משתף את חשבונך עם מנהלים או משתמשים אחרים..

הגנת סיסמא

הגנת סיסמאההמלצה החזקה שלנו היא לשנות במהירות את הסיסמה שלך לאחר כניסה לראשונה ל- cPanel. כשאתה לוחץ על “סיסמא ואבטחה,” תועבר לסיסמה ולמסך האבטחה. תשאל את הסיסמה הנוכחית שלך לפני שתוכל לבחור סיסמה חדשה.

תהיה לך אפשרות ליצור סיסמא משלך או להשתמש ב- “מחולל סיסמאות.” ההמלצה שלנו היא לאפשר ל- cPanel ליצור סיסמה עבורך כפי שאתה יודע שהיא תהיה מאובטחת. אז אתה יכול להשתמש במנהל סיסמאות כדי שלא תצטרך לשנן את הסיסמה שלך.

עדכון פרטי יצירת קשר

אחד הצעדים החשובים ביותר שעליך לבצע בעת הגדרת cPanel הוא להקצות דוא”ל המאפשר לך לקבל עדכונים קריטיים בעת הצורך..

שלב זה הוא קריטי מכיוון שללא הגדרת דוא”ל עובד, cPanel לא יכול לתקשר איתך וליידע אותך אם יש בעיה בתצורה שלך.

תידרש לבחור כתובת דוא”ל שאינה מצורפת לשם הדומיין המארח את ה- cPanel בו אתה משתמש כעת. הסיבה לכך היא שאם היה קורה משהו עם התצורה שלך, תחום זה יכול להיפגע, מה שהופך את התקשורת איתך לבלתי אפשרית.

אפילו לא התחלנו לגרד את פני השטח של מה שתוכלו לעשות עם cPanel. ככל הנראה נספק דיונים מעמיקים יותר על cPanel בעתיד. האם יש משהו שתרצה שנדון בנושא cPanel?

ספרו לנו בפרק התגובות למטה או עיינו במדריך המלא שלנו לאירוח וורדפרס.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector