5 הפגיעויות הנפוצות ביותר עבור אתר האינטרנט שלך

נראה כי החדשות היומיומיות מביאות שיטפון מתמיד של פריצות אבטחה, הפרות נתונים ומקרים בהם נפגע המידע האישי דרך האינטרנט. זה יכול להיות פרטי כרטיסי אשראי, כתובות דוא”ל, סיסמאות, מספרי ביטוח לאומי, או אפילו נתונים ממשלתיים מסווגים שנפרצים. האקרים שיכללו את ההתקפות שלהם ומתפרנסים מהמתנות באתרים לא מוכנים.


למרות שאתה עשוי לחשוב שבלוג קטן או אתר עסקי קטן ובלתי מזיק שלך לא יהפוך יעד להאקרים זדוניים, אתה עלול לטעות. וזה טועה במקרה זה יכול להיות יקר. האם אתה רוצה לקחת את הסיכוי הזה? אנחנו לא חושבים שצריך.

האקרים יכולים להפוך את אתר האינטרנט שלך לבוט ריגול המשמש לגישה למחשבי לקוחות. הם יכולים לקבל גישה לנתוני משתמשים רגישים מבלי שאתה אפילו יודע זאת. גרוע מכך, הם עלולים לפרוץ למסד הנתונים של אתר האינטרנט שלך המשחית או מניפולציה של נתונים, להזריק לאתר קישורים זדוניים וגם להשתלט על שרת מארח שישמש להתקפות מניעת שירות (DDoS)..

אנו חשים בעובדה שידע הוא כוח, אז הנה תובנה לגבי 5 מהפגיעויות הנפוצות ביותר באתר.

1. סקריפטים בין אתרים (XSS)

חשבונות על סקריפטים בין אתרים (או XSS) עבור כמעט מחצית מכל התקפות האתר על פי Wordfence . דיוג התקפות הן שיטת הפריצה היחידה המופעלת לרוב על ידי סוגים מזיקים ברשת. ובעוד שהדיוג ממקד לאנשים באמצעות דוא”ל או קישורים הונאה, סקריפט בין אתרים ממקד לאתרים ולחילופי דברים בין מארחים ומבקרים.

חשיפה או פגיעות ל- XSS מתעורר כאשר יישומי אינטרנט מכניסים נתוני משתמש מבלי לאמתם או לקרצוף אותם תחילה. פגיעויות אלה מאפשרות להאקרים לחטוף את יישומי האינטרנט ולהציג תוכן אצל המשתמש’הדפדפן. התוקף יכול בסופו של דבר להשיג שליטה על הדפדפן של משתמש הקצה ולגשת למחשב שלו מבלי להתריע בפניו על ההתקפה. שחקנים גדולים כמו גוגל, פייסבוק ו- PayPal כולם נפלו קורבן לתסריטים חוצה אתרים בשלב זה או אחר.

התקפות XSS מוצלחות יכולות לאפשר להאקרים לחטוף חשבונות לקוחות, להפיץ וירוסים, לשלוט על משתמש’הדפדפן מרחוק, גש למידע אישי במחשב ואפילו מספק נקודת כניסה להתקפות נוספות באתר שלך.

חשוב על זה כשימוש בהאקרים בכניסה להיכנס לאתר האינטרנט שלך וגם למחשב של כל מי שמבקר באתר שלך. להתקפות XXS מוצלחות יש פוטנציאל לסכן את כל נתוני אתר האינטרנט שלך, וניתן להעלות על הדעת, גם את מחשבי הלקוח שלך.

הגנה מפני סקריפטים בין אתרים עשויה להיראות מפחידה, במיוחד בהתחשב בכמה מהקורבנות בעלי הפרופיל הגבוה, אך הדבר אפשרי. כאן’הופעה:

 • אמת את הקלט – הגבלת נתוני שדה קלט ואימות עבור מספרים שלמים או תווים צפויים היא שלב מספר אחת
 • השתמש בבריחה – בריחה מתייחסת לקיחת נתונים והבטחת אבטחתם לפני שמשהו נעשה עם זה
 • לטהר – חיטוי נוסף של קלט המשתמשים על ידי חיטוי הקוד מציע רמת הגנה נוספת מפני סימון מזיק שנכנס למערכת

2. הזרקת SQL (SQLi)

זריקות SQL מתרחשים כאשר האקרים משתמשים בשדות קלט (כמו טפסים, שדות טקסט, כניסות וכו ‘) כדי להזרים פקודות SQL זדוניות שיכולות לסכן נתונים או לספק גישה לא מורשית לדפדפני הלקוחות. אם שדות קלט אינם מסוננים או מוגנים מפני קוד SQL.

לצד סקריפטים בין אתרים, זריקות SQL הן אחת משיטות ההתקפה הנפוצות ביותר. התיקון לזריקת SQL הוא פשוט יחסית וברור.

הקוד משמש כדי לוודא כי נתוני שדות הקלט מוגבלים, מאומתים ומאובטחים. אמנם אין שום דבר אטום למטרה מבחינת אבטחה, אך יש צעדים שיש לנקוט בהם.

 • הטמעת חומת אש – חומת אש היא הגנה נהדרת מפני התקפות SQL, ובאופן יעיל עצירה של כל נתונים שאינם צפויים או מוכרים
 • סמוך על אף אחד – בעוד שדות קלט וטפסים עשויים להישאר מאחורי כניסות מאובטחות, הקפד לא לסמוך על שום קלט ותאמת תמיד כנגד הצהרות sql
 • שדרוג תוכנה – לעתים קרובות קיימת תוכנה טובה או חזקה יותר העוזרת במניעת התקפות. חפש לבצע שדרוגים היכן שמתאים
 • כל הזמן לפקח על התקפות הזרקת SQL – לפקוח עין זו דרך נהדרת להגיב במהירות להתקפות ולהגביל את הנזק
 • הגבל שדות קלט / נקודות כניסה – תמיד לגשת לשימוש בטפסים ובשדות קלט כסיכונים פוטנציאליים ולהשתמש בהם רק כשצריך בהחלט. להלן מדריך לעשות את זה.

3. ברירת מחדל של כניסה למנהל / סיסמא חלשה

יישומי אינטרנט, תצורות ותוכנה מספקים לרוב כניסות ניהול וסיסמאות ברירת מחדל המיועדות לשינוי מיידי ולשיפור עם אישורים מאובטחים יותר. הבעיה היא ששינוי האישורים או בחירת סיסמה מאובטחת מתעלמים לעתים קרובות על מנת לפשט משתמשים פנימיים, ובמקרים מסוימים מספר משתמשים..

ההאקרים ‘Admin1’ או הסיסמה ‘Password1’ אינם קשים לחדירה של האקרים. על כניסות וסיסמאות לניהול יש את אותם הקפדה והנחיות מחמירות בהן חברות משתמשות עבור כל תעודות ההתחברות שלהן ויש לעדכן / לבקר אותן באופן קבוע. זו בעיה שניתנת למניעה שרק דורשת קצת תשומת לב ועשייה בכדי להימנע ממנה.

4. לא להוסיף HTTPS או לשמור על עדכון תוכנה

זה אולי נראה כבלתי מוח, אך יישום פרוטוקולים מאובטחים (HTTPS) באתר מהווה מכשול והרתעה ניכרים בפני האקרים. הפרוטוקולים המאובטחים כוללים נתונים מוצפנים שכמעט בלתי אפשרי לפרוץ אותם. אתר מאובטח גם מרגיע את המבקרים וכמעט הכרחי לכל סוג של עסקה פיננסית המתרחשת באתר.

שלב ברור מאליו הוא שמירה על תוכנה וודא שאתה מפעיל את הגרסאות האחרונות והמעודכנות ביותר כדי להבטיח שקיבלת עדכוני אבטחה ומילאת את כל הפגיעויות האפשריות שעשויות לטפל בספקים.

5. אבטחה לא מוגדרת ככוונה מחדש לא מאומתת

תצורה שגויה של אבטחה יכולה להיות כרוכה במספר נקודות כניסה או פגיעויות שונות, אך כולן חולקות חוסר תשומת לב ותחזוקה אופייניים ליישומי האינטרנט הבסיסיים. יש להגדיר באופן ברור את התצורות המאובטחות ולפרוס בקוד התומך באתר’מסגרת, יישומים, שרת אינטרנט, מסד נתונים וכו ‘.

כל רכיב שאינו מאובטח ומוגדר כראוי מציג הזדמנות עבור האקרים לקבל גישה לנתונים ואולי אפילו לפגוע במערכת כולה..

האינטרנט מכוון מחדש למקום בו הנתונים מועברים ללא מאומת היא נקודת כניסה נפוצה נוספת להאקרים. לקיחת הפעלה מאובטחת והעברת נתונים לדף אינטרנט שאינו מאושר מחדש, עלולה לחשוף מידע רגיש ואפילו אישורי כניסה למשתמשים..

הגישה המאובטחת

קביעת ביקורות תחזוקה שוטפות וודא כי אמצעי אבטחה מיושמים נכון בכל רמות פיתוח ותחזוקה יעברו דרך ארוכה לקראת סגירת פתחים אלו להאקרים.

בעולם אבטחת האינטרנט הפילוסופיה של ‘זה לא יקרה לי’ היא גישה לא יעילה לשמירה על ביטחון. התקפות מוצלחות באתר שלך לא יכולות לגרום רק להפרות נתונים יקרות, אלא גם יכולות להוביל לרשימה שחורה של מנועי חיפוש ולאובדן מוחלט של שלמות המותג בעיני הצרכנים, הלקוחות והשותפים..

בעלי אתרים צריכים לטעות בצד הזהירות. יש ליישם מייד את הצעדים המפורטים לעיל כדי להימנע מלהפוך יעד להאקרים. בנוסף, אתה יכול גם לוודא שאתה בוחר במארח אינטרנט מכובד שאינו נחשב למה שמכונה בדרך כלל כמארח “מוגן כדורים”. עד שממשלות זרות ופרוטוקולי אינטרנט ימצאו דרך להגביל אתרי אירוח מוגני כדורים, אנו נאלץ לפנות לפורצים ופושעים בתנאים שלהם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map