Schema Pro Tutorial: نحوه نمایش قطعه های غنی در وردپرس

تکمیل قطعه های ثروتمند و نشانه گذاری شمای در وب سایت وردپرس شما بیانگر این است که “شخصیت اضافی” که باعث می شود در صفحات نتیجه موتور جستجوی Google (SERPs) متمایز شود. شاید نتایج Google را با ستاره های رتبه بندی بررسی ، قیمت ها ، مشخصات محصول یا اطلاعات دستور العمل مشاهده کرده باشید. این نکات دیدنی عالی در Google اغلب شانس شما را برای کلیک کردن در ایجاد صفحه شما برای افزایش میزان ترافیک و تبدیل افزایش می دهد.


بدتر اینکه ، دیگران اضافه کردن قطعه های غنی را گیج کننده می دانند ، اما حقیقت این است که استفاده از آن آسان است. به خصوص اگر از ابزار مناسبی استفاده می کنید ، می توانید از مزیت های نمایش نتایج غنی حداکثر استفاده کنید.

Snippets Rich و Schema Markup چیست?

قطعه های ثروتمند و نشانگر طرحواره یک مفهوم یکسان دارند ، اما نقش های کاملاً متفاوتی دارند. همچنین به عنوان “نتایج غنی” شناخته می شوند ، این داده های ساختاری است که می تواند به HTML صفحه اضافه شود تا به وب سایت ها و Google کمک کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند. همچنین اگر می خواهید سایت شما با ویژگی های جستجو قابل مشاهده باشد ، بسیار مهم است.

قطعه ثروتمند

به یاد داشته باشید ، وقتی در Google جستجو می کنید ، و برخی از پیوندها رتبه بندی ستاره ها را نشان می دهند؟ این یکی از نمونه های یک قطعه ثروتمند است.

توبرای ارائه نتایج بهتر ، قطعه های غنی به کاربران این امکان را می دهند تا اطلاعات مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. هنگامی که وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند Google ظاهر می شود ، و قطعه های غنی اضافه می شوند ، Google می تواند اطلاعات بیشتری در مورد نتیجه واقعی نمایش دهد.

همچنین باید درک کنید که اضافه کردن قطعات ثروتمند در وب سایت شما به معنای بالاتر رتبه بندی موتورهای جستجوگر نیست. اما ، این باعث می شود وب سایت شما متمایز شود ، به این معنی که این احتمال را فراهم می کند که تعداد زیادی از بینندگان صفحه شما را مرور کنند.

انواع قطعه قطعه غنی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، و در اینجا رایج ترین آنها وجود دارد:

مرور – این یک ستاره رتبه بندی را نشان می دهد و چه کسی این بررسی را انجام داده است. این می تواند از یک مرورگر فردی یا بررسی های تجمعی کاربر باشد.

فیلم – می توان از آن برای نشان دادن مدت زمان ، پروانه ، شرکت تولید و / یا سازنده ویدیو استفاده کرد.

دستور آشپزی – این شامل اطلاعات تغذیه ای مانند اندازه و کالری ، میزان چربی و غیره است.

موسیقی – این شامل اطلاعات در مورد موسیقی ، مانند تاریخ انتشار آلبوم ، طول ، ژانر و تهیه کننده است.

تولید – محصول – یکی از محبوب ترین جستجوها محصولاتی است ، به ویژه اگر وارد صنعت تجارت الکترونیک شوید. IT شامل اطلاعات لازم در مورد محصول مانند قیمت یا تصویر محصول می باشد.

تجارت و سازمان – این شامل خواص موجود شامل نام تجاری ، آدرس (فیزیکی و URL) ، شماره تلفن ، منطقه جابجایی (طول و عرض جغرافیایی) و آرم.

داستانهای برتر – این جعبه “داستانهای برتر” در نتایج جستجو است ، اما شما فقط می توانید وقتی Google News وب سایت را تأیید کند ، این کار را ببینید.

گذشته از این موارد ، می توانید رویدادها ، ارسال شغل ، لیست دوره ها ، کتاب ها ، مقاله ها و موارد دیگر را نیز اضافه کنید. برای خلاصه کردن آن ، قطعه های ثروتمند می توانند به شما در دریافت کلیک های بیشتر و رتبه بندی بالاتر خود کمک کنند.

طرحواره مارک

نشانه گذاری Schema یکی از دلایلی است که گوگل چنین نتایج مفیدی را ایجاد می کند. این یکی از جدیدترین اشکال بهینه سازی است و به عنوان یکی از مهمترین اشکال سئو به حساب می آید. این می تواند عملکرد وب سایت شما را در SERP ها افزایش دهد زیرا به عنوان کد پشت صحنه عمل می کند و به Google کمک می کند قطعه های غنی ایجاد کند.

همچنین نشانه‌گذاری طرحواره به سایر ویژگیهای قابلیت جستجوی جستجو مانند:

 • SiteLinks – اگر شخصی در وب سایت شما جستجو کند ، این پیوندهای اضافی در نتایج جستجو است.
 • Breadcrumbs – به جای نشان دادن URL خام شما ، Google خرده نان را نمایش می دهد.
 • کادر جستجو SiteLinks – به افراد امکان می دهد وب سایت شما را از صفحه نتایج نتایج جستجوی Google جستجو کنند.

علاوه بر این ، اگر طرحواره را با بهترین ابزارهای جستجوگر وردپرس در سال 2019 ترکیب کنید ، می توانید عملکرد SEO خود را بیشتر بهبود بخشید.

نحوه افزودن نشانه گذاری طرحواره به وب سایت وردپرس خود

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، اضافه کردن قطعه های ثروتمند و نشانگر طرحواره تا زمانی که از ابزار مناسب استفاده می کنید ، زمان زیادی نمی برد. اکنون برخی از افزونه ها می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند ، اما می توانم بگویم Schema Pro بهترین موردی است که می توانید به آنها اعتماد کنید.

چه چیزی آن را به یک افزونه عالی برای خودکار سازی نشانه گذاری طرحواره شما تبدیل می کند?

 • رابط کاربر پسند است ، بنابراین حتی اگر یک تکنسین غیر فنی باشید عالی عمل می کند
 • به شما امکان می دهد محتوای موجود را نقشه برداری کنید و کد را به قسمت داده اضافه کنید
 • در پشت صحنه کار می کند و از قالب JSON-LD که در Google برای اضافه کردن طرح پیشنهاد شده است استفاده می کند
 • فقط یک بار نشانه گذاری طرحواره ایجاد کنید و Schema Pro بطور خودکار کدها را در سایر پست ها و صفحات مربوطه درج می کند.

Schema Pro برای دسترسی به زندگی در هر سال 79 دلار یا 249 دلار هزینه دارد. اگر یک آژانس هستید ، می توانید آن را با 249 دلار در سال یا 699 دلار برای دسترسی به زندگی دریافت کنید.

از Schema Pro دیدن کنید

نصب و پیکربندی Schema Pro

بنابراین ، پس از بارگیری افزونه Schema Pro ، به داشبورد وردپرس خود بروید و از منوی افزونه ها بر روی Add New کلیک کنید. پرونده پستی افزونه Schema Pro را بارگذاری ، نصب و فعال کنید. اگر در نصب افزونه مشکل دارید ، لطفا راهنمای جامع عیب یابی وردپرس ما را بخوانید.

پیکربندی Schema Pro

به منوی تنظیمات بروید و Schema Pro را پیدا خواهید کرد.

در برگه پیکربندی ، دکمه Start Setup Wizard را پیدا خواهید کرد که در آن می توانید اطلاعات اصلی وب سایت خود را پیکربندی کنید.

برای شروع تنظیم ، روی دکمه Start کلیک کنید.

آرم خود را انتخاب کنید و تعیین کنید که آیا وب سایت شما نماینده یک شرکت است یا یک فرد. سپس بر روی Next کلیک کنید.

پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را به وب سایت خود وصل کنید. روی Next کلیک کنید.

تنظیمات تنظیمات مربوط به آرد سوخاری ، SiteLinks ، کادر جستجو SiteLinks و در کدام صفحه را که می خواهید طرح را پیکربندی کنید. توصیه می کنم تمام ویژگی ها را فعال کنید. ‘بعدی کلیک کنید ‘

راه اندازی مثل رفتن به یک پیک نیک است ، درست است؟ اما اگر سردرگم هستید ، می توانید برای برخی از دستورالعمل ها بر روی نماد سوال [؟] کلیک کنید.

و اکنون زمان آن رسیده است که طرح خود را اضافه کنید.

Schema Pro از 13 نوع اصلی طرحواره پشتیبانی می کند و همچنان تعداد بیشتری را اضافه می کند. اطلاعات طرحواره ای که می توانید اضافه کنید به نوع طرحواره ای که انتخاب می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر از نوع طرحواره دستور العمل استفاده می کنید ، می توانید کالری ، زمان آماده سازی ، زمان پخت و پز ، دسته ، عملکرد دستور العمل و غیره اضافه کنید..

اگر نوع طرحواره ارسال شغلی را انتخاب می کنید ، می توانید عنوان ، تاریخ ارسال شده ، نوع اشتغال ، آدرس ، حقوق و سایر اطلاعات مرتبط را اضافه کنید.

احتمالاً بیشتر وبلاگ نویسان می توانند از استفاده از نوع طرحواره مقاله سود ببرند.

ایجاد یک طرحواره جدید

اگر اولین بار است که می توانید یک طرحواره ایجاد کنید ، می توانید بر روی دکمه Create First Schema کلیک کنید یا به بخش Schema Pro بروید. در تب Schemas ، روی افزودن جدید کلیک کنید.

یک نوع طرحواره را انتخاب کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.

انتخاب کنید کدام محتوا را می خواهید از نوع طرح استفاده کنید. همچنین می توانید قوانین AND و OR را اضافه کنید. روی Next کلیک کنید.

و شما تمام شد!

همانطور که اشاره کردم ، اطلاعاتی که می توانید اضافه کنید به نوع طرحواره ای که شما انتخاب می کنید بستگی دارد. بنابراین ، در صفحه بعدی تمام اطلاعات مرتبط با آن را پیدا خواهید کرد و Schema Pro به طور خودکار این اطلاعات را به اطلاعات وب سایت وردپرس شما ترسیم می کند..

در مثال ما ، نوع طرحواره مقاله است. بنابراین ، Schema Pro نام نویسنده را به عنوان نام نویسنده WordPress ، و تاریخ انتشار به عنوان تاریخ انتشار وردپرس را نقشه برداری می کند.

اگر می خواهید کارها را به صورت دستی تنظیم کنید ، می توانید با استفاده از فیلدهای سفارشی این کار را انجام دهید و اطلاعات را با استفاده از طرحواره طرح ریزی کنید. سپس می توانید آن اطلاعات را در کشویی انتخاب کنید.

زمینه سفارشی جدید

صحبت از زمینه های سفارشی ، مواردی وجود دارد که Schema Pro نمی تواند اطلاعات لازم را برای نقشه برداری از طرحواره طرحواره پیدا کند. به عنوان مثال ، در نوع شمای Article ، نشانه گذاری های طرح رتبه بندی و نقد شمارش وجود دارد ، اما این داده ها به طور پیش فرض در پست یا صفحه وردپرس شما در دسترس نیستند..

کاری که Schema Pro انجام می دهد این است که زمینه های دلخواه جدیدی را در زیر ویرایشگر وردپرس اضافه می کند تا بتوانید آنها را پر کنید که البته اختیاری است.

افزودن نوع مختلف طرحواره به یک صفحه یا ارسال خاص

اگر شما در حال نوشتن مطالب خاص مانند بررسی محصول هستید (نه فقط یک مقاله کلی) ، ممکن است بخواهید از نوع طرح بررسی استفاده کنید. می توانید به سادگی به جادوگر تنظیم Schema Pro برگردید و نوع طرح بررسی را اضافه کنید.

نکته اینجاست که به جای فعال کردن آن در همه پست ها ، می توانید آن را در صفحات خاص / ارسال ها / بایگانی ها و غیره فعال کنید. می توانید با جستجو در نام خاص خود و اضافه کردن دستی پست های جدید در آینده ، آن را به یک پست خاص اختصاص دهید. به یک برچسب یا دسته خاص. به عنوان مثال ، می توانید برچسب یا دسته “بررسی” را اضافه کنید که از نوع طرح بررسی استفاده می شود.

بنابراین ، اگر پستی ایجاد کنید و برچسب یا دسته آن را به عنوان “بررسی” تنظیم کنید ، قسمت Schema Pro در زیر ویرایشگر وردپرس نوع Review schema را نشان می دهد.

نحوه استفاده از ابزار تست داده های ساخت یافته برای آزمایش نشانگر طرحواره شما

پس از تنظیم و تمام پیکربندی ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام تلاش شما به همان اندازه که بخواهیم کار می کنیم. آزمایش ممکن است دشوار به نظر برسد ، اما Google بهترین کیت ابزار خود را برای بررسی اتمام ارائه می دهد. به آن گفته می شود ابزار تست داده های ساختاری.

این ابزار بررسی می کند که آیا Schema Markup در وب سایت شما وجود دارد و به شما کمک می کند تا در صورت وجود هرگونه خطایی در پیکربندی نشانه گذاری طرحواره خود بررسی کنید..

به سادگی به ابزار بروید و URL محتوای خود را وارد کنید. بر روی دکمه Run Test کلیک کنید و در صورت وجود هرگونه نشانه گذاری طرحواره ، Google متوجه خواهد شد.

هنگامی که Google متوجه شد که شما نشانه‌گذاری طرحواره خود را دارید ، این بدان معناست که شما همگی در حال تنظیم هستید زیرا Google همه چیز لازم را برای تولید قطعه غنی برای وب سایت شما دارد.

نتیجه

اضافه کردن قطعه های ثروتمند و نشانه گذاری طرحواره در وب سایت وردپرس شما ممکن است کمی مشکل باشد. اگر اهل فن نیستید ، در ابتدا ممکن است دلهره آور به نظر برسد. اما ، اگر از پلاگین مناسب استفاده می کنید تا به شما در این زمینه کمک کند ، تقریباً بدون دردسر خواهد بود.

افزونه Schema Pro بسیار کاربر پسند است و یکی از بهترین ابزارهایی است که من هنگام اضافه کردن قطعه های ثروتمند و نشانه گذاری طرحواره در autopilot با آن روبرو شده ام. این برنامه در 99٪ مواردی که برای تجربه کاربری پیشرفته نیاز دارید ، کار می کند. فقط چند تنظیم را پیکربندی کنید و به صورت دستی مقداری اطلاعات را در زمینه های سفارشی اضافه کنید و خوب است که بروید. به علاوه می توانید آن را با یک نوار پیشرفت خواندن برای تعامل بهتر ترکیب کنید.

بنابراین ، اگر می خواهید وب سایت خود را در صفحه نتایج جستجو برجسته کرده و کلیک های خود را افزایش دهید ، می توانید مزایای داشتن قطعه های غنی و نشانه گذاری های طرحواره را در آغوش بگیرید..

Schema Pro

Schema Pro شما را قادر می سازد طرحواره ای را به وب سایت خود اضافه کنید که به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا وب سایت و محتوای شما را بهتر بشناسند.

ویژگی های کلیدی Schema Pro:

 • قوانین Schema Via را به طور موثر اضافه کنید
 • در زمینه های سفارشی از داده استفاده کنید

Schema Pro یک گزینه عالی برای اضافه کردن Schema به وب سایت وردپرس شماست.

سوال بزرگتر این است که آیا افزون بر آن چه افزونه SEO خود را از قبل ارائه می دهید ، از آن سود خواهید برد؟.

Yoast و RankMath ، 2 افزونه بسیار مورد استفاده SEO برای WordPress ، هر دو عملکرد مشابهی را دارند که Schema Pro ارائه می دهد. این در حالی نبود که Schema Pro برای اولین بار آزاد شد ، اما امروز ممکن است بسیاری از نیازهای طرحواره شما با آنچه قبلاً داشتید برآورده شود..

Schema Pro را بررسی کنید

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector