چگونه مشکلات وردپرس را برطرف کنید

آیا تا به حال در سایت وردپرس خود مشغول کار بوده اید ، هیجان زده اید که چیزی را تغییر دهید و ، BOOM ، مشکل عجیبی دارید که مانع از انجام کارتان می شود؟ خیلی ناامید کننده ، درست است؟ در این پست ، من به شما نشان می دهم که چگونه عیب یابی و تعمیر عیب یابی اساسی وردپرس را انجام دهید تا بتوانید آن مشکلات را برطرف کنید. حداقل ، شما قادر خواهید بود از پشتیبانی خارجی که ممکن است از یک برنامه نویس یا افزونه استفاده کنید ، به حداقل برسانید.


اولین فکر شما ممکن است باشد,

آخ! این موضوع یا سازنده صفحه من است!

شاید چنین باشد ، شاید اینطور نباشد. بیایید به انتهای این برسیم.

در اینجا یک سایت آزمایشی وجود دارد که چیزی طبق آن برنامه ریزی نشده انجام شود. بیایید بگوییم همه شما هیجان زده اید تا صفحه اصلی جدید خود را ویرایش کنید. شما یک تم زیبا ، در این مورد ، Astra و یک صفحه سازنده عالی مانند Elementor و برخی افزونه ها نصب کرده اید. شما به صفحه اصلی خود می روید و انتظار دارید روی برگه فهرست “ویرایش با عنصر” کلیک کنید اما …

بم! نوار سرپرست شما کاملا رفته است!

بنابراین احتمالاً به طور معمول به داشبورد خود رفته و روی صفحات کلیک می کنید. سپس آن را در لیست مشاهده می کنید و روی “ویرایش با Elementor” کلیک کنید. اما بعد وقتی امتحان می کنید ، این پیام خطایی را دریافت می کنید! دنگ.

شما احتمالاً فکر می کنید ، آن Elementor را خسته کنید. این باید مشکل باشد. بگذارید به شما بگویم ، در واقع سازنده صفحه شما به ندرت مشکل دارد.

آرام باشید ، ما می خواهیم به سراغ برخی از روشهای عیب یابی برویم تا به آنچه در مورد شماست برسیم, یا حداقل قبل از درگیر شدن در برنامه سازندگان سازنده صفحه یا صفحه ، حداقل به این راه حل نزدیک شوید.

به طور معمول ، احتمالاً با موضوع یا توسعه دهنده افزونه خود تماس گرفته اید. آنها برای ورود به وب سایت خود از شما درخواست می کنند. سپس آنها چند روز به طول می انجامید و با زحمت از بین هر یک از افزونه هایتان می گذرید ، یک به یک آنها را غیرفعال می کنند و آنها را دوباره فعال می کنند تا سعی کنند مشکل را حل کنند. آنها همچنین سعی خواهند کرد موضوعات را تغییر دهند تا ببینند این موضوع شماست یا خیر.

چگونه عیب یابی خود را با کارآمدتر از انتظار برای پشتیبانی فنی انجام دهید:

مرحله 1: از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

ایمن بودن و تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود قبل از ورود به هر یک از این مشاغل عیب یابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اینجا پیوندی برای چگونگی تهیه پشتیبان آسان از سایت خود آورده شده است. اینجا کلیک کنید.

مرحله 2: یک سایت مرحله بندی / کلون ایجاد کنید تا در آن کار کنید.

شما نمی خواهید این تغییرات را در سایت زنده خود اعمال کنید. بررسی کنید که آیا میزبان وب شما سایتهای مرحله بندی را در بسته خود ارائه می دهد یا خیر. در این صورت ، سایتی را از طریق داشبورد یا CPanel میزبان خود ایجاد کنید. (اگر نمی دانید چگونه آن را از طریق هاست تنظیم کنید) به کانالهای کمک کننده میزبان خود مراجعه کنید.)

اگر مرحله اجرا را در برنامه خود ندارید ، اینجا روشی آسان برای تنظیم سایت مرحله به تنهایی است.. چگونه می توان یک سایت ثابت را تنظیم کرد.

این امر به شما امکان می دهد تا در صورت بروز هر اشتباهی ، تمام تغییرات را در یک سایت جداگانه انجام دهید.!

مرحله 3: موضوع سایت را تغییر دهید.

به نوار کناری سمت چپ خود بر روی داشبورد بروید و روی “ظاهر – مضامین” کلیک کنید. هنگامی که در آنجا هستید ، تم فعال خود را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد. احتمالاً برخی از مضامین پیش فرض دیگر را مشاهده خواهید کرد. جدیدترین آنها را انتخاب کنید. اگر آنها را نمی بینید ، فقط برای افزودن یک موضوع کلیک کنید و هر موضوعی را ترجیحاً یک موضوع پیش فرض WordPress انتخاب کنید.

پیش بروید و موضوع متفاوت را فعال کنید. سپس به صفحه مشکل سایت خود بروید. باید با موضوع جدید کاملاً متفاوت به نظر برسد. آیا مسئله شما هنوز اتفاق می افتد؟ در مثال ما ، مسئله هنوز وجود دارد. سپس سعی کنید از طریق داشبورد به صفحه بروید و روی “ویرایش با Elementor” کلیک کنید. آیا مسئله هنوز وجود دارد؟ در مثال ما این است.

بنابراین آنچه ما در اینجا به طور مؤثر انجام داده ایم ، موضوع به عنوان علت بالقوه حذف شده است. از آنجایی که این موضوع نیست ، به “تم ها” ظاهر شوید و دوباره انتخاب کنید. اگر به قسمت جلویی بروید و تجدید کنید ، خواهید دید که موضوع قدیمی شما دوباره فعال است و مسئله هنوز وجود دارد.

مرحله 4: افزونه Plugin Detective را نصب و اجرا کنید.

به طور معمول ، ما به پلاگین ها می رویم و همه آنها را غیرفعال می کنیم تا ببینیم مشکل از بین رفته است (و معمولاً چنین می شود). سپس ما مجبور هستیم که هر افزونه را یک به یک مجدداً فعال کنیم و مشکل را آزمایش کنیم. با کارآگاه افزونه ، این کار را برای شما به صورت خودکار انجام می دهد ، و یک تن از وقت شما را نیز ذخیره می کند.

برای نصب آن ، به “افزونه ها – اضافه کردن جدید” بروید و افزونه را در نوار جستجو جستجو کنید. باید در بالا ظاهر شود. پیش بروید و نصب را کلیک کنید ، سپس بر روی فعال سازی کلیک کنید. به صفحه افزونه های سایت خود هدایت می شوید. به نوار منوی بالا نگاه کنید و گزینه جدیدی را مشاهده خواهید کرد که می گوید: “عیب یابی”. به طور معمول ، شما فقط به صفحه مشکل حرکت می کنید و در نوار منو روی “عیب یابی” کلیک می کنید. برای این مثال ، نوار منو نداریم ، بنابراین ما فقط روی “عیب یابی” در آن کلیک خواهیم کرد
قسمت انتهای سایت در نوار منوی داشبورد.

این ربات کارآگاه کوچک زیبا را به وجود می آورد. برای باز کردن پرونده جدید ، جایی را که می گوید کلیک کنید. سپس سوالی مطرح می شود که از ما می پرسد که آیا ما در جایی هستیم که مسئله در آن رخ می دهد یا خیر. به عنوان مثال ، ما هنوز در محل نیستیم. درست در همان پنجره ، ما فقط برای مشاهده سایت کلیک خواهیم کرد. ما را به صفحه اصلی می برد و می پرسد این مشکل در کجاست. بله کلیک کنید (یا به هر کجا که مشکل شما پیمایش کنید ، کلیک کنید و بله در آنجا کلیک کنید).

سپس صفحه ای را ارائه می دهد که می پرسد کدام یک از افزونه های ذکر شده برای کار سایت شما لازم است. روی افزونه سازنده صفحه خود کلیک کنید ، در این مثال ، ما روی Elementor کلیک خواهیم کرد ، سپس روی “I Done Done” کلیک می کنیم.

سپس با بررسی فعال صفحه نمایش به شما نشان می دهد. با غیرفعال کردن همه افزونه ها و فعال کردن مجدد آنها به صورت یک فرآیند با شما روبرو خواهد شد تا مشکل را برای شما نشان دهیم که آیا این مشکل برطرف شده است. پیش بروید و روی “شروع بازجویی” کلیک کنید.

این یک تصویر از سایت شما را به شما نشان می دهد و می پرسد که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. در مثال ما ، نوار سرپرست ما را دوباره می بینیم ، بنابراین روی دکمه ای کلیک خواهیم کرد که می گوید: “بله ، درست است.” سپس باید دوباره روی “شروع بازجویی” کلیک کنید. این شما را به صفحه مشکل باز می گرداند و آیا دوباره درست شده است یا نه. وقتی ثابت شده است بر روی این گزینه کلیک کنید و برای شروع دوباره بازجویی هر بار به ادامه کلیک کنید. سرانجام ، یکی را پیدا خواهید کرد که در آن ثابت نشده باشد. پیش بروید و “نه ، هنوز شکسته است” را کلیک کنید.

Culprit یافت!

؟

این روند را ادامه دهید تا وقتی به صفحه ای رسیدید که می گوید مقصر آن است. در مثال ما ، این افزونه ODT Relative URLs بود. شما یک ربات کوچک زیبا با عکس دیدنی خواهید دید. روی دکمه کلیک کنید تا افزونه برای شما غیرفعال شود. سپس بر روی دکمه کلیک کنید تا به داشبورد برگردید.

کاری که پلاگین کارآگاه انجام داد این بود که چند افزونه را همزمان انجام داده و دوباره فعال کنید. این پیشرفت را ردیابی می کرد ، بنابراین مجبور نیستید درد سر خود را صرفه جویی کنید! این روش سریع و آسان برای عیب یابی بلافاصله به شما اطلاع می دهد که در واقع سازنده صفحه یا مضمونی نبود که شما فکر کرده اید.

بیایید به صفحه مشکل برگردیم و بررسی کنید که مسئله از بین رفته است. در مثال ما به صفحه اصلی خواهیم رفت و روی بارگذاری مجدد کلیک خواهیم کرد. کم و ببین ، نوار سرپرست برگشته است! بنابراین ، ما فقط در نوار منو کلیک خواهیم کرد تا “با Elementor ویرایش کنید” بله ، به ما اجازه می دهد دوباره وارد Elementor شویم.

اکنون فقط با حرکت به داشبورد و کلیک روی افزونه های موجود در نوار کناری سمت چپ ، به بخش افزونه های سایت خواهیم رفت. در لیست افزونه هایی که افزونه مشکل شما را مشاهده می کنید ، در مورد ما URL های نسبی ODT غیرفعال شده است.

مرحله 5: افزونه مشکل را در سایت LIVE خود غیرفعال کنید.

اکنون ما به سادگی به سایت فعال یا زنده می رویم و افزونه مشکل را غیرفعال می کنیم. فقط می توانید به برگه افزونه ها در داشبورد خود بروید و برای غیرفعال کردن این افزونه مشکل کلیک کنید.

وولا! مشکل حل شد!!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map