סקירה של BlueHost

בשנת 1996, Matt Heaton החל לראשונה לחשוב על חברת האירוח שהפכה בסופו של דבר ל Bluehost.


במהלך הדרך, מאט יצר שתי חברות אירוח אתרים נוספות לפני שהפך את Bluehost למציאות בשנת 2003. Bluehost הגדיר ואז הגדיר מחדש את המשמעות של להיות חברת אירוח..

האיטציה הראשונה של Bluehost הייתה 0catch.com. זה היה שירות אירוח חינמי שהפך במהרה לפופולארי. הייתה גבול למספר התכונות שהחברה יכולה להציע ללקוחותיה. בשנת 2003 החברה קיבלה על עצמה את המוניקר Bluehost ומשם החלה לספק ללקוחות תוכניות אירוח משותפות.

Bluehost הפך פופולרי במהירות בחלק בגלל יכולתו להציע תכניות במחיר שווה לכל נפש. הם הציעו את חבילות האירוח שלהם עם תמיכה במערכת ניהול תוכן. אחת התכונות הפופולריות ביותר של Bluehost הייתה היכולת להתקין וורדפרס בלחיצה אחת בלבד.

Bluehost הקימה מערכת לפיה הם הצליחו להציע תכניות אירוח משותפות באמצעות נקודות מחיר שונות. זה היה ייחודי מכיוון שלא משנה אם היית אדם שפותח בלוג או חברה גדולה שזקוקה למשאבים נוספים, הייתה תוכנית זמינה שתתאים לצרכים ולתקציב שלך..

Bluehost הוביל את הדרך לשנות את משמעות פירושן של חברות אירוח כשהן משווקות את האחסון שלהן או את רוחב הפס שלהן כבלתי מוגבלות. במציאות, השירותים שהם מציעים מוגבלים, עם המונח “ללא הגבלה” המשמשים להתייחסות לכמות השטח או רוחב הפס שמשתמש רגיל היה זקוק לו אם הוא מפעיל אתר אינטרנט טיפוסי.

באופן כללי אנו חושבים ש- Bluehost היא בחירה נהדרת. הם מציעים אירוח אתרים באיכות גבוהה במחירים נוחים ומספקים תמיכה איתנה להרשמות חדשות.

בוא נקפוץ לסקירה כדי להבין טוב יותר את התמחור והתכניות שלהם. ��

היסטוריה קטנה של Bluehost

Bluehost הפך פופולרי עבור מציעים ללקוחותיהם אחסון בלתי מוגבל. עם זאת, אם אדם “התעללו” את הפריבילגיה הזו על ידי אחסון כמויות גדולות של נתונים שלא היו קשורים לאתר שלהם, ואז יושם עליהם מגבלה.

הדבר נכון גם לגבי אלה שהשתמשו באתר שלהם כמכשיר דוא”ל המוני או אלה שהשתמשו באתר שלהם כדרך להעלות או להוריד כמויות גדולות של קבצי שמע או וידאו..

הרעיון העומד מאחורי הכובעים הגמישים הללו היה למנוע ממשתמש אחד בשרת משותף להשתמש במשאבים רבים כל כך שהוא מזיק למשתמשים אחרים באותו שרת..

בשנת 2009, Bluehost שוב שינתה את המשחק בכל הנוגע לאופן שבו חברות אירוח מתקשרות עם לקוחותיהן. זה השנה שהם החליטו להתחיל להצער את השימוש במעבד עבור חלק מהמשתמשים שלהם.

זה נעשה מכיוון שמשתמשים מסוימים הציבו ביקוש רב על משאבי CPU והשפיעו לרעה על חווייתם של משתמשים אחרים בשרת. באופן בלתי נמנע, בעת ביצוע המחקר, התברר שרוב אתרי המצערת מעלים או מורידים מידע שלא אמור להיות בחשבון אירוח משותף..

נרכש על ידי קבוצת Endurance International

בשנת 2010 נרכשה Bluehost על ידי קבוצת Endurance International Group. קבוצה זו הוקמה בשנת 1997. המטה שלה ממוקם בבורלינגטון, מסצ’וסטס.

קבוצת Endurance International רכשה מספר בתי עסק אירוח. יש להם נוהג לאפשר לחברות שרכשו להמשיך ולפעול תחת שמם הפרטי.

משמעות הדבר היא שכאשר אתה בוחר בין רכישת שירות מ- Bluehost לעומת חברת אירוח אחרת, אתה יכול לבחור בין שתי חברות בבעלות אותה חברת האם..

Bluehost הוא עדיין עצמאי

Bluehost מנוהלת על ידי קבוצת Endurance International. עם זאת, הם עדיין פועלים באופן עצמאי. כשאתה רוכש שירות מ- Bluehost אתה מקבל משהו שהוא ייחודי מאותה חברה.השירותים המוצעים משקפים את הרקורד הארוך של Bluehost בכך שהוא אמין, מציע שירות לקוחות מהמם, מתן מחירים נמוכים ומציע מגוון אפשרויות אירוח, כולל אירוח משותף, VPS, ואירוח ייעודי.

עכשיו שיש לנו קצת היסטוריה על החברה, בואו’ייקח כמה דקות וצלל כמה מהפרטים האישיים לגבי השירותים שהם מציעים והאם השירותים שלהם מתאימים לך או לא..

דברים שאנחנו אוהבים ב- Bluehost

כאשר אנו מכניסים את ביקורות האירוח האלו, המטרה שלנו היא לספק לך דוח בלתי משוא פנים.

אנו מנסים להעביר את המידע המשקף את החוויה האישית שלנו ואת החוויות האישיות של עמיתינו במגעים עם חברה זו. אנו מעוניינים מאוד לבחון נתונים סטטיסטיים ולהציג מדדים ניתנים לכימות בעת קביעת האיכות של מארח אתרים.

אתה יכול לראות המעקב החי שלנו ב- Bluehost כאן. הנתונים הסטטיסטיים מתעדכנים 15-20 פעמים ביום. למידע נוסף עיינו במדריך שלנו ל אירוח אתרים הטוב ביותר באוסטרליה.

99.9 אחוז זמן עבודה

זמן עבודה

לפני זמן לא רב ביצעה Bluehost שרתים גדולים. אחת התוצאות הבולטות מהשרתים שלהן היא שיפור זמן העבודה. זה כמעט מושלם. זה גדול מ- 99.99 אחוזים.

במהלך עשרה חודשים, הצליחו בלוהוסט לעבור חמישה הפסקות בלבד. המשמעות הייתה שתוך 7,296 שעות שירות היו רק תשע דקות של השבתה. לפני מספר שנים הם נפגעו מהתקף DDOS שהשפיע על זמן הפעילות שלהם.

עם זאת, אם אתה מסתכל על השירות שלהם בין דצמבר 2017 לספטמבר 2018, אתה רואה שהיה להם רק חודשיים שבהם השירות שלהם לא עלה 100 אחוז מהזמן. בעשרת החודשים ההם, השירות שלהם עלה ב 99.99 אחוז מהזמן.

העמודים שלהם נטענים במהירות

אם הייתם מסתכלים על שירותי Bluehost בחלק המוקדם של 2016, הייתם רואים שהמהירות שלהם הייתה תהומית. המהירות הממוצעת שלהם הייתה בערך 1500 ms. משמעות הדבר היא שהם לא דורגו בין עשרת מעמיסי הדפים המהירים ביותר.

קפוץ קדימה לשנת 2020 ותראה שיפור פנומנלי בזמני העומס שלהם. עכשיו, יש ל- Bluehost זמן טעינה ממוצע של 424 ms. זה מכניס אותם לחמשת המארחים המהירים ביותר שסקרנו.

כשנשאלו מה הוביל לשינוי זה, נציגי חברת Bluehost אמרו שזה היה חלק מהדחיפה שלהם לשיפור חווית הלקוחות. כדי להשיג מטרה זו הקדישו כסף והשקיעו בפארק השרתים BlueRock שלהם. התוצאות דיברו בעד עצמן. במשך תקופה של 10 חודשים המהירות הממוצעת המהירה ביותר שלהם הייתה 399 שניות והמהירות הממוצעת האיטית ביותר הייתה 467 שניות. בכל חשבון, מדובר במהירויות בוערות.

מחיר מבוא נמוך

לפני מספר שנים אנשים רבים חשבו פעמיים על השימוש ב Bluehost. הם הרגישו שהשירות יקר מדי וזה לא הצליח’אין לי משהו נוסף זה שהפך את המחיר לכדאי.

עם זאת, בשנת 2020 Bluehost ממשיך להרשים אותנו. יש להם זמני עומס מרשימים וזמני זמן מרשימים. במקביל, הם מציעים את שירותיהם במחיר סביר. זה הוגן לומר שהם אחד ממארחי האינטרנט הפחות יקרים בשוק.

הם מציעים מחיר היכרות נמוך ככל 2.95 דולר לחודש, תלוי במבצעי המבצע שתוכלו למצוא. נכון שתוכלו למצוא אפשרויות אירוח פחות יקרות. עם זאת, כשמסתכלים על המחיר, השרתים המשופרים שלהם ושירות הלקוחות שלהם, אנו מרגישים שהם שווים את הערך.

BH לא רע לערך שלך אבל הוא בהחלט לא מציג את רשימתנו המארחים הזולים ביותר.

המון תכונות אבטחה בחינם

החדשות מלאות בדיווחים על מתקפות סייבר משמעותיות והפרות נתונים. זו הסיבה ששמחנו לראות של- Bluehost יש מגוון טוב של אפשרויות אבטחה. יש להם מספר כלים שמיועדים במיוחד להתמודד עם התקפות וסיכונים נפוצים.

לדוגמה, אתה יכול להילחם באמצעות דואר זבל באמצעות מומחי ספאם, ספאם פטיש, ו דואר זבל (שמות מדהימים למדי).

Cloudflare יכול להציל אותך מהתקפת מניעת שירות מכוונת.

אם יש לך תוכן איכותי באתר שלך, רוב הסיכויים שמישהו ינסה לגנוב אותו ממך. זו הסיבה Bluehost מציעה הגנה על קישור חם המאפשרת לאנשים לגנוב את התמונות ואת התוכן שלך באמצעות קישור חם. ישנם מסננים בהם תוכלו להשתמש כדי לחסום חשבונות דוא”ל ספציפיים, ו- Bluehost מציעה לך אפשרות לחסום כתובות IP.

אתה יכול להגן על ספריות על סיסמאות, ליצור רשימות שחורות לכתובות IP, לאפשר אימות דו-גורמי, להשתמש באימות אסימון ולהשתמש בשלל תכונות אבטחה חשובות אחרות. Bluehost מסוגל לשמור על בטיחותך והמבקרים באתר שלך.

דבר אחד שכדאי לזכור הוא ש- BH תחייב אותך בהגנה על פרטיות ואילו חברות כמו Namecheap לא יעשו זאת. זה יכול לעזור לך לחסוך 20-50 דולר בכל שנה. עיין במדריך שלנו לרשמי הדומיין הטובים ביותר לקבלת מידע נוסף.

מדיניות החזרים

Bluehost יש ערבות 30 יום הכסף בחזרה. אם תבטל את התוכנית שלך בשלושים הימים הראשונים, תקבל החזר חינם. מילת זהירות, אם לא תבטל במהלך 30 הימים הראשונים, לא תקבל החזר יחסי לזמן שלא השתמשת בו. כמו כן, זכור כי דמי תחום אינם ניתנים להחזר.

קל לשימוש

Bluehost יצאה מגדרתה להקים את אתר האינטרנט שלך ולנהל אותו בקלות עבורך. ממשק ה- cPanel המשופר שלהם פשוט לשימוש כפי שהוא יכול להיות. על ידי לחיצה על הסמל המתאים אתה יכול להגיע לאן שאתה צריך ללכת.

מ- cPanel, אתה יכול לדאוג לדברים כמו כתובות דוא”ל ואלמנטים באתר שלך ממיקום מרכזי. אתה יכול להתאים אישית את הפריסה של לוח הבקרה כדי לענות על הצרכים שלך. אתה יכול לערוך דברים כך שהתכונות שאתה משתמש בהן לרוב הן אלה הבולטות ביותר.

מומלץ על ידי WordPress.org

כשאתה בוחר מארח לאתר שלך, עליך לקחת קצת זמן ללמוד את העובדות והנתונים אודותיו. עם זאת, WordPress.org הוא ה- CMS הגדול ביותר בעולם. הוא מנהל מיליוני אתרים. אם וורדפרס ממליצה על ספק אירוח, זה בדרך כלל משהו שכדאי לשים לב אליו.

וורדפרס ערכה לאחרונה רשימה של שלושת ספקי האירוח האהובים עליהם. Bluehost הופיעה באופן בולט ברשימה ההיא.

אלה היו רק כמה מהדברים שאהבנו על Bluehost. פרט נוסף שכדאי להזכיר הוא תכונות המסחר האלקטרוני שלהם, שמקלות על הקמת חנות מקוונת עם Bluehost.

לקבלת טוב יותר וורדפרס, קרא את המדריך שלנו ל מיטב מארחי וורדפרס.

מה שאנחנו לא אוהבים ב- Bluehost

אנו רוצים להציג תמונה כנה ככל האפשר של Bluehost. לשם כך, אנו הולכים לדון בכמה מהדברים שאנחנו לא אוהבים בשירות אירוח זה.

שירות לקוחות

תמונה של תמיכה ב - BluehostBluehost עושה הרבה דברים טוב, ואנחנו’ראינו מגמת עלייה באיכות השירותים שהם מציעים. עם זאת, אם יש לך בעיה ואתה צריך ליצור קשר עם שירות הלקוחות שלהם, אין שום ערובה למה שתגיע.

יש לקוחות שמתקשרים לשירות לקוחות ומקבלים סיוע פנומנלי. יש להם חוויות חיוביות. עם זאת, יש כמה תלונות. Bluehost מעודד את לקוחותיהם ליצור איתם קשר בטלפון. עם זאת, אנשים רבים עברו בעיות בפועל, גם אם הם’התקשרנו מספר פעמים.

זה נאמר כשאתה משווה את Bluehost לחלק מהאחרים מארחי אתרים זולים תראה מהר שתמיכתם רחוקה מהגרועה ביותר. זה פשוט צריך קצת מקום להשתפר.

אם תמיכה בהחזקת ידיים היא מה שאתה מחפש הייתי אומר להישאר איתה שדרת האתר.

אתה צריך לשלם עבור הגירות באתר

חלק לא מבוטל מספקי אירוח שבדקנו יעביר את האתר שלך בשמחה מהמיקום הנוכחי לשרת שלהם. מבחינתם מדובר בהליך פשוט יחסית וזה אומר שאתה הולך להיות הלקוח שלהם במשך השנים הקרובות.

משום מה, Bluehost לא רואה דברים ככה. הם גובים 150 דולר כדי לעשות משהו בשירותם שמרבית השירותים האחרים עושים בחינם. ואם זה’לא מספיק מתסכל, הם יעבירו רק חמישה אתרים ו -20 חשבונות דוא”ל לכל היותר.

אם לא די בכך בתפיסת כסף, הם גובים מכם 80 דולר עבור מסלול היכרות של 45 דקות עם השירותים שלהם. רוב ספקי האירוח יעניקו לכם בשמחה דרך בחינם של השירות שלהם.

תמחור Bluehost הוסבר

Bluehost מציעה חמש תוכניות אירוח שונות. הם כוללים:

 • אירוח משותף
 • אירוח ייעודי
 • אירוח וורדפרס
 • אירוח VPS
 • אתרי ענן

עבור רוב האנשים, תוכנית האירוח המשותפת היא די והותר. כשאתה מתחיל לראשונה, אתה לא יודע כמה תנועה אתר האינטרנט שלך ימשוך אליו. אירוח ייעודי הוא בעצם השכרת שרת פיזי. אירוח וורדפרס מארח שעבר אופטימיזציה עבור וורדפרס.

להלן פירוט של תוכניות המחירים עבור כל אחת מהן.

אירוח משותף (בחירת ההתחלה הטובה ביותר)

 • ה “בסיסי” התוכנית מתחילה במחיר של 2.95 דולר לחודש. ואז זה עולה ל 7.99 $ לחודש לאחר תום תקופת ההיכרות. (הכי טוב לבעלי אתרים חדשים)
 • ה “ועוד” התוכנית היא 10.99 $ לחודש. (הכי טוב לאתרים או לבלוגים ארוכי טווח)
 • ה “ברירה פלוס” היה מריץ לך 23.99 דולר לחודש. (הכי טוב אם אתה רוצה להרוויח כסף באמצעות אתר האינטרנט שלך)

המחירים האלה די טובים, אבל Bluehost מציעה מספר מבצעי פרומו המאפשרים לך לקבל מחיר טוב אפילו יותר. עם ה “בסיסי“תכנן, תבינו אתר אחד, רוחב פס בלתי מוגבל ושטח של 50 GB. נותנים לך דומיין בחינם, עם חמישה דומיינים חונים וכן 25 תחומי משנה. תקבל גם אחסון של 100 מגה בייט בכל אחד מחמשת חשבונות הדואר האלקטרוני שלך.

ה “ועוד” ו “ברירה פלוס” תוכניות נותנות לך אתרים ללא הגבלה, שטח בלתי מוגבל ורוחב פס בלתי מוגבל. אתה’ניתן דומיין אחד עם תחומי משנה בלתי מוגבלים ודומיינים חונים. לחשבונות הדוא”ל יש אחסון ללא הגבלה וכמה יתרונות אבטחה.

Bluehost מציעה א “Pro Pro” תכנית. זה מעט יקר למשתמש הממוצע, אך הוא מציע מספר יתרונות נוספים, כולל SSL פרימיום, פרטיות תחום וכתובת IP ייעודית..

אירוח VPS (למשאבים / אבטחה נוספים)

 • חבילת “סטנדרט” מתחילה ב -18.99 דולר לחודש. בסופו של דבר זה קופץ עד 29.99 דולר לחודש.
 • החבילה “משופרת” מתחילה ב -29.99 דולר לחודש ובסופו של דבר קופצת ל -59.99 דולר לחודש.
 • חבילת ה- “Ultimate” מתחילה ב -59.99 דולר לחודש, ובסופו של דבר היא מזנקת ל -119.99 דולר לחודש.

לפי מה שראינו, המחירים האלה הם די מה שאתה צריך לצפות לשלם עבורו אירוח VPS. לשתי התוכניות הראשונות יש מהירות של שתי ליבות מעבד. לשתי התוכניות האחרונות יש מהירות של שלוש או ארבע ליבות בהתאמה. אתה מקבל אחסון של 30 ג’יגה-בתים ברובד הנמוך ביותר ו -120 ג’יגה-בייט לאחסון ברובד הגבוה ביותר.אירוח VPS

זיכרון RAM הוא שני ג’יגה-בייט עבור הרובד הנמוך ביותר ושמונה ג’יגה-בייט עבור הרובד הגבוה ביותר. אתה מקבל רוחב פס אחד טרה-בייט כשאתה רוכש את החבילה הסטנדרטית וזה קופץ לשלושה טרה-בייט של רוחב פס ברמה הגבוהה ביותר.

עם כל שכבה אתה מקבל תחום אחד. עם החבילה הסטנדרטית, אתם’ניתן כתובת IP אחת. החבילות המשופרות והאולטימטיביות מגיעות עם שתי כתובות IP. לכל התוכניות תמיכה 24/7 והתחייבות להחזר הכסף 30 יום.

אירוח ייעודי (לעסקים)

 • ה “סטנדרט” הקדשת חבילת אירוח תתחיל במחיר של 79.99 $ לחודש ובסופו של דבר תגיע ל 119.99 $ לחודש.
 • ה “משופר” החבילה תתחיל במחיר של 99.99 דולר לחודש. בסופו של דבר זה יעלה ל- 159.99 דולר לחודש.
 • ה “פרימיום” החבילה מתחילה $ 119 לחודש ובסופו של דבר תהפוך ל 209 $ לחודש.

גם התוכנית “רגילה” וגם “משופרת” מגיעה עם מעבד 4 × 2.5 ג’יגה הרץ. עם התוכנית “פרימיום” אתה מקבל מעבד 4 × 3.3 ג’יגה הרץ. האחסון נע בין 500 ג’יגה-בייט עם התוכנית הנמוכה ביותר לטרה-בייט אחת עם שיקוף עם התוכנית הגבוהה ביותר. זיכרון RAM לתוכנית הנמוכה ביותר הוא ארבעה ג’יגה-בייט, כאשר שכבת ה- “פרימיום” נותנת 16 ג’יגה-בייט.

עם הרובד “רגיל” אתה מקבל חמישה TB רוחב פס, ו -15 TB רוחב פס ברמת ה- Premium. כל תוכנית מגיעה עם תחום אחד. התוכנית “רגילה” מגיעה עם שלוש כתובות IP, התוכנית “משופרת” מגיעה עם ארבע, והתוכנית “פרימיום” מגיעה עם חמש. כמו בכל התוכניות שמציעה Bluehost, גם אלה נהנים מתמיכה 24/7 ומובטחת החזר כספי.

ראה קשורים – המארחים המסורים הטובים ביותר

אירוח וורדפרס (הטוב ביותר לבלוגים)

 • החבילה “בסיסית” מתחילה במחיר של 2.95 דולר לחודש אם תקבל מנוי ל -36 חודשים.
 • חבילת “פלוס” מתחילה ב -5.45 דולר לחודש אם תקבל מנוי ל -36 חודשים.
 • חבילת “Choice Plus” מתחילה במחיר של 5.45 דולר לחודש אם תקבל מנוי ל -36 חודשים.

תוכניות האירוח של וורדפרס מציעות את אותן טכנולוגיות כמו תוכניות האירוח המשותפות שסקרנו לעיל. קרא כאן יותר על מארחי WordPress הטובים ביותר.

תמיכה ב- Bluehost

כפי שהזכרנו בסעיף היתרונות והחסרונות שלנו, התמיכה של Bluehost היא תיק מעורב. נראה שזה תלוי הרבה ביום בו אתה מתקשר ובמי שבסופו אתה מתקשר.

לפעמים תקבלו מיד את שיחת הטלפון שלכם ותמצאו את עצמכם מתקשרים עם עוזר לקוחות תומך טכנולוגי הבקיא.

בפעמים אחרות, שיחות הטלפון שלך לא יענו או שהן יחושו כי אנשים שיש לך אינטראקציה פחות יודעים על מה’זה קורה ממה שאתה עושה.

משאבי תמיכה

בנוסף לתמיכה טלפונית, Bluehost מציעה המון משאבי תמיכה. זה כולל בסיס ידע הכולל מאמרים, מדריכים, הוראות הוראות ותשובות לשאלות הנפוצות ביותר שלהם. זהו בסיס ידע נתמך היטב, כך שיש סיכוי טוב שתוכלו למצוא את התשובות לשאלות שיש לכם.

ה “משאב חינוך” היא דרך נהדרת למשתמשים להכיר את ההיבטים השונים באתר שלהם, כולל ניהול כניסה, שמות דומיינים, דוא”ל, וורדפרס וכו ‘..

אם יש לך שאלות לגבי כל דבר אחר שאתה לא יכול למצוא בבסיס הידע, הם מזמינים את לקוחותיהם אליו התקשר אליהם באמצעות קו העזרה שלהם 24/7.

פסק הדין – אנחנו אוהבים את Bluehost

Bluehost מושלם לכל מי שמתחיל. הם אחד ממארחי האינטרנט הוותיקים ביותר ובעלי ניסיון של שנים ומוניטין טוב מאחוריהם. הם מציעים תמחור זול יותר ובמקביל לספק איכות גבוהה. יש להם מספר משאבים מקוונים אשר נועדו להקל על תהליך ההתקנה.

יש מספר תכונות ותוספות מרגשות המוצעות ללקוחות ללא קשר לנקודת המחיר. המגוון של התוכניות הזמינות מקלה עליכם למצוא את החבילה העונה על התקציב והצרכים שלכם.

לרוב, הרושם שלנו מ Bluehost הוא נוף פופולרי. יהיה נחמד אם הם יעבירו את האתר שלך בחינם ואם שירות הלקוחות שלהם היה פחות נפגע ומפספס. עם זאת, אנו חושבים ש- Bluehost היא בחירה מצוינת לאירוח אתרים ובקלות הופכת אותה לרשימת המארחים הטובים ביותר שלנו.

תודה שעצרת על ידי חבר’ה. אנא אל תהסס להשאיר ביקורת למטה. 

אנו עושים כמיטב יכולתנו לחקור מוצרים באופן עצמאי בכדי לעזור טוב יותר לקוראים שלנו לקבל החלטות. עם זאת, אנו רוצים לשמוע גם את דעותיך. אנו מקבלים ביקורות פרטניות שאינן אינפורמטיביות ואינן מקדמות קידום מכירות. מלא את הטופס שלהלן ונפרסם את הביקורת שלך. ביקורות פרסומות של חברות עצמן לא יפורסמו. תודה!

בלחיצה על הכפתור למטה, אני מאשר שקראתי וקיבלתי את ה- תנאי שימוש.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map