درک مکان های دیتاسنتر (چرا بهتر)

چند وب سایت در جهان وجود دارد؟ آیا تعجب می کنید که بدانید کمی بیش از یک میلیارد وب سایت وجود دارد؟ این بدان معنی است که برای هر 8 نفر یک وب سایت وجود دارد.


البته این بدان معنا نیست که همه این وب سایت ها فعال هستند. آی تی’تخمین زده می شود که فقط حدود 200 میلیون نفر از آنها بطور فعال استفاده می شوند. در میان اینها صدها میلیون نام میزبان موجود است.

اگر صدها میلیون وب سایت وجود داشته باشد ، همه آنها به یک مورد نیاز دارند ارائه دهنده میزبانی. تخمین زده می شود که در حال حاضر صدها نفر وجود دارند و بسته به اینکه از چه کسی می پرسی ، هزاران نفر از ارائه دهندگان و سرورهای میزبانی در سرتاسر کره زمین وجود دارند.

صاحبان مشاغل کوچک و افرادی که وب سایت خود را دارند سالهاست که از این ارائه دهندگان میزبانی استفاده می کنند. برای این افراد ، زحمت تنظیم میزبانی خود را ندارد. میزبانی خارج از سایت جایی است که در اختیار آنها قرار می گیرد.

وضعیت با شرکتهای بزرگتر متفاوت است. بسیاری از شرکتهای بزرگتر تصمیم به حفظ وب سایت خود گرفته اند’سرورهای سایت یا ممکن است از مراکز داده خصوصی استفاده کنند. خیلی ها انتقال محاسبات خود به ابر. این منجر به انفجار در تعداد مراکز داده ای که در سراسر جهان وجود دارد ، شده است. هر مرکز داده جدید بزرگتر از مرکز قبلی است.

در حال حاضر نزدیک به 500 مرکز داده hyperscale در سراسر جهان وجود دارد. اینها شامل مراکز داده ای است که توسط Facebook ، Amazon ، Google ، Alibaba و Baidu مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این ، مراکز داده با اندازه های مختلف و بیش از 8.6 میلیون وجود دارد.

در زمان نوشتن این مقاله ، مراکز بزرگ داده بیش از 70 درصد از ساخت مراکز داده ارائه دهنده خدمات را در هنگام ایجاد فضای در سراسر جهان به خود اختصاص می دهند..

این مراکز داده تأثیر گسترده ای بر زندگی روزمره مردم دارند. به همین دلیل ، قابل درک است که بسیاری از آنها سؤال کرده اند که این مراکز بزرگ داده در کجا قرار دارند.

مراکز داده بزرگ جهان در کجا واقع شده اند?

مقایسه اندازه مراکز داده های مختلف در سراسر جهان می تواند دشوار باشد. این بدان دلیل است که برخی از مراکز داده فقط ساختمانهایی هستند که یک تن سرور در آنها دارند. سایر امکانات دارای امکانات ، از جمله مکان های همایش ، دفاتر و حتی اماکن نشیمن است.

وقتی اخبار مراکز داده را نگه دارید ، به نظر می رسد که هر ماه یک پروژه جدید در حال اعلام است. به نظر می رسد که شرکت ها با ایجاد مراکز داده بزرگتر و بهتر از آنچه که در پیش روی آنها قرار گرفته است در خارج از کشور هستند. وقتی به مراکز داده قرار داده شده روی نقشه نگاه می کنید ، می بینید که چقدر تلاش و منابع مالی برای ایجاد آنها سرمایه گذاری می شود.

رقابت به بزرگترین

هنگامی که به برنامه های برخی از مراکز داده که در چند سال آینده به صورت آنلاین می آیند نگاه می کنید ، نمی توانید کمک کنید اما تحت تأثیر قرار گرفتن این مراکز جدید از مراکز مگا ساخته شده در چند سال گذشته کوتاهی نخواهید کرد..

زمانی بود که امکاناتی مانند مرکز فناوری Lakeside واقع در شیکاگو ، ایلینویز یا سوئیچ وجود داشت’تأسیسات SUPERNAP در لاس وگاس به عنوان بزرگترین مراکز داده در جهان در نظر گرفته می شد که هر یک از آنها حدود 1000000 فوت داشته اند..

نزدیکترین رقبا در آنجا مراکز داده بودند که جایی بین 400000 فوت و 600،000 فوت داشتند. اجازه دهید’خودمان بچه نیستیم ، وقتی این مراکز داده افتتاح شدند ، آنها نیز Behemoths در نظر گرفته شدند. چگونه همه چیز تغییر کرده است اکنون ، یک مرکز داده که 1،000،000 فوت دارد .² به سختی می توانید نقشه را بزنید. پروژه های مرکز داده که هم اکنون در حال ساخت هستند شامل دانشگاه های چند ساختمان با میلیون ها فیلم مربع است. آنها با انعطاف پذیری در ذهن طراحی شده اند. هدف این است که بتوانیم براساس تقاضای فعلی ، به رشد مرکز داده ادامه دهیم.

فقط در مورد مرکز داده های مخابراتی چین. این مرکز در پارک اطلاعات داخلی مغولستان واقع شده است. در زمان این نوشتن ، این بزرگترین مرکز داده به جهان است. 10،700،000 فوت برجسته را پوشش می دهد. این مرکز دارای یک مرکز آشنایی با رایانه ، مراکز تماس ، دفاتر ، محوطه زندگی برای کارمندان و انبارها است. این یک مرکز داده گران است. تصور می شود بیش از 3 میلیارد دلار برای ساخت آن هزینه شده است. بنابراین آن مرکز فناوری Lakeside را بگیرید.

گرداب مرکز داده های جهان

کوچه مرکز داده در Loudoun County ، VA به عنوان یک Data Ctr. ، گرداب در نظر گرفته شده است. عوامل زیادی در این امر نقش داشته اند ، از جمله زیرساخت های موجود در منطقه ، محل استقرار آن منطقه و مشوق هایی که توسط مقامات دولتی مطرح شده است.

بانک اطلاعات جهانی

دفتر توسعه اقتصادی لودون ، در مورد اهمیت استان خود ، اظهار داشت كه به بالای 70 درصد از ترافیك اینترنت در سراسر جهان از طریق لودون جریان دارد.’مراکز داده روزانه.

وقتی اولین بار این را می شنوید ، ممکن است کمی اغراق آمیز به نظر برسد تا زمانی که متوجه شوید مصرف کنندگان داده های بزرگ مگا ، از جمله فیس بوک ، آمازون و مایکروسافت ، همه در املاک و مستغلات در آن منطقه مالکیت یا اجاره می کنند. علاوه بر این behemoths ، 3000 شرکت فناوری دیگر نیز در آن منطقه فضایی اجاره یا تملک دارند.

مرکز شرکتی DuPont Fabros Ashburn و همچنین پردیس Digital Realty Ashburn چند مورد از امکانات بزرگ هستند که به خانه شهر لودون تماس می گیرند. بیش از 60 تسهیلات در این منطقه وجود دارد که میلیون ها فوت مربع از آن را اشغال می کند. این تعداد روزانه در حال رشد است.

اتفاق مشابهی در مغولستان داخلی رخ می دهد. چین با استفاده از هوای خنک ، بارندگی های فراوان و سایر خواص بی نظیر آن منطقه ، مراکز بزرگ را ایجاد می کند که میلیون ها متر مربع بزرگ دارند.

البته ، همانطور که در مرکز داده های ارتباطات از راه دور چین ذکر شد ، همه فضای موجود در این مراکز داده برای سرورها استفاده نمی شود. بعضی از این مکان ها برای مسکن ، دفاتر ، سردخانه ، خدمات تجاری و تقریباً در مورد هر چیز دیگری که رایانه ها بتوانند انجام دهند ، استفاده می شود. چین در جایگاه دوم قرار دارد ، اما قبل از نزدیک شدن به ایالات متحده آمریکا مسیری طولانی دارد.

ایالات متحده در حال حاضر میزبان نیمی از جهان است’100000 وب سایت پر بازدید. چین و آلمان هر یک میزبان حدود 5،000 سایت برتر هستند. ققنوس ، آریزونا محبوب ترین شهر برای محبوب ترین وب سایت ها است. یکی از دلایل این واقعیت این است که میزبان وب GoDaddy غول میزبان ، به همراه Cyrus One و Digital Realty Trust ، خانه خود را در ققنوس آریزونا درست می کنند..

همه چیز در مورد مکان است

مراکز داده بزرگ برای ساختن گران هستند و نگهداری آنها گران است. آنها انرژی و گرما زیادی تولید می کنند ، بنابراین به سیستم های خنک کننده پیچیده و همچنین سیستم های پیچیده شبکه نیاز دارند. بسیاری از مراکز داده از همان نیرویی که یک شهر متوسط ​​به آن نیاز دارد استفاده می کنند.

بدیهی است ، به دلیل وجود مقادیر زیادی از داده های امن این مراکز داده ، آنها باید ایمن و مطمئن باشند. در عین حال ، آنها باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا با نیازهای مشتریان تغییر کنند. در انتخاب مکان مناسب برای یک مرکز داده بزرگ ، شرکت ها باید هزینه برق را در نظر بگیرند ، زمین را چقدر هزینه می کنند و برای رسیدن به جایی که باید بروند ، داده های آنها به چه میزان برای مسافرت نیاز دارند..

هنگام فکر کردن در مورد سرعت انتقال داده ها و مکان یک مرکز داده ، شرکت ها باید کاربرانی را که قصد سرویس دهی دارند در نظر بگیرند. به عنوان مثال ، بورس اوراق بهادار نیویورک نیاز به سرعت انتقال داده در ثانیه های میلی ثانیه دارد. به منظور ارائه این سرویس ، مرکز داده باید تا حد امکان به افرادی که خدمات ارائه می دهند نزدیک باشد. در مورد بورس اوراق بهادار نیویورک ، باید 50 مایل فاصله داشته باشد.

افراد عادی نیازی به سرعت انتقال داده در هر مکانی در نزدیکی این سریع ندارند. بیشتر افراد سرعت انتقال داده را با کسری از ثانیه اندازه می گیرند. به عنوان مثال ، وقتی در مورد تأسیسات سوپرنپ سوئیچ در لاس وگاس صحبت می کنیم ، در مورد تسهیلاتی صحبت می کنیم که 270 مایل با لاس وگاس فاصله دارد. داده ها قادر به انتقال از مرکز داده به لاس وگاس در هفت ms هستند.

فیس بوک با ساخت یک مرکز داده در حاشیه دایره قطب شمال توسط شمال سوئد شیوه جدیدی را اتخاذ کرده است. این مکان به فیس بوک اجازه می دهد تا از ژنراتورهای هیدروالکتریک برای تأمین برق سرورهای خود بهره ببرد. آنها می توانند از هوای قطبی برای خنک کردن سرورهای خود استفاده کنند. این باعث می شود سرور فیس بوک در دایره قطب شمال با انرژی کارآمد باشد.

سایر توسعه دهندگان مرکز داده ها از این پرونده پیروی می کنند. آنها به دنبال راه هایی برای استفاده از انرژی سبز برای کاهش تأثیر مراکز داده خود بر محیط هستند و در عین حال هزینه اجرای آنها را کاهش می دهند.

رشد شهاب سنگ اینترنت

اگر با سرعتی متوسط ​​خوانده باشید ، از زمانی که شروع به خواندن این مقاله تاکنون کرده اید ، بیش از 1200 وب سایت ایجاد شده است. این مسئله تأثیر بزرگی را که World Wide Web در آن داشته است تأکید می کند. به زودی ، مراکز داده که دارای 2000،000 فوت هستند ، در بزرگترین مراکز داده در جهان قرار نخواهند گرفت. ما به احتمال زیاد تأکید بیشتری بر زیرساخت ها به عنوان یک سرویس و همچنین بستر های نرم افزاری به عنوان یک سرویس خواهیم کرد. این دو فناوری ، همراه با نرم افزار به عنوان یک سرویس ، مراکز داده را تبدیل به انرژی حیاتی تجارت می کنند.

بازار گیگ نیز در این امر نقش زیادی دارد. افراد زیادی هستند که از اینترنت پول در می آورند. اکنون برای شما مهمتر از همیشه است که بتوانید بهترین هاست وب سایت را شناسایی کنید ، در مورد چگونگی عملکرد زیرساخت های آنها بیاموزید و مطمئن شوید که آنها با توجه به نیازهای شما اندازه گیری می کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map