چرا باید در مورد پلاگین ها خیلی مراقب باشید

پلاگین ها شگفت انگیز هستند. قابلیت توسعه و عملکردی که ارائه می دهند یکی از بزرگترین ویژگی های وردپرس و سایر وب سایت ها است. دارندگان وب سایت می توانند فقط افزونه ای را برای بهینه سازی تصاویر ، ردیابی ترافیک ، دادن انتخاب به بازدید کنندگان و حتی تقویت امنیت نصب کنند.


با این حال ، در هنگام نصب افزونه های زیادی مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. تعداد زیادی افزونه می تواند بر عملکرد سایت تأثیر بگذارد, باعث ایجاد تاخیر در زمان بارگذاری صفحه می شوند و حتی می توانند آسیب پذیری های امنیتی را به سایت شما وارد کنند.

در اینجا برخی از بهترین استدلال ها در مورد ورود به سیستم با افزونه ها وجود دارد.

امنیت می تواند به خطر بیافتد

با نصب افزونه ها ، به کد شخص ثالث تکیه می کنید تا از آسیب پذیری های امنیتی عاری شود. این تنها یکی از معامله ها با بدست آوردن قابلیت های پیشرفته و فقط با نصب افزونه ها است.

طبق سایت امنیتی وردپرس کلمه, تقریبا نیمی از تمام حملات وب سایت از طریق Cross-Site Scriptting (همچنین به عنوان XSS نیز شناخته می شود) انجام می شود..

هکرها اسکریپت های مخرب را مستقیماً به کد یک افزونه منسوخ یا ناامن اضافه می کنند. هنگامی که اسکریپت ها دسترسی هکرها به سایت را به خطر می اندازند.

خرابی سایت و مشکلات عملکرد

به خوبی شناخته شده است که اگر یک صفحه بیش از سه ثانیه طول بکشد ، بازدید کنندگان از وب سایت خارج می شوند. مطابق با نیل پاتل, بازاریاب مشهور اینترنت ، کاهش زمان بارگذاری صفحه می تواند تبدیل های سایت را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

حتی اگر هدف سایت شما تبدیل نباشد ، بارهای سریع صفحه همچنین بازدید کنندگان را درگیر خود می کند و از ترک خیلی زود آنها جلوگیری می کند. نرخ گزاف گویی (بازدیدکنندگان که به سرعت یک سایت را ترک می کنند) می تواند نشانه ای از مشکلات عملکرد باشد.

هر افزونه ای که نصب شده است خطوط کد را به مرورگر اضافه می کند و زمان پردازش را می طلبد. هرچه کد کمتری داشته باشد ، سرعت بارگذاری صفحه بهتر خواهد بود. چیزهای بسیار ساده.

افزونه های زیادی دارد که دان’شبکه خوب با یکدیگر یا عملکرد ضربه می تواند زمان بارگیری صفحه را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی تصادفات سایت را ایجاد کند. این استدلال دیگری برای انتخاب عاقلانه افزونه های شما است.

مسائل مربوط به فضای پرونده و پرونده

فضای پایگاه دادهمانند هر کد ، افزونه ها فضای را اشغال می کنند. بعضی از افزونه ها فضای بیشتری نسبت به سایرین دارند و حتی ممکن است داده های زیادی را جمع آوری کنند که باعث می شود فضای فایل و بانک اطلاعاتی برای وب سایت شما نیز فراهم شود. این تعداد مالیات بر روی فایل ها و پایگاه داده را با تعداد زیاد افزونه های نصب شده ضرب کنید و می توانید ببینید که در آن ممکن است به یک مشکل تبدیل شود.

تحقیق در مورد نیاز سیستم و فضای ذخیره سازی باید قبل از نصب هر افزونه (یا نرم افزاری برای این ماده) انجام شود.

با بروزرسانی ها و افزونه های غیرفعال همراه باشید

هکرها برای دسترسی به وب سایت می توانند از افزونه های غیرفعال یا قدیمی استفاده کنند. توصیه می شود که مرتباً وارد وب سایت شوید’داشبورد را بزنید و روی آن کلیک کنید “پلاگین ها” بخش. از اینجا ، باید یک بخش برای “غیر فعال” پلاگین ها افزونه های غیرفعال باید غیرفعال و حذف شوند.

اگر عملکردی که به دنبال افزونه حذف شده در جستجوی آن هستید ، هنوز هم برای ادامه کار سایت به صورت مورد نیاز ضروری است ، به دنبال یک افزونه دیگر به عنوان جایگزینی باشید.

علاوه بر این ، افزونه ها اغلب به روزرسانی های مکرر نیاز دارند که ممکن است شامل به روزرسانی های اساسی امنیتی باشد. با رعایت نکردن به روزرسانی ها ، وب سایت شما می تواند بیشتر در معرض خطر باشد. افزونه های بسیار زیادی وجود دارد و ممکن است با همه به روزرسانی ها یک چالش را پیدا کنید.

درگیری های افزونه

افزونه های وب سایتبرنامه نویسان برای افزونه ها کد می نویسند. این کد می تواند در تضاد مستقیم با کدی باشد که توسط یک مهندس دیگر برای افزونه های دیگر نوشته شده است. هر دو افزونه را به وب سایت خود معرفی کنید و این می تواند عواقب شدیدی داشته باشد و حتی باعث خراب شدن اطلاعات شود.

پلاگین ها را می توان از هزاران خط کد تشکیل داد و با وجود اینکه استانداردهای کدگذاری برای افزونه ها وجود دارد ، اما مهندسان هنوز اشتباه می کنند. این اشتباهات ممکن است بر سایر افزونه ها یا عملکرد کلی وب سایت نیز تأثیر بگذارد.

هرچه افزونه های بیشتری نصب کرده باشید ، احتمالاً این مسائل مرتبط را تجربه خواهید کرد. کاهش تعداد افزونه ها احتمال درگیری و مشکلات مربوط به کد افزونه را کاهش می دهد.

اکنون که می دانیم تأثیرات احتمالی داشتن پلاگین های خیلی زیاد ، در اینجا’چگونه ادامه دهید.

چگونه به گزینه های افزونه نزدیک شوید

طراحی وب سایت

 1. نیاز به پلاگین را تعیین کنید’عملکرد – نیاز افزایی به افزونه های خاص مانند امنیت ، بهینه سازی صفحه ، جستجوگرها ، بازاریابی و غیره وجود دارد. کلیه افزونه های دیگر باید در برابر خطرات احتمالی ذکر شده در بالا ارزیابی شوند..
 2. مطمئن شوید که آن را از یک منبع قابل اعتماد دریافت می کنید – همه افزونه ها برابر نیستند. پیشبرد و نصب افزونه ها ، مخصوصاً اگر رایگان باشند ، وسوسه انگیز است. با این حال ، به خاطر سپردن آنچه ممکن است رخ دهد باید شما را به انجام تحقیق و خواندن بررسی ها قبل از نصب هر چیزی در وب سایت خود سوق دهد. با هدف و احتیاط ادامه دهید.
 1. سازگاری افزونه ها را با سایر برنامه ها و افزونه های خود آزمایش کنید – حتی ممکن است یک افزونه از یک منبع قابل اعتماد با سایر افزونه ها خوب نباشد. حتی کد خوب می تواند درگیری ایجاد کند. بهتر است سایت را رصد کنید’عملکرد بعد از نصب افزونه تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد.

چه تعداد پلاگین خیلی زیاد است

درمورد این سوال که تعداد افزونه ها خیلی زیاد است ، هیچ علم دقیقی یا جواب مستقیم وجود ندارد. پاسخ به اطلاعات یک وب سایت و ترکیب بی نظیر افزونه ها و کد ها بستگی دارد. اگرچه ممکن است ضد حساسیت به نظر برسد ، بهتر است یک افزونه را برای نظارت بر عملکرد سایر افزونه ها نصب کنید. این امر می تواند به افزونه توهین آمیز کمک کند و به شما در مورد مشکلات وب سایت خود هشدار دهد.

علاوه بر افزونه ای که سایر افزونه ها را رصد می کند ، بهتر است در عملکرد کلی سایت و افزونه های منسوخ یا غیرفعال ، از نزدیک مراقب باشید ، ضمن انجام ممیزی های معمول از اجزای یک وب سایت و نیاز به افزونه های فعال نیز استفاده کنید. این مراحل می تواند خطر ابتلا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد با داشتن پلاگین های خیلی زیاد در حال اجرا است.

درس روز – آهسته بر پلاگین ها

یک وب سایت هک شده یا دارای عملکرد ضعیف می تواند اعتبار یک برند را از بین ببرد و حتی ممکن است منجر به خسارات مالی قابل توجهی شود. در حالی که سهولت نصب و آزادی لازم برای نوشتن کد خود برای یک سایت وسوسه انگیز است ، لازم است به یاد داشته باشید که افزونه ها همانطور که در بالا بیان شد ، میزبان خطرات زیادی هستند. نرم افزاری که به وب سایت اضافه می شود باید با عاقلانه انتخاب شود.

یک فرایند عالی برای پیگیری هنگام ارزیابی افزونه ها ، تلاش و تعیین نیاز واقعی است. اگر یک افزونه ضروری نیست و اهداف سایت شما را پیش نمی برد ، فقط آن را نصب نکنید. همچنین ، حتماً افزونه های غیرفعال را حذف کنید یا فقط از آنها استفاده نمی کنید. افزونه ها را امتحان کنید تا مطمئن شوید که قبل از شروع کار از بروز مشکلات جلوگیری کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map