چگونه می توان از سایت خود در سطح DNS محافظت کرد

سرور نام دامنه (DNS) یک اصطلاح رایج در دنیای اینترنت است و چیزی که احتمالاً خیلی از آنها با آن روبرو شده اند و به سرعت از آن چشم پوشی شده اند ، می گذرد و آن را به عنوان زبان های اینترنتی بیشتر مرتبط می کند. خوب ، به نظر می رسد که DNS بسیار مهم است به خصوص که مربوط به امنیت اینترنت است.


DNS چیست و چگونه کار می کند?

DNS یک پروتکل اینترنتی است که برای ترجمه نام دامنه عمل می کند (یعنی., ‘bestwebhostingaustralia.org’ ) به یک آدرس IP با کد بیشتر مانند 206.20.11.222. وقتی کاربر کلمات را تایپ می کند “bestwebhostingaustralia.org “به مرورگر وب ، برنامه ای در سیستم عامل ورودی را با استفاده از یک رسیور DNS جستجو می کند و آدرس IP را بازیابی می کند. این حل کننده DNS همچنین ممکن است ابتدا کاربر را بررسی کند’حافظه پنهان وب برای دیدن اینکه آیا این آدرس IP را دارد یا خیر.

وقتی تمام نامهای دامنه و آدرسهای IP مربوطه را در نظر می گیرید ، می فهمید که DNS چقدر قوی است. اما DNS برای عملکرد و قابلیت استفاده و نه برای امنیت طراحی شده است. این فقدان یک بهبود امنیت تمرکز و انتقال مداوم داده ها از مشتری ها به سرورها ، آن را به یک هدف مکرر برای برخی از حملات امنیتی پیشرفته تبدیل کرده است.

برخی از حملات DNS متداول چیست؟?

اکنون که درک بالایی از نحوه عملکرد DNS دارید ، اجازه دهید نگاهی به برخی از متداول ترین روش های حمله DNS بیندازیم. حمله DNS هنگامی رخ می دهد که یک هکر از آسیب پذیری های DNS سوء استفاده کند.

حملات انکار سرویس (DoS) – ربات های مشکوک (که اغلب رایانه های پرمصرف هستند)’حتی می دانید که آنها مشارکت می کنند) نسبت به ساخت سایت برای اداره ، ترافیک بیشتری را به یک آدرس IP هدفمند ارسال می کند. سایت هدف دچار مشکل می شود و قادر به کنترل ترافیک بات یا ترافیک قانونی نیست و در نهایت قادر به پاسخگویی نیست.

حملات تقویت DNSحملات تقویت نوعی انکار حملات خدمات (DoS) هستند و بسیار رایج شده اند. حمله فوق الذکر DoS بطور قابل ملاحظه ای توسط یک سرور DNS تقویت شده است و به طور موثری حمله bot را به سرورهای دیگر گسترش می دهد. این یک حمله DoS به استروئیدهاست.

دزدگیر DNS – این فرآیند جایگزینی آدرس وب سایت مناسب برای این است “ناسزا” وب سایت دیگری. کاربرانی که به دنبال ورود به یک سایت قابل اعتماد و معتبر (برای مثال شما هستند) به یک وب سایت جعلی منتقل می شوند که ممکن است حاوی نرم افزارهای مخرب ، جاسوسی یا ویروس باشد. کاربر’کامپیوتر آلوده است ، و آنها حتی ممکن است حتی نمی دانند چه اتفاقی افتاده است. وب سایت های ناسزا می توانند نسخه کربنی از سایت واقعی باشند و تشخیص کاربران را حتی برای کاربران سخت تر کند’اتفاق می افتد.

شار DNS – در این ترفند ، هکرها اساساً سوابق DNS را با فرکانس شدید مبادله می کنند تا از شناسایی جلوگیری کنند در حالی که با موفقیت کاربران را به سایت های کلاهبرداری هدایت می کنند.

مسموم کش – سرور DNS با ذخیره سازی آدرس های IP معتبر بر روی سرور ، جایگزین آدرس های IP نامناسب خراب می شود و سپس هرگونه ترافیک را به سایت قانونی به یک وب سایت مخرب هدایت می کند. این نوعی کلاهبرداری است اما در عوض به آدرس های وب ذخیره شده نفوذ می کند.

چگونه می توان از سایت خود در سطح DNS محافظت کرد

هر مشاغل یا مارکتی باید استراتژی لازم را برای محافظت در برابر حملات مکرر ذکر شده در بالا داشته باشد. این حملات می تواند وب سایت ها را از بین ببرد ، درآمد و فرصت از دست رفته ایجاد کند ، یا این امر باعث شود سرورها و رایانه ها در حملات ربات و کلاهبرداری به سایتها یا آدرسهای دیگر همدست شوند. اگر هر صاحب دامنه اقدامات زیر را انجام دهد ، به كمتر فراوانی و احتمال حملات DNS كمك می كند.

اینجا هستند برخی از اقدامات محافظت از انجام.

  1. بدانید که همه حوزه های شما کجا هستند – هر مشاغل یا نهادهایی باید به تمام حوزه های خود دانش و دسترسی کاملی داشته باشند (به شکل داشبورد). دامنه ها و آدرسهای مجدد جهت ورود به سیستم را برای همه حوزه های مرتبط فراهم می کنند. هوشیاری نسبت به دامنه های شما نیز یک روش عالی برای انگشت خود بر روی پالس و دانستن آنچه در همه زمان ها اتفاق می افتد است.
  1. دامنه های خود را به عنوان تنظیم کنید “قفل شده” – قفل کردن یک دامنه به این معنی است که برای انتقال در دسترس نیست. این ویژگی قفل در برابر حملات تقلب کننده محافظت می کند.
  1. فقط با ثبت کار کنید’امن است – مطمئن شوید که ثبت دامنه یک پورتال ایمن و سخت کار می کند در حالی که به طور مداوم بررسی ترافیک و آسیب پذیری های مشکوک یک گام بزرگ و یک دفاع خوب است. برای پیشگیری از حملات DNS ، این رجیسترها باید دارای ویژگی های امنیتی قوی باشند. Cloudflare انتخاب خوبی برای این است.
  1. دامنه های بحرانی را رصد کنید – دامنه های بحرانی باید به طور مداوم برای بروزرسانی های غیرمجاز DNS ، تغییر محتوا یا مسمومیت حافظه پنهان کنترل شوند. مواردی که تشخیص داده می شوند باید سریعاً مورد بررسی قرار گیرند. وقتی این اتفاق می افتد به میزبان یا ثبت نام کنید.

ایمن نگه داشتن یک قدم در هر زمان

در دنیای دیجیتال ما ، مشتریان و بازدید کنندگان وب سایت شما برای بدست آوردن اطلاعات ، محصولات یا ارتباطات مورد نظر خود به آن اعتماد می کنند. این احتمالاً نمایانگر مشهور شرکت و برند شماست. امنیت آن وب سایت و دامنه مربوطه باید برای هر مشاغل یا صاحبان سایت شخصی در اولویت باشد.

حملات DNS مکرر است زیرا این یک هدف “نرم” محسوب می شود و هکرها در اجرای حملات کاملاً پیشرفته شده اند. در حالی که شما نمی توانید کنترل کنید که در سطح DNS چه اتفاقی می افتد و برای پاسخگویی به این تهدیدات باید به صنعت اعتماد کنید ، می توانید وب سایت و امنیت دامنه خود را با مراحل ذکر شده در بالا تقویت کنید. این امر حیاتی و ضروری است. شما مسئول بازدید کنندگان وب سایت خود هستید ، و نام تجاری یا نام تجاری شما برای موفقیت در این تعامل حساب می کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector