5 آسیب پذیری رایج در وب سایت شما

به نظر می رسد اخبار روزانه سیل مداوم از هک های امنیتی ، نقض داده ها و مواردی را که اطلاعات شخصی در اینترنت به خطر می افتد ، به بار می آورد. این می تواند اطلاعات مربوط به کارت اعتباری ، آدرس های ایمیل ، رمزهای عبور ، شماره های تأمین اجتماعی یا حتی داده های دولتی طبقه بندی شده باشد که هک شده اند. هکرها حملات خود را کامل کرده و با نواختن در وب سایت های آماده نشده ، زندگی خود را تأمین می کنند.


در حالی که ممکن است فکر کنید وبلاگ کوچک یا بی ادب وب سایت کوچک و تجاری شما بعید است که به هدف هکرهای مخرب تبدیل شود ، می توانید اشتباه کنید. و اشتباه بودن در این مورد می تواند بسیار پرهزینه باشد. آیا می خواهید از این فرصت استفاده کنید؟ ما فکر نمی کنیم شما باید.

هکرها می توانند وب سایت شما را به یک ربات جاسوسی تبدیل کنند که برای دسترسی به رایانه های مشتری استفاده می شود. آنها می توانند به داده های کاربر حساس دسترسی پیدا کنند بدون اینکه حتی آن را بدانید. از همه بدتر این که آنها می توانند پایگاه داده وب سایت شما را خراب یا دستکاری داده ها هک کنند ، به سایت با لینک های مخرب تزریق کنند و سرور میزبان را نیز به دست گیرند تا در حملات انکار سرویس (DDoS) از آن استفاده کنند.

ما به شدت احساس می کنیم که دانش قدرت است ، بنابراین در اینجا بینشی در مورد 5 از رایج ترین آسیب پذیری های وب سایت ارائه شده است.

1. برنامه نویسی متقاطع (XSS)

برنامه نویسی متقاطع (یا XSS) حساب شده است تقریبا نیمی از حملات وب سایت با توجه به Wordfence . فیشینگ حملات تنها روش هک کردن است که بیشتر توسط انواع نامتناسب در وب به کار می رود. و در حالی که فیشینگ افراد را از طریق ایمیل یا پیوندهای کلاهبرداری ، افراد هدف قرار می دهد ، وب سایت ها را هدف قرار می دهد و تبادل بین میزبان و بازدید کنندگان.

قرار گرفتن در معرض یا آسیب پذیری در برابر XSS هنگامی رخ می دهد که برنامه های وب داده های کاربر را بدون وارد کردن اعتبار و یا مالش دادن به آنها ، وارد اطلاعات کاربر شوند. این آسیب پذیری ها به هکرها امکان می دهد برنامه های وب را ربوده و محتوا را در کاربر نمایش دهند’مرورگر مهاجم در نهایت می تواند کنترل مرورگر کاربر نهایی را بدست آورد و بدون اطلاع رسانی به حمله ، به رایانه خود دسترسی پیدا کند. بازیکنان بزرگی مانند گوگل ، فیس بوک و پی پال همه قربانی نوشتن مطالب متقابل سایت در یک نقطه یا نقطه دیگر شده اند.

حملات موفقیت آمیز XSS به هکرها امکان می دهد حساب های مشتری را ربودند ، ویروس ها را گسترش دهند ، یک کاربر را کنترل کنند’مرورگر را از راه دور ، به اطلاعات شخصی روی رایانه دسترسی پیدا کنید ، و حتی یک نقطه ورود برای حملات بیشتر به وب سایت خود ارائه دهید.

به این فکر کنید که هکرها از درگاه استفاده می کنند تا هم وب سایت شما و هم کامپیوتر شخصی که از سایت شما بازدید می کند را وارد کنید. حملات موفقیت آمیز XXS می تواند به کلیه داده های وب سایت شما و به طور قابل ملاحظه ای رایانه های مشتری خود را به خطر بیاندازد.

محافظت در برابر برنامه نویسی در سطح سایت ممکن است دلهره آور باشد ، به خصوص با توجه به برخی از قربانیان سطح بالا ، اما این امکان وجود دارد. اینجا’چگونه:

 • اعتبار سنجی ورودی – محدود کردن داده های فیلد ورودی و اعتبار سنجی برای اعداد صحیح یا کاراکترها ، مرحله شماره یک است
 • استفاده از فرار – فرار به گرفتن داده و اطمینان از ایمنی آن قبل از انجام هر کاری با آن اشاره دارد
 • ضدعفونی کردن – بهداشت بیشتر ورود کاربر با ضد عفونی کردن کد ، سطح دیگری از محافظت در برابر نشانه های مضر ورود به سیستم را فراهم می کند

2. تزریق SQL (SQLi)

تزریق SQL هنگامی رخ می دهد که هکرها از زمینه های ورودی (مانند فرم ها ، فیلدهای متنی ، ورود به سیستم و غیره) برای تزریق دستورات مخرب SQL استفاده کنند که می توانند داده ها را به خطر بیاندازند یا دسترسی غیرمجاز به مرورگرهای مشتری ارائه دهند. اگر فیلدهای ورودی در برابر کد SQL فیلتر نشده یا محافظت نمی شوند.

در کنار برنامه نویسی cross-site ، تزریق SQL یکی از متداول ترین روش های حمله است. رفع تزریق SQL نسبتاً ساده و ساده است.

از این کد استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که داده های فیلد ورودی محدود ، معتبر و ایمن هستند. در حالی که از نظر امنیتی هیچ چیز احمقانه ای وجود ندارد ، اما اقداماتی انجام شده است.

 • فایروال را اجرا کنید – فایروال محافظت بسیار خوبی در برابر حملات SQL است ، و به طور موقت هرگونه داده ای را که انتظار نمی رود یا به رسمیت شناخته شود متوقف می کند
 • به هیچ کس اعتماد نکنید – در حالی که قسمتهای ورودی و فرمهای موجود ممکن است در پشت ورودهای ایمن باشند ، مطمئن شوید که به هیچ ورودیی اعتماد ندارید و همیشه در مقابل گفته های sql معتبر هستید
 • ارتقاء نرم افزار – اغلب اوقات نرم افزار بهتر یا قوی تری برای کمک به جلوگیری از حمله وجود دارد. به دنبال ساختن نسخه های جدید در هر صورت مناسب باشید
 • به طور مداوم برای حملات تزریق SQL نظارت کنید – چشم پوشی یک راه عالی برای پاسخ سریع به حملات و محدود کردن خسارت است
 • زمینه های ورودی / نقاط ورودی را محدود کنید – همیشه به استفاده از فرم ها و فیلدهای ورودی به عنوان خطرات احتمالی نزدیک شوید و فقط در صورت لزوم آنها را پیاده سازی کنید. در اینجا راهنمایی است برای انجام آن.

3. ورود به سیستم پیش فرض / رمز عبور ضعیف

برنامه های وب ، پیکربندی ها و نرم افزارها اغلب ورود به سیستم ها و کلمات عبور پیش فرض را ارائه می دهند که قرار است بلافاصله با اعتبار امن تر تغییر یافته و بهبود یابند. مشکل این است که تغییر اعتبارنامه یا انتخاب رمز عبور مطمئن تر اغلب برای ساده سازی داخلی و در برخی موارد چندگانه ، کاربران فراموش می شوند.

ورود به سیستم “Admin1” یا گذرواژه “Password1” برای هکرها نفوذ نمی کند. ورود به سیستم ها و کلمات عبور باید دارای همان دستورالعمل های دقیق و سختگیرانه ای باشند که شرکت ها برای تمام اعتبارنامه ورود به سیستم از آنها استفاده می کنند و باید مرتباً به روز و بازبینی شوند. این یک مشکل قابل پیشگیری است که فقط برای جلوگیری از آن فقط نیاز به توجه و کوشش کافی است.

4- عدم افزودن HTTPS یا به روزرسانی نرم افزار

به نظر می رسد یک پروتکل بدون ذهن اما اجرای پروتکل های امن (HTTPS) در یک سایت مانع قابل توجه و بازدارنده ای برای هکرها است. پروتکل های امن شامل داده های رمزگذاری شده است که هک کردن آنها تقریباً غیرممکن است. یک سایت امن همچنین برای بازدید کنندگان اطمینان دارد و تقریباً ضروری است برای هر نوع معامله مالی که در یک وب سایت رخ می دهد.

یک قدم واضح دیگر ، حفظ نرم افزار و اطمینان از اجرای جدیدترین و به روزترین نسخه ها برای اطمینان از به روزرسانی های امنیتی گرفته شده و هرگونه آسیب پذیری بالقوه را که ممکن است توسط ارائه دهندگان برطرف شود ، پر کرده است..

5- امنیت متفاوتی نظیر اصلاح مجدد غیر معتبر

پیکربندی غلط امنیتی می تواند چندین نقطه ورود یا آسیب پذیری مختلف را شامل شود ، اما همه آنها کمبود توجه و نگهداری معمولی را برای برنامه های تحت وب دارند. پیکربندی های ایمن باید به وضوح در کدی که از سایت پشتیبانی می کند تعریف و مستقر شوند’چارچوب برنامه ها ، سرور وب ، بانک اطلاعاتی و غیره.

هر مؤلفه ای که به اندازه کافی ایمن و پیکربندی نشده باشد فرصتی برای هکرها برای دسترسی به داده ها و احتمالاً حتی به خطر انداختن کل سیستم فراهم می آورد..

وب مجدداً مکان را بدون اعتبار بودن انتقال داده مجدد هدایت می کند یکی دیگر از نقاط ورود مشترک برای هکرها است. انجام یک جلسه ایمن و انتقال آن داده ها به یک صفحه وب دوباره تأیید نشده می تواند اطلاعات حساس و حتی اعتبار ورود به سیستم را در معرض دید شما قرار دهد..

رویکرد امن

تنظیم بررسی های منظم در مورد نگهداری و اطمینان از اجرای صحیح اقدامات امنیتی در هر سطح از توسعه و نگهداری ، مسیری طولانی را برای بستن این دهانه ها برای هکرها طی می کند..

در دنیای امنیت اینترنت ، فلسفه “این برای من اتفاق نخواهد افتاد” یک رویکرد ناکارآمد برای ایمن ماندن است. حملات موفقیت آمیز روی سایت شما نه تنها می تواند منجر به نقض پرهزینه داده شود ، بلکه می تواند منجر به لیست سیاه توسط موتورهای جستجو و از بین رفتن کامل صداقت برند در نظر مصرف کنندگان ، مشتریان و شرکا شود..

صاحبان وب سایت باید از طرف احتیاط اشتباه کنند. مراحل ذکر شده بلافاصله را برای جلوگیری از هدف قرار دادن هکرها اجرا کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید یک میزبان وب معتبری را انتخاب کنید که به عنوان معمولاً میزبان “ضد گلوله” شناخته نمی شود. تا زمانی که دولت های خارجی و پروتکل های اینترنتی راهی برای محدود کردن سایت های میزبانی ضد گلوله پیدا نکنند ، ما مجبور خواهیم شد به قول خودشان به هکرها و مجرمان بپردازیم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector