כיצד להנגיש את אתר וורדפרס שלך

בעלי אתרים לרוב משקיעים יותר מדי משקל על עיצוב ממשק המשתמש (UI) / חוויית משתמש (UX) או אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO), עד שהם כמעט מאבדים את ראייתם בכך שהם מספקים למשתמשים גישה מהשורה הראשונה לאתרי האינטרנט שלהם. מאחורי העיסוק הנעדר-דעת שלהם בדברים אחרים, נגישות לאתר צריכה להיות השיקול העיקרי בטרם תסתייע ב- SEO או תעדכן את UX.


קיום אתר נגיש מושך את רוב הצופים. אם האתר שלך קל לשימוש וידידותי למשתמש, אין ספק שהוא יגדיל את מספר המבקרים באתר שלך.

מהי נגישות וורדפרס?

נגישות וורדפרס היא שיטה לבניית אתר האינטרנט שלך ידידותית למשתמש, במיוחד לאותם משתמשי אינטרנט עם מוגבלות התלויים ברובם בטכנולוגיות מסייעות. בעיקר הם אנשים עם לקות שמיעה / ראייה וקשישים. כמו כן, קחו בחשבון את המשתמשים שיש להם גישה איטית או מוגבלת לאינטרנט ואת אלה שיש להם מכשירים עם מסך קטן.

מדוע הנגישות חשובה?

הנגישות לאתרים חשובה ביותר מכיוון שיותר ממחצית האוכלוסייה בימינו תלויה מאוד באינטרנט. כמו כן, 54% מהאנשים עם מוגבלות בארצות הברית הם משתמשים תכופים, כך שיש להם אתר נגיש יכול להועיל מאוד עבורם. אם האתר שלך אינו קל לגישה, הדבר עלול להוביל לעניינים משפטיים.

סיבות אחרות לכך שחשוב לאתר נגיש:

1. בעל אתר נגיש (עם כמה יוצאים מן הכלל) הוא זכות אנושית בסיסית

הדבר הראשון שעליכם לזכור בעת הקמת אתר וורדפרס הוא הנגשתו ככל האפשר מכיוון שעל פי אמנת האו”ם לזכויות אנשים עם מוגבלות, זוהי אחת מזכויות האדם הבסיסיות..

2. אתר נגיש מבקר לעתים קרובות יותר על ידי משתמשים

דבר טוב נוסף שיש לאתר אינטרנט נגיש הוא שהוא מאפשר למבקרים רבים יותר לנווט לאתר שלך ולגשת אליו. ברגע שהאורח יאהב את הנגישות של הדף שלך, הוא ימליץ עליו עם אחרים וזה יביא לך יותר מבקרים וסביר יותר שיהפוך אותם ללקוחות.

3. אתר נגיש עשוי לקבל דירוג SEO גבוה יותר

אתר נגיש ניתן לגלות יותר במנוע החיפוש, במיוחד כאשר יש לו קישורים, תמונות, טפסים המסומנים כהלכה. זה יועיל לך, מכיוון שזה יעלה את הדירוג שלך גבוה יותר.

כיצד להנגיש את אתר וורדפרס שלך

וורדפרס מעודדת הכנת אתרים ידידותיים למשתמש. הוא תומך בקישורי ניווט המאפשרים למשתמשים לקפוץ לסרגל התפריטים הראשי ולסרגל החיפוש או לעבור ישירות לתוכן הראשי. יש לנו ציין את הסיבות לכך שוורדפרס היא בונה האתר הטוב ביותר, והקלות בהנגשתו היא מדהיםng.

עם פרסום ההנחיות לנגישות וורדפרס במרץ 2016, לוח המחוונים של וורדפרס הפך לנגיש יותר עם שיפורים כמו:

 • קיצורי מקשים שונים לעריכת ועיצוב תוכן
 • ערכות נושא מוכנות לנגישות הזמינות בכל התקנה של WordPress
 • שיפורים של לקוחות נושא, כמו גם שיפורים בספריות המדיה

אז מה הדרך הטובה ביותר להנגיש את אתר וורדפרס שלכם? השתמש בנושא מוכן לנגישות.

עם זאת, אם הנושא הנוכחי שלך אינו עומד בהנחיות הנגישות, ישנן דרכים שתוכלו לעשות כדי לוודא שהאתר שלכם ידידותי מאוד למשתמש לכל אחד..

1. התקן תוסף נגישות

ה תוסף נגישות WP יש דירוג של חמישה כוכבים ומשמש יותר מ- 20,000 משתמשים.

בין מאפייני הנגישות שנוספו על ידי תוסף זה הם:

 • אפשר דלג על קישורים
 • הוסף קישורי דילוג עם יעדים מוגדרים על ידי המשתמש
 • הוסף תכונות שפה וכיוון כיוון טקסט לתכונה ה- HTML שלך
 • הוסף מתווה למצב המיקוד במקלדת עבור אלמנטים הניתנים למיקוד
 • הוסף סרגל כלים למעבר בין ניגודיות גבוהה, הדפסות גדולות, ותצוגות רוויות (בגוון אפור) של הנושא שלך
 • הוסף תיאור ארוך לתמונה
 • אכיפה לתכונות alt בתמונות

ישנן גם בעיות נגישות שמתוקנות על ידי תוסף הנגישות של WP, וכוללות:

 • הסרת תכונת היעד מקישורים
 • הוספת תוויות לשדות טופס וורדפרס סטנדרטיים אם חסרים
 • הוספת כותרות פוסט לקישורים “קרא עוד” רגילים
 • הפשטת תכונות כותרות מתמונות שהוכנסו לתוכן

אם אתה רוצה שיהיה לך אתר נגיש, השימוש בתוסף זה הוא חובה. זה מאפשר לך להבטיח שלא תדלג על שום דבר כדי להנגיש את האתר שלך לצופים. בנוסף, התוסף הזה הוא הקל ביותר מכיוון שאתה לא צריך לשנות את הנושא שלך יותר.

2. שפר את שילובי הצבעים של אתר האינטרנט שלך

דבר נוסף שעליך לעשות כדי להנגיש את האתר שלך הוא לשפר את ניגודיות הצבעים. שילוב הצבעים הנכונים לדף שלך יעזור לצופים עם מוגבלות ראייה לראות יותר מהתוכן.

הקפד למזער את השימוש בטקסטים אפורים בהירים, טקסטים בהירים על הרקעים הבהירים מכיוון שזה יגרום פחות ויזואלי. במקום זאת, נסה להשתמש בטקסטים של דאקים על רקע בהיר.

3. הוסף תגי ALT לכל התמונות שלך

הוספת טקסט Alt לתמונות שלך תעזור לך לשפר את ה- SEO שלך. פרט לכך, הוספת טקסט Alt לצד תמונות תעזור לצופים המתקשים בניתוח התמונה להסתמך על התיאור.

אתה יכול להוסיף בקלות טקסט alt כשאתה מעלה מספריית המדיה. אתה יכול גם להשתמש ב- תוסף תמונות אופטימיזציה של SEO להכנס alt-SEO ידידותי ותכונות הכותרת לתמונות שברצונך להעלות באתר שלך. או שתוכל להשתמש thהיא רשימת תוספים אלטרנטיביים לתמונות ותוכן מיטוביים.

4. השתמש בכותרות כדי להפוך את התוכן שלך למערכתית

הוספת כותרות באתר האינטרנט שלך היא הדרך הטובה ביותר לארגן באופן שיטתי את תוכן האתר שלך. זה יעזור לצופים שלך להבין יותר את רצף התוכן באתר וורדפרס שלך.

5. הפוך את הקישורים שלך ואת תפריט מקלדת ידידותי

חלק מצופי האתר מסתמכים על השימוש במקלדת שלהם כדי לנווט באתר. בעת פיתוח האתר שלך, וודא שפריטי התפריט שלך ידידותיים למקלדת כדי לעזור לצופים עם מוגבלות להשתמש בעכבר כדי לגשת לאתר שלך..

6. תייג את שדות הטופס שלך בהתאם

ודא ששדה הטפסים שלך ממוקם בצורה נכונה מחוץ לשדות בפועל. חלק מהמשתמשים אינם יכולים לגשת לטקסטים כאשר שדה הטופס נמצא בתוכן הראשי.

7. הוסף תמלילים וכיתובים סגורים לסרטונים והפודקאסטים שלך

אם אתה רוצה להוסיף קטעי וידאו ופודקאסטים לאתר שלך, העלאת תמלילים היא חובה. זה כדי לאפשר לצופים עם מוגבלות שמיעה לפרש את תוכן הווידיאו על ידי קריאת התמלילים שהוספת.

כיצד לבדוק את נגישות האתר שלך

אז סיימת לעשות את הצעדים שציינתי. הדבר הבא שעליך לעשות הוא לבדוק אותו אם הוא באמת אתר ידידותי למשתמש.

מכיוון שישנם הרבה כלים שיעזרו לבדוק אם האתר שלך כבר עומד בתקני הנגישות, אתה יכול גם להשתמש בתוסף Google Chrome שנקרא כלי הערכת WAVE.

הכלי WAVE יעזור לך לקבוע אילו פריטים זקוקים לעדכון. באמצעות הזרקת סמלים לדף שלך, הכלי יציין על התוכן שיש לשפר, כדי להשיג אתר וורדפרס נגיש סטנדרטי..

הקמת אתר וורדפרס נגיש מספק שפע של יתרונות. ראשית, זה יכול לעזור לך להגדיל את התנועה באתר שלך ולשפר את הדירוג שלך. שנית, תוכל לעודד צופים עם מוגבלות לקרוא את הדף שלך ללא בעיות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map