En İyi Kiralık Hosting

web barındırma sunucusu görüntüsüDedicated hosting performans ve güvenlik önemseyen insanlar içindir. Paylaşılan barındırma, yeni bir işletme sitesini önyüklemeye veya agresif trafik büyümesini ele almaya çalışırken kesilmeyecek.


Paylaşılan barındırma şirketlerinin size ne söylediğine bakılmaksızın, paylaşılan bir ana bilgisayar etkili bir şekilde büyük miktarda trafiği etkili bir şekilde kullanamaz. Ayda 100.000 ziyareti gerçekleştirebilecek paylaşılan barındırma planları? ��

Özel hosting’e geçmeniz, web sitenizi ve yolunuzu barındırmak için size tam bir sunucu sağlar daha hızlı yükleme süreleri, daha fazla sunucu kaynağı ve güvenlik. Barındırma şirketleri bir sürü var ama nasıl onlar değil sadece biliyor musunuz bayiler kiralanan arkasında maskeli VPS sunucuları?

Bu kılavuzda, kendi işletmelerimizi veya müşterilerimizi barındırmak için kullandığımız en iyi özel ana bilgisayarlarımızdan birkaçını önereceğiz. Bu listeye herhangi bir satıcı dahil etmedik ve tüm hizmetleri denedik.

İçine girelim.

En İyi Kiralık Sunucuda Ne Aradık

Tamam çocuklar burada özel barındırma söz konusu olduğunda aradığım şeylerin bir listesi. İncelediğimiz tüm hizmetler şu özelliklere sahiptir.

Burada herhangi bir sırada değiller:

 1. Kaynaklar Kaynaklar ve Diğer Kaynaklar – ne kadar çok sunucu o kadar iyi çalışır. Sade ve basit. ��
 2. Güvenlik – DNS koruması, kötü amaçlı yazılım taraması ve ana bilgisayar monitörleri kaliteli bir hizmetin ayırt edici özellikleridir ��
 3. Otomatik Yedeklemeler – sitenizin bulut yedekleme yoluyla günde birkaç kez otomatik olarak yedeklenmesi, özel barındırma ile olmazsa olmazdır ✅
 4. Destek – Özellik eklerken veya daha fazla bilgi ararken sunucularınız için 7/24 yerel İngilizce desteği harika ✅
 5. Ücretsiz Yükseltmeler – Ücretsiz SSL, Cloudflare, Güvenlik yükseltmeleri ve ücretsiz geçişler aradığımız şeyler ✅
 6. Fiyatlandırma – ne barındırma maliyeti biliyoruz ve bunun için bir kol ve bir bacak ödemek istemiyorum ��
 7. Veri merkezleri –  Müşteriye yakın konumlarda konuşlandırmayı seviyoruz. Sunucular AWS veya Google Cloud kullanıyor mu? ��️

Bunları göz önünde bulundurarak en iyi seçimlerimize atlayalım. Bu ev sahiplerinden herhangi birinin canlı performansını görmek istiyorsanız lütfen ana sayfamıza bakın. en iyi web hosting incelemesi veya 7/24 canlı olarak kontrol edin burada sunucu takibi.

Özel Hosting İçin En Çok Tıklananlar

Düzinelerce ev sahibinin kapsamlı incelemesi, en iyi web barındırma şirketlerinden dördünün aşağıdaki listesiyle sonuçlanmıştır. Kuşkusuz, bu seçici bir listedir, ancak her birinin dikkate almaya değer olduğunu düşünüyoruz.

1. Kinsta – Premium Hizmet (Google Bulut Sunucuları)

Ana Özellikler
 • Google Cloud platformu
 • Ücretsiz site taşıma
 • 7/24 müşteri desteği
 • Güçlü gösterge tablosu
 • Otomatik web sitesi yedeklemeleri
 • Evreleme sitesi
 • Ücretsiz SSL


görüntü

Yükleme zamanı: 320Ms

Çalışma Zamanı: % 99.9

Maliyet: $ 60.00 / ay

Destek: Canlı sohbet

Kinsta.com adresini ziyaret edin

Kinsta eller aşağı adanmış web hosting için bir numaralı seçimdir. Özellikle, web sitelerinin mümkün olduğunca yüzde 100’e yakın çalışma süresine sahip olmasını sağlamak isteyen ciddi girişimciler için önerilir..

Kinsta genellikle listemizdeki diğer web barındırıcılarından daha pahalı olsa da, bu hizmetin maliyetinin haklı olduğuna inanıyoruz. Kinsta gerçekten iyi.

WordPress ile En İyi Çalışır

Tabii ki, Kinsta’nın tamamen WordPress Barındırma. Bugünlerde WordPress üzerine inşa edilen çok sayıda web sitesi olduğu göz önüne alındığında, bu aslında bir dezavantaj değil.

Daha spesifik olarak, Kinsta hosting için tamamen yönetilen bir platformdur WordPress web siteleri. Bu, Kinsta’yı kullanmak için herhangi bir ayrıntılı teknik bilgiye sahip olmanız gerekmediği anlamına gelir, çünkü bunların hepsi sizin için kaplıdır.

Kinsta Google Cloud Platform’da çalışır, yaygın olarak dünyanın en iyi web sitesi altyapılarından biri olarak kabul edilir. En düşük gecikme sayılarını garanti etmek için veri merkezinizi bile seçebilirsiniz.

Zaten yeni bir sunucuya taşımak istediğiniz bir web siteniz varsa, Kinsta ile şanslısınız demektir. Hizmet, kullanımı kolay bir ücretsiz web sitesi geçişi sağlar. Bu, web sitenizin en kısa sürede veya hiç durmadan hızlı bir şekilde çalışır durumda olacağı anlamına gelir.

Kinsta’daki temel paket aşağıdakileri içerir: beş GB SSD depolama alanı ve 50 GB sunucu bant genişliği. Sınırsız ziyaretçi ve sayfa görüntülemesine izin verilir ve Kinsta her web sitesinde her gün 1.440 kesintisiz çalışma kontrolü gerçekleştirir. Kinsta’nın müşterileri ayrıca SSL Sertifikası, HTTPS’yi Zorla ve Site Önbelleğini Temizle gibi güvenlikle ilgili her türlü aracı edinir.

Otomatik Günlük Yedeklemeler

Kullanıcılar, canlı yayına başlamadan önce değişikliklerle deneme yapmalarına olanak tanıyan hazırlama sitesini sever. Kinsta, verilerinizin güvenliğini sağlamak için otomatik günlük yedeklemeye bile sahiptir. Tıpkı yardımcı olduğu gibi, müşteri destek sistemleri de hızlı, duyarlı ve gerçekten yararlı.

Tüm bu özellikler Kinsta ile yanlış gitmeyi zorlaştırıyor. Kabul edilirse, en temel paketlerinin aylık maliyeti 30 $ ‘dır, bu da bazıları için çok fazla olabilir. Ticari müşteriler, birden fazla web sitesine sahip kullanıcılar için aylık 100 ABD Doları ile 1,500 ABD Doları arasında değişen çok çeşitli paketleri takdir edeceklerdir. 100 dolarlık paket büyük olasılıkla çoğu işletme için çok küçüktür, yani aylık veya daha yüksek tutarda 200 dolar ödeyeceksiniz.

Tam yazımızı okuyun Kinsta incelemesi buraya.

2. HostGator – Mükemmel Hız / Destek / Ekstra Özellikler

Ana Özellikler
 • Son derece hızlı
 • Tonlarca Ücretsiz Güncelleme
 • Birden Çok Siteyi Barındırın
 • 7/24/365 Destek
 • Ücretsiz SSL


görüntü

Yükleme zamanı: 417Ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Maliyet: $ 119.00 / ay

Destek: Canlı sohbet

Hostgator.com adresini ziyaret edin

Kinsta fikrini seviyorsanız ancak fiyatın bütçenize uygun olmadığını biliyorsanız, bunun yerine HostGator’u seçmek isteyebilirsiniz..

HostGator web hosting en tanınmış isimlerden biridir. Bir web sitesi oluşturucu, paylaşılan barındırma, WordPress’e özgü barındırma ve özel barındırma gibi çeşitli hizmetler sunarlar. Fiyatları uygun, ancak bu olağanüstü hizmetler sunmadıkları anlamına gelmiyor.

hostgator

Her barındırma planı birçok özellik sunar ve yeni web yöneticileri bile HostGator’ın arayüzünde gezinirken sorun yaşamayacaklardır. Bu ana bilgisayarla çalışma süresi olağanüstü ve aynı zamanda gerçekten güvenilir müşteri desteğine sahip.

Özel hosting paketleri ayda sadece 119 $ ‘dan başlıyor. Bu fiyat için, hizmet bir TB SSD depolama alanı ve 32 GB RAM ile özelleştirilebilir. Aylık veri aktarımları sınırsızdır, bu da yeterli bant genişliğinin asla sorun olmayacağı anlamına gelir.

HostGator müşterileri, DaDa Mail gibi çeşitli pazarlama araçlarına erişmek için Mojo Marketplace’e kaydolabilir. Mükemmel çalışma süresi ve yüksek kaliteli müşteri hizmetleriyle, özellikle bütçeniz varsa HostGator ile yanlış gitmek zordur. Müşteri desteğine 7/24 telefonla erişebilir veya uygun çevrimiçi web sohbetini kullanabilirsiniz.

Tam yazımızı okuyun HostGator incelemesi buraya.

3. A2 Hosting – En İyi Bütçe Seçeneği

Ana Özellikler
 • Geniş dizi kapalı e-ticaret araçları
 • Para iade garantisi
 • Ücretsiz SSL ve SSD
 • 7/24/365 Destek
 • WordPress için en uygun


görüntü

Yükleme zamanı: 470Ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Maliyet: $ 99.59 / ay

Destek: Canlı sohbet

A2Hosting.com adresini ziyaret edin

A2 Hosting, adanmış sunucu alanında başka bir mükemmel giriş. Özellikle üstesinden gelmek için iyi adapte edilmiştir WordPress web siteleri, ama bu onların özel odak noktası değil. Aslında, A2’nin paylaşılan barındırma, VPS barındırma ve bayi barındırma için paketleri vardır.

A2’nin özel barındırma seçenekleri, müşterilere yönetilen sunucu ve kök erişimi sağlayan çekirdek sunucuları veya kök erişimi olmayan yönetilen sunucuları içerir. Son olarak, özel seçenekler, web siteleriyle gerçekten uygulamalı bir yaklaşım izlemek isteyen müşteriler için yönetilmeyen sunucuları da içerir..

Bu özel sunucu paketlerinin fiyatları oldukça çeşitlidir. Çeşitli çekirdek sunucu paketleri aylık 140 $ ila 290 $ arasında değişirken yönetilen sunucular benzer fiyatlara sahiptir. Yönetilmeyen sunucu paketleri en uygun fiyatlıdır ve aylık 100 $ ile 250 $ arasında değişmektedir..

Bu paketlerin çoğunda en az sekiz GB RAM ve 10 TB aylık veri aktarımı bulunur. Ayrıca, müşteriler en az iki 500 GB sabit sürücüye ve iki CPU çekirdeğine erişebilir.

Linux Tabanlı Paketler

Bu paketlerin tümü Linux tabanlıdır ve bu da Windows’u soğukta bırakmaktadır. Bu, A2 Hosting’i kullanmanın belki de en büyük dezavantajıdır. Aksi takdirde, yüzde 99,9 kesintisiz çalışma süresi takdire şayan ve 7/24/365 müşteri desteği büyük bir avantaj..

Ürün satmak için A2 Hosting kullanmayı düşünen işletmeler, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi e-ticaret aracına sahip olacak. OpenCart, AbanteCart ve PrestaShop’un tümü temsil edilir ve diğerleri. Ayrıca, tanınmış e-ticaret uygulaması Magento A2 aracılığıyla kullanılabilir.

Çevrimiçi bir mağaza işletiyorsanız, işlemlerin güvenliğini sağlamak için adımlar atmanız gerekir. Bu, verileri şifrelemek için bir SSL sertifikası eklemek anlamına gelir. A2 size 256 bit şifreleme sağlayan yıllık 50 ABD Doları kadar bir SSL satacaktır. Bu listedeki diğer sağlayıcılar tarafından pakete bir SSL sertifikası eklendiğini unutmayın..

Tam yazımızı okuyun A2 Hosting incelemesi buraya.

4. SiteGround – Kalite İçin Pahalı

Ana Özellikler
 • Harika çalışma süresi
 • Mükemmel müşteri desteği
 • Ücretsiz SSL
 • 7/24/365 Destek
 • Birden Çok Sunucu Konumu


görüntü

Yükleme zamanı: 475Ms

Çalışma Zamanı: % 99.99

Maliyet: 269,00 $ / ay

Destek: Canlı sohbet

SiteGround.com adresini ziyaret edin

SiteGround’un insanlara sunabileceği çok şey var, ancak bazı ciddi dezavantajları da var. Bununla birlikte, hala övünüyor harika çalışma süresi, sağlam müşteri desteği ve ücretsiz SSL sertifikası tüm paketlerle. Olumsuz tarafı, SiteGround oldukça pahalıdır. Muhtemelen sadece web sitenizin başarısından eminseniz bu web barındırma ile gitmek isteyeceksiniz.

Üç özel sunucu paketi mevcuttur. Giriş Sunucusu paketi ile müşteriler dört CPU çekirdeği, sekiz MB CPU önbelleği ve 16 GB RAM için ayda 269 dolar ödüyor. Daha büyük Power Server paketi ayda 349 $ çalışır ve yükseltilmiş CPU saat hızları sağlar, iki katı RAM ve 960 GB SSD. Süper Güç Sunucusu aylık 729 $ ile en büyük pakettir. Bu ekstra geniş teklif, en büyük kuruluşlar için ölçeklendirilmiştir.

Tüm sunucular Linux tabanlıdır ve depolama alanları hayal kırıklığı yaratan küçüktür. Yine de, SiteGround, iyi e-ticaret araçları ve güvenilir güvenlik özellikleri ile yardımcı müşteri hizmetleri sunar.

Tam yazımızı okuyun SiteGround incelemesi buraya.

Dedicated Web Host nedir?

Bir web barındırma aslında size web sitenize çevrimiçi getirmek için gereken teknoloji sağlayan bir şirkettir. Bir web sitesini “barındırma”, “saklamak” olarak da adlandırılabilir. Ana makine, web sitenizi sunucu adı verilen özel bir bilgisayarda depolar.

Bir kişi adresinizi veya alan adınızı yazdığında, bilgisayarı web barındırıcısının sunucusunu arar ve bağlanır. Web siteniz daha sonra tarayıcıları aracılığıyla kullanıcıya gönderilir.

Buna göre, web barındırma temelde çevrimiçi varlığının merkezindedir. Bu, hızlı, güvenilir ve web sitenizin maksimum çalışma süresi gerektiğinde sizi yarı yolda bırakmayacak bir ana bilgisayara ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

En saygın web barındırma aynı özelliklerin çoğunu sağlar. Muhtemelen bir alan adı, üçüncü bir taraftan satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, web barındırıcınız bu işlemde size yardımcı olabilir. Bir alan adı ve bir barındırıcı seçtikten sonra, e-posta hesapları ayarlayabilmeniz gerekir. Web ana bilgisayarları da FTP’den erişmenizi sağlar, böylece bilgisayarınızdan web sunucunuza kolayca dosya yükleyebilirsiniz. WordPress çok yaygın olarak kullanıldığından, birçok web barındırıcısı ek olarak belirli WordPress desteği sağlar.

Ayrıca, bir web barındırma işi tüm sunucuların her gün her saatte çalışıyor ve çalışıyor sağlamak için olan şirket içi teknisyenleri bekleyebilirsiniz. Web sunucuları genellikle tam müşteri desteği sunar, böylece herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ihtiyacınız olan yardımı hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Dedicated Hosting Avantajları

Bir web barındırma seçimi söz konusu olduğunda, birincil düşünceleriniz paylaşımlı veya adanmış barındırma seçmektir. İlk olarak, iki hizmet türü arasındaki temel farkları anlamanız gerekir..

Paylaşılan barındırma tam olarak nasıl göründüğüdür. Web siteniz diğer birçok web sitesinin bulunduğu bir sunucuda depolanır. Teorik olarak, sizinki ile alan paylaşan yüzlerce web sitesi olabilir. Bu, yalnızca belirli bir miktarda bant genişliği ve disk alanı tahsis edildiği anlamına gelir. Bu sınırlardan herhangi birini aştığınızda ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Dedicated hosting farklıdır. Web siteniz o sunucuyu işgal eden tek sitedir. Bu, söz konusu sunucuyla ilişkili tüm bant genişliği ve disk alanının yalnızca web sitenize ait olduğu anlamına gelir.

Her iki tür barındırma kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Web siteniz için hangi türün doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacak çeşitli faktörler.

Paylaşımlı Hosting Daha Az Pahalı

Paylaşılan barındırma, daha uygun fiyatlı bir seçenek olma eğilimindedir. Ayrıca adanmış barındırma daha çok daha basit ve daha basit. Bunun nedeni, web barındırma personelinin yönetim ve güvenlik konularıyla ilgilenmemenizdir. Paylaşılan bir ana bilgisayar hizmeti kullanan kişi ve kuruluşlar kontrol paneli erişimini korur, ancak daha teknik hususların birçoğuyla uğraşmaktan sorumlu değildirler.

Bu oldukça iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Ancak, bir sunucuyu paylaşmanın birçok dezavantajı vardır. Eğer özel bir ev sahibi ile giderseniz esneklik gibi bir şey olmaz. Çünkü ana bilgisayar kaynakları ve tüm yazılım kurulumunu yönetecek.

Paylaşımlı Hosting ile Güvenlik Riskleri

Sunucu alanını paylaşmak, güvenlik risklerini paylaşmak anlamına da gelebilir. Sunucudaki bir web sitesinin güvenliği ihlal edilirse, diğer web sitelerinin tümü aniden savunmasızdır. Ayrıca, aynı sunucuyu işgal eden bazı web sitelerinin etik bir amacı olmayabilir. Bu, web siteniz yanlış bir şey yapmadıysa bile IP’nizi kara listeye alabilir.

Paylaşılan bir sunucuda barındırılan web siteleri, bant genişliği ve disk alanı sınırlamaları nedeniyle yavaş performansla ilgili sorunlar da yaşayabilir.

Bu paylaşılan barındırma mutlaka kötü bir şey olduğu anlamına gelmez. Birçok yeni başlayan web sitesi, paylaşılan bir sunucu kullanarak oldukça başarılı. Sadece arkadaşlarınız ve aileniz tarafından ziyaret edilmesi muhtemel kişisel bir web sitesi oluşturan kişiler, paylaşılan barındırma için ideal bir çözüm bulabilir.

Paylaşımlı hosting veya genel olarak web sitesi oluşturma konusunda yeniyseniz, bir oyun oynamaya başlamanızı tavsiye ederim. ücretsiz web sitesi oluşturucu ilk ya da birçok ücretsiz web barındırıcıları.

Özel Hosting Tüm Alanı Kendiniz Kullanalım

Paylaşımlı barındırmadan farklı olarak, özel bir ana bilgisayar bant genişliğini ve disk alanını diğer birçok kullanıcıyla bölmenizi gerektirmez. Bu, tüm belleğin size ait olduğu ve web sitenizin çok daha fazla trafiği işleyebileceği anlamına gelir.adanmış barındırma açıkladı

Adanmış barındırma başka bir birincil yararı, çevrimiçi varlığınızı herkesten ayrı tutar. Bu, IP’nizin haksız kara listeye alınma olasılığının daha düşük olduğu ve ayrıca bilgisayar korsanlarından ve kötü amaçlı yazılımlardan daha fazla güvenlik elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Birçok kuruluş, web sitesinin gereksinimlerini karşılamak için gerekli olan her türlü yazılımı yüklemek için enlemi sağladığı için özel bir sunucuya sahip olmayı takdir eder. Ayrıca, birden fazla web sitesini ve çeşitli alanları ayrıntılı bir şekilde yönetmeyi severler.

Daha Güvenilir Performans

Yük hızları, özel bir ana bilgisayarla paylaşılan bir ana bilgisayardan daha sabit, daha hızlı ve daha güvenilir olma eğilimindedir. Bunlar, web sitenize gelen ziyaretçiler için daha iyi ve daha keyifli bir deneyim sağladığından kritik metriklerdir. Muhtemelen web sitenizde daha uzun süre kalacaklar ve web sitenizin her zaman açık ve çalışır durumda olduklarına güvendiklerinde satın alma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Adanmış barındırma için bir dezavantajı varsa, nispeten pahalı olabilir. Bu, yatırım yapmak için çok parası olmayan yeni kuruluşlar için büyük bir endişe kaynağıdır. Paylaşılan bir ana makine sağlayıcısıyla başlamanız ve daha sonra nakit akışı iyileştikten sonra özel bir ana bilgisayara taşınmanız önerilir..

Adanmış barındırma için diğer potansiyel dezavantajı, paylaşılan barındırma daha fazla teknik bilgi gerektiriyor olmasıdır. Bazı kuruluşlar bu endişeleri BT ekiplerine bırakır, ancak bir BT ekibiniz yoksa ne olur? Kendinize özel hosting ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Alternatif olarak, teknik yönlerin çoğunu idare edebilecek bir yönetilen barındırma hizmeti arayabilirsiniz. Sonuç olarak, tüm teknik bilgileri elde etmek zorunda kalmadan özel bir ana bilgisayardan yararlanabilirsiniz..

Özel Hosting SSS

Ne Paylaşımlı Hosting ve Dedicated Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Paylaşılan barındırma, web sitenizin diğerleriyle aynı sunucuda barındırıldığı ekonomik bir yaklaşımdır. Bu, özellikle çok büyük olmayan ve çok fazla trafik beklemeyen birçok web sitesi için mükemmel kabul edilebilir bir platformdur. Bununla birlikte, paylaşılan barındırma ile ilgili güvenlik endişeleri olabilir ve çok fazla trafiğe sahip daha büyük web siteleri yakında aylık tahsisatlarını aşabilir.

Dedicated hosting sadece bir web sitesi için özel bir sunucu sağlar. Bu, daha iyi güvenilirlik, hız ve güvenlik sağlama eğilimindedir. Daha pahalı bir alternatif olsa da, birçok yoğun, genişleyen web sitesi yalnızca özel bir sunucudan alabilecekleri kaynakları gerektirir.

Sık sık aldığımız bir soru, ucuz web hosting. Bir indirim ana makinesi arıyorsanız, ancak özel bir sunucu arıyorsanız, yanlış yere bakıyorsunuz.

Kimler Dedicated Hosting seçmelisiniz?

Bakımın çoğunu kendileri yapmaktan rahat olan gelişmiş web yöneticileri için özel bir sunucu kullanılması önerilir. Ayrıca, işletmeler ve diğer kuruluşlar bu hizmetleri daha iyi karşılayabilme eğilimindedir ve çoğu durumda, özel bir sunucu tarafından sağlanan hizmetlerin kalitesini gerektirirler. Yönetilen barındırma, daha az teknik bilgiye sahip kişilerin hala adanmış barındırma avantajından yararlanmasını mümkün kılabilir.

Yüksek trafikli bir web siteniz varsa veya e-ticaret uygulamaları kullanıyorsanız, özel bir ana bilgisayarın gelişmiş güvenliği, yeteneği ve güvenilirliği zorunlu olabilir.

Dedicated Hosting Avantajları Nelerdir?

Web siteniz büyük ve trafik bolsa, o zaman adanmış barındırma avantajları göreceksiniz. Gelişmiş güvenlik birincil avantajlardan biridir. Verileriniz risk altında olmayacak çünkü başka bir web sitesi saldırıya uğradı.

Adanmış sunucularda barındırılan web siteleri daha fazla çalışma süresinden yararlanma eğilimindedir. Buna göre, ziyaretçileriniz her ne zaman aradıklarında web sitenizin orada olacağına güvenebilir.

Özel bir sunucunun ana avantajlarından biri, web sitenizin benzersiz ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilmesidir. Her zaman optimum işlevsellikten emin olabilirsiniz.

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bununla birlikte, görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak, okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum. Kullanım Şartları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map