Pradedančiųjų „Cpanel“ pagrindai

Yra tikimybė, kad jūsų naujasis interneto serveris veiks naudodamas „cPanel“. Tai’ne per daug sakydamas, kad 90 proc geriausios interneto prieglobos įmonės naudokite „cPanel“. Štai kodėl mes tikimės, kad ši „cPanel“ pamoka bus naudinga.


Pagrindinė informacija apie „cPanel“

Trumpai tariant, „cPanel“ yra kas leidžia valdyti viską, kas prijungta prie jūsų žiniatinklio prieglobos paskyros. Priežastis, kodėl „cPanel“ yra tokia populiari, yra ta, kad ji turi paprastą ir lengvai naudojamą prietaisų skydelį. „cPanel“ įgijo reputaciją, kad reguliariai atnaujina, gerai prižiūri ir laiku teikia saugumo priemones bei patobulinimus.

Ką daryti Aš galiu naudoti „cPanel“?

Beveik viskas, kas susiję su jūsų priegloba. „cPanel“ yra vieta, kur jūs:

 • Nustatykite savo el. Pašto adresus
 • Kurkite savo svetainės atsarginę kopiją
 • Patikrinkite pralaidumą, taip pat kitą statistiką
 • Sureguliuokite saugos parametrus
 • Sukurkite naujas duomenų bazes ir tvarkykite esamas
 • Prijunkite domenų vardus prie prieglobos
 • Nustatykite daugybę optimizacijų

Mes vos nesuskaičiuojame paviršiaus, ką galite padaryti su šia technologija. Neleiskite, kad daugybė funkcijų jus gąsdintų. Tiesa ta, kad norint efektyviai valdyti savo svetainę, nereikia jų visų suprasti.

Prisijungimas prie „cPanel“

Pirmą kartą prisijungdamas, savo prieglobos paslaugų teikėjas suteiks jums reikiamus kredencialus. Iš prieglobos teikėjo turėtų būti tiesioginė nuoroda į „cPanel“’s skydelis. Jei to nėra, tiesiog paklauskite, kaip pasiekti „cPanel“. cpanel prisijungimo puslapisDar paprastesnis būdas pasiekti „cPanel“ yra įvesti savo svetainės adresą ir sekti jį pasitelkus: 2082 („http“) arba: 2083 („https“). Ten jūsų bus paprašyta įvesti „cPanel“ vartotojo vardą ir slaptažodį.

Pagrindinis „cPanel“ sąsajos įvadas

2019 m. „CPanel“ pristatė naują temą pavadinimu “Popierinis žibintas.” Mes naudosime šią temą kaip mūsų vadovėlio pagrindą. Jei kai kurie mūsų paminėti dalykai nesutampa, gali tekti tiesiog pakeisti „cPanel“ stilių. Tai lengva padaryti. Spustelėkite “Nuostatos” skyrius. Tada spustelėkite ten, kur sakoma “Keisti stilių.” Iš ten pasirinkite “Pagrindinis” tada spustelėkite “Taikyti.” Dabar turėtumėte dirbti pagal tą patį išdėstymą, kaip ir mes.

Pagrindinių priemonių supratimas

Naršymo juosta yra viršutiniame dešiniajame ekrano kampe. Norėdami rasti pagrindines parinktis „cPanel“ viduje, galite naudoti paieškos įrankį.

Pirmenybės nuoroda leis jums pakoreguoti dalykus, įskaitant kalbą, slaptažodį, kontaktinę informaciją ir kt. Visus šiuos pakeitimus galima atlikti paprastu paspaudimu.

Pranešimų skambutis yra ten, kur jūs’ketiname pamatyti atnaujinimus apie „cPanel“ arba jūsų prieglobos nustatymus. Jei yra kritinių naujienų ar kitos informacijos, kurią turite žinoti, jūs’ketinu rasti čia.

Atsijungimo nuoroda daro tiksliai tai, ką, jūsų manymu, padarytų. Naudokite tai kiekvieną kartą, kai baigsite dirbti su „cPanel“.

Paieškos juosta

Pažvelgę ​​į patį ekrano viršutinį puslapį, pamatysite naršymo juostą. Tai yra ta, ant kurios yra padidinamojo stiklo piktograma ir žodis Ieškoti. Po naršymo juosta yra paieškos juosta. Užuot pateikęs rezultatus išskleidžiamajame stiliaus meniu, jis filtruos per centrinę „cPanel“ dalį. Jums liks tik tų variantų, kurie atitinka tai, ko ieškote.

Šoninė juosta

Kai žiūrite į kairę ekrano pusę, pamatysite šoninę juostą, kurioje yra daugybė piktogramų. Matomas piktogramų skaičius gali skirtis, tačiau turėtų būti:

 • Namai
 • Statistika
 • Prietaisų skydelis
 • Vartotojo valdymas

Namai: Tai yra „cPanel“ pradinis taškas. Čia galėsite pasiekti daugumą funkcijų.

Statistika: Čia pamatysite svarbią statistiką, susijusią su jūsų svetainėmis. Tai jums pasakys, kiek el. Pašto abonementų turite, kokį failų perkėlimo protokolą naudojate, kiek domenų turite, pralaidumo ir disko vietos kiekį.

Informacijos suvestinė: Tai vieta, kurioje galite greitai pamatyti nuorodas į dažniausiai naudojamas funkcijas. Galėsite pamatyti vietos naudojimą, pralaidumo statistiką ir pašto statistiką.

Vartotojo valdymas: Čia galite aprūpinti vartotojus arba atšaukti jų teikimą iš savo „cPanel“ paskyros. Galėsite pamatyti, kiek el. Pašto paskyrų esate nustatę. Jūs taip pat matysite, kas turi prieigą prie jūsų FTP ir žiniatinklio disko, jei dalijatės savo paskyra su kitais administratoriais ar vartotojais.

Slaptažodžio apsauga

slaptažodžio apsaugaMes griežtai rekomenduojame greitai pakeisti slaptažodį, pirmą kartą prisijungdami prie „cPanel“. Kai paspausite “Slaptažodis ir saugumas,” būsite nukreipti į slaptažodžio ir saugos ekraną. Jūsų bus paprašyta dabartinio slaptažodžio, kol galėsite pasirinkti naują.

Turėsite galimybę susikurti savo slaptažodį arba naudoti “Slaptažodžio generatorius.” Tai yra mūsų rekomendacija, kad leistumėte „cPanel“ sugeneruoti jums slaptažodį, nes žinote, kad jis bus saugus. Tada galite naudoti slaptažodžių tvarkytuvę, kad nereikėtų įsiminti slaptažodžio.

Kontaktinės informacijos atnaujinimas

Vienas iš svarbiausių žingsnių, kurį turite atlikti kurdami „cPanel“, yra priskirti el. Laišką, kuris leistų jums gauti kritinius atnaujinimus, kai jų reikia.

Šis žingsnis yra labai svarbus, nes nenustačius veikiančio el. Pašto adreso, „cPanel“ negali su jumis susisiekti ir pranešti, ar iškilo problemų dėl jūsų konfigūracijos.

Turėsite pasirinkti el. Pašto adresą, nepriskirtą prie domeno vardo, kuriame yra „cPanel“, kurį naudojate šiuo metu. Taip yra todėl, kad jei kas nors nutiktų su jūsų konfigūracija, tas domenas gali būti pažeistas ir dėl to neįmanoma bendrauti su jumis.

Mes net nepradėjome subraižyti to, ką galite padaryti su „cPanel“. Ateityje pateiksime išsamesnių diskusijų apie „cPanel“. Ar yra kažkas, ko ypač norėtumėte, kad mes aptartume apie „cPanel“?

Praneškite mums žemiau esančiame komentarų skyriuje arba peržiūrėkite mūsų išsamų „Wordpress“ prieglobos vadovą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map