Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet të vitit 2020

Ndërtuesit e faqeve në internet kanë marrë një rrugë të gjatë që nga ditët më të hershme të internetit. Ata prej jush që janë njohur me emrat Dreamweaver ose Frontpage e dinë se çfarë unë’po flas Këto dy paketa softuerësh të pronarit ishin përpjekjet e para popullore në atë që ju shihni është ajo që ju merrni (WYSIWYG) redaktimi i faqes në internet.


Dreamweaver përfundimisht u ble nga Adobe dhe mbetet një ndërtues i njohur për zhvilluesit me përvojë që don’keni parasysh kurbën e mësimit të pjerrët, ndërsa Frontpage, e cila më parë përfshihej në Microsoft’Siti i Zyrës, u ndërpre në rreth 2003 sepse askush nuk e pëlqeu.

Seriozisht. Askush. Pëlqente. It. Na vjen keq Micosoft ��‍♂️��‍♂️

Fatmirësisht për sipërmarrësit në internet kudo, industria e ndërtimit të faqeve vazhdoi të evoluojë sepse masat 1) nuk donin të mësojnë se si të kodojnë, dhe 2) pagesa e një zhvilluesi të ligjshëm të internetit për të ndërtuar faqen tuaj të internetit është mjaft freakin’ e shtrenjte (rreth 2000 dollarë).

Vitet e fundit kanë parë një shpërthim si në përzgjedhjen ashtu edhe në funksionalitetin e pikave të tërheqjes, dhe megjithëse ekziston një ndryshim i gjerë cilësor midis më të mirëve nga më të mirët dhe asaj që mund të gjesh në pjesën tjetër të kapur.

Problemi lind që një laik – mbase i tillë si ata që e lexojnë këtë artikull – nuk janë të njohur sa duhet me spektrin e ndërtuesve të faqeve për të qenë në gjendje të tregojnë me një shikim se cilat janë produkte me cilësi dhe të cilat nuk ja vlen koha e nevojshme për të hapur një llogari.

Misioni ynë me rishikimet e mëposhtme është të ndihmoni të zbuloni ndërtuesit e mirë të poshtër dhe të shmangni ato pothuajse të garantuara për të shkaktuar pikëllimin duhet të jeni aq fatkeq për të zënë në kurth në ferrin e zhvillimit të tyre në faqen e internetit.

Por së pari, unë’Unë jam mjaft i sigurt se doni të më bëni një pyetje, kështu që shkoni përpara…

Por së pari – Po në lidhje me zhvilluesit e uebit?

Më mirë? Ndoshta. Pastaj përsëri, mbase jo.

atje’Pa dyshim që një zhvillues i kualifikuar i uebit mund të heqë dorë nga një faqe në internet me pamje profesionale. atje’s, gjithashtu, nuk ka dyshim se do të paguani diku nga 2,000 dollarë e sipër, në varësi të veçorive dhe funksioneve që ju nevojiten. Nëse keni më shumë para se koha, me çdo kusht paguani një pro për të ndërtuar praninë tuaj të internetit, por don’humbni gjurmët e realitetit që ju me siguri do të paguani përsëri dhe përsëri për mirëmbajtje dhe azhurnime të përmbajtjes në çfarëdo që të jetë norma e orës, e cila lehtë mund të jetë në Gama e 50 deri 100 $ / orë.

Tani përpara se një turmë e stilistëve / zhvilluesve të internetit të marrin nënshkrimet e tyre në një bandë, unë’Do të jem i pari që thotë se ato ofrojnë një shërbim të nevojshëm dhe padyshim ai që vlerësohet sa duhet që një industri e tërë ka dalë rreth kësaj ideje. Supozimi do të ishte që nëse disa dude ose dudette po ngarkojnë 5,000 dollarë për të krijuar një faqe në internet, atje’s një treg njerëzish në anën tjetër të gatshëm ta paguajnë atë.

Ana tjetër e anashkaluar shpesh e ekuacionit është ajo një ndërtues cilësor i faqes së internetit DIY mund t’ju ​​marrë të njëjtin rezultat përfundimtar – një faqe interneti profesionale – për më pak se pesëmbëdhjetë dollarë në muaj (në përgjithësi), dhe ju mund të azhurnoni atë gjë në çdo kohë që ju donit pa ndonjë kosto shtesë. Zonja dhe zotërinj, takoni ndërtuesin modern të faqeve. ��

Kush janë ndërtuesit e faqeve në internet të shkëlqyera?

Nëse keni një puls dhe jeni mbi moshën dy vjeç, atje’ashtë një shans i mirë që të keni të gjithë intelektin e nevojshëm dhe koordinimin e duarve dhe syve për të ndërtuar një faqe në internet me një redaktues zvarritës. Në mënyrë serioze, nëse mund të ndizni një kompjuter dhe të lundroni në ndonjë faqe në internet, një krijues i faqeve të internetit DIY duhet të jetë mirë brenda aftësive tuaja. Në fakt, shumë sipërmarrës në fushat e mëposhtme kanë shfrytëzuar tashmë ndërtuesit e faqeve:

 • Pronarë të afarizmave të vegjël
 • Artists
 • fotografë
 • Accountants
 • Shkrimtarëve
 • muzikantët
 • Groomers manar
 • Hipsters në Melburn

Ju merrni idenë…

Unë mund të vazhdoj të harxhoj më shumë pixel me një listë edhe më të gjatë, por unë bast se ju shihni ku jam’po shkoj Nuk ka’ka rëndësi nëse doni të krijoni një blog personal të thjeshtë, faqe e plotë e lulëzimit eCommerce, ose diçka në mes; një softuer i mirë për ndërtimin e faqeve mund t’ju nxjerrë nga ideja në ekzekutim në rend të shkurtër.

Procesi ynë i rishikimit

Si i vlerësova të gjithë këta krijues të faqeve më të mira në Australi? E imja, ti’jam plot pyetje sot, por nuk i bëj’mendje duke thënë Këtu është procesi i zbatuar me secilin ndërtues në listë.

Nëse dëshironi të shihni më shumë rreth testeve tona, shihni tonë jetoni gjurmimin deri këtu.

 1. I ngushtoi objektivat e mi në 10 duke perhapur faqet legjitime si PCMag.com
 2. Hap një llogari me para të vërteta. (përdoren llogari falas për Wix / Squarespace)
 3. Ndërtoi një uebfaqe të shpejtë për të vendosur ndërtuesin edhe pse ritmet e tij
 4. Monitorohet (në vazhdim) çdo vend provë’Shpejtësia dhe kohëzgjatja – disa janë krejt të tmerrshme.
 5. Kontrolluar çdo ndërtues’Kostoja reale – jo vetëm marrëzi e reklamuar

Lidhur me atë pikën e fundit, industria e krijuesve të faqeve në internet, si çdo industri tjetër në botë, do që të citojë një çmim të eshtrave të zhveshur që është teknikisht i realizueshëm, por ju lë të mungojnë shumë mundësi dhe veçori kritike. Analiza ime përfshin koston aktuale për të marrë një faqe interneti të përdorshme në internet.

Mbani në mendje unë’Unë nuk jam këtu për të bërtitur nga barkat se çdo ndërtues është plot sharlatanë. Ata e quajnë atë biznes sepse përfundimisht duhet të fitojnë para. Tarifimi i një tarife për shërbimin nuk’t i bej keq ato; Unë thjesht dua që ju të dini kostot e përfshira në përfundimin dhe ngarkimin e një faqe në internet që mund të përdorni në të vërtetë.

– Le të marrim përshtypjet për të gjetur faqen e internetit më të mirë në Australi. ✅


1. Wix (Më e mira në përgjithësi / më e lehtë për t’u përdorur)


Karakteristikat kryesore

 • 300+ modele cilësore
 • Arkiv i madh i bazave të njohurive
 • Regjistrimi i shpejtë dhe aktivizimi
 • Mbështetje e mrekullueshme
 • Incshtë jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur
  rekuizitë
  • Ndoshta përvoja më e mirë e regjistrimit nga të gjitha alternativat – e shpejtë dhe pa dhimbje
  Cons
  • Uebfaqet duken të shkëlqyera, por çmimet e shtesave mund t’ju vrasin, veçanërisht emaili 5 $ / muaj

  Nuk është më një risi midis krijuesve të cilësisë së faqeve Australiane, Wix ka evoluar përtej shesh lojërash hobiist në një vend ku prodhohen çdo ditë faqet e internetit të vërteta, live të destinuara për përdorim real. Redaktori është lehtë për tu kuptuar dhe ka mundësi të personalizuara nga wazoo. Një vend vërtet i mirë për ta bërë faqen tuaj të internetit të shkojë me çmim të ulët.

  2. Hapësira katrore (jo e madhe, jo e keqe)


  Karakteristikat kryesore

  • 40 shabllone shumë moderne
  • E shkëlqyeshme për bizneset vizive
  • 24/7 jetojnë chat dhe mbështetjen e-mail
  • Cilësimet e domenit dhe privatësisë së domenit
  rekuizitë
  • Shpejtësi e shkëlqyeshme e kohës dhe ngarkimit; aktivizimi i shpejtë i llogarisë.
  Cons
  • Kurba e mësimit të ndërtuesit mund të jetë sfiduese

  Për të qenë plotësisht i sinqertë, me siguri është SquareSpace i përshtatshëm për artistët vizualë më shumë se çdo demografik tjetër. Modelet janë të mira, por për ju do të keni nevojë për qasje në një furnizim të qëndrueshëm të imazheve me rezolucion të lartë për rezultate më të mira. Si Wix, do të duhet të kollitni një shtesë prej 5 $ / muaj për email. Një uebfaqe plotësisht e ngarkuar shkon rreth $ 18 / month, e cila është më e lartë se shumica e kësaj liste.

  3. Sheshi i faqes (Një nga djemtë e mirë)


  Karakteristikat kryesore

  • Shpejtësia e mirë e kohës dhe ngarkimi i faqeve
  • Llogari domeni dhe emaili FALAS
  • 1200 shabllone
  • Funksionaliteti i thjeshtë i blogut
  rekuizitë
  • 80 dollarë në vit është një çmim i mirë
  Cons
  • Aktivizimi i ngadaltë i llogarisë në fundjavë (3 orë) ishte pak i bezdisshëm

  Le ta heqim pa dyshim rrugën e duhur. Siteground është qeni i lartë i ndërtuesve të faqeve IMHO. Ata nuk po kërkojnë të ju mbështjellin dhe t’ju harrojnë. Kompania e kupton se ata nuk kanë sukses përveç nëse klientët e tyre e bëjnë këtë, dhe kjo filozofi pasqyrohet në natyrën intuitive të ndërtuesit dhe shumë o ‘ modele mjaft cilësore.

  4. Boldgrid (E lirë, por me një kurbë të mësuar të pjerrët)


  Karakteristikat kryesore

  • Ndërtoni YDO lloj interneti
  • Zgjidhni nga 3,000 temat e WordPress
  • Kosto shumë e ulët (4,17 $ / muaj)
  • Fusha FALAS, email, tregti elektronike
  rekuizitë
  • Falë WordPress, opsionet e dizajnit duken të pafundme
  Cons
  • Për të përsëritur, kurba e mësimit mund të jetë zhgënjyese

  Gjëja interesante shumë në lidhje me këtë ndërtues është se ajo shkon në Kuadri i WordPress, që i jep asaj një numër të personalizimeve të natyrshme me këtë platformë masivisht të popullarizuar CMS. E shkëlqyeshme për çdo lloj uebsajti – dyqan online, uebfaqe ose thjesht një blog. Pothuajse i emocionuar për të parë se si zhvillohet ky në të ardhmen.

  5. Weebly (duhet të jetë më mirë se sa është)


  Karakteristikat kryesore

  • Email falas
  • Regjistrimi dhe aktivizimi i menjëhershëm
  • Metoda të shumta të mbështetjes
  • Kosto relativisht e ulët
  rekuizitë
  • Redaktor i vdekur i thjeshtë për të kënaqur technophobes
  Cons
  • Me 25 dollarë në muaj, pasi të kaloni mbi 25 produkte, dyqani eCommerce lë një shije të shtrenjtë në gojën time

  Falë mrekullisë së marketingut, Weebly gëzon njohje të lartë të emrit, por redaktori del i shkurtër në lidhje me veçoritë dhe funksionet. Falë këtyre kufizimeve, mund të jetë e vështirë të paraqitni një faqe në internet që i mundon njerëzit. Në 12 dollarë në muaj, çmimi është i mirë. Nuk mund të shkoj me një rekomandim të ndritshëm, por mund të them që mund të bëhesh më keq!

  6. Jimdo (Përzgjedhja shumë e rrallë e temave)


  Karakteristikat kryesore

  • Ngarkimi i shpejtë i faqes dhe koha e zgjimit
  • Ndërfaqe ndërtuese e pastër
  • E-mail dhe tregti elektronike përfshirë
  • 50mimi 7,50 $ / muaj
  rekuizitë
  • Kohëzgjatja më e mirë (99.96%) e çdo ndërtuesi siti në listë
  Cons
  • Plani themelor mbështet vetëm një dyqan në internet me 15 produkte – më shumë se sa kërkon planin 20 $ / muaj

  Jimdo ka 17 tema për të zgjedhur. Kjo nuk është një shtypje. Në një botë ku ndërtuesit e tjerë të faqeve ofrojnë qindra dhe madje mijëra, unë nuk jam aq i impresionuar me këtë përzgjedhje të pasurive të paluajtshme. Për t’i bërë gjërat më keq, temat e përfshira janë themelore dhe të vështira për t’u punuar, gjë që plotësisht minon realitetin që redaktori nuk është shumë i keq. Për ndonjë gjë tjetër përveç një faqe interneti themelore, kjo nuk vjen e rekomanduar.

  7. Doodlekit (Emri argëtues – jo shumë)


  Karakteristikat kryesore

  • 170 tema
  • Domain FALAS dhe email të pakufizuar
  • Funksionaliteti i e-Tregtisë
  • $ 10 / month
  rekuizitë
  • Mimi = Realiteti
  Cons
  • Kishte një pritje dy-ditore për aktivizimin e llogarisë

  Mendova se kisha rrëzuar në 1995, kur fillova të shikoja temat. Po, ata janë aq të këqij. Plus redaktori është po aq i paqëllimshëm një pjesë e programeve siç mund të gjeni. çdo gjë ndihet i moshuar, i mprehtë, i vjetëruar dhe i harruar. Nuk me beson mua? Përfitoni nga periudha e provës falas dhe më thoni që nuk jeni dakord.

  8. Rrjetet (të shtrenjta dhe joefikase)


  Karakteristikat kryesore

  • 500 tema për të zgjedhur
  • Funksionaliteti i e-Tregtisë
  • Fusha FALAS dhe 3 llogari emaili
  • 10% zbritje vjetore nga çmimi i shpallur
  rekuizitë
  • Plani premium ju siguron mbështetje 24/7, për të cilën do t’ju duhet
  Cons
  • Shpejtësia e ngarkimit e bën një përtaci të duket pozitivisht i shpejtë

  Një tjetër udhëtim në mjegullat e parahistorisë. 500 temat e ofruara nga Webs janë brutalisht joimpresive. Asgjë në lidhje me këtë redaktues nuk tërhoqi vëmendjen time në një mënyrë të mirë. Megjithëse tiparet janë të shumta, asnjë prej tyre nuk është asgjë që dikush do të dëshironte të përdorte. Për të rritur tregtinë tuaj elektronike në çdo gjë mbi 25 artikuj kushton 22,99 $ / muaj.

  9. Yola (një tjetër zgjedhje e tmerrshme)


  Karakteristikat kryesore

  • 215 shabllone
  • Regjistrimi i menjëhershëm dhe aktivizimi i llogarisë
  • 24/7 chat live dhe mësime
  • 8,33 $ / muaj çmimi është në anën e ulët të mesatares
  rekuizitë
  • Të paktën nuk është # 10
  Cons
  • Shtesa dhe upsells kurrë nuk ndalet

  Testimi i ndërtuesve të sitit është bërë tortura e pastër në këtë pikë, por unë nuk do të ndalem tani. Ndërsa vazhdojmë në fund të listës, temat vazhdojnë të duken në mënyrë uniforme të këqija. A keni përdorur ndonjëherë një softuer ku është më e lehtë të filloni të gjithë projektin sesa të bëni një ndryshim? Kjo është Yola.

  10. Web (aq e keqe sa bëhet)


  Në interes të ndershmërisë së plotë, nuk bëra’në të vërtetë provoni Web-in pas një studimi paraprak. Kisha frikë se do të ishte sikur të ndizja paratë e mia në zjarr ose thjesht t’i dhuroja. Në vend të një rishikimi, le’e quajmë këtë një Njoftim për Shërbimin Publik. Uebi është i tmerrshëm. Këtu janë provat e mia.

  1. Tregimet e pakënaqura të klientëve janë kudo në internet. ‘mjaft thamë.
  2. Ju duhet të telefononi për të anulluar një llogari. NOBODY e bën këtë më.
  3. Asnjë detaj i planit në uebfaqen e tyre. Ju nuk e keni idenë se çfarë jeni’po merret.
  4. 2.500 tema duket se janë vjedhur nga projektet e dështuara të artit kopshtit.
  5. A e përmenda ju duhet të keni THIRRJE për të anuluar?!

  Përfundim: ju’d të jetë më mirë të përfitoni nga plani juaj i daljes në pension dhe le të udhëtoni të gjithë në Vegas para se t’i jepni një internet një qindarkë të vetme.

  Në interes të ndershmërisë së plotë, unë në fakt nuk e testova Ueb-in pas një studimi paraprak. Kisha frikë se do të ishte sikur të ndizja paratë e mia në zjarr ose thjesht t’i dhuroja. Në vend të një përmbledhjeje, le ta quajmë këtë një Njoftim për Shërbimin Publik. Uebi është i tmerrshëm. Këtu janë provat e mia.

  1. Tregimet e pakënaqura të klientëve janë kudo në internet. ‘Mjaft thamë.
  2. Ju duhet të telefononi për të anulluar një llogari. NOBODY e bën këtë më.
  3. Asnjë detaj i planit në uebfaqen e tyre. Ju nuk keni ide se çfarë po merrni.
  4. 2.500 tema duket se janë vjedhur nga projektet e dështuara të artit kopshtit.
  5. A e përmenda ju duhet të keni THIRRJE për anulimin?!

  Përfundim: Do të ishit më mirë të dilnit në planin tuaj të daljes në pension dhe le t’i lejoni të udhëtojnë në Vegas para se t’i jepni një qindarkë në internet.

  Le t’i përmbledhim të gjitha këto …

  Nga njëra anë, SiteBuilder është një zgjedhje solide nëse doni përvojë të mirë gjithëpërfshirëse me një çmim të arsyeshëm. Nga ana tjetër, vraponi sa më larg Yola dhe Ueb sa të keni mundësi. Të tjerët në mes kanë pikët e tyre të mira dhe të këqija. Shumë varet nga çfarë lloji i faqes në internet’përsëri në treg për. Për shembull, Wix është një zgjedhje e mirë për tregtinë elektronike, ndërsa SquareSpace mund t’ju përshtatet nevojave tuaja nëse ju’përsëri në modelin vizual.

  Aty e keni. Misteret e ndërtuesve më të mirë të faqeve Australiane zbuluan për konsiderimin tuaj. Paç fat!

  Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

  Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map