Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

ndërtues i faqes në internetKëto ditë, asnjë biznes nuk mund të mbijetojë pa një faqe të fuqishme, funksionale dhe estetikisht të këndshme. Kjo është veçanërisht e vërtetë për bizneset e reja, të vogla, të cilat kanë një kohë vërtet të vështirë për të filluar dhe madje edhe më shumë vështirësi për të qëndruar në det.


Natyrisht, sipërmarrësit duan të vënë me radhë në faqen e internetit më të mirë se paratë mund të blej. Lajmi i keq është se disa prej atyre faqeve të internetit mund të kushtojnë mijëra dollarë. Pse kushtojnë kaq shumë?

Zakonisht, këto kosto astronomike kanë të bëjnë me shërbimet e një projektuesi në internet. Dizajnuesit e zgjuar, me përvojë të internetit janë në gjendje të ofrojnë uebfaqe shumë të personalizuara që lejojnë shumë kambana dhe bilbila. Sigurisht, e gjithë ajo sofistikim vjen me një çmim. Kostoja mesatare për të ndërtuar një faqe interneti themelore është afërsisht $ 1840 AUD.

Një ditë, ju mund të jeni në gjendje të paguani për një uebfaqe të tillë. Në fakt, suksesi i vazhdueshëm i biznesit tuaj mund të varet nga sofistikimi në rritje i pranisë tuaj në internet.

Tani për tani, ju vetëm duhet diçka që funksionon.

Përgjigja mund të jetë për të përdorur një ndërtues website. Çfarë është një ndërtues website, dhe si mund të gjeni një të drejtë për ju?

Në këtë përmbledhje ne do të shikojmë në një grup të ndërtuesve të faqeve të internetit falas dhe të krahasojmë veçoritë e tyre të ndryshme.

Contents

Zgjedhjet më të mira për ndërtuesit e faqeve në internet falas

Disa krijues të faqeve të internetit falas janë më të mirë se të tjerët, por ka qindra atje. Si e dini që të zgjidhni? Për fat të mirë, ne kemi bërë punën e vështirë për ju, duke shndërruar në të gjitha mundësitë për të arritur në një listë të gjashtë prej krijuesve më të mirë falas të faqes në internet që do të gjeni kudo.

1. Wix (Më Karakteristikat, Modelet Falas dhe Domain Falas)


Karakteristikat kryesore
 • 300+ modele cilësore
 • Arkiv i madh i bazave të njohurive
 • Regjistrimi i shpejtë dhe aktivizimi
 • Mbështetje e mrekullueshme
 • Incshtë jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur

Wix konsiderohet gjerësisht si ndërtuesi më i fuqishëm i faqeve të internetit atje sot. Extremelyshtë jashtëzakonisht popullor, dhe ndërfaqja e tij intuitive e bën atë tepër e lehtë edhe për fillestarët për t’u përdorur. Karakteristikat e dyqaneve në internet janë fantastike. Plus, do të gjeni animacion për tituj dhe prejardhje video.

Me versionin falas, ju nuk merrni një URL të personalizuar dhe do të shihni një reklamë Wix në faqet tuaja të internetit. Këto janë oferta të vogla tregtare për një përvojë të përgjithshme të shkëlqyeshme që përfshin qasjen në qindra modele të projektimit falas. Wix në të vërtetë ka shumë më tepër shabllone se çdo ndërtues të faqeve të internetit falas.


Mund të shtoni aplikacione dhe pajisje shtesë të palëve të treta, shumë prej të cilave janë në dispozicion për një kosto të vogël. Redaktimi është tepër i lehtë, siç është duke shtuar ose redaktuar imazhe. Wix ka disa aftësi të tregtisë elektronike në nivelin e lirë, por do të duhet të azhurnoni nëse dëshironi të merrni pagesa në internet.

Ju mund të lexoni të plotë Shqyrtim i shkurtër këtu.

2. Squarespace (lehtë për t’u përdorur, Free Templates, No Free Trial)


Karakteristikat kryesore
 • 40 shabllone shumë moderne
 • E shkëlqyeshme për bizneset vizive
 • 24/7 jetojnë chat dhe mbështetjen e-mail
 • Cilësimet e domenit dhe privatësisë së domenit

Squarespace është një zgjedhje elegant që ka aftësi të qëndrueshme për shitje. një Certifikatë SSL është përfshirë falas, dhe mjetet analitike janë në nivele më të larta.

Sidoqoftë, Squarespace nuk është aq intuitiv dhe miqësor sa Wix. përdoruesit e rinj mund të gjeni se ata marrin një fillim të ngadalshëm për shkak të kësaj. Për më tepër, ky shërbim përmban shumë më pak modele sesa Wix. Mungesa e një tregu widget të palëve të treta gjithashtu është një shenjë kundër shërbimit.

megjithatë, Squarespace është një interpretues i besueshëm kur bëhet fjalë për krijimin e faqeve të internetit të lëmuara dhe të lëmuara. Regjistrimi i domain falas është gjithashtu i shkëlqyeshëm, dhe faqet e internetit të Squarespace sigurisht që ofrojnë modele të përgjegjshme.


Përditësimi në planet e paguara është i lehtë, dhe çmimet janë mjaft të përballueshme. Megjithatë, shënimet e tjera në këtë listë, duke përfshirë Wix, kanë plane më të lira.

Ju mund të lexoni të plotë Shqyrtimi i hapësirës katror këtu.

3. Weebly (Lehtë për t’u përdorur por Versioni Falas shumë i Kufizuar)


Karakteristikat kryesore
 • Email falas
 • Regjistrimi dhe aktivizimi i menjëhershëm
 • Metoda të shumta të mbështetjes
 • Kosto relativisht e ulët

Ndërfaqja e qartë, e drejtpërdrejtë e Weebly është një përfitim për përdoruesit e rinj. Shtë në gjendje të ndërtojë faqe interneti që duken të mrekullueshme, dhe ju merrni të përfshira stats faqe. Shtë tepër e vlefshme kur provoni suksesin e faqes tuaj.


I integruar në Weebly është aftësia për të krijuar gazeta dhe funksionalitet të tregtisë elektronike. Sidoqoftë, është më kufizuese kur krahasohet me Wix. Gjithashtu i mungon fuqia për të kryer një “prishje universale” kur bëni një gabim. Një tjetër mangësi është se Weebly nuk mund ripërdorimi i imazheve të ngarkuar.

Versioni falas ju mundëson 500 MB hapësirë ​​për ruajtje, dhe çmimi që ju paguani është reklama Weebly në çdo faqe e faqen tuaj te internetit. Për disa dollarë në muaj, ju mund të merrni një domen me porosi dhe ruajtje të pakufizuar.

Ju nuk merrni shumë në mënyrën e personalizimit të temave me Weebly. Mundësia për të ndryshuar shkronjat ka të bëjë me shtrirjen e opsioneve tuaja.

4. Zyro Website Builder (mënyra më e lehtë për të ndërtuar një Website)


Karakteristikat kryesore
 • Mjete AI
 • Ndërtues me bazë rrjeti
 • Dhjetra shabllone
 • Versione falas dhe të paguara

  Zyro është projektuar si një ndërtues i lehtë për t’u përdorur por disi i kufizuar i faqes në internet nga lart. Si shembull, ndërsa ato ofrojnë dhjetëra shabllone (disa prej të cilave janë në dispozicion vetëm për përdoruesit e paguar), asnjë nga shabllonet nuk ju lejon të ndryshoni shkronjat e tyre ose të ndryshoni disa tipare të tjera tradicionalisht të personalizueshme. Si një shembull tjetër, ata përdorin një plan urbanistik ndërtimi të bazuar në rrjet.

  Kjo e bën të lehtë për përdoruesit e rinj të kuptojnë se si ta bëjnë këtë Tërhiq dhe lësho elemente në faqet e tyre, por nuk ka’t ju lejojnë të ndryshoni orientimin e rrjetit.

  Zyro-homepage

  Si të tilla, ata’jeni një zgjedhje fenomenale nëse nuk bëni’të keni shumë përvojë duke përdorur ndërtuesit e faqeve në radhë të parë. Por ata që kanë shumë kohë në internet nën brezin e tyre, ka të ngjarë të duan të kërkojnë diku tjetër.

  Nëse ju bëni përdorimin e tyre, ju’Do të përfitoni nga mjaft karakteristika të shkëlqyera, si mjete të dobishme në të vërtetë të AI, modele të paravendosura cilësore të dizajnuara për disa tema ose biznese, dhe funksionalitet plug-in për shtesa kryesore si Google Analytics dhe Facebook Messenger. Për më tepër, të gjithë përdoruesit e Zyro marrin certifikimin falas SSL dhe integrimin e Unsplash për foto falas: vlerë të shkëlqyeshme për para ose kohë.

  5. BoldGrid (Mirë për Blogs, por edhe i Kufizuar)


  Karakteristikat kryesore
  • Ndërtoni YDO lloj interneti
  • Zgjidhni nga 3,000 temat e WordPress
  • Kosto shumë e ulët (4,17 $ / muaj)
  • Fusha FALAS, email, tregti elektronike

  Ky ndërtues i faqes në internet ka mjaft për të. Për personin e duhur, mund të ishte një zgjedhje e shkëlqyeshme. Vitalshtë thelbësore të dini se BoldGrid nuk ka aftësi për tregti elektronike, kështu që njerëzit që duan një dyqan në internet duhet të duken diku tjetër. Për më tepër, kjo platformë ka vetëm një përzgjedhje të kufizuar të widget dhe nuk ofron asnjë personalizim për shikimin në celular.

  Megjithatë, BoldGrid bën furnizim skenimi dhe transportueshmëria e shkëlqyer e faqes. Një Galeri Media ruan të gjitha mediat që përdoruesit ngarkojnë, dhe disa zgjedhje botuese janë të disponueshme. Redaktimi i zvarritur, biblioteka me temë falas dhe imazhet e integruara të aksioneve, të gjitha janë të përfshira siç janë kopjet automatike.

  themes
  Deri më tani pengesa më e madhe e BoldGrid është se ju duhet të keni një host të veçantë WordPress për ta drejtuar atë. Në thelb, ky shërbim është një paketë e Shtojcat e WordPress. Kjo është në kontrast me ndërtuesit e pavarur të faqeve të internetit si Wix. Nëse nuk doni të përdorni WordPress, kjo mund të jetë problem.

  6. Jimdo


  Karakteristikat kryesore
  • Ngarkimi i shpejtë i faqes dhe koha e zgjimit
  • Ndërfaqe ndërtuese e pastër
  • E-mail dhe tregti elektronike përfshirë
  • 50mimi 7,50 $ / muaj

  Jimdo ofron disa krijime të thjeshta, të drejtpërdrejta të tërheqjes dhe heqjes së faqes në internet. Ju merrni një personalizim vërtet të bukur në internet, dhe nëse jeni me nxitim, ju mund ta doni krijuesin automatik të faqes në internet. Për më tepër, Jimdo ofron mbështetje të mirë për celular.

  Si të gjithë krijuesit e faqeve në internet, Jimdo ka disa disavantazhe si aftësitë e tij të kufizuara në tregtinë elektronike dhe ndërfaqen e tij më pak se miqësore. Ju nuk merrni ndonjë depozitë të aseteve, që është një dëm mjaft i madh.

  tema jimdo
  Versioni falas vjen me 500 MB memorie dhe dy GB bandwidth. Mund të keni sa pesë faqe në internet, dhe HTTPS është i përfshirë. Sidoqoftë, do të duhet të vendosni reklama në çdo faqe dhe nuk do të merrni asnjë statistikë. Nëse dëshironi ndonjë aftësi e-commerce, ju do të duhet të paguajnë për të dyja paketat e Unlimited ose e-Commerce.

  7. Redaktori i WordPress Gutenberg


  Në vend që të jetë një ndërtues i vërtetë i faqes në internet, WordPress është në të vërtetë një sistem i menaxhimit të përmbajtjes, ose CMS. Kjo do të thotë se ajo në përgjithësi është më i komplikuar për t’u përdorur. Ju përfitoni sa më shumë nga kjo kur dini të paktën pak kodim dhe jeni të gatshëm të vendosni pak kohë shtesë.

  Tani, WordPress ka dalë me Redaktori Gutenberg, një veçori e re që mbështetet në “blloqe” për të krijuar faqe interneti. Kjo platformë është më e ngjashme me një ndërtues të faqes në internet me redaktim drag-and-drop.redaktori gutenberg

  Ky program filloi si një plugin WordPress por po integrohet në të gjithë WordPress. Aftësitë e saj i japin WordPress një ndërfaqe më e WYSIWYG në mënyrë që procesi i projektimit të thjeshtohet. Sidoqoftë, ajo nuk ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit, aftësia për të redaktuar imazhet është e kufizuar dhe disa njerëz mendojnë se ka shumë theks në faqet e internetit të blogjeve sesa llojet e tjera të faqeve të internetit..

  Nëse jeni i ri në ndërtimin e faqes në internet dhe WordPress, Gutenberg mund të jetë në rregull, por i vështirë për t’u mësuar. Ata që janë duke përdorur WordPress mund të ndjehen të mashtruar nga fleksibiliteti më i kufizuar i Gutenberg.

  Farë është një ndërtues i faqes në internet?

  ndërtues i faqes në internetNjë ndërtues i faqes në internet është mjeti përfundimtar për dikë që duhet të krijojë një faqe në internet me nxitim. Edhe më kritike, kjo është platforma e përsosur për dikë që kurrë më parë nuk ka zotëruar ose mirëmbajtur një faqe në internet.

  Dizajnuesit e faqes në internet mund të kalojnë vite duke mësuar të gjitha llojet e aftësive dhe kodit në mënyrë që ata të mund të ndërtojnë hapësira të jashtëzakonshme në internet. Kur përdorni një ndërtues të faqes në internet, është pak si të jesh në gjendje të përfitosh nga projektet në internet gjysmë të formuara pa të gjitha shpenzimet.

  Kjo është e mundur sepse shumica e ndërtuesve të uebfaqeve mbështeten në një format të njohur të tërheqjes dhe rënies. Ju shtoni atë që ju dëshironi në faqen tuaj dhe të lënë jashtë gjërat që nuk janë me vend për ju. Më e mira nga të gjitha, nuk është e nevojshme të keni ndonjë njohuri ose përvojë në kodim.

  Nuk ka nevojë për përvojë në programim

  Kjo është e drejtë. Kushdo që nuk ka bërë kurrë ndonjë lloj programimi ose kodimi më parë mund të përdorë një ndërtues në internet me lehtësi. Trulyshtë me të vërtetë e mundur që të filloni të hartoni faqen tuaj në internet në mëngjes dhe ta publikoni atë pasdite falë këtij programi gjithëpërfshirës.

  Sigurisht, disa krijues të faqeve të internetit janë më të mirë se të tjerët. Ato me të vërtetë të mira i japin faqes tuaj një pamje tepër të lëmuar dhe profesionale që gjithashtu është plotësisht funksionale. Ju mund ta bëni faqen tuaj te internetit miqësore me celularin, ta integroni atë me burimet tuaja në media sociale dhe të azhurnoni faqen tuaj në internet me masat e fundit të sigurisë sa herë që ato bëhen të disponueshme. Ju madje mund të integroni mjetet e tregtisë elektronike në mënyrë që të mund t’i shisni klientëve menjëherë nga faqja juaj e re e internetit.

  Përbërësit e një ndërtuesi në internet

  Një nga komponentët e parë që do t’ju duhet në faqen tuaj, është një emër domaini. Ju mund të regjistroheni vetë nëse zgjidhni. Sidoqoftë, shumë prej krijuesve më të mirë të faqeve në internet janë në gjendje të japin ndihmën që ju nevojitet për të përmbushur këtë detyrë. Ndërtuesi i faqes suaj të internetit madje mund t’ju ofrojë një emër domain falas.

  Me një emër domain të zgjedhur, është koha të filloni ndërtimin e faqes tuaj të internetit. Procesi fillon me shabllonet. Zakonisht, ndërtuesit e uebfaqeve mundësojnë disa mundësi. Modelet shpesh drejtohen drejt një qëllimi specifik, siç është tregtia elektronike ose Blogimi. Ju do të dëshironi të zgjidhni një që dovetails mirë me qëllimin e faqes tuaj.

  Të paktën dy ose tre faqe themelore

  ndërtues i faqes në internetPasi të zgjidhni modelin tuaj, do të keni një mundësi për të ndërtuar një larmi faqesh dhe seksionesh. Edhe nëse jeni duke shkuar për një faqe interneti me të vërtetë themelore, është e mençur të kemi të paktën dy ose tre faqe. Në minimum, ju do të keni një faqe fillestare, një “Rreth Nesh“ose”Na kontaktoni“faqe dhe një faqe për blogun ose produktet tuaja.

  Nëse do të drejtoni një biznes në internet, mund të konsideroni gjithashtu rezervimin e një faqe për vlerësimet dhe rekomandimet e klientëve. Faqet e FAQ janë gjithashtu një ide e shkëlqyeshme.

  Një komponent tjetër jetik i faqes suaj të internetit është imazhet. Kjo mund të përfshijë fotografi dhe video. Media e tillë siguron interes vizual dhe ndihmon për t’i mbajtur vizitorët të përfshirë në përmbajtje. Në mënyrë ideale, faqja juaj e internetit gjithashtu do t’i lejojë vizitorët të lidhen me praninë tuaj të mediave sociale në mënyrë që ata të mund të vazhdojnë me të gjitha lajmet tuaja të fundit.

  Uebfaqet e biznesit do të duan të shtojnë mjete të tregtisë elektronike si një karrocë blerëse dhe mjete pagese. Një sistem i menaxhimit të inventarit ju paralajmëron kur të keni shumë pak aksione dhe veçori dhe pajisje të tjera do të ndihmojnë uebfaqen tuaj të funksionojë pa të meta.

  Si Ndërtuesit e faqeve në internet mund t’ju kursejnë para

  Falas vs Ndërtuesit e paguar të Uebfaqeve

  Ndoshta avantazhi kryesor i përdorimit të një ndërtuesi në internet është sa para do t’ju kursejë. Në fund të fundit, ju jeni duke punuar në një sipërmarrje të re. Pse ju do të derdh mijëra shumta dollarë në një faqe interneti, kur ju nuk e dini me siguri nëse janë apo jo ideja juaj mund të merrni edhe off terren?

  Një faqe në internet e krijuar nga një stilist profesionist do të duket e pabesueshme, por nëse ideja e biznesit që qëndron pas saj bie në erë, sipërmarrja nuk do të ketë sukses. Kjo pavarësisht se keni një faqe në internet të lëmuar dhe profesionale.

  Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të përqëndroheni në biznesin tuaj

  Ideja prapa duke përdorur një ndërtues website është se kjo ju jep një mundësi për t’u përqëndruar në përmbajtjen e sipërmarrjes suaj. Në qoftë se modeli juaj i biznesit nuk lidhet thjesht me mbajtjen e një faqe në internet, atëherë cilësia e faqes tuaj nuk duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor.

  Në vend të kësaj, ju duhet të derdhni të gjithë kohën dhe përpjekjet tuaja në zhvillimin e një produkti ose shërbimi më të mirë, duke zbuluar atë që dëshiron me të vërtetë publiku dhe të kuptoni se si t’ua jepni atyre.

  Një uebfaqe e mirë mund të mbështesë të gjitha këto gjëra, dhe ju mund të përdorni një ndërtues të faqes në internet për të arritur veten atje.

  Lajmi më i mirë nga të gjitha është se shumë krijues të faqeve të internetit mund të përdoren falas. Kjo është e drejtë. Nuk ka absolutisht asnjë kosto për hartimin e faqes tuaj të internetit me disa ndërtues. Shtë një mënyrë me kosto të ulët për të ndërtuar faqen tuaj dhe botuar atë pa ju kushtuar një monedhë.

  Me vetëm pak përpjekje, ju i keni shpëtuar vetes mijëra dollarë. Ju mund të jeni në gjendje të shënoni një pritje të lirë me disa krijues të faqeve të internetit, duke ju kursyer edhe më shumë para në planin afatgjatë.

  më vonë, kur ju jeni të sigurt se ideja juaj e biznesit është një fitues, ju mund të dëshironi të kalimit në një plan të paguar me një ndërtues të faqes në internet ose edhe të punësojë një projektues në internet për diçka që është plotësisht me porosi. Tani për tani, një krijues falas i faqes në internet mund të jetë zgjidhja ideale. Për më shumë ide për të kursyer para, shihni tonë pritja më e mirë e lirë Thyej.

  Nëse doni të ndërtoni një faqe të re, shanset janë të mira që nuk keni burime të pakufizuara për ta bërë këtë. Paratë që duhet të investoni janë ndoshta jashtëzakonisht të vogla, kështu që ka kuptim të kurseni shpenzimet atje ku mundeni. Një vend ku mund ta bëni këtë përfshin zgjedhjen e një krijuesi falas në uebfaqe kundrejt një të paguari.

  i sotëm ndërtuesit e faqeve të internetit janë çuditërisht të lëmuar dhe të sofistikuar. Shanset janë të mira që vizitorët në faqen tuaj të internetit kurrë nuk do ta dinë se mjedisi në internet që keni krijuar nuk ju kushtoi asnjë qindarkë. Sidoqoftë, ka disa veprime tregtare.

  Më shumë modele me Versione të Paguara

  Kur zgjidhni një ndërtues falas të faqes në internet, do të zbuloni se keni vetëm disa opsione shabllon nga të cilat mund të zgjidhni. Përmirësoni madje edhe planet më të lira të paguara dhe mund të shihni që opsionet tuaja shumëfishohen, ndonjëherë në qindra zgjedhje.

  Për më tepër, nuk do të keni akses në kaq shumë widget dhe aplikacione. Kjo do të thotë që funksionaliteti i faqes suaj të internetit mund të jetë disi i kufizuar. Rezultati mund të jetë pak më pak miqësor për vizitorët ose mund të kërkojë që të shpenzoni më shumë kohë për sa i përket mirëmbajtjes dhe përmirësimeve..

  Më tej mund të zbuloni se nuk e merrni URL-në tuaj me një ndërtues falas të faqes në internet. Me fjalë të tjera, në vend të një URL si “betty’swebsite.com”, ju mund të keni një URL si “wix.betty’swebsite.com”. Për disa njerëz, ky është një pengesë e madhe sepse ata mendojnë se i bën ata të duken më pak profesionalë. Sidoqoftë, kjo nuk duhet ta bëjë faqen tuaj më të vështirë për tu gjetur, dhe suksesi do të thotë që mund të përmirësoni një shërbim të paguar dhe një URL më të mirë.

  Me disa krijues të faqeve të internetit falas, do të zbuloni një ndryshim në nivelin e mbështetjes së klientit. Abonentët e paguar mund të kenë pyetjet ose shqetësimet e tyre të shtyera në pjesën e përparme të linjës ndërsa klientët e lirë detyrohen të presin radhën e tyre. Rezultati mund të jetë orë ose ditë pritjeje ndërsa faqja juaj e internetit po përjeton vështirësi. Megjithatë, shumica e krijuesve të njohur të faqeve në internet do të jenë në gjendje t’i përgjigjen pyetjeve dhe shqetësimeve me arsyeshmëri shpejtësia e faqes në internet.

  Rishikim falas për ndërtuesin e faqes në internet – FAQ

  Sa kushton një projektues i faqes në internet?

  Mimet mund të ndryshojnë në mënyrë të konsiderueshme, por një faqe interneti minimale me funksionalitet bazë do të kushtojë të paktën 1.500 dollarë. Nëse doni aftësi të zgjeruara dhe më shumë kambana dhe bilbila, lehtë mund të shpenzoni $ 10,000.

  Unë jam një fillestar. Cili është ndërtuesi më i mirë i faqes në internet për mua?

  Wix është padyshim ndërtuesi më i fortë i faqes në internet, dhe ka një ndërfaqe vërtet miqësore. megjithatë, Hapësira katror mund të jetë edhe më e lehtë për t’u përdorur, kështu që nëse jeni të shqetësuar për krijimin e faqes tuaj të parë, mund të jetë një vend i arsyeshëm për të filluar.

  Oneshtë një nga ndërtuesit e faqeve në internet më mirë se të tjerët për Blogging?

  Me zgjedhjen e saj të jashtëzakonshme të temave, Wix është ndërtues më e mundshme website për njerëzit që duan për të filluar një blog. Redaktori i WordPress Gutenberg është një sekondë e ngushtë pasi sigurisht i thekson paraqitjet për bloget. Sidoqoftë, nuk është aq e lehtë për t’u përdorur sa Wix. Shtë mirë nëse keni kohë dhe dëshirë për të mësuar Gutenberg. Nëse jeni me nxitim ose doni të shmangni WordPress, shkoni me Wix.

  Nëse thjesht po kërkoni të filloni një blog, ju rekomandoj të hidhni një sy në artikullin tonë në lidhje me mbajtjen më të mirë në internet.

  E cila Website Builder Premtimet e aftësive më të mira SEO?

  Aktualisht, të dy Wix dhe Squarespace ofrojnë SEO të jashtëzakonshme kur krahasohet me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Duke pasur parasysh se sa kritik është SEO për suksesin e faqes tuaj, kjo është një metrikë që nuk mund të lejoni ta injoroni. Nëse jeni gati për të lëvizur përtej një ndërtuesi të faqes në internet, atëherë do të dëshironi të konsideroni ndërtimin e një faqe në internet në WordPress, e cila njihet gjerësisht se ka disa nga aftësitë më të mira të SEO kudo.

  A është e vërtetë që Wix është mundësi më e mirë se sa WordPress?

  Jo. Një ndërtues i faqes në internet nuk mund të konkurrojë për personalizim dhe opsione me një CMS si WordPress. Megjithatë, fokusi i këtij neni është për njerëzit që duan të shpejt të ndërtuar një faqe interneti ose të cilët nuk kanë përvojë të mëparshme me ndërtimin e internetit. Për këtë kategori të përdoruesve, Wix është zgjedhja më e zgjuar.

  Kjo sepse Wix është kaq miqësore për përdoruesit. Redaktori i tij tërheqës dhe tërheqës është më i lehtë për tu mësuar sesa redaktori më kompleks i WordPress. Në rregull për të ndërtuar një faqe të shkëlqyeshme në Wix, nuk keni nevojë të dini kod. Kjo e bën atë një prezantim të shkëlqyeshëm në botën e krijimit dhe mirëmbajtjes së faqes në internet. Kur faqja juaj në internet hiqet, ju mund të konsideroni ndërtimin e diçkaje më komplekse në WordPress ose në një sistem tjetër të menaxhimit të përmbajtjes.

  Mëso më tepër rreth WP në udhëzuesin tonë për të ushtrive më të mira wordpress.

  Sa të Sigurt janë Ndërtuesit e Uebfaqeve?

  Siguria në uebfaqe është një shqetësim kryesor për të gjithë webmasterët. sigurisë të pahijshme mund të lënë faqen tuaj të prekshme për të gjitha llojet e hacks dhe sulmeve brute-force. Për më tepër, vizitorët do të jenë më pak të prirur për të vizituar një faqe në internet që nuk ofron të dhënat e tyre sigurinë e duhur. të dy Wix dhe Squarespace përfshijnë çertifikatat SSL në paketat e tyre të lira. Kjo siguron që vizitorët të kenë një lidhje të sigurt, do të thotë që faqja juaj e internetit është e sigurt për ta përdorur.

  A ka ndonjë marrëdhënie midis Sheshit dhe Hapësirës?

  Sheshi është një kompani me pagesa celulare ndërsa Squarespace është një krijues i faqeve të internetit. Edhe pse emrat tingëllojnë të ngjashëm, nuk ka asnjë lidhje midis dy kompanive.

  Mund ta përdor Emrin tim të Domain me Ndërtuesit e Uebfaqeve Si Wix dhe Hapësirë ​​Squares?

  Shtë e mundur të punosh me një ofrues të palës së tretë për të blerë një emër domain që i përshtatet uebfaqes suaj të ardhshme. Në fakt, shumë njerëz e ndërmarrin këtë hap para se të kërkojnë edhe një ndërtues të faqes në internet ose Sistemin e Menaxhimit të Përmbajtjes. Ndërtuesit e faqeve në internet si Wix dhe Squarespace ju lejojnë të përdorni hartën e domenit për të lidhur faqen tuaj të internetit me emrin tuaj të regjistruar të domain. Shumica e ndërtuesve të uebfaqeve kanë një informacion të madh në lidhje me mënyrën e lidhjes me një emër domain ekzistues në një bazë njohurish ose në një faqe FAQ. Mbështetja e klientit është një burim tjetër që mund t’ju ndihmojë të bashkoni domainin tuaj dhe faqen tuaj të internetit.

  Si të zgjedh midis Wix dhe Squarespace?

  Të dy këta krijues të uebfaqeve janë të thjeshtë për t’u përdorur, dhe ato do t’ju ndihmojnë të krijoni një faqe në internet me pamje fantastike. megjithatë, është e vështirë të mundësh Wix për larminë e shablloneve të saj dhe opsionet e tij për personalizim. Ju thjesht merrni një nivel më të madh sofistikimi me këtë platformë.

  Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

  Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.


  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map