6 shtojcat më të mira të WordPress Popup për ndërtimin e listave (ose ndonjë gjë tjetër)

Popups bë famëkeq kur web reklamat ishte në fillimet e saj. Reputacioni i saj i keq vazhdon të mbetet edhe sot e kësaj dite, por prapë mund të përfitoni nga përdorimi i popup-ve pa u inatosur nga audienca juaj në internet. Përfitoni më të mirën nga popup-et për të rritur listën tuaj të emailit, për të promovuar ofertat tuaja dhe shumë më tepër.


Në rast se nuk keni trajtuar një, pop-up është një kuti e vogël që papritmas shfaqet në faqe në varësi të asaj që keni klikuar. Bitshtë pak e bezdisshme për disa përdorues, por nëse është bërë si duhet, mund të jetë një strategji e mirë reklamimi për produktin tuaj ose të mbledhë detajet e kontaktit të perspektivave që nuk janë ende të gatshëm për të blerë atë që ofroni. Ju mund të mësoni më shumë rreth duke zgjeruar listën tuaj të postës elektronike duke përdorur shtojcat WordPress këtu.

Për të bërë reklama efektive përmes popup-ve, do t’ju duhen shtojcat e duhura të popup-it të WordPress.

Unë kam listuar 6 plugins popup popup, falas dhe të paguara, për t’ju ndihmuar të vendosni se cili është i duhuri për faqen tuaj te internetit.

1. Thrive kryeson

Thrive Lead është një plugin për gjenerimin e plumbit për WordPress, ku ka të gjitha llojet e formave optike që mund t’i shfaqni automatikisht në faqen tuaj të internetit..

Shtë një zgjidhje për ndërtimin e listave që është krijuar nga një ekip njerëzish të cilët janë të fiksuar pas optimizmit të konvertimit pasi kjo shtojcë kryesisht përqendrohet në konvertime.

Ai gjithashtu ofron karakteristika si Motori i Testimit A / B dhe raportimi dhe pasqyrimi i veprueshëm ku mund të keni një përmbledhje të metodave më të vlefshme. Kjo shtojcë dëshiron t’u ofrojë përdoruesve të tyre normat e sakta të konvertimit që do t’i bëjnë zgjedhjet e tyre më të mira.

Ndërfaqja e projektimit

A e keni provuar ndërtuesin e faqeve Thrive Architect?

Nëse po, përdorimi i Lulëzon do të jetë më i lehtë për ju pasi ato kanë shumë ngjashmëri. Lulet e lulëzimit ofrojnë modele të parafabrikuara të dizajnit popup që ju mund të zgjidhni ose mund të ndërtoni modelin tuaj.

Rregullat e synimeve dhe nxitjes

Për shkaktuesit, mund të përdorni:

 • Në ngarkesën e faqes
 • Pas disa kohe
 • Thellësia e lëvizjes, qoftë si përqindje, ose kur një vizitor arrin një element të veçantë
 • Ne klikim
 • Qëllimi i daljes

Për rregullat e shënjestrimit, mund të përdorni opsionet e mëposhtme:

 • Llojet e përmbajtjes (të tilla si ballina, të gjitha faqet, indeksi i blogut dhe të tjerët)
 • Postime ose faqe
 • Kategoritë
 • Llojet e postimit

Ju gjithashtu mund të synoni pajisje dhe nëse një përdorues është regjistruar në WordPress.

Çmimeve

Ju mund të merrni atë për $ 67 për një licencë të vetme. Por nëse dëshironi, mund të blini gjithashtu një anëtarësim të Lulëzimit për 19 dollarë në muaj, i cili përfshin të gjitha shtojcat dhe temat që Thrive ka.

Vizitoni drejtime të lulëzuara

2. Ndërtuesi i elementeve popup (Elementor Pro)

Elementor është një nga më të popullarizuara ndërtuesit faqe për WordPress. Nëse po përdorni Elementor Pro, i cili është një version premium, mund të përdorni Elementor Popup Builder për ndërtimin dhe menaxhimin e popupeve tuaj.

Nëse dëshironi të keni kontroll të plotë mbi modelin tuaj, atëherë shkoni për Elementor. Ju lehtë mund të personalizoni dritaren tuaj të shfaqur, të vendosni rregullat tuaja të shënjestrimit dhe do t’ju lejojë të lidheni pop-up tuaj përmes lidhjeve të faqes dhe formave të kontaktit.

Por, ndryshe nga shtojcat e tjera me funksionalitetin e testimit A / B dhe ndjekjen e konvertimit të integruar, Elementor nuk i ka ato. Ndërtuesi Popup është ende i ri në treg në mënyrë që ata të mund t’i zhvillojnë këto karakteristika në versionet e ardhshme.

Ndërfaqja e projektimit

Elementor Popup Builder ofron një larmi modelesh të projektimit që mund të dëshironi të përdorni për të ndërtuar një popup të shpejtë dhe të bukur.

Ajo gjithashtu ofron një sfond ose kanavacë transparente për t’ju lejuar të hartoni tuaj dhe të personalizoni popup tuaj, ku ju keni kontrollin e plotë mbi paraqitjen dhe opsionet e styling.

Meqenëse ju mund të përdorni të gjitha pajisjet e rregullta Elementor dhe Elementor Pro, mund të përdorni widget Form për të shtuar si forma të rregullta ashtu edhe format e-mail të zgjedhjes.

Ju mund t’i lidhni këto forma me shumë ofrues të shërbimeve të marketingut të njohura me email dhe faqet e internetit të Zapier.

Ju gjithashtu mund të përdorni pajisje shtesë të tilla si CTA, kohëmatësin e numërimit, format e hyrjes dhe butonat e aksioneve sociale.

Rregullat e synimeve dhe nxitjes

Pasi të keni përfunduar krijimin e numrit tuaj, hapi tjetër do të jetë zgjedhja e synimeve tuaja dhe opsionet e nxitjes.

Ju mund të synoni përmbajtje, formulime dhe kategori specifike, si dhe statusin e hyrjes së përdoruesit, rolet e përdoruesit, pajisjet dhe referuesit.

Për rregullat e shkaktimit, ju mund të zgjidhni kohë pas kohe, në lëvizje, në klikim, në kohë boshe dhe përpara se të dilni nga faqja.

Çmimeve

Mund të keni akses tek Elementor Popup Builder kur blini Elementor Pro që fillon me 49 dollarë për një licencë të vetme. Nëse doni ta përdorni për faqe të pakufizuara, është 199 dollarë në vit.

Vizitoni Ndërtuesin e Popullit Elementor

3. Konvertoni Pro

Convert Pro është një tjetër mjet i popullarizuar për ndërtimin e listave me një ndërtues të lehtë pop-up-drop popup për ju që të hartoni vetë popupin tuaj.

Ajo ofron funksionim të integruar të testimit A / B, në mënyrë që të mund të zgjedhni popup-in tuaj. Ajo gjithashtu ka analitika pulti dhe aftësinë për të lidhur popup-et tuaja në një grup të gjerë shërbimesh të njohura të marketingut me email.

Ndërfaqja e projektimit

Convert Pro nuk është aq fleksibël sa Elementor Popup Builder ose Lulëzon Drejtoritë, por gjithsesi ju siguron kontroll të mjaftueshëm mbi popup-in tuaj.

Ju mund të zgjidhni të rregulloni një nga modelet e para-bëra ose të ndërtoni modelin tuaj duke përdorur funksionalitetin e tij tërheqës dhe rënie.

Rregullat e synimeve dhe nxitjes

Convert Pro ka më shumë mundësi për shënjestrim dhe aktivizim krahasuar me shtojcat e tjera të popup-it të WordPress. Një shtojcë për të cilën mund të mendoj se ka pothuajse të njëjtat karakteristika do të ishte OptinMonster, të cilën do ta diskutoj brenda një kohe.

Convert Pro ju jep disa mundësi për të shfaqur popup-in tuaj:

 • Koha në faqe
 • Qëllimi i daljes
 • dorëshkrim i mbledhur rrotull
 • pasivitet
 • Biskotë
 • Përdorimi i bllokut të reklamave
 • News vs vizitorët kthehen
 • referrer
 • orar
 • kërcitje

Ju gjithashtu mund të krijoni grupe të ndryshme rregullash me kombinimin e këtyre rregullave.

Ju mund të përdorni opsionet e mëposhtme për të synuar popup-in tuaj:

 • Përmbajtja specifike (siç është faqja specifike, lloji i postimit, kategoritë, autori, etj.)
 • Geolocation
 • Biskotë
 • pajisje
 • Regjistruar statusin
 • Kliko

Çmimeve

Ju mund të përdorni Convert Pro për 99 dollarë në vit ose 399 dollarë për qasje gjatë gjithë jetës.

Vizitoni Convert Pro

4. WP Regjistrohu Pro

Nëse dëshironi një shtesë shtesë shumë të drejtpërdrejtë për faqen tuaj të internetit në WordPress, atëherë do t’ju rekomandoja WP Subscribe Pro.

Ajo nuk është aq fleksibël sa plugins të tjera edhe pse, dhe kjo nuk ka funksionalitetin drag-and-drop. Por, prapëseprapë mund të personalizoni popup-et tuaja me modelet e para-ndërtuar duke përdorur ndërfaqen mbrapa-fund për të ndryshuar tekstin dhe ngjyrat.

Karakteristikat e tij të shkaktimit dhe shënjestrimit nuk janë aq të detajuara sa shtojcat e tjera, por ato kanë shumicën e atyre të rëndësishme. Plus, gjithashtu ju lejon të integroni popup-in tuaj me shërbimet më të njohura të marketingut me email.

Ndërfaqja e projektimit

WP Subscrib Pro nuk është aq fleksibël sa shtojcat e tjera, por ju mund të rregulloni modelet ekzistuese bazuar në preferencat tuaja personale.

Duke përdorur ndërfaqen e pasme, ju mund të redaktoni tekstin dhe ngjyrat e shabllonit tuaj të zgjedhur. Por mos prisni të merrni kontroll të plotë mbi modelin.

Rregullat e synimeve dhe nxitjes

Rregullat e shënjestrimit në WP Subscrib përqendrohen vetëm në përmbajtjen specifike të WordPress, si linja specifike, faqja e parë dhe faqet e arkivit.

Rregullat e Nxitjes në pop-up tuaj duke përdorur këtë WP Subscribe Pro është pak më e gjerë. Mund të vendosni rregulla menjëherë, të vononi në kohë, lëvizje dhe dalje nga qëllimi.

Çmimeve

Ju mund të merrni WP Subscribe Pro për 19 dollarë licencë të vetme me një vit mbështetje dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Vizitoni WP Regjistrohu Pro

5. OptinMonster

OptinMonster nuk është plotësisht një shtojcë e popupit WordPress sepse është një softuer si një shërbim (SaaS), do të thotë se është një program i pavarur që mbështet platformat në internet. Por, me një plugin të dedikuar WordPress, ju lehtë mund të integroni OptinMonster me WordPress. Për shembull, ju mund të kombinojeni atë me SendinBlue.

Kur bëhet fjalë për rregullimin dhe rregullimin e rregullave, OptinMonster ka një nga karakteristikat më të hollësishme. Plus, versioni i tij i fundit ka një funksionalitet tërheqës dhe zvogëlim i cili ju lejon të rregulloni popup-in tuaj.

Ai gjithashtu përfshin analitikë pulti dhe funksionalitet testimi A / B.

Ndërfaqja e projektimit

OptinMonster është një softuer fleksibël në krijimin e pop-up tuaj. Kjo ju lejon të hartoni vetë shfaqjen tuaj ose mund të përdorni një nga modelet e para-ndërtuara dhe ta përmirësoni atë duke përdorur ndërtuesin tërheqës dhe tërheqje.

Ajo gjithashtu ofron pajisje shtesë që mund të përdorni për t’i bërë popup-et tuaja të duken më tërheqës.

Rregullat e synimeve dhe nxitjes

OptinMonster, i ngjashëm me ConvertPro, ka më shumë rregulla synuese dhe nxitëse në krahasim me shtojcat e tjera të WordPress.

Në rregullat nxitëse, ju mund të zgjidhni:

 • Koha në faqe
 • Koha në sit
 • Qëllimi i daljes
 • dorëshkrim i mbledhur rrotull
 • pasivitet
 • Kliko
 • Data / koha

Opsionet që synojnë të përfshijnë:

 • Faqet specifike / shtigjet e URL-ve
 • pajisje
 • Geolocation
 • Biskotë
 • referrer
 • Vizitorë të rinj kundrejt kthimit
 • Përdorimi i bllokuesit të reklamave

Unë mendoj se një gjë që OptinMonster nuk ka është rregulla të lehta synimi për përmbajtje specifike të WordPress. Nuk ka mundësi për të synuar kategoritë specifike të postave dhe përdoruesit e regjistruar në status.

E pra, ju mund ta bëni këtë duke synuar shtigjet URL ose cookies. Dhe në qoftë se ju jeni një jo-techie, ju mund të gjeni këtë konfuz për shkak se ajo nuk është aq e thjeshtë sa zgjidhjet e tjera WordPress specifike ose plugins.

Çmimeve

Plani i OptinMonster fillon me 108 dollarë në vit. Nëse keni nevojë për qasje në veçori më të përparuara, mund të blini një plan më të lartë.

Vizitoni OptinMonster

6. Prodhuesi i Popup-it

Pra, a po prisni që unë të shtoj një shtesë shtesë WordPress popup në listë?

Epo, ja ku shkoni – Popup Maker. Shtë një shtojcë falas që ju lejon të krijoni popup për faqen tuaj të internetit WordPress. Megjithatë, mund të blini një plan premium, i cili ofron një larmi modelesh të hapura, zgjedhje dhe shumë më tepër.

Popup Maker është një zgjedhje e mirë, veçanërisht për përdoruesit teknikë. Pra, nëse jeni jo teknik, mund të mos jetë zgjidhja më e mirë për ju. Por nëse keni njohuri themelore me HTML / CSS, atëherë mund të mbijetoni me Popup Maker.

Ndërfaqja e projektimit

Ndërfaqja e dizajnit Popup Maker është disi e ngjashme me redaktorin klasik WordPress.

Edhe pse nuk është aq fleksibël në krahasim me shtojcat e tjera, ju prapë mund të përdorni ofertat e tyre ekzistuese për t’i bërë popupet tuaja të dukshme. Ajo ofron shumë karakteristika të tilla si popup dritare, shirita flamuj, popup-et që ngjiten, popup njoftimi, pop-forme forma dhe shumë më tepër.

Rregullat e synimeve dhe nxitjes

Nëse instaloni versionin falas të kësaj shtojce, mund të vendosni rregullat tuaja nxitëse duke klikuar dhe kohën. Ju mund të nxisni një dritare mbi klikimin e një artikulli të menusë, shiritat anësor, butonat, imazhet dhe çdo përmbajtje tjetër të faqes tuaj.

Ai gjithashtu ka Auto Open Triggers i cili ju lejon të konfiguroni një vonesë kohore; atëherë do të shfaqet bazuar në preferencën tuaj.

Kur bëhet fjalë për shënjestrimin, Popup Maker ju lejon të vendosni një kusht për të synuar saktësisht se kush do dhe nuk do të shohë popup tuaj, si dhe të synojë çdo përmbajtje të WordPress siç janë postimet, faqet, kategoritë, etiketat, llojet e postimeve dhe më shumë.

Nëse dëshironi të përmirësoni popup-in tuaj, mund të merrni shtesat e primitit për Popup Maker siç janë popup-synimet për dalje, ndërtuesi i avancuar i temave, integrimi i MailChimp, kushtet e përparuara të shënjestrimit dhe modulet e verifikimit të moshës.

Çmimeve

Shtesa Popup Maker është plotësisht falas. Por, nëse doni karakteristika shtesë, mund të blini shtesat e primit të saj individualisht ose me një pako për 192 dollarë.

Vizitoni Prodhuesin Popup

përfundim

Pas paraqitjes së zgjidhjeve që shfaqen, a mund të vini re tani plugin-in më të mirë të popup-it të WordPress-it për ju?

Nga pamja e tij, Thrive Lead bën gjithçka mjaft mirë, nga funksionaliteti i tij tërheqës dhe rënie deri te rregullat e vendosura dhe nxitjes të ngurta, deri tek funksionimi i testimit A / B, deri te çmimet e përballueshme.

Kur bëhet fjalë për fleksibilitetin në rregullimin e popup-eve tuaj, Elementor Pro qartë merr trofeun.

Nëse doni një rregullim më të detajuar të shënjestrimit dhe nxitjes, atëherë mund të shkoni me Convert Pro ose OptinMonster.

Nëse doni një plugin që është i lehtë për t’u përdorur, atëherë zgjidhni WP Subscribe Pro. Ose, nëse doni një të lirë, atëherë shkoni për Popup Maker.

Shkoni përpara me zgjedhjen që i përshtatet ndërtimit tuaj të listave më të mëdha dhe nevojave të marketingut në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map