5 Shtojca për të Skyrocket Lista e Emailit tuaj

Marketingu me email është i vdekur. Jo! Pa marrë parasysh se çfarë ngrohtë ju jeni në të drejtë tani, në qoftë se ka një gjë që ju duhet të përqëndrohet më në është duke ndërtuar listën tuaj të postës elektronike.


Nëse dëshironi që biznesi juaj në internet të jetë i suksesshëm, ndërtimi i listës suaj të postës elektronike është mënyra për të vazhduar, sepse marketingu me email është një nga mënyrat më të mira dhe praktike për t’u angazhuar me klientët tuaj dhe për të rritur shndërrimet tuaja.

Nëse keni një listë emaili tërheqëse, lehtë mund të jetë më fitimprurëse sesa rezultatet që merrni nga kanalet e mediave sociale si Facebook ose Twitter. Thjesht bëjeni pajtimin super të lehtë për lexuesit tuaj.

Ju mund të shtoni forma të optinës në vendet kryesore të faqes suaj të internetit, të tilla si shirita anësor dhe nën zonën e përmbajtjes. Disa shtojca mund t’ju ndihmojnë ta bëni këtë me një fllad.

1. Popupet Elementor Pro

Ju mund të dizajnoni shfaqje jashtëzakonisht të bukura dhe tërheqëse të vëmendjes me një prej shtojcave më të njohura për ndërtuesin e faqeve Elementor dhe tiparin e tij Popup Builder.

Kapni drejtimet tuaja dhe rrisni kursin tuaj të konvertimit duke dizajnuar popup inteligjentë që tërheqin lexuesit tuaj të zgjedhin. Elementor Popups përdor të njëjtën ndërfaqe si Elementor, në mënyrë që të mund të aplikoni të njëjtat opsione të stilimit për popup-et tuaja.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni nga më shumë se njëqind modele të bukura. Ju mund të krijoni një optin specifik në një faqe të veçantë WordPress.

Karakteristika të tjera të mahnitshme, përveç kapjes së plumbit:

 • Integroni me lehtësi format tuaja në ofruesin tuaj të shërbimit të marketingut me email për të rritur listën tuaj të pajtimtarëve.
 • Krijoni një popup qëllim të daljes për të inkurajuar lexuesit tuaj të qëndrojnë në faqen tuaj të internetit ose të blini produktin tuaj vetëm kur ata do të largohen.
 • Krijoni forma të bukura identifikimi për përdoruesit tuaj.
 • Zbuloni përmbajtjen tuaj premium vetëm për ata përdorues që vendosën brenda.
 • Krijoni një popup të mirëpritur për të mirëpritur përdoruesit tuaj në momentin kur ata zbarkojnë në faqen tuaj të internetit.
 • Drejtoni promovimin dhe shitjen tuaj në një flamur të flamurit të shitjeve.

Elementor Popups nuk ka testim A / B dhe analitikë të integruar, sidoqoftë. Dhe është në dispozicion vetëm kur jeni në Elementor Pro.

Elementor Pro fillon me 49 dollarë në vit për një sit të vetëm.

Vizitoni Elementorin

2. Konvertoni Pro

Convert Pro është një plugin popullor për krijimin e programeve elektronike dhe gjenerimit të plumbit krijuar nga Brainstorm Force, krijuesit e shtojcës Astra Theme dhe Schema Pro. Me funksionalitetin e tij të tërheqjes dhe rënies, ju mund të krijoni me lehtësi dhe shpejt forma optinike miqësore dhe të larta konvertuese në celular.

Ju mund të vendosni shkaqe të sjelljes për të synuar vizitorët tuaj me mesazhin e duhur dhe kohën e duhur. Kjo nënkupton rritjen e shkallës tuaj të konvertimit dhe ndërtimin e një liste emaili shumë të segmentuar.

Ju gjithashtu mund të integrohen plugin me ofruesit e shërbimeve të mëdha email marketing, të tilla si ActiveCampaign, MailChimp, AWeber, SendinBlue, ConvertKit, GetResponse, dhe shumë më tepër.

Një tipar tjetër i shkëlqyeshëm i Convert Pro është që ju të krijoni format tuaja që synohen vetëm për vendet specifike, ose vendet jo të BE-së, ose të gjitha vendet e BE-së. Ju gjithashtu mund të krijuar format tuaja në ekran në pajisje të veçanta vetëm.

Një gjë që më duket se mungon me Convert Pro është zgjedhja e saj e kufizuar e shablloneve për disa nga llojet e formave të optinës. Por hej, ju gjithmonë mund të ndërtoni nga e para duke përdorur redaktorin drag and drop. Mund të kryeni edhe personalizim të rëndë me shabllonet ekzistuese.

Plani i konvertimit të çmimeve Pro fillon me 99 dollarë në vit ose 399 dollarë për një abonim të përjetshëm.

Vizitoni Convert Pro

3. OptinMonster

Nëse jeni përdorues jo-WordPress, OptinMonster është një mjet i shkëlqyeshëm për rritjen e rezultateve tuaja dhe rritjen e të ardhurave tuaja.

Si punon?

Thjesht zgjidhni nga një shabllon i paracaktuar që ofron dhe rregulloje për aq kohë sa dëshironi me ndërtuesin e tij të thjeshtë për t’u përdorur. Konfiguroni sjelljen e shkaktuar me karakteristikën e saj të fuqishme të shënjestrimit dhe ndarjes. Dhe pastaj, merrni të gjitha detajet që ju nevojiten për të përmirësuar strategjinë tuaj të gjenerimit të plumbit.

OptinMonster gjithashtu ka funksionalitetin e testimit të ndarë për të përcaktuar se cila metodë funksionon më mirë për rritjen e konvertimeve tuaja. Ju mund të provoni tituj të ndryshëm, paraqitjet dhe përmbajtjen për të parë se cila formë e optinës ka nivelin më të lartë të konvertimit.

Ju gjithashtu mund të parandaloni që vizitorët tuaj të braktisin faqen tuaj duke shtuar një shfaqje të drejtë para se të mbyllin faqen tuaj. Ju mund t’u ofroni atyre një magnet të plumbit që mund të shkarkohet, ose t’i ofroni një zbritje, ose t’i ftoni ata të bisedojnë me mbështetje teknike, dhe çdo gjë tjetër që ndihmon në rritjen e listës tuaj të emailit. Mos harroni rishikimin dhe videon tonë të zgjedhjes së OptinMonster 2.

OptinMonster varion nga 9 dollarë në muaj dhe 49 dollarë në muaj që është dukshëm më i kushtueshëm se të gjitha alternativat.

Vizitoni OptinMonster

4. WPFusion

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të shtuar funksionalitetin e anëtarësimit dhe të shfrytëzoni vizitorët e faqes tuaj dhe të dhënat CRM, atëherë WPFusion mund të jetë ai për ju.

WPFusion përdor etiketa dhe integron dhjetëra plugins të WordPress në CRM tuaj. Ndërsa CRM juaj siguron angazhimin e klikimeve nga lidhjet brenda emailit tuaj, WPFusion siguron angazhimin e klikimeve nga lidhjet brenda faqes tuaj të internetit.

Kjo do të thotë që ju mund të iniconi nxitës të automatizuar për fushatat tuaja të postës elektronike në bazë të veprimtarisë së përdoruesit në nivelin e uebfaqes. WPFusion ju lejon të etiketoni me inteligjencë njerëzit.

WPFusion ka një funksionalitet të një shtojce anëtarësie ku ju mund të kontrolloni se cila përmbajtje është parë nga një përdorues specifik bazuar në etiketat në CRM tuaj. Kështu që, nëse dëshironi që magneti juaj me plumb të shkarkueshëm të shihet vetëm nga një lloj specifik i klientit, mund ta bëni.

WPFusion ka një version falas. Por, versioni pro fillon me 247 dollarë në vit.

Vizitoni WPFusion

5. ConvertKit

Nëse jeni një bloger, ose një podcaster, ose biznese të tjera që po ndërtojnë audiencë, atëherë ConvertKit është ofruesi i shërbimit të postës elektronike që ju nevojitet.

Shndërroni lexuesit e rastit në pajtimtarë duke dizajnuar dhe ngulitur forma në faqen tuaj të internetit për të filluar rritjen e listës tuaj të emailit. Ju lehtë mund të organizoni pajtimtarët tuaj duke i etiketuar ata në bazë të aktivitetit, interesave dhe më shumë.

Me këto etiketa, ju mund të segmentoni audiencën tuaj dhe pastaj t’u dërgoni atyre mesazhin e duhur në kohën e duhur. Kjo do të thotë t’u dërgoni atyre një email më të personalizuar që kap emocionin e lexuesit tuaj dhe përfundimisht i kthen ato në klientin tuaj.

Një tjetër tipar i lezetshëm i ConvertKit është që ju mund ta rivendosni emailin tuaj të transmetuar te njerëzit që nuk e hapën atë herën e parë që e keni dërguar. Nëse preferoni të mund të ndryshoni Linjën e Subjektit.

ConvertKit ka një grup të kufizuar të shkaktuesve dhe veprimeve për automatizim të përparuar, megjithëse. Dhe, ju mund të ndani vetëm linjat e temave të testit dhe jo përmbajtjen, automatizimin dhe kohën e dorëzimit. Gjithashtu, ajo ofron email templates, por ju duhet të keni HTML / CSS e njohurive. Pra, nëse jeni jo-teknik, kjo është diçka që duhet të merrni parasysh.

Në përgjithësi, ConvertKit është një i fuqishëm software email marketing i projektuar veçanërisht për krijuesit përmbajtje dhe blogerët.

Plani i çmimeve të ConvertKit fillon me 24 dollarë në muaj për 0 – 1000 abonentë. Ndërsa rritni pajtimtarët tuaj, do t’ju duhet të azhurnoni planin tuaj.

Vizitoni ConvertKit

përfundim

Nëse doni të ndërtoni dhe rritni listën tuaj të emailit me sukses, duhet të dini se cilat shtojca janë më të mirat për nevojat e biznesit tuaj. Ato që kam renditur më lart janë ndër mjetet më të mira për të shtypur shpejtësisht listën tuaj të emailit.

Keni nevojë për një ofrues të shërbimit email. Ju duhet një mjet për kapjen e rezultateve tuaja. Ju duhet një mjet i automatizimit të marketingut.

Ndërtimi i listës suaj të postës elektronike nuk duhet të jetë e lodhshme. Me mjetet e duhura, mund të filloni të ndërtoni listën tuaj të pajtimtarëve si zjarri i egër.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map