Kā aizsargāt savu vietni DNS līmenī

Domēna vārda serveris (DNS) ir izplatīts termins interneta pasaulē un tas ir tāds, ar kuru daudzi, iespējams, saskārās un nekavējoties tika ignorēti, nododot to plašākai ar internetu saistītai lingo. Nu, izrādās, ka DNS ir diezgan nozīmīgs, it īpaši tāpēc, ka tas attiecas uz interneta drošību.


Kas ir DNS un kā tas darbojas?

DNS ir interneta protokols, kas darbojas, lai tulkotu domēna vārdus (t.i.., ‘bestwebhostingaustralia.org’ ) kodiem draudzīgākā IP adresē, piemēram, 206.20.11.222. Kad lietotājs ievada vārdus “bestwebhostingaustralia.org “pārlūkprogrammā – operētājsistēmas programmā meklē šo ievadi, izmantojot DNS izšķirtspēju, un izgūst IP adresi. Šis DNS atrisinātājs, iespējams, vispirms arī pārbaudīs lietotāju’Web kešatmiņā, lai redzētu, vai tam jau ir IP adrese.

Apsverot visus domēnu nosaukumus un atbilstošās IP adreses, kas tur atrodas, jūs iegūstat izpratni par to, cik robusts ir DNS. Bet DNS tika izstrādāts funkcionalitātei un izmantojamībai, nevis drošībai. Šis trūkums drošības uzlabošana Koncentrēšanās un pastāvīga datu pārsūtīšana uz priekšu un atpakaļ no klientiem uz serveriem ir padarījusi to par biežu mērķi diezgan sarežģītiem drošības uzbrukumiem.

Kādi ir daži izplatīti DNS uzbrukumi?

Tagad, kad jums ir augsta līmeņa izpratne par to, kā darbojas DNS, apskatīsim dažus no izplatītākajiem veidiem, kā notiek DNS uzbrukumi. DNS uzbrukums notiek, kad hakeris izmanto DNS ievainojamības.

Uzbrukumi pakalpojumu atteikšanas (DoS) uzbrukumiem – Ļaunprātīgas robotprogrammatūras (kas bieži vien ir datori, kuru darbība ir pārspīlēta’t pat nezina, ka viņi piedalās) uz mērķa IP adresi nosūta vairāk trafika, nekā vietne ir izveidota, lai rīkotos. Mērķa vietne kļūst aizsērējusi un nespēj kontrolēt ne robotprogrammatūras trafiku, ne likumīgu trafiku, un galu galā nespēj reaģēt.

DNS pastiprināšanas uzbrukumiAmplifikācijas uzbrukumi ir pakalpojumu atteikšanas (DoS) uzbrukumu veids un kļūst arvien izplatītāki. Iepriekš minēto DoS uzbrukumu būtiski pastiprina DNS serveris, kas ir ļoti spēcīgs un efektīvi izplata robotprogrammatūras uzbrukumu citos serveros. Tas ir DoS uzbrukums steroīdiem.

DNS krāpšana – tas ir process, ar kuru tiek aizstāta pareiza vietnes adrese “šmaukts” citas vietnes. Lietotāji, kas vēlas iekļūt zināmā, uzticamā vietnē (piemēram, jūsu), tā vietā tiek novirzīti uz viltotu vietni, kurā varētu būt ļaunprātīga programmatūra, spiegprogrammatūra vai vīruss. Lietotājs’s dators ir inficēts, un viņi, iespējams, nekad pat nezina, kas notika. Viltus vietnes var būt reālas vietnes kopijas, padarot lietotājiem vēl grūtāk to pamanīt’notiek.

DNS plūsma – šajā viltībā hakeri galvenokārt maina DNS ierakstus ar ārkārtēju frekvenci, lai izvairītos no atklāšanas, vienlaikus veiksmīgi novirzot lietotājus uz krāpnieciskām vietnēm.

Saindēšanās ar kešatmiņu – DNS serveris tiek sabojāts, ja servera kešatmiņā tiek glabātas likumīgas IP adreses, aizstātas ar sliktām IP adresēm un pēc tam visas datplūsmas novirzīšana uz likumīgo vietni uz ļaunprātīgu vietni. Tā ir krāpšanās forma, bet tā vietā tiek iefiltrētas kešatmiņā saglabātas tīmekļa adreses.

Kā aizsargāt savu vietni DNS līmenī

Katram uzņēmumam vai zīmolam ir jābūt ieviestai stratēģijai, lai aizsargātu pret biežiem uzbrukumiem, kas uzskaitīti iepriekš. Šie uzbrukumi var mazināt vietņu darbību, radot zaudētus ienākumus un iespējas, vai arī serverus un datorus var likt līdzdarboties robotu un krāpniecības uzbrukumos citām vietnēm vai adresēm. Ja katrs domēna īpašnieks veiktu šādas darbības, tas palīdzētu samazināt DNS uzbrukumu biežumu un iespējamību.

Šeit ir daži drošības pasākumi, kas jāveic.

 1. Ziniet, kur atrodas visi jūsu domēni – jebkuram uzņēmumam vai vienībai vajadzētu būt pilnīgām zināšanām un piekļuvei (informācijas paneļa veidā) visiem saviem domēniem. Pārvirzīti domēni un adreses nodrošina piekļuves punktu visiem saistītajiem domēniem. Jūsu domēnu modrība ir arī lielisks veids, kā likt pirkstam uz impulsu un zināt, kas vienmēr notiek.
 1. Iestatiet savus domēnus kā “Slēgts” – domēna bloķēšana nozīmē, ka tas nav pieejams pārsūtīšanai. Šī bloķēšanas funkcija aizsargā pret krāpnieciskiem uzbrukumiem.
 1. Darbs tikai ar reģistratūru’s, kas ir drošs – pārliecinoties, ka jūsu domēna reģistratūra izmanto drošu, rūdītu portālu, vienlaikus nepārtraukti pārbaudot, vai nav apšaubāmas trafikas un ievainojamības, ir milzīgs solis un laba aizsardzība. Šiem reģistratūrām jābūt arī drošām drošības funkcijām, lai novērstu DNS uzbrukumus. Mākoņa uzliesmojums ir laba izvēle tam.
 1. Monitor kritiskos domēnus – kritiskie domēni ir nepārtraukti jāuzrauga, vai nav neatļautu DNS atjauninājumu, satura maiņas vai saindēšanās ar kešatmiņu. Visas atklātās problēmas ir jārisina nekavējoties. Kad tas notiek, sazinieties ar savu mitinātāju vai reģistratūru.

Vienmēr drošībā

Mūsu digitālajā pasaulē klienti un jūsu vietnes apmeklētāji paļaujas uz to, lai iegūtu meklēto informāciju, produktus vai saziņu. Tas, iespējams, ir visredzamākais jūsu uzņēmuma un zīmola attēlojums. Šīs vietnes un tai atbilstošā domēna drošībai vajadzētu būt jebkura uzņēmuma vai individuāla vietnes īpašnieka prioritātei.

DNS uzbrukumi ir bieži, jo tas tiek uzskatīts par “mīkstu” mērķi, un hakeri ir diezgan progresējuši uzbrukumu izpildē. Lai gan jūs nevarat kontrolēt, kas notiek DNS līmenī, un jums ir jāpaļaujas uz nozares pārstāvjiem, lai reaģētu uz šiem draudiem, jūs varat uzlabot savas vietnes un domēna drošību, izmantojot iepriekš aprakstītās darbības. Tas ir ļoti svarīgi un nepieciešami. Jūs esat atbildīgs par savas vietnes apmeklētājiem, un jūsu bizness vai zīmols paļaujas uz šo mijiedarbību, lai gūtu panākumus.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map