Izpratne par Datacenter atrašanās vietām (kāpēc labāk)

Cik daudz vietņu ir pasaulē? Vai jūs būtu pārsteigts, uzzinot, ka ir nedaudz vairāk par miljardu vietņu? Tas nozīmē, ka uz katriem astoņiem cilvēkiem ir viena vietne.


Protams, tas nenozīmē, ka visas šīs vietnes ir aktīvas. Tā’s lēš, ka tikai aptuveni 200 miljoni no tiem tiek aktīvi izmantoti. Starp tiem ir simtiem miljonu esošo saimniekdatoru vārdu.

Ja ir simtiem miljonu vietņu, tām visām nepieciešama a mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Tiek lēsts, ka šobrīd uz planētas ir simtiem un atkarībā no tā, ko jūs lūdzat, tūkstošiem hostinga pakalpojumu sniedzēju un serveru.

Mazo uzņēmumu īpašnieki un personas, kurām ir savas tīmekļa vietnes, šos hostinga pakalpojumu sniedzējus izmanto gadiem ilgi. Šīm personām problēmu izveidot savu hostingu nav tā vērts. Ārpus vietnes mitināšana viņiem ir paredzēta.

Citādāk ir situācija ar lielākiem uzņēmumiem. Daudzi lielāki uzņēmumi ir nolēmuši saglabāt savu tīmekļa vietni’serveri uz vietas. Vai arī viņi var izmantot privātos datu centrus. Daudzi ir migrējot viņu skaitļošanu uz mākoni. Tas ir izraisījis visā pasaulē esošo datu centru skaita eksploziju. Katrs jauns datu centrs ir lielāks nekā tas, kas bija pirms tā.

Pašlaik visā pasaulē ir tuvu 500 hiperskalu datu centriem. Tajos ietilpst datu centri, kurus izmanto Facebook, Amazon, Google, Alibaba un Baidu.

Turklāt pastāv dažāda lieluma datu centri, kas pārsniedz 8,6 miljonus.

Rakstīšanas laikā lielie datu centri veido vairāk nekā 70 procentus no pakalpojumu sniedzēju datu centru būvniecības, kad runa ir par kosmosu visā pasaulē.

Šiem datu centriem ir milzīga ietekme uz ikdienas cilvēku dzīvi. Šī iemesla dēļ ir saprotams, ka daudzi ir jautājuši, kur atrodas šie lielie datu centri.

Kur atrodas pasaules lielie datu centri?

Var būt grūti salīdzināt dažādu datu centru lielumu visā pasaulē. Tas ir tāpēc, ka daži datu centri ir tikai ēkas, kurās ir daudz serveru. Citiem ir ērtības, ieskaitot sanāksmju telpas, birojus un pat dzīves telpas.

Sekojot jaunumiem par datu centriem, šķiet, ka katru mēnesi ir jauns projekts, par kuru tiek paziņots. Liekas, ka uzņēmumi konkurē, pārspējot viens otru, izveidojot lielākus un labākus datu centrus nekā tie, kas bija pirms tiem. Apskatot kartē izvietotos datu centrus, jūs skaidri redzat, cik daudz pūļu un finanšu līdzekļu tiek ieguldīts to izveidē..

Sacenšas būt lielākais

Apskatot dažu datu centru, kas tuvākajos gados parādīsies tiešsaistē, plānus, jūs nedrīkstat pārsteigt, kā šie jaunie centri sagraus mega centrus, kas tika uzcelti dažu pēdējo gadu laikā.

Bija laiks, kad tādas iespējas kā The Lakeside Technology Center atrodas Čikāgā, Ilinoisā vai The Switch’SUPERNAP iekārta Lasvegasā tika uzskatīta par lielāko datu centru pasaulē, katram no tiem ir aptuveni 1 000 000 pēdu²..

Tuvākie konkurenti bija datu centri, kuru platība bija no 400 000 pēdu līdz 600 000 pēdu. Ļaujiet’Mēs paši neesam bērniņi, kad šie datu centri tika atvērti, tie tika uzskatīti arī par behemotiem. Kā lietas ir mainījušās. Tagad datu centram, kura platība ir 1 000 000 pēdu, ir tikai tikko uz kartes parādīts. Datu centru projektos, kas pašlaik tiek būvēti, ir iesaistītas vairāku ēku pilsētiņas ar miljoniem kvadrātmetru lielu materiālu. Tie ir izstrādāti, ņemot vērā elastīgumu. Mērķis ir spēt turpināt attīstīt datu centru, pamatojoties uz pašreizējo pieprasījumu.

Padomājiet tikai par Ķīnas telekomunikāciju datu centrs. Centrs atrodas Iekšējās Mongolijas informācijas parkā. Rakstīšanas laikā tas ir lielākais datu centrs pasaulē. Tas aizņem iespaidīgu 10 700 000 pēdu². Tajā atrodas datoru iepazīšanās centrs, zvanu centri, biroji, personāla dzīvojamās telpas un noliktavas. Šis ir dārgs datu centrs. Tiek uzskatīts, ka būvēšana ir izmaksājusi vairāk nekā USD 3 miljardus. Tāpēc ņemiet to Lakeside tehnoloģiju centru.

Pasaules datu centra virpulis

Datu centra aleja Loudoun County, VA tiek uzskatīta par Data Ctr., Vortex. To ir veicinājuši vairāki faktori, tostarp infrastruktūra apkārtnē, teritorijas atrašanās vieta un valdības ierēdņu noteiktie stimuli.

pasaules datu centrs

Apspriežot sava novada nozīmi, Loudoun ekonomiskās attīstības birojs paziņoja, ka 70% no visas pasaules interneta plūsmas plūst caur Loudoun’datu centri katru dienu.

Pirmoreiz to dzirdot, tas varētu izklausīties mazliet pārspīlēti, kamēr jūs saprotat, ka hiper mega datu patērētāji, tostarp Facebook, Amazon un Microsoft, visi pieder vai īrē nekustamos īpašumus šajā zonā. Papildus šiem behemotiem ir 3000 citu tehnoloģiju uzņēmumu, kas šajā apgabalā īrē vai īpašumā ir telpas.

DuPont Fabros Ashburn korporatīvais centrs, kā arī Digitālā nekustamā īpašuma Ashburn pilsētiņa ir pāris lielas iespējas, kuras sauc par Loudoun County māju. Rajonā ir vairāk nekā 60 objektu, kas aizņem miljoniem kvadrātpēdu telpas. Šis skaits katru dienu pieaug.

Kaut kas līdzīgs notiek Iekšējā Mongolijā. Ķīna izmanto vēsos laika apstākļus, daudz nokrišņu un citas unikālas šī apgabala īpašības, lai izveidotu mega centrus, kas ir miljoniem kvadrātpēdu lieli.

Protams, tāpat kā iepriekš pieminētajā China Telecom datu centrā, ne visa vieta šajos datu centros tiek izmantota serveriem. Daļa vietas tiek izmantota mājokļiem, birojiem, saldētavām, biznesa pakalpojumiem un gandrīz visam citam, ko var darīt datori. Ķīna ir otrajā vietā, taču tai vēl tāls ceļš ejams, pirms tā nonāk tuvu ASV.

Amerikas Savienotās Valstis šobrīd uzņem pusi pasaules’s ir 100 000 apmeklētāko vietņu. Ķīnā un Vācijā katrā ir aptuveni 5000 galveno vietņu. Fīniksa, Arizona ir populārākā pilsēta populārākajām vietnēm. Viens no iemesliem tam ir fakts, ka tīmekļa mitināšanas gigants GoDaddy kopā ar Cyrus One un Digital Realty Trust veido savas mājas Fīniksā, Arizonā.

Tas ir viss par atrašanās vietu

Lielu datu centru būve ir dārga un to uzturēšana dārga. Tie rada daudz enerģijas un siltuma, tāpēc viņiem ir vajadzīgas sarežģītas dzesēšanas sistēmas, kā arī sarežģītas tīkla sistēmas. Daudzi datu centri izmanto tikpat daudz enerģijas, cik nepieciešama vidēja lieluma pilsētai.

Acīmredzot, ņemot vērā šo datu centru lielo daudzumu drošo datu, tiem jābūt drošiem un uzticamiem. Tajā pašā laikā tiem jābūt pietiekami elastīgiem, lai mainītos atbilstoši klientu vajadzībām. Izvēloties pareizo atrašanās vietu lielam datu centram, uzņēmumiem jāapsver elektrības izmaksas, cik maksās zeme un cik tālu būs jābrauc viņu datiem, lai nokļūtu tur, kur tas ir nepieciešams..

Domājot par datu pārsūtīšanas ātrumu un datu centra atrašanās vietu, uzņēmumiem jāņem vērā lietotāji, kurus viņi apkalpos. Piemēram, Ņujorkas biržā ir nepieciešams datu pārsūtīšanas ātrums submisekundēs. Lai sniegtu šo pakalpojumu, datu centram jābūt pēc iespējas tuvāk personām, kuras tas apkalpo. Ņujorkas biržas gadījumā tai jābūt 50 jūdžu attālumā.

Parasti cilvēki neprasa datu pārsūtīšanas ātrumu jebkur tik ātri. Lielākajai daļai cilvēku ir labi ar datu pārsūtīšanas ātrumu, ko mēra ar sekunžu daļu. Piemēram, runājot par Switch’s Supernap iekārtu Lasvegasā, mēs runājam par iekārtu, kas atrodas 270 jūdžu attālumā no Lasvegasas. Datus septiņos ms var pārsūtīt no datu centra uz Lasvegasu.

Facebook ir izvēlējies novatorisku pieeju, Ziemeļzviedrijā izveidojot datu centru ziemeļu polārā loka malā. Šī atrašanās vieta ļauj Facebook izmantot hidroelektrostaciju priekšrocības, lai darbinātu savus serverus. Viņi spēj izmantot Arktikas gaisu savu serveru atdzesēšanai. Tas padara Facebook serveri Ziemeļu polārā loka energoefektīvu.

Citi datu centru izstrādātāji seko šim piemēram. Viņi meklē veidus, kā izmantot zaļo enerģiju, lai samazinātu savu datu centru ietekmi uz vidi, vienlaikus samazinot to ekspluatācijas izmaksas.

Interneta meteoriskais pieaugums

Ja lasāt ar vidēju ātrumu, no brīža, kad sākāt lasīt šo rakstu, līdz šim brīdim ir izveidotas vairāk nekā 1200 vietnes. Tas uzsver lielo ietekmi, kādu atstāj globālais tīmeklis. Drīz datu centri ar 2 000 000 pēdu² netiks iekļauti pasaules lielākajos datu centros. Mēs, iespējams, redzēsim lielāku uzsvaru uz infrastruktūru kā pakalpojumu, kā arī platformu kā pakalpojumu. Šīs divas tehnoloģijas kopā ar programmatūru kā pakalpojumu padara datu centrus par biznesa dzīvības elementu.

Lielu lomu šajā spēlē arī koncertu tirgus. Ir tik daudz cilvēku, kuri pelna naudu no interneta. Tagad ir daudz svarīgāk nekā jebkad, lai jūs varētu noteikt labāko vietņu mitinātāju, uzzināt par to, kā darbojas viņu infrastruktūra, un pārliecināties, ka viņi mēra jūsu vajadzības.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map