Ceļvedis CPanel

Ja jūsu tīmekļa mitināšanas serveris ir balstīts uz Linux, iespējams, ka to darbina cPanel. cPanel ļauj jums pārvaldīt visus servera pakalpojumus no vienas vietas. Lietošanas vienkāršības un funkcionalitātes dēļ, cPanel ir nozares standarts. Lielākā daļa izstrādātāju ir ar to iepazinušies.


Īss ievads CPanel

Kā pieteikties

 1. cPanel pieteikšanāsURL lodziņā ievadiet savas vietnes domēna vārdu. Pēc tam pievienojiet “/ cPanel”. Piemēram, ja jūsu vietne ir funnycats.com, ievadiet: “funnycats.com/cPanel”..
 2. Jūs atrodaties cPanel pieteikšanās lapā. Šeit jums tiks lūgts ievadīt paroli un lietotājvārdu. Pēc šīs informācijas ievadīšanas noklikšķiniet uz pogas “Pieteikties”.
 • 1. alternatīva: Dodieties uz sava mitināšanas pakalpojumu sniedzēja paneli un atrodiet tiešu saiti uz cPanel. Ja nevarat to atrast, sazinieties ar atbalsta komandu un pajautājiet, kā to izdarīt.
 • 2. alternatīva: Ievadiet savas vietnes adresi, kam seko 2082 HTTP vai 2083 HTTPS.

Izpratne par saskarni

Kad esat pieteicies cPanel, jūs redzēsit interfeisu, kas līdzīgs šim. 2019. gadā cPanel ieviesa tēmu ar nosaukumu “Paper Lantern”. Šī saskarne ir jūsu cPanel lietotāja konta sirds. Šajā vietā jūs atradīsit svarīgu informāciju un iespēju atjaunināt cPanel.

CPanel saskarne ir sadalīta šādās sadaļās:

 1. Navigācijas josla – Katrā cPanel saskarnē tiks parādīta navigācijas josla. Šeit dodaties, lai iegūtu informāciju par savu kontu, kur pieteiktos un atteiktos, kā arī mainītu noteiktus iestatījumus..
 2. Sānjosla – Visas cPanel saskarnes parādīs sānjoslu. Šeit varat piekļūt ikonai Sākums, piekļūt dažādām cPanel funkcijām un kā tālākpārdevējs pielāgot saturu. Jums ir arī lietotāja pārvaldnieka ikona, kas ļauj jums navigēt uz lietotāja pārvaldnieka saskarni.
 3. Galvenā informācija – Šeit jūs redzēsit vispārīgu informāciju par savu cPanel kontu. Tas ietver tādas lietas kā pašreizējais lietotājs, primārais domēns un tas, vai pašreizējam kontam ir kopīga IP adrese vai speciāla IP adrese.
 4. Iespējas – Šeit jūs redzēsit funkcijas, kas ir pieejamas jūsu kontam. Šīs funkcijas ir saliktas grupās, ņemot vērā to funkcionalitāti
 5. Statistika – Šajā apgabalā ir parādīta jūsu cPanel konta lietošanas statistika, ieskaitot:
 • Joslas platums
 • Diska lietošana
 • Failu lietošana
 • MySQL diska izmantošana
 • Papildinājumu domēni
 • Apakšdomēni
 • Pseidonīmi
 • E-pasta konti
 • Auto reaģētāji
 • Pielāgota trešo personu statistika

Kā instalēt WordPress

Hostinga uzņēmumos ir iekļauti automātisko instalētāju skripti, lai jūs varētu vieglāk instalēt WordPress, izmantojot cPanel. Trīs populārākās iespējas ir:

 • Softakulīgs
 • Ātrā instalēšana
 • Fantastiko

Šīs rokasgrāmatas vajadzībām mēs apspriedīsim WordPress instalēšanu, izmantojot Softaculous.

Kas ir Softaculous?

Šis ir automātiskās instalēšanas skripts, kas atvieglo tīmekļa lietojumprogrammu, piemēram, WordPress, instalēšanu. Softaculous izmanto tādas hostinga kompānijas kā SiteGround un InMotion Hosting.

WordPress instalēšana, izmantojot Softaculous

 • Pēc pieteikšanās savā cPanel kontā atrodiet Softaculous / WordPress instalētāja ikonu. Viņiem jāatrodas sadaļā Auto Installers. Noklikšķiniet uz jebkuras no zemāk iezīmētajām ikonām, lai palaistu WordPress automātisko instalētāju.
 • Kad ir aktivizēts WordPress automātiskais instalētājs, redzēsit šādu ekrānu:
 • Atlasiet “Instalēt tūlīt”, un jūs tiksit novirzīts uz nākamo veidlapu.

uzstādīt

 • Šajā veidlapā jums būs jāsniedz kāda informācija, lai WordPress instalēšana varētu turpināties.
 • Norādiet Softaculous, kur vēlaties instalēt WordPress, kas ir domēna nosaukums. Lielākā daļa cilvēku izvēlas instalēt WordPress sava domēna saknes direktorijā. Piemēram: HTTP: // funnycats.com. Šajā gadījumā lodziņa “In Directory” jāatstāj tukšs.
 • Jums būs jāizvēlas protokols, vai tas būtu HTTP: // vai HTTPS: // www. Vietnēm, kurām ir SSL un HTTPS, būs iespēja izvēlēties https: // vai https: // www. kā protokols.

spēcīga parole

Ritinot uz leju, jums tiks lūgts norādīt savas vietnes WordPress virsrakstu un aprakstu. Jums tas nav jāpārdomā, jo to vēlāk varat mainīt.

Jums būs jāizvēlas lietotājvārds, parole un administratora e-pasta adrese. Jūs pamanīsit, ka Softaculous automātiski piešķirs jums spēcīgu paroli, izmantojot vārdu, kas nav vārdnīca. Jūs to varat mainīt, taču ieteicams izvēlēties paroli, kurā tiek izmantota paroles izvēles paraugprakse.

Turklāt ir svarīgi ievadīt pareizo e-pasta adresi. Jūsu e-pasta adrese ir tā, kuru WordPress izmantos, lai sazinātos ar jums. Ja aizmirstat paroli, saite tiks atiestatīta ar jūsu e-pasta adresi.

pieteikšanās mēģinājumi

Ritinot uz leju, jūs redzēsit vairākas izvēles iespējas. Pēc to pārskatīšanas noklikšķiniet uz instalēšanas pogas. Izmantojot jūsu norādītos iestatījumus, Softaculous sāks instalēšanas procesu. Jums jābūt pacietīgam un jāļauj progresa joslai sasniegt 100 procentus, pretējā gadījumā instalēšana var nenotikt veiksmīgi.

Instalēšanas procesam vajadzētu ilgt apmēram vienu minūti. Kad WordPress ir instalēts, jūs saņemsit paziņojumu par veiksmīgu instalēšanu. Jūs redzēsit arī saites, kurās norādīts, kā pieteikties jaunajā instalācijā. Parasti WordPress var pieteikties, izmantojot: YOURDOMAIN.com/wp-admin/. Jūs izmantosit iestatīšanas procesa laikā izveidoto lietotājvārdu un paroli.

cPanel drošības iestatījumi

Paroles nodrošināšana

Kad esat izveidojis un darbojas cPanel konts, ieteicams nomainīt paroli pirmo reizi piesakoties cPanel. Šeit’s, kā jūs to darāt:

 1. Preferencēs noklikšķiniet uz izvēlnes Parole un drošība.

paroles drošība

 1. Jums tiks lūgts ievadīt veco paroli, kā arī jauno paroli, kuru vēlaties izmantot. Kad esat to izdarījis, noklikšķiniet uz “Mainiet savu paroli tūlīt” poga veidlapas beigās.

paroles drošībaCPanel piedāvā jums paroļu ģeneratoru, kas automātiski izveidos drošu un drošu paroli. Vai arī varat izveidot paroli, kuru atcerēsities.

Tomēr, tā’Svarīgi, lai jūs izvēlētos paroli, kuru darbinieki aizsargā ar paroli. Ideālajā parolē jābūt vismaz astoņām rakstzīmēm ar burtciparu cipariem un speciāliem simboliem. Jūs don’nevēlaties paroles, kurām ir jubilejas, dzimšanas dienas vai vārdi, kas atrodami vārdnīcā.

Iespējot CPHulk brutālā spēka aizsardzību

CPHUlk ir tas, kas aizsargā jūsu serveri no kļūšanas par brutālu spēku uzbrukumu. Brutālu spēku uzbrukums ir tāds, kad automatizēta sistēma mēģina uzminēt jūsu paroli, izmēģinot vienu kombināciju pēc otras. CPHulk bloķēs uzbrukumu un parādīs, ka pieteikšanās vairs nav derīga, ja ir atkārtoti pieprasījumi. Jūs varat neļaut sevi bloķēt, baltajam sarakstam pievienojot savu IP adresi.

Lai piekļūtu tam, rīkojieties šādi: WHM> Sadaļa drošības centrs> cPHulk Brute Force Protection

brutālu spēku

Jauna domēna vārda pievienošana

Jūs varat pievienot jaunu domēnu savam cPanel, noklikšķinot uz “Papildinājuma domēns” sadaļā Domēni.

Tas ļaus jums izveidot standarta domēna vārdu, kuru pēc tam varēs izmantot jaunas vietnes izveidē. Izmantojot cPanel, no viena un tā paša vadības paneļa var pārvaldīt vairākus domēna vārdus.

Piesakieties savā hostinga cPanel. Noklikšķiniet uz Addon Domains. To atradīsit sadaļā Domēni. Šeit jums tiks parādīta veidlapa, kas jums būs jāaizpilda, veidojot jauno domēnu. Šeit ir lauku skaidrojums, ko redzēsit formā:

 1. Jauns domēna vārds – šajā vietā ievietosit izveidojamā domēna nosaukumu. Piemēram: ļotifunnycats.com
 2. Apakšdomēns – ja jūs gatavojaties izmantot tikai vienu domēnu, varat šo sadaļu atstāt tukšu. cPanel automātiski pievienos apakšdomēnu. Ja jūs’atkārtoti pievienojot vairākus domēnus vienlaicīgi, piemēram, veryfunnycats.com un veryfunnycats.gov, jums tas būs jāmaina.
 3. Dokumenta sakne – šis lauks tiks automātiski aizpildīts.
 4. Izveidot FTP kontu – tas nav obligāti, ļaujot izveidot FTP kontus katram jaunam papildinājumu domēnam.
 5. Noklikšķiniet uz “Pievienot domēnu” pogu.

Un jūs’atkal izdarīts. Tagad jūs varat sākt augšupielādēt failus uz jauno apakšmapi, kas atrodas cPanel konta failu pārvaldniekā.

Noņemiet pievienošanas domēnu

Addon domēnu var noņemt, ritinot uz leju līdz “Modify Addon Domain”. Pēc tam nospiediet saiti, lai noņemtu domēnu. Saites ikona ir atkritumu tvertne. Tas atrodams slejā “Darbības”.

cPanel arī ļaus jums izveidot un novirzīt apakšdomēnus.

Dublējumi

Vietnes dublēšana var radīt postošas ​​sekas, it īpaši, ja vietni izmantojat uzņēmējdarbībai. cPanel ļauj jums manuāli dublēt vietni, kad vien vēlaties. Daži hostinga uzņēmumi jūsu plāna ietvaros pārvaldīs dublējumus par jums. Tomēr jums ir laba ideja zināt, kā to izdarīt manuāli.

Sākumā izmantojiet “Dublēšanas vednisCPanel sadaļā Files.

rezerves vednis

Pēc noklikšķināšanas uz saites jūs tiksit novirzīts uz ekrānu:

Noklikšķiniet uz “Dublēt”. Tas sāks dublēšanas procesu. Jums tiks dota iespēja izvēlēties pilnīgu vai daļēju dublēšanu. Jūs varētu vēlēties, lai jūsu vietne tiktu dublēta ārējā diskdzinī vai citā drošā vietā.

pilnīga vai daļēja dublēšana

Preferences

Atjauniniet kontaktinformāciju

Ja jūsu kontaktinformācija nav aktuāla, cPanel nevarēs ar jums sazināties, ja rodas darbības traucējumi vai konfigurācijas problēma.

Jums jāizvēlas e-pasta adrese, kas nav pievienota nevienam domēna vārdam, kas tiek mitināts cPanel. Tas tāpēc, ka, ja kaut kas noiet greizi ar jūsu resursdatora konfigurāciju, iespējams, tiek apdraudēts arī jūsu e-pasts, un ar jums nav iespējams sazināties.

Kontaktinformācija

Zem “Kontaktu preferences” ir vairākas rūtiņas, kas ļauj jums izvēlēties nosacījumus, kad vēlaties, lai cPanel ar jums sazinātos. Mēs iesakām izvēlēties tos visus, jo tie visi varētu jūs brīdināt par aizdomīgām darbībām vai problēmām ar jūsu mitināšanu.

Cita lietotāja pievienošana

Jūs vēlēsities izveidot unikālu lietotāja profilu ikvienam, kurš palīdzēs jums pārvaldīt jūsu vietni. Lai to izdarītu, dodieties uz “Preferences” sadaļu un noklikšķiniet uz “Lietotāju pārvaldnieks.”

lietotāju pārvaldnieks

Jūs redzēsit visus kontus, kas pašlaik ir iestatīti jūsu cPanel.

Labajā labajā pusē jūs’es redzēšu trīs ikonas. Viņi ir:

 • Aploksne – norāda, ka sistēmā ir iestatīts e-pasta konts
 • Smagā mašīna– Norāda, ka personai ir FTP konts
 • Diska ikona – norāda, ka lietotājam ir piekļuve tīmekļa diska pakalpojumiem cPanel.

Ar kravas automašīnu un aploksnes ikonām zils nozīmē, ka konts ir aktīvs, bet pelēks nozīmē, ka konts nav izveidots.

Tā’Lietotājus ir viegli rediģēt, mainīt viņu paroli, izdzēst tos vai veikt citas korekcijas. Lai pievienotu jaunu lietotāju, noklikšķiniet uz “Pievienojiet lietotāju” poga atrodas augšējā labajā stūrī.

lietotāju pārvaldnieks

Pēc tam jūs tiksit atvērts šādā ekrānā:

Jūs varēsit pievienot lietotājvārdu un domēnu, kam viņiem ir piekļuve.

Jūs arī varēsit iestatīt viņu e-pasta kontus, viņu FTP kontus un piešķirt viņiem atļauju Web diskam.

Izmantojot šo ceļvedi, mēs tik tikko esam saskrāpējuši to, ko cPanel var darīt.

Nobeiguma vārdi

Mēs ceram, ka, sniedzot ātru cPanel pārskatu, apspriežot WordPress instalēšanu, pārskatot pamata drošība iestatījumi, domēnu pārvaldības apspriešana, parādīšana kā veikt vietnes dublējumu, un pārskatot pamata preferences, mēs esam nosūtījuši jums jūsu ceļu.

Nākamajā rakstā mēs sīki pārskatīsim citus cPanel aspektus. Līdz tam paldies par lasīšanu un, lūdzu, nekautrējieties izlasīt mūsu galveno ceļvedi labākie tīmekļa mitinātāji.

Veiksmi un, iespējams, jūsu panelis izturēsies pret jums labi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map