Menaxhimi i shumë faqeve të WordPress-it në një Paneli

Mbajtja e faqeve të shumta të WordPress do të jetë një pengesë për të ruajtur në planin afatgjatë. Si i menaxhoni me efikasitet të gjithë? Në rast se ju kërkoni mënyra se si të monitoroni dhe mbani të azhurnuar të gjitha faqet tuaja WP, këtu do të gjeni një mjet të ulët për mjetet për t’ju kursyer shumë kohë në mirëmbajtjen e të gjitha faqeve të internetit nga një pult i vetëm.


Menaxhimi i shumë faqeve në faqet e WordPress nga një pult, do të ndihmojë kryesisht ta bëni jetën tuaj më të lehtë. Ti mundesh:

 • Azhurnoni me lehtësi versionin WordPress në të gjitha faqet e internetit
 • Instaloni dhe monitoroni me lehtësi shtojcat dhe temat në faqet e internetit tuaj
 • Krijoni kopje rezervë të të gjitha faqeve tuaja
 • Menaxhoni komentet, përdoruesit dhe opsionet e tjera WP në një vend

Një zgjidhje efikase për ruajtjen e faqet e internetit të shumta WordPress është që të ketë çdo gjë në një pult të gjitha-në-një. Ju mund update, postin, ose të redaktoni të gjitha faqet tuaja wp, pa sherr e prerjet në ndaras për secilën prej tyre. Pra, nëse keni këtë dilemë mirëmbajtjeje, duhet të njihni mjetet për t’ju ndihmuar të menaxhoni faqet e internetit të WordPress dhe të rritni biznesin tuaj. Ose ju mund të vini deri një gems pak duke kërkuar në Udhëzues për zgjidhjen e problemeve të WordPress për çështje të zakonshme ju mund të hasni në të ardhmen.

Le të kalojmë tani mbi mjetet më të mira për menaxhimin e shumë faqeve në internet WordPress nga një pult i vetëm.

1. InfiniteWP

InfiniteWP është një mjet i menaxhimit të WordPress që është krijuar për agjencitë, zhvilluesit dhe profesionistët e pavarur. Dhe, nëse jeni pronar i një biznesi që menaxhon shumë faqe në internet, mund ta përdorni këtë mjet falas.

Farë mund të merrni nga një version falas i InfiniteWP?

 • Qasje 1-klikuese e administratorit
 • 1-click përditësime ku ju mund update shtojcat tuaja dhe tema për të gjitha faqet tuaja WordPress në vetëm një klik të vetëm
 • rezervoni faqet e internetit tuaj në vetëm një klik

Kini parasysh që është falas për faqet e internetit të pakufizuara të WordPress.

Por, nëse vendosni një version premium të InfiniteWP, kjo është kur ju mund të përdorni plotësisht karakteristikat e tij të mrekullueshme.

Le të hedhim një vështrim në disa nga karakteristikat më të mira të këtij mjeti kur jemi në një version premium.

 • mbroni faqet e internetit tuaj nga malware dhe hakerat
 • instaloni, migroni dhe vendosni në mjedisin e skenës
 • monitoroni kohën e duhur të faqeve të internetit
 • Google Analytics
 • bëni raportimin e klientit
 • Siguria e WordFence
 • përdorni logon e agjencisë tuaj për plugin InfiniteWP në vend të logos së saj
 • menaxhoni përdoruesit, komentet, faqet dhe postimet
 • ngarkoni çdo skedar në faqet e internetit të shumta të WordPress menjëherë

InfiniteWP funksionon si një shtojcë, por është më shumë një tryezë kryesore. Pra, ju do të instaloni shtojcën InfiniteWP në çfarëdo siti që dëshironi të menaxhoni dhe kjo faqe në internet do të shtohet në panelin e administratorit tuaj InfiniteWP.

Versioni Premium fillon me 147 dollarë në vit deri në 447 dollarë në vit.

Vizitoni InfiniteWP

2. Sync iThemes

Me versionin falas të iThemes Sync, ju mund të menaxhoni 10 faqe në internet WordPress. Por, natyrisht, ju do të merrni përfitimet e tij më të mira kur blini versionin e tij pro.

Le të hedhim një vështrim në karakteristikat më të mira të iThemes Sync Pro.

 • 1-klikoni azhurnimet e WordPress
 • Monitorimi i kohës me WordPress
 • Kontrollues Google Analytics dhe SEO
 • Temat e WordPress dhe menaxhimi i shtojcave
 • rezervë dhe siguri
 • personalizimi i pultit të klientëve
 • raportimi i klientit
 • vertetimi i dy faktoreve
 • Lista e bardhë e adresave IP
 • njoftime ditore të postës elektronike

Si punon kjo? Thjesht instaloni shtojcën në faqen e internetit që do të mirëmbani. Hyni në pultin e iThemes Sync dhe do të shihni të gjitha faqet e internetit ku keni instaluar shtojcën.

Mund të blini planin e iThemes Sync Pro duke filluar nga 130 dollarë në vit për dhjetë sit, 300 dollarë në vit për 25 site, 550 dollarë në vit për 50 site dhe 1000 dollarë në vit për 100 site.

Vizitoni iThemes Sync

3. Jetpack

Jetpack është një plugin falas që ju mundëson të menaxhoni shtojcat WordPress dhe të azhurnoni të gjitha faqet e internetit. Kjo gjithashtu ju lejon të monitoroni kohën e duhur dhe të mbroni faqet tuaja nga sulmi themelor i forcës brutale.

Nëse planifikoni të përdorni këtë shtojcë, merrni parasysh që duhet të keni një llogari WordPress.com.

Çfarë mund të bëjë Jetpack për faqet e internetit tuaj?

 • monitoron veprimtarinë e faqeve të tua të internetit me regjistrat e saj të ndryshimit dhe azhurnimit
 • customizes tuaj faqe, mesazhet, sidebars dhe widgets pa asnjë kodim
 • oraret e promovimit social media
 • monitoron dhe parandalon sulmet brutale të forcës, malware dhe spam

It’sshtë versioni pro fillon me 39 dollarë në vit.

Vizitoni Jetpack

4. MainWP

Një mjet tjetër falas është MainWP. Gjëja këtu është që ju duhet të krijoni një faqe të re WordPress dhe më pas të instaloni shtojcën e tastierës MainWP. Para se të shkoni më tej, ju mund të dëshironi të hidheni në mësimin tonë video të MainWP tani për të marrë një vështrim të thelluar.

Kjo është kur ju mund të instaloni shtojcën e fëmijëve MainWP në të gjitha faqet e internetit të WordPress që dëshironi të mirëmbani dhe më pas lidhni të gjitha këto faqe në tryezën tuaj të MainWP.

Farë mund të merrni nga MainWP?

 • faqet e pakufizuara të WordPress për t’u lidhur me pultin tuaj të MainWP
 • Qasje 1-klikuese e administratorit
 • menaxhim i centralizuar i të gjitha faqeve të internetit
 • rezervë
 • menaxhimi i temave dhe shtojcave
 • menaxhimi i përmbajtjes
 • monitorimi në kohë
 • skanimet e sigurisë dhe kontrollet e cenueshmërisë nga Sucuri

Nëse regjistroheni si një anëtar i MainWP, do të keni akses në të gjitha shtesat, mbështetjet dhe azhurnimet e tij. Mimi fillon me 29,99 dollarë në muaj, 199,99 dollarë në vit dhe 399 dollarë një herë për një anëtarësim të përjetshëm.

Vizitoni MainWP

5. MenaxhoniWP

ManageWP është falas për administrimin e faqeve të internetit të pakufizuara. Ju mund të monitoroni dhe mirëmbani faqet tuaja nga një panel i vetëm.

Pasi të keni shtuar faqet e internetit tuaj në pultin e Menaxhimit Menaxhues i cili është i vendosur në faqen e saj të internetit, gjithçka do të jetë e arritshme në një vend me vetëm një klik. Me versionin falas, ju mund të shtoni një numër të pakufizuar faqesh për të menaxhuar, për të hyrë në të gjitha faqet e internetit tuaj vetëm me një klik, dhe të sigurojë qasje për klientët tuaj ose anëtarët e tjerë të ekipit. Ju mund të gjeni gjithashtu të dobishme të njihni opsionet tuaja në optimizimin e shpejtësisë së faqes WP.

Ju mund të azhurnoni temat dhe shtojcat e të gjitha faqeve të internetit menjëherë. Përditësimet e sigurta sigurojnë kopje rezervë dhe kthim në rast se ju duhet të rivendosni versionin më të vjetër të faqeve tuaja.

Le të hedhim një vështrim në karakteristikat e tjera më të mira të ManageWP.

 • backup mujor falas
 • kursen kopje rezervë në një destinacion të jashtëm
 • faqet e internetit të kloneve në një mjedis skenik
 • migrates website në një tjetër host
 • monitorimit uptime
 • kontrolli i sigurisë dhe kontrolli i prekshmërisë nga Sucuri
 • raportimi i klientit
 • Google Analytics
 • kontroll të performancës
 • vertetimi i dy faktoreve
 • ndërtues modeli

Këto karakteristika mund të jetë falas ose premium shtesa, të cilat fillojnë në $ 1 për faqe ose $ 25 për 25 faqet e internetit.

Vizitoni ManageWP

përfundim

A keni gjetur kandidatin më të mirë për mjetin më të mirë të menaxhimit multisite të WordPress? Epo, duhet të vlerësoni së pari nevojat tuaja përpara se të dilni në një vendim përfundimtar. Nëse keni vetëm disa faqe në internet për të menaxhuar, pse të mos përpiqeni për një zgjidhje më të lirë?

Por, nëse biznesi juaj është një agjenci, atëherë një mjet më i fortë dhe i avancuar do të ishte zgjedhja e besueshme. Ne ju sugjerojmë që fillimisht të provoni versionin falas, dhe pastaj pasi të vendosni se është përshtatja e duhur për të rritur biznesin tuaj, atëherë mund të përmirësoni në një version premium.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map