BlueHost İncelemesi

1996 yılında, Matt Heaton ilk olarak Bluehost olacak hosting şirketi hakkında düşünmeye başladı.


Yol boyunca, Matt 2003 yılında Bluehost’u gerçeğe dönüştürmeden önce iki web barındırma şirketi daha kurdu. Bluehost bir hosting şirketi olmanın ne demek olduğunu tanımladı ve yeniden tanımladı.

Bluehost’un ilk yinelemesi 0catch.com’du. Bu hızla popüler oldu ücretsiz bir barındırma hizmeti oldu. Şirketin müşterilerine sunabileceği özellik sayısında bir sınırlama vardı. 2003 yılında, şirket Bluehost takma adını aldı ve oradan müşterilere paylaşılan barındırma planları sağlamaya başladı.

Bluehost kısmen hızlı bir şekilde popüler oldu ekonomik planlar sunma yeteneği. Barındırma paketlerini içerik yönetim sistemi desteği ile sundular. Bluehost’un en popüler özelliklerinden biri, WordPress’i tek bir tıklama ile yükleme yeteneğiydi.

Bluehost, farklı fiyat noktaları kullanarak paylaşılan barındırma planları sunabilecekleri bir sistem kurdu. Bu benzersizdi, çünkü bir blog açan bir kişi olsanız veya daha fazla kaynağa ihtiyaç duyan büyük bir şirket olsanız da, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir plan vardı..

Bluehost, barındırma şirketlerini depolama alanlarını veya bant genişliklerini sınırsız olarak pazarlarken ne anlama geldiğini değiştirmede yol açtı. Gerçekte, sundukları hizmetler, “sınırsız” geleneksel bir kullanıcının tipik bir web sitesini işletmesi durumunda ihtiyaç duyacağı alan veya bant genişliği miktarını belirtmek için kullanılması.

tüm Bluehost’un harika bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Onlar makul fiyatlarla yüksek kaliteli web hosting sunuyoruz ve yeni kayıtlar için sağlam destek sağlar.

Fiyat ve planlarını daha iyi anlamak için incelemeye geçelim. ��

Küçük Bir Bluehost Tarihi

Bluehost popüler oldu müşterilerine sınırsız depolama alanı sunar. Ancak, bir kişi “istismar” bu ayrıcalık, web siteleriyle ilgisi olmayan kitlesel miktarda veri depolayarak, onlara bir sınır koyacaktır..

Aynı şey, web sitelerini toplu e-posta cihazı olarak kullananlar veya sitelerini büyük miktarlarda ses veya video dosyası yükleme veya indirme yolu olarak kullananlar için de geçerlidir..

Bu esnek sınırların ardındaki fikir, paylaşılan bir sunucudaki bir kullanıcının aynı sunucudaki diğer kullanıcılar için zararlı olacak kadar çok kaynak kullanmasını engellemekti..

2009 yılında, Bluehost, hosting şirketlerinin müşterileriyle nasıl etkileşime girdiği konusunda oyunu bir kez daha değiştirdi. Bu yıl, bazı kullanıcıları için CPU kullanımını azaltmaya karar verdiler.

Bu, bazı kullanıcıların CPU kaynaklarına yüksek talepte bulunması ve sunucudaki diğer kullanıcıların deneyimini olumsuz etkilemesi nedeniyle yapıldı. Kaçınılmaz olarak, araştırma yapıldığında, gaz kelebeği web sitelerinin çoğunun paylaşılan bir barındırma hesabında olmaması gereken bilgileri yüklediği veya indirdiği açıkça ortaya çıktı.

Uluslararası Endurance Grubu tarafından satın alındı

2010 yılında Bluehost Endurance International Group tarafından satın alındı. Bu grup 1997 yılında kuruldu. Genel merkezi Burlington, Massachusetts’de bulunmaktadır..

Endurance International Group bir dizi hosting şirketi satın aldı. Satın aldıkları şirketlerin kendi isimleri altında faaliyet göstermeye devam etmelerine izin verme uygulamalarına sahiptirler..

Bu, başka bir barındırma şirketinin aksine Bluehost’tan bir hizmet satın almak arasında seçim yaptığınızda, aynı ana şirkete ait iki şirket arasında seçim yapabileceğiniz anlamına gelir..

Bluehost Hala Bağımsız

Bluehost, Endurance International Group tarafından yönetilmektedir. Ancak yine de bağımsız olarak çalışırlar. Bluehost’tan bir hizmet satın aldığınızda, o şirketten benzersiz bir şey alıyorsunuz.Sunulan hizmetler Bluehost’un güvenilir olma, yıldız müşteri hizmeti sunma, düşük fiyatlar sağlama ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli barındırma seçenekleri sunma konusundaki uzun geçmişini yansıtıyor paylaşılan barındırma, VPS ve özel barındırma.

Şimdi şirket hakkında biraz tarihimiz olduğuna göre,’Birkaç dakikanızı ayırın ve sundukları hizmetler ve hizmetlerinin sizin için uygun olup olmadığı hakkında bazı ayrıntılara dalın.

Bluehost hakkında sevdiğimiz şeyler

Bu web hosting incelemelerini bir araya getirdiğimizde amacımız size tarafsız bir rapor vermektir..

Kişisel deneyimlerimizi ve meslektaşlarımızın bu şirket ile etkileşimdeki kişisel deneyimlerini yansıtan bilgileri aktarmaya çalışıyoruz. Bir web barındırma kalitesini belirlerken istatistiksel verileri incelemek ve ölçülebilir metrikler sunmak istiyoruz..

Görebilirsin burada canlı Bluehost takibimiz. İstatistikler günde 15-20 kez güncellenir. Daha fazla bilgi için en iyi web hosting Avustralya.

Yüzde 99,9 Çalışma Süresi

çalışma süresi

Çok uzun zaman önce, Bluehost sunucularında büyük bir revizyon yaptı. Sunucularının göze çarpan sonuçlarından biri de iyileştirilmiş çalışma süresi. Neredeyse mükemmel. Yüzde 99.99’dan büyük.

10 ay boyunca Bluehost’un sadece beş kesintisi oldu. Bu, 7.296 saatlik hizmet süresi boyunca sadece dokuz dakikalık kesinti süresi anlamına geliyordu. Birkaç yıl önce, çalışma sürelerini etkileyen bir DDOS saldırısıyla vuruldu.

Bununla birlikte, hizmetlerine Aralık 2017 ve Eylül 2018 arasında bakarsanız, hizmetlerinin yüzde 100’üne kadar çıkmadığı sadece iki ayları olduğunu görürsünüz. Bu on ay boyunca, onların hizmet yüzde 99.99 arttı.

Sayfaları Hızlı Yükleniyor

2016 yılının başlarında Bluehost’un hizmetlerine bakacak olsaydınız, hızlarının uçsuz bucaksız olduğunu görürdünüz. Ortalama hızları yaklaşık 1500 ms idi. Bu, en hızlı ilk 10 sayfa yükleyicisi arasında yer almadıkları anlamına geliyordu.

2020 yılına atla ve yükleme sürelerinde olağanüstü bir iyileşme görüyorsun. Şimdi, Bluehost ortalama yükleme süresi 424 ms. Bu onları incelediğimiz en hızlı beş ana sunucuya yerleştirir.

Bu değişikliğe neyin yol açtığı sorulduğunda, Bluehost temsilcileri bunun müşteri deneyimini geliştirme çabalarının bir parçası olduğunu söyledi. Bu hedefe ulaşmak için para ayırdılar ve BlueRock sunucu parklarına yatırım yaptılar. Sonuçlar kendileri için konuşuldu. 10 aylık bir süre zarfında, en hızlı ortalama hızları 399 ms ve en yavaş ortalama hızları 467 ms idi.. Herhangi bir şekilde, bunlar çarpıcı hızlar.

Düşük Tanıtım Fiyatı

Birkaç yıl önce, birçok kişi Bluehost’u kullanmayı iki kez düşündü. Hizmetin çok pahalı olduğunu ve işe yaramadığını hissettiler’fiyatı değerli kılan ekstra bir şey yok.

Ancak, 2020’de Bluehost bizi etkilemeye devam ediyor. Onlar sahip etkileyici yükleme süreleri ve etkileyici çalışma süreleri. Aynı zamanda, hizmetlerini makul bir fiyata sunarlar. Bu piyasadaki en ucuz web barındırma biri olduğunu söylemek adil.

Onlar kadar düşük bir giriş fiyatı sunuyoruz Aylık 2,95 ABD doları, bulabileceğiniz promosyon fırsatlarına bağlı olarak. Daha ucuz hosting seçenekleri bulabileceğiniz doğrudur. Ancak, fiyata, onların gelişmiş sunucularına ve müşteri hizmetlerine baktığınızda, bunların değerinin iyi olduğunu düşünüyoruz..

BH değeriniz için fena değil ama kesinlikle listemizi yapmıyor en ucuz ana bilgisayarlar.

Birçok Ücretsiz Güvenlik Özelliği

Haber, büyük siber saldırıların ve veri ihlallerinin raporlarıyla doludur. Bu yüzden Bluehost’un iyi bir dizi güvenlik seçeneğine sahip olduğunu görmekten mutlu olduk. Yaygın saldırıları ve riskleri ele almak için özel olarak tasarlanmış bir takım araçlara sahiptirler.

Örneğin, spam kullanarak savaşabilirsiniz Spam Uzmanları, Spam Çekici, ve SpamAssassin (oldukça harika isimler).

Cloudflare sizi yönlendirilmiş bir hizmet reddi saldırısından kurtarabilir.

Sitenizde herhangi bir kaliteli içeriğiniz varsa, birisinin onu sizden çalmaya çalışması ihtimali vardır. Bu yüzden Bluehost insanların resimlerinizi ve içeriğinizi çalmasını imkansız hale getiren hotlink koruması sunar hotlinking kullanarak. Belirli e-posta hesaplarını engellemek için kullanabileceğiniz filtreler vardır ve Bluehost size IP adreslerini engelleme fırsatı sunar.

Dizinleri parola ile koruyabilir, IP adresleri için kara listeler oluşturabilir, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilir, belirteç doğrulamasını kullanabilir ve diğer değerli güvenlik özelliklerinin birçoğunu kullanabilirsiniz. Bluehost sizi ve web sitenizi ziyaret edenleri güvende tutabilir.

Akılda tutulması gereken bir şey, BH’nin Namecheap gibi şirketler için gizlilik koruması için ücret alacağıdır. Bu, her yıl 20-50 dolar tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi için en iyi alan adı kayıt şirketlerine yönelik kılavuzumuza göz atın.

Geri ödeme politikası

Bluehost’un bir 30-gün para iade garantisi. Planınızı ilk 30 gün içinde iptal ederseniz ücretsiz geri ödeme alırsınız. Dikkatli olun, ilk 30 gün içinde iptal etmezseniz, kullanmadığınız süre için orantılı bir geri ödeme alamazsınız. Ayrıca, alan adı ücretlerinin iade edilemez olduğunu unutmayın.

Kullanımı kolay

Bluehost, web sitenizi kurmayı ve sizin için yönetmeyi kolaylaştırmak için kendi yolundan gitti. Geliştirilmiş cPanel arabirimi, kullanımı olabildiğince basittir. Sadece uygun simgeye tıklayarak, gitmeniz gereken yere ulaşabilirsiniz..

CPanel’den, web sitenizdeki e-posta adresleri ve öğeler gibi şeylere merkezi bir konumdan bakabilirsiniz. Kontrol panelinin düzenini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Bazı şeyleri en sık kullandığınız özelliklerin en belirgin özellikler olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

WordPress.org tarafından tavsiye edilir

Web siteniz için bir ana bilgisayar seçtiğinizde, bununla ilgili gerçekleri ve rakamları öğrenmek için biraz zaman ayırmalısınız. Bununla birlikte, WordPress.org, gezegendeki en büyük CMS’dir. Milyonlarca web sitesi işletiyor. WordPress bir barındırma sağlayıcısı önerirse, genellikle dikkat etmeniz gereken bir şeydir.

WordPress yakın zamanda üç favori barındırma sağlayıcısının bir listesini yaptı. Bluehost bu listede öne çıkıyor.

Bunlar Bluehost hakkında sevdiğimiz şeylerden sadece birkaçı. Bahsetmeye değer başka bir ayrıntı, Bluehost ile bir çevrimiçi mağaza kurmayı kolaylaştıran e-ticaret özellikleridir..

Daha fazla WordPress iyiliği için, en iyi WordPress sunucuları.

Bluehost Hakkında Ne Sevmiyoruz

Bluehost’un bir resmini olabildiğince dürüst sunmak istiyoruz. Bu amaçla, bu barındırma hizmeti hakkında sevmediğimiz bazı şeyleri tartışacağız.

Müşteri servisi

bluehost destek resmiBluehost birçok şeyi iyi yapar ve biz’sundukları hizmetlerin kalitesinde yükseliş eğilimi gördük. Ancak, bir sorununuz varsa ve müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekiyorsa, ne alacağınıza dair bir garanti yoktur.

Bazı müşteriler müşteri hizmetlerini arar ve olağanüstü yardım alır. Olumlu deneyimleri var. Ancak, bazı şikayetler var. Bluehost, müşterilerini telefonda onlarla iletişim kurmaya teşvik eder. Bununla birlikte, birçok insan,’birkaç kez aradım.

Bluehost’u diğerleriyle karşılaştırdığınızda söylenir. ucuz web barındırma hızlı bir şekilde desteklerinin en kötüsünden uzak olduğunu göreceksiniz. Geliştirmek için sadece biraz yeri var.

Eğer tutacak desteği aradığınız şey ise SiteGround.

Site Taşıma İşlemleri için Ödeme Yapmalısınız

Baktığımız hosting sağlayıcılarının iyi bir kısmı, sitenizi mevcut konumundan sunucularına taşıyacaktır. Onlar için bu nispeten basit bir prosedür ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca onların müşterisi olacağınız anlamına geliyor..

Nedense, Bluehost olayları bu şekilde görmez. Hizmetlerinde diğer hizmetlerin çoğunun ücretsiz yaptığı bir şey yapmak için 150 $ ücret alıyorlar. Ve eğer bu’yeterince sinir bozucu olmazsa, en fazla beş site ve 20 e-posta hesabı aktaracaklardır.

Bu para kapmak biraz yeterli değilse, hizmetlerinin 45 dakikalık tanıtım yürüyüş için size 80 $ ücret. Çoğu barındırma sağlayıcısı size hizmetlerinin ücretsiz bir geçişini memnuniyetle verir.

Bluehost Fiyatlandırması Açıklandı

Bluehost beş farklı hosting planı sunuyor. İçerirler:

 • Paylaşılan Evsahipliği
 • Özel barındırma
 • WordPress Barındırma
 • VPS hosting
 • Bulut siteleri

Çoğu insan için, paylaşılan barındırma planı fazlasıyla yeterli. İlk başladığınızda, web sitenizin ne kadar trafik çekeceğini bilmiyorsunuz. Dedicated hosting temelde fiziksel bir sunucu kiralamak. WordPress hosting, WordPress için optimize edilmiş barındırma.

Her biri için fiyat planlarının dökümü.

Paylaşımlı Hosting (En İyi Başlangıç ​​Seçimi)

 • “Temel” plan ayda 2,95 dolardan başlıyor. Ardından, tanıtım dönemi sona erdikten sonra ayda 7,99 dolara kadar çıkıyor. (yeni web sitesi sahipleri için en iyisi)
 • “Artı” plan aylık $ 10.99. (uzun vadeli siteler veya bloglar için en iyisi)
 • “Seçim Artı” ayda 23,99 ABD doları tutar. (web sitenizle para kazanmak istiyorsanız en iyisi)

Bu fiyatlar oldukça iyi, ancak Bluehost daha iyi bir fiyat almanıza izin veren bir dizi promosyon anlaşması sunuyor. İle “Temel“plan, anladın bir web sitesi, sınırsız bant genişliği ve 50 GB alan. Beş park edilmiş alan ve 25 alt alan içeren size ücretsiz bir alan adı verilir. Ayrıca beş e-posta hesabınızın her birinde 100 MB depolama alanı elde edersiniz.

“Artı” ve “Seçim Artı” planlar sana verir sınırsız web sitesi, sınırsız alan ve sınırsız bant genişliği. Sen’sınırsız alt alan ve park edilmiş alan içeren bir alan adı verilir. E-posta hesaplarının sınırsız depolama alanı ve birkaç güvenlik avantajı vardır.

Bluehost bir “Business Pro” plan. Ortalama kullanıcı için biraz pahalı, ancak premium SSL, alan gizliliği ve özel bir IP adresi de dahil olmak üzere bir dizi ekstra avantaj sunuyor.

VPS Hosting (Daha Fazla Kaynak / Güvenlik İçin)

 • “Standart” paket ayda 18.99 dolardan başlıyor. Sonunda ayda 29,99 $ ‘a kadar atlar.
 • “Geliştirilmiş” paket ayda 29,99 ABD dolarından başlıyor ve sonunda ayda 59,99 ABD dolarına atlıyor.
 • “Ultimate” paketi aylık 59,99 $ ‘dan başlıyor ve sonunda ayda 119,99 $’ a kadar çıkıyor.

Gördüğümüz kadarıyla, bu fiyatlar neredeyse sizin için ödemeyi beklediğiniz şeydir VPS hosting. İlk iki plan iki CPU çekirdeği hızına sahip. Son iki planın hızı sırasıyla üç veya dört çekirdektir. En düşük katmanda 30 GB depolama ve en yüksek katman için 120 GB depolama alanı elde edersiniz.VPS Barındırma

RAM, en düşük katman için iki GB ve en yüksek katman için sekiz GB’dir. Standart paketi satın aldığınızda bir terabayt bant genişliği elde edersiniz ve bu da en üst seviye ile üç terabayt bant genişliğine atlar.

Her katmanla birlikte bir alan adı alırsınız. Standart paket ile,’bir IP adresi verilir. Geliştirilmiş ve nihai paketler iki IP adresiyle gelir. Tüm planların 7/24 destek ve 30 günlük para iade garantisi.

Özel Hosting (İşletmeler İçin)

 • “Standart” adanmış hosting paketi aylık 79.99 dolardan başlayacak ve sonunda aylık 119.99 dolara gidecek.
 • “Geliştirilmiş” Paket ayda $ 99.99’dan başlayacak. Sonunda ayda 159.99 dolara kadar çıkacak.
 • “Ödül” paket ayda 119 $ başlar ve sonunda ayda 209 $ olacak.

Hem “Standart” hem de “Geliştirilmiş” planda 4 × 2,5 GHz CPU bulunur. “Premium” plan ile 4 × 3,3 GHz CPU elde edersiniz. Depolama, en düşük plana sahip 500 GB ile en yüksek plana yansıtılmış bir terabayta kadar değişir. En düşük plan için RAM dört GB, “Premium” katman 16 GB veriyor.

“Standart” katman ile “Premium” katmanında beş TB bant genişliği ve 15 TB bant genişliği elde edersiniz. Her plan bir alanla birlikte gelir. “Standart” plan üç IP adresiyle, “Geliştirilmiş” plan dört ile ve “Premium” plan beş ile gelir. Bluehost’un sunduğu tüm planlarda olduğu gibi, bunlar 7/24 destek ve para iade garantisinden de yararlanır.

İlgili – en iyi ayrılmış ana bilgisayarlar

WordPress Barındırma (Bloglar için en iyisi)

 • 36 aylık bir abonelik alırsanız “Temel” paket ayda 2,95 ABD dolarından başlar.
 • 36 aylık abonelik alırsanız “Artı” paketi ayda 5,45 ABD dolarından başlar.
 • 36 ay abonelik alırsanız “Choice Plus” paketi ayda 5,45 ABD dolarından başlar..

WordPress barındırma planları, yukarıda gözden geçirdiğimiz paylaşılan barındırma planlarıyla aynı teknolojileri sunar. En iyi wordpress sunucuları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bluehost Desteği

Artıları ve eksileri bölümünde belirttiğimiz gibi, Bluehost’un desteği karışık bir çanta. Bu, aradığınız güne ve kimle etkileşime girdiğinize çok bağlı gibi görünüyor.

Bazen telefon görüşmenizi hemen yanıtlarsınız ve kendinizi bilgili bir teknik destek müşteri asistanı ile etkileşimde bulursunuz.

Diğer zamanlarda, telefon görüşmeleriniz yanıtlanmayabilir veya sizinle etkileşime giren kişilerin neler hakkında daha az ipucu aldığını düşünebilir’senden daha devam ediyor.

destek kaynakları

Telefon desteğine ek olarak, Bluehost bir ton destek kaynağı sunar. Bu, makaleleri, kılavuzları, nasıl yapılacağı ve en sık sorulan sorularının cevaplarını içeren bir bilgi tabanını içerir. Bu iyi desteklenen bir bilgi tabanıdır, bu nedenle sahip olduğunuz soruların cevaplarını bulma şansınız yüksektir..

Eğitim Kaynağı” kullanıcıların oturum açma yönetimi, alan adları, e-posta, WordPress vb. dahil olmak üzere sitelerinin farklı yönlerini tanıması için harika bir yoldur..

Bilgi tabanında bulamadığınız başka bir şeyle ilgili sorularınız varsa, müşterilerini 7/24 yardım hatlarını kullanarak arayın.

Karar – Bluehost’u Seviyoruz

Bluehost, yola çıkan herkes için mükemmeldir. Onlar en eski web barındıran ve yılların tecrübesi ve arkalarında iyi bir üne sahip. Onların teklifi aynı anda yüksek kalite sağlarken daha ucuz fiyatlandırma. Kurulum sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dizi çevrimiçi kaynağa sahiptirler..

Fiyat noktasından bağımsız olarak müşterilere sunulan bir dizi heyecan verici özellik ve ekstra var. Mevcut planların çeşitliliği bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan paketi bulmanızı kolaylaştırır.

Çoğunlukla, Bluehost izlenimimiz popüler bir görünümdür. Sitenizi ücretsiz olarak taşımaları ve müşteri hizmetleri daha az isabet ve özlem görmeleri güzel olurdu. Ancak, Bluehost web hosting için mükemmel bir seçim olduğunu ve kolayca en iyi web barındırma listemize yaptığını düşünüyoruz.

Çocuklar tarafından durduğunuz için teşekkürler. Lütfen aşağıda yorum bırakmaktan çekinmeyin. 

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bununla birlikte, görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak, okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum. Kullanım Şartları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map