Shërbimet më të mira të marketingut me email 2020

marketing me emailajo’Një fakt: marketingu me email është mënyra më e mirë për të arritur audiencën tuaj dhe për t’i mbajtur ata të angazhuar me produktin ose shërbimin tuaj. Ndodh gjithashtu të jetë një nga mënyrat më kosto-efektive për të arritur një gamë të gjerë njerëzish, dhe ajo’s lehtë për t’u vendosur. Ka shumë shërbime të marketingut me email atje, por ne’i rrumbullakosni pesë më të mirët, kështu që ju të mund të vendosni në ndjekje dhe të vendosni se cili është i duhuri për ju pa sifting nëpër shumë informacione të panevojshme.


Ngarje të trafikut në faqen tuaj te internetit mund të jetë e vështirë. Para se të futemi në rishikime, ne kemi dashur t’ju njoftojmë për katër gjërat që duhet të merrni parasysh kur zgjidhni shërbimin e duhur të marketingut me email për nevojat tuaja:

 • Sa duhet të shpenzoni për marketing me email? gjithkush’buxheti është i ndryshëm. ajo’do t’ju kushtojë rreth 20 dollarë në muaj për të filluar me shumicën e planeve.
 • A keni kohë për të mësuar se si të përdorni një program të ri softuer? gjithkush’koha është e kufizuar. Ndoshta dikush mund të jetë përgjegjës për fushatat tuaja të marketingut me email.
 • Featuresfarë karakteristikash keni nevojë / dëshironi? Ju duhet të jeni në gjendje të dërgoni email, azhurnime dhe të organizoni kontaktet tuaja. Testimi A / B është optimale.

A ka skuadër mbështetëse në dispozicion për t’ju larguar nga bllokimi? ju’dëshironi të jeni në gjendje të bisedoni me dikë nëse keni një pyetje. Mbështetja Phone është optimale.

Me të vërtetë, të gjitha shërbimet e marketingut me email në këtë listë janë të mrekullueshme, por ne duam t’ju tregojmë se çfarë i bën ata kaq të shkëlqyera, dhe ndoshta disa gjëra për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm para se të kryeni ndonjë shërbim të marketingut me email.

rekuizitë
 • Shumë karakteristika
 • një gjykim 60-ditor falas
 • E përballueshme dhe e shkallëzueshme me biznesin tuaj
 • Më e mirë për të shitjes me pakicë dhe e-commerce bizneset
Cons
 • Mund të mos jetë i përshtatshëm për të gjitha industritë
 • Ka pak kurbë mësimi
 • A nuk keni test A / B, kështu që ju nuk mund të shihni se çfarë fushatat bënë më mirë se të tjerët

  2. Runner Up – Mailchimp.com

  logoja e postës

  Për çfarë është e shkëlqyeshme MailChimp është se ofron një version falas, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për një gjykim falas që skadon dhe më pas të ngeceni me një faturë për një shërbim që mund të mos ju pëlqejë. Shumë njerëz pëlqejnë Mailchimp për këtë arsye. Ka shumë burime në internet për të ndihmuar njerëzit të njihen me MailChimp, dhe është konsideruar një nga shërbimet më të arritshme për t’u përdorur.

  E shkëlqyeshme për përdoruesit e papërvojë ��

  Plani falas ofron deri në 12.000 email në muaj që do të dërgohen jashtë.  Le të bëjmë një matematikë të shpejtë për të parë nëse kjo është një marrëveshje e mirë: Nëse keni pasur 2000 pajtimtarë (që është shuma maksimale për planin falas), ju mund t’i dërgoni atyre një email çdo javë pa kaluar shumën tuaj maksimale. Ky është një standard shumë i mirë në industrinë e marketingut me email, kështu që është një mundësi e shkëlqyeshme për newbies dhe njerëzit që kërkojnë të laget këmbët e tyre me marketing me email pa harxhuar para.

  redaktori i postës elektronike

  Paketat e tyre të paguara janë goxha të shkëlqyera gjithashtu, por çmimi varet nga numri i pajtimtarëve që keni. Ka disa pengesa në Mailchimp, përfshirë faktin që opsioni falas nuk lejon të përgjigjeni automatikisht në email, i cili mund të hajë në kohën tuaj të prodhimit. Një veçori tjetër që mungon nga zgjedhja e lirë është ndarja e cila është thelbësore për të synuar klientët kryesorë.

  Ata kanë një bisedë dhe mbështetje me email për pajtimtarët e tyre, por ata nuk ofrojnë mbështetje për thirrje. Përndryshe, Mailchimp është goxha i fuqishëm, madje edhe me një mundësi falas dhe ne mendojmë se do t’ju pëlqejë sa lehtë është të përdorni.

  rekuizitë
  • Versioni falas në vend të gjykimit falas
  • Deri në 2000 pajtimtarë
  • Dërgoni deri në 12,000 email në muaj!
  • Lehtë për t’u përdorur
  • Pult i shkëlqyeshëm
  Cons
  • Asnjë ndarje me plan të lirë
  • Asnjë autoresponder me plan të lirë
  • Asnjë mbështetje thirrje

  3. Aweber.com

  Vlerë e mirë / funksionalitet i ulët

  logoja e frikës

  Do të merrni falas muajin tuaj të parë kur të regjistroheni Aweber.com. Ata kanë një program i përkrahjes së plotë të klientit me mbështetje telefonike shtatë ditë në javë gjatë orëve të caktuara, dhe ata ofrojnë mbështetje chat dhe email për ato pyetje jo urgjente. Ekzistojnë disa burime në internet për t’ju ndihmuar të njiheni më mirë me Aweber, dhe çmimi i tyre është pothuajse i njëjtë me KonstantContact.com.

  ndërtues frikë e-mail

  Do të paguani rreth 19 dollarë në muaj për deri në 500 pajtimtarë dhe do të paguani më shumë ndërsa fitoni më shumë pajtimtarë. Një gjë që nuk na pëlqen është të kemi nevojë për të marrë një vlerësim të çmimeve nëse keni më shumë se 25,000 abonentë. Kjo mund të marrë kohë, dhe shumë njerëz nuk duan të presin për një përgjigje nga kompanitë. Aweber është i përshtatshëm për kompani më të mëdha edhe pse dhe mund të shkallëzojë më lehtë sesa disa shërbime të tjera të marketingut me email atje.

  Ju merrni Modelet e Përgjegjshme

  Ka teste A / B për t’ju ndihmuar përcaktoni efektivitetin e fushatës suaj, dhe kjo ofron modele të përgjegjshme të postës elektronike, në mënyrë që pajtimtarët tuaj t’i shikojnë ato në pajisjet e tyre mobile. Ajo ka një pult të lehtë për t’u përdorur, por nëse ndiheni të mbingarkuar duke vendosur fushatat tuaja të marketingut me email, ka shumë informacione për t’ju ndihmuar të kuptoni, dhe shpesh ekzistojnë uebfaqe të organizuara nga kompania për të mbështetur pajtimtarët e saj.

  I vetmi Rënia e këtij produkti është se ajo kushton më shumë se disa prej shërbimeve të tjera email marketing dhe kërkon nga ju për të kontaktuar ata për audienca të mëdha. Në përgjithësi, na pëlqen që ka shumë karakteristika që mund të rriten me kompaninë tuaj dhe burimet janë shumë të dobishme.

  rekuizitë
  • Një muaj gjykim falas
  • Ka një test A / B për të përcaktuar efektivitetin e fushatave
  • Mbështetje gjithëpërfshirëse e klientit shtatë ditë në javë
  • Shumë burime të internetit për t’ju ndihmuar të filloni
  Cons
  • Duhet të marrësh një vlerësim për më shumë se 25,000 abonentë kërkon kohë
  • Kushton më shumë se disa shërbime të tjera të marketingut me email

  4. GetResponse.com

  marrë përgjigje logo

  Do të merrni një provë falas me GetResponse.com njësoj si Aweber.com, por pika e çmimit të GetResponse.com është pak më e mirë se Aweber.com. Kushton rreth 15 dollarë në muaj për 1000 pajtimtarë, dhe çmimi rritet lart në bazë të numrit të pajtimtarëve që keni me kalimin e kohës.

  Kompania ofron gjithëpërfshirje mbështetja e klientit përmes emailit, bisedës dhe mbështetjes telefonike. GetResponse.com njihet si një nga shërbimet më të lehta të marketingut me email në internet, dhe nëse nuk jeni të sigurt se si të vazhdoni, ka disa mësime dhe burime në internet për t’ju ndihmuar të filloni me marketing me email.

  merrni ndërtues përgjigje me email

  Lejon të dini kohën më të mirë për të dërguar një email

  Një nga karakteristikat më të mira në lidhje me GetResponse.com është ajo ajo ka një tipar kohor që do t’ju tregojë kur është koha më e mirë e ditës për të dërguar emailet tuaja, gjë që ju kursen shumë orë të humbura pune dhe përpjekje për t’i synuar njerëzit në kohën e gabuar. Ekzistojnë gjithashtu veçori të testimit A / B, i cili ju lejon të provoni deri në 5 përsëritje të një fushate përpara se të bëni një. Ne na pëlqen kjo veçori sepse siguron një reagim të menjëhershëm për një pronar biznesi duke u përpjekur të rrisë shitjet dhe angazhimin.

  Një nga të metat e vetme të GetResponse.com është se nuk ka mjete të menaxhimit të ngjarjeve, kështu që do t’ju duhet një program i veçantë për atë pjesë. Përndryshe, kjo është një e shkëlqyeshme grup mjetesh për çdo industri, dhe ajo përmban një pult të lexueshëm të lehtë që nuk po frikëson përdoruesin e ri.

  rekuizitë
  • Provë falas për një muaj
  • Testimi A / B për efektivitetin e fushatës
  • Mbështetje gjithëpërfshirëse e klientit
  • Shumë burime të rëndësishme në internet për t’ju ndihmuar të mësoni litarët
  • Tipar kohor për të rritur angazhimin e pajtimtarëve
  Cons
  • Nuk ka mjete për menaxhimin e ngjarjeve
  • Mund të fillojë të kushtojë më shumë ndërsa biznesi juaj rritet

  5. ActiveCampaign.com

  logoja aktive e fushatës

  ActiveCampaign.com ka një nga periudhat më të shkurtra gjykim të lirë, të cilat ne mendojmë se duhet të jetë më e gjatë. Gjykimi falas është vetëm 14 ditë, i cili nuk duket si kohë e mjaftueshme për disa pronarë të afarizmave të zënë, të cilët mund të mos u ulen dhe të luajnë me pult, të paktën për një javë.

  Great One-On-One Mbështetje ☎️

  Farë na pëlqen për këtë shërbim për marketing të postës elektronike është se duket shumë të përshtatura për njerëzit që kërkojnë mbështetje dhe këshilla një për një në lidhje me rritjen e biznesit të tyre. Ata nuk ofrojnë mbështetje telefonike, por nëse doni të bisedoni me një ekspert të marketingut me email, mund të paguani rreth 65 dollarë për të marrë një seancë 30-minutëshe me një nga ekspertët e marketingut Active Campaign dhe për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tuaja. Nëse keni zgjedhur paketat e pajtimeve në fund më të larta, ajo tarifë prej $ 65 hiqet.

  Ne e bëjmë atë ashtu shërbimi hyn në një pikë çmimi të arsyeshme: rreth 9 dollarë në muaj për 500 pajtimtarë. Mimi shkon me secilin nivel të ri të pajtimtarëve të klientit që merrni. Me mbështetjen e përshtatur nga Fushata Aktive, duket se është një vend i duhur për shumicën e fillestarëve për të filluar.

  Ju madje mund të bëni një takim personal me ekspertët e tyre nëse jeni në zonën e agoikagos. Ai nuk ka një mjet studimi, por mund të integrohet me të Studim i majmunave. Do të duhet të paguani për më shumë se 250 pajtimtarë me email, sidoqoftë, mbani në mend këtë. Një tipar i zoti që ka fushata aktive është që ju të mund të dërgoni email me bazë data, në mënyrë që të mund të dërgoni njoftime për shitje, ose mund t’u dëshironi klientëve tuaj një ditëlindje të lumtur.

  rekuizitë
  • Pika e çmimit të ulët
  • Shërbim i mirë
  • Aftësia për t’u takuar ose folur me ekspertë të marketingut me email personalisht ose në telefon
  • Fushata të bazuara në data
  • Testimi A / B
  Cons
  • Periudha e shkurtër e provës falas
  • Asnjë program studimi
  • Duhet të paguajnë më shumë se 250 pajtimtarë me email për t’i anketuar ata

  Mendimet tona përfundimtare në planet e marketingut me email

  Marketingu me email ka ardhur me kalimin e viteve, dhe është e zakonshme që çdo biznes të përdor marketing në postën elektronike në një farë mënyre. Disa njerëz thjesht mbledhin email për të dërguar informacione mbi shitjet, dhe të tjerët i përdorin ato për të përzënë tërë biznesin e tyre 365 ditë në vit

  Ju keni marrë ndoshta më shumë se një email nga një dyqan i madh kuti në një ditë – kjo është për shkak se djemtë e madhe e di se sa shpesh njerëzit janë kontrolluar telefonat dhe e-mail e tyre. Kështu jeni ju arrini audiencës tuaj keto dite. Sigurisht, duhet kohë për të vendosur këto fushata, por ato janë aq imponuese sa ia vlen përpjekja dhe koha që duhet.

  Le të jemi të sinqertë: marketingu me postë elektronike është mjaft i përballueshëm. Paketa më e shtrenjtë e fillimit në këtë listë është 20 dollarë në muaj. Do biznes mund ta përballojnë atë dhe duhet të bëjnë vend në buxhetin e tyre për të. Do të gjeni që një shitje në muaj do të paguajë me lehtësi koston e fushatave tuaja të marketingut me email.

  Për të përcaktuar sistemin më të mirë të marketingut me email për biznesin tuaj, përfitoni nga periudhat e provës falas që ofrohen me këto shërbime. Lexoni burimet dhe bëni detyrat e shtëpisë tuaj. Nëse nuk mund të kuptoni se si ta përdorni programin brenda një periudhe të shkurtër, vazhdoni. Ka më shumë shërbime të arritshme atje.

  Ne jemi bashkuar një listë të mirat dhe të këqijat për secilën nga pesë shërbimet e marketingut me email në këtë listë, por konsideroni se si ato të mirat dhe të këqijtë peshojnë në biznesin tuaj. Ajo që ne mendojmë se është e domosdoshme, mund të jetë vetëm ajo që ju nevojitet biznesit, ose nuk ka nevojë, kështu që nuk ka asnjë rëndësi për suksesin tuaj.

  Më e rëndësishmja, mos u nxitoni me shpejtësinë se çfarë mund të bëjë marketingu me postë elektronike për biznesin tuaj dhe mos e ndërprisni fillimin e një fushate të marketingut me email. Mund të vendosni cilindo nga këto shërbime të marketingut me email deri sot, dhe të filloni të grumbulloni postë elektronike brenda disa orësh. Prandaj mos vono.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Adblock
   detector