Szybko napraw Dreaded WordPress White Screen of Death

Biały ekran śmierci lub WSOD jest jednym z typowych problemów, które nękają witryny WordPress. Może się to zdarzyć, gdy jesteś aktualnie zalogowany na swojej stronie lub gdy próbujesz się zalogować.


Uspokój się, a my poprowadzimy Cię do zbadania możliwych przyczyn, dla których dzieje się Biały Ekran Śmierci, oraz szybkich rozwiązań, które możesz zrobić, aby całkowicie rozwiązać ten problem.

Co powoduje biały ekran śmierci?

błąd WSOD wordpress

WSOD często może być wyzwalany przez problemy z bazą danych lub PHP. Zwykle dzieje się tak z kilku powodów:

 • Problem ze zgodnością z zainstalowaną wtyczką
 • Motyw, którego obecnie używasz, nie jest kompatybilny z innymi wtyczkami, motywami lub samym WordPress
 • Nazwa motywu została zmieniona lub brakuje go

Jak rozwiązać biały ekran śmierci

1. Wyłącz swoje motywy i wtyczki

Jak wspomniano powyżej, najczęstszym powodem WSOD będzie motyw lub wtyczka. Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest ich wyłączenie. Te problemy mogą się zdarzyć po zainstalowaniu nowej wtyczki lub motywu lub wydaniu aktualizacji motywu lub wtyczki.

Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do witryny za pomocą protokołu Secure File Transfer Protocol (SFTP) lub zalogować się do cPanel, aby uzyskać dostęp do menedżera plików.

Sprawdź i zmień nazwę folderów wtyczek. W ten sposób wyłączysz wtyczki na twojej stronie. Wróć do swojej witryny i sprawdź, czy nie ma WSOD. Jeśli to rozwiąże problem, oznacza to tylko, że przyczyną są WSOD.

Menedżer plików, aby uzyskać dostęp do wtyczek

Następnie musisz zmienić nazwę folderu wtyczek z powrotem na „Wtyczki” i zmienić nazwę / przywrócić każdy folder w nim, dopóki nie dowiesz się, która konkretna wtyczka powoduje problem.

Po znalezieniu wtyczki, która powoduje problem, musisz zastąpić ją zgodną wtyczką lub skontaktować się z jej programistą w celu szybkiej naprawy.

To rozwiązanie będzie miało również zastosowanie do motywów. Jeśli podejrzewasz, że motyw może być przyczyną problemu, musisz włączyć / wyłączyć motyw, aby sprawdzić, czy jest to podstawowa przyczyna WSOD.

2. Rozwiąż błąd składni

Jeśli sprawdziłeś motywy lub wtyczki, które mogły uruchomić WSOD i nadal nie działa. Potem nadszedł czas, aby zagłębić się głębiej, aby rozwiązać problem.

Czasami WSOD jest spowodowany błędami składni, dzieje się to podczas edytowania kodów i błędnego wpisywania niektórych wierszy lub nawet zapominania nawiasów zamykających.

Aby to sprawdzić, wejdź na swoją stronę za pomocą SFTP lub poprzez cPanel i usuń ostatni bit kodu, który wprowadziłeś ręcznie. Jeśli działa, licznik sprawdź wszystkie kody i upewnij się, że wpisałeś go poprawnie.

3. Włącz debugowanie

Innym rozwiązaniem rozwiązania WSOD jest włączenie debugowania. Aby to zrobić, uzyskaj dostęp do swojej witryny za pomocą SFTP lub cPanel. Znajdź plik „wp-config.php i znajdź linię

zdefiniuj („WP_DEBUG”, false)

i zmień na

zdefiniuj („WP_DEBUG”, prawda)

Po wykonaniu tej czynności zapisz i sprawdź swoją stronę internetową. Na swojej stronie zobaczysz komunikat o błędzie, ale dowiesz się, co jest głównym powodem, dla którego WSOD dzieje się na Twojej stronie.

4. Zwiększ limity pamięci

Czasami powodem, dla którego witryna powoduje WSOD, jest ograniczona pamięć. Jest to spowodowane wtyczką lub motywami zawierającymi dużą liczbę plików. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest zwiększenie limitów pamięci.

W ten sposób musisz wykonać następujące czynności:

 • Uzyskaj dostęp do pliku wp-config.php przez SFTP lub cPanel. Dodaj następujący wiersz kodu:
Zdefiniuj („WP_MEMORY_LIMIT”, „64M”);
 • Jeśli powyższe nie działa, a korzystasz z firmy hostingowej korzystającej z serwerów Apache, edytuj plik .htaccess, aby zawierał wiersz:
php_value memory_limit 64M
 • Jeśli twój host używa NGINX, musisz zmodyfikować plik php.ini, aby zawierał wiersz:
limit_pamięci = 64 MB

Po pomyślnym wykonaniu kroków sprawdź, czy w witrynie nie ma błędu i jesteś gotowy.

5. Sprawdź, czy aktualizacja nie powiodła się

Innym częstym powodem posiadania WSOD są motywy, wtyczki lub podstawowe aktualizacje, które zostały przerwane podczas przekroczenia limitu czasu serwera i nic nie możemy zrobić dla przekroczenia limitu czasu serwera.

Aby rozwiązać ten problem, uzyskaj dostęp do swojej witryny za pośrednictwem SFTP lub cPanel i usuń plik .maintenance. Spowoduje to przywrócenie witryny i będzie można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem wp-admin.

Spróbuj sprawdzić i wykonaj aktualizację ponownie lub ręcznie zaktualizuj kompozycje i wtyczki.

Wskazówki, jak zmniejszyć WSOD od happeningu

 1. Wykonuj regularne kontrole i kopie zapasowe. Użyj innych usług w chmurze, takich jak Dropbox lub zewnętrzny dysk twardy, i upewnij się, że używasz niezawodnej wtyczki, aby przywrócić kopię zapasową w razie potrzeby.
 2. Sprawdź dokładnie każdy wiersz kodu, aby uniknąć błędów składniowych.
 3. Skorzystaj z usług dostawcy hostingu, który ma wsparcie 24/7.
 4. Rozważ użycie wtyczki, takiej jak Dziennik aktywności użytkownika, do prowadzenia szczegółowego dziennika zmian, aktualizacji i innych działań w Twojej witrynie

Wniosek

Podsumowując, WSOD może być trudnym problemem, aby precyzyjnie wskazać, co go wyzwala. Aby zminimalizować problemy z WSOD, zawsze utrzymuj regularne kontrole witryny i przechowuj kopie zapasowe swojej witryny. Sprawdź także nasze przewodnik rozwiązywania najczęstszych problemów z WP.

Nie musisz być „przestraszony-biały”, gdy ten przerażający WSOD pojawia się na ekranie, wystarczy przetestować wszystkich możliwych winowajców, aby przywrócić witrynę do zdrowia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector