9 powodów, dla których WordPress jest najlepszym narzędziem do budowania witryn i dlaczego warto z niego korzystać

Nie masz pewności, który system zarządzania treścią (CMS) jest odpowiedni dla Twojej witryny? Czy wiesz, że ponad 32% wszystkich stron internetowych korzysta z WordPress? Nawet największe marki, takie jak Facebook Newsroom, Vogue, IBM Jobs Blog, BBC America, Sony Music i wiele innych, korzystają z WordPress.


Możemy wymyślić milion powodów, dla których powinieneś używać WordPressa jako narzędzia do tworzenia witryn, ale oto 9 najważniejszych powodów, dla których jest najlepszy.

I mówię o hostowanym WordPress.org, a nie WordPress.com, który jest hostowanym rozwiązaniem. WordPress jest bardzo łatwy w instalacji, nawet jeśli jesteś początkującym. Możesz stworzyć osobistą stronę marki, blog, a nawet sklep eCommerce.

Teraz przyjrzyjmy się, dlaczego WordPress jest najlepszy.

1. WordPress jest darmowy i bardzo popularny

Tak, jest bezpłatny, ponieważ można go pobrać, zainstalować, używać i dostosowywać zgodnie z typem potrzebnej witryny.

Chodzi o to, że musisz kupić nazwę domeny i hosting przed utworzeniem strony internetowej WordPress. Istnieją witryny oferujące bezpłatną domenę i hosting, ale tak naprawdę nie polecam ich używać. Możesz ich użyć, jeśli tylko testujesz.

Jaka jest nazwa domeny? To adres twojej strony internetowej. To, co użytkownicy wpisują w pasku adresu przeglądarki, aby przejść do Twojej strony. W moim przypadku moja nazwa domeny to WPCrafter.com.

Co to jest hosting? Jest uważany za twój dom w Internecie. To tam przechowywane są twoje pliki i informacje. Istnieje wiele dostawców usług hostingowych, z których możesz wybierać, w zależności od potrzeb Twojej witryny.

Jeśli chcesz zacząć od taniej, ale niezawodnej usługi hostingowej, sprawdź moje 5 najlepszych tanich usług hostingowych.

Ponadto, jeśli chcesz innego usługodawcy hostingowego niż GoDaddy, sprawdź moją listę alternatyw hostingowych dla GoDaddy.

2. WordPress jest prosty i łatwy w użyciu

Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie są zastraszani używaniem WordPress. Prawda jest taka, że ​​jest bardzo łatwy w użyciu, nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym.

Instalacja WordPress nie wymaga żadnych umiejętności kodowania. Prawie wszyscy dostawcy usług hostingowych mają już funkcję instalacji jednym kliknięciem. Po zainstalowaniu WordPressa możesz łatwo dodawać strony i posty z bardzo przyjaznego dla użytkownika pulpitu administracyjnego.

Możesz także łatwo zaktualizować swoją wersję WordPressa dzięki powiadomieniu o aktualizacji. Przed aktualizacją zalecamy wykonanie kopii zapasowej witryny, aby zapobiec utracie danych.

3. WordPress ma nieograniczone zasoby motywów i wtyczek

Widzisz, tak naprawdę nie musisz zastanawiać się nad tworzeniem własnych motywów i wtyczek, ponieważ WordPress ma je wszystkie dla Ciebie. Jakie to jest świetne?

Czy potrzebujesz skór projektowych do swojej witryny? WordPress zapewnia szeroką gamę gotowych motywów, aby ułatwić Ci pracę w witrynie.

W repozytorium WordPress można znaleźć różne bezpłatne szablony dla każdej niszy i kategorii. Więc nie musisz się martwić, jeśli masz coś do wykorzystania dla wybranej niszy lub żaden.

Zainstaluj motyw, który Ci się podoba, a następnie dostosuj go zgodnie z własnymi preferencjami. Możesz zmienić kolory, nagłówek, stopkę, paski boczne, tło i inne elementy w swoim motywie.

Istnieje również szereg wtyczek, których można użyć w celu uzyskania dodatkowych funkcjonalności i funkcji w witrynie. Na przykład, aby dodać formularz kontaktowy, możesz łatwo znaleźć wtyczkę formularza kontaktowego w repozytorium WordPress.

Możesz także utworzyć galerię zdjęć lub suwak za pomocą wtyczki WordPress, nawet Google Analytics, eCommerce, członkostwa i innych funkcji.

4. WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek

Twoja firma musi mieć możliwość wyszukiwania, abyś mógł przyciągnąć odbiorców docelowych. WordPress został zaprojektowany z myślą o SEO. Jeśli twoja strona oparta jest na WordPress, to powodzenia, ponieważ wyszukiwarki takie jak Google uwielbiają WordPress.

Aby dalej optymalizować swoją stronę internetową, możesz nawet użyć wtyczek SEO, takich jak Yoast SEO.

5. WordPress jest bezpieczny

WordPress jest również znany z tego, że jest bezpieczny podczas korzystania z wtyczek i motywów od wiarygodnych programistów. W rzeczywistości wiele banków korzysta z tej platformy na swoich stronach internetowych. Ale jak wiadomo, nigdy nie wiemy, co stanie się z Internetem. Nigdy nie może być w pełni bezpieczny.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność w ochronie własnej witryny przed atakami złośliwego oprogramowania i hakerami. Możesz znaleźć wiele wtyczek bezpieczeństwa WordPress do swojej witryny. Nawet komentarzami do spamu można łatwo zarządzać, o czym już mówiliśmy.

6. WordPress może obsługiwać wszystkie rodzaje mediów

Możesz przesłać wszystkie rodzaje plików multimedialnych na swoją stronę internetową. Należą do nich obrazy, pliki GIF, wideo, audio i inne typy plików multimedialnych.

Możesz nawet osadzać filmy lub zdjęcia z różnych stron internetowych, takich jak Instagram, YouTube, Soundcloud i wiele innych witryn obsługujących osadzanie.

Ponadto możesz przesyłać i wyświetlać dokumenty, pliki PDF i inne pliki do pobrania przez użytkowników.

7. WordPress łatwo integruje się z wieloma aplikacjami

Jeśli chcesz zmaksymalizować funkcjonalność swojej witryny WordPress, możesz to zrobić, integrując się z aplikacjami.

Na przykład, jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, możesz zintegrować aplikacje produktów, aplikacje koszyka i aplikacje płatnicze. Możesz nawet zintegrować aplikacje społecznościowe, aby zwiększyć liczbę obserwowanych w witrynie.

8. Społeczność WordPress staje się coraz większa

W miarę jak WordPress staje się coraz bardziej popularny, społeczność WordPress rośnie. Rozszerzył swój zasięg o forum, fora dyskusyjne, kanały społecznościowe i inne media.

Z całego świata organizowane są spotkania, na które możesz się udać. Mówią wszystko o WordPress, od budowy strony internetowej po bycie freelancerem WordPress lub agencją projektową.

Jeśli masz problemy z konfiguracją witryny WordPress, możesz po prostu przeszukać forum WordPress.org lub dowolną społeczność WordPress z Facebooka i innych mediów społecznościowych.

9. WordPress jest wszystkim

To prawda. Dzięki WordPress istnieją nieograniczone możliwości. Możesz stworzyć dowolną witrynę internetową dla swojej firmy. Możesz stworzyć sklep internetowy, blog, stronę forum, a nawet katalog. Nazywasz to, WordPress ma to.

Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą, czy nie, WordPress jest dla Ciebie. Możesz użyć narzędzia do przeciągania i upuszczania stron lub dostosowywać witrynę za pomocą kodów.

Wniosek

Czy jesteś teraz przekonany o sile WordPressa? Spróbuj dowiedzieć się, jak ten CMS może być przyjazny dla użytkownika i w pełni konfigurowalny dla niedoszłych właścicieli witryn.

Możesz doświadczyć mocy WordPressa, po prostu zaczynając go używać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector