İşletme E-posta Hesapları Oluşturma: Kendi Etki Alanınıza Basit Adımlar @ Domain.com E-posta

Alan adınızı satın aldıktan sonra, alan adınızla ilişkili bir e-posta adresi için ateş açmanız gerekir. Ve alan adınızla aynı ada sahip bir e-posta adresi kullanmak, bir profesyonel olarak güçlü bir izlenim verir. İş dünyasında, aşağıdakileri gerçekleştiren biriyle uğraşmamanız gerektiğini anlamak bir dahi değildir.[Email protected]‘e-posta adresleri olarak.


Daha da sansasyonel olan, ekip üyelerinin şirket adını göstermesi için bir e-posta oluşturabilmenizdir! Domain.com e-postanıza sahip olmanın markanız için de cazip bir pazarlama ipucu olduğu gerçeğinden tasarruf edin.

Kurumsal kullanıcıların Gmail yerine alan adınızla ilişkili bir e-posta oluşturmaları önemle tavsiye edilir, bu da onu daha kişisel kullanım haline getirir.

Alan adınızı içeren bir e-posta kullanarak aşağıdaki örneğe bakın:

Alan Adı: www.closet.com

E-posta adresiniz: [Email protected]

Bunu başarmak için, tüm iç ve dış süreç boyunca size rehberlik etme çağrısındayız..

1. Alan Adı ve Web Barındırma

Bir alan adı satın almak için alan adınızı almak üzere herhangi bir alan adı kayıt kuruluşunu kontrol edebilirsiniz (ör.., GoDaddy, hosting de sunan büyük bir alan adı kayıt kuruluşudur). Bu kayıt şirketleri, özellikle Amazon.com veya eBay.com’a artık sahip olamayacağınız zaman, işletmeniz için seçebileceğiniz uygun alan adları da önerecektir.!

Ardından, işletmeniz için e-posta hesapları oluşturmaya devam etmek için alan adınızı seçtiğiniz web barındırma hesabına bağlamanız gerekir. Web sitenizi barındırmak için SiteGround’u kullanmanızı öneririm.

Hem kayıt şirketi hem de ana bilgisayar bağlandıktan sonra, e-posta oluşturmaya başlamak için web barındırma hesabınıza giriş yapın.

SiteGround’u ziyaret edin

2. cPanel hesabınıza giriş yapın ve E-posta Hesaplarınızı Oluşturun

Barındırma sağlayıcınız olarak SiteGround kullanıyorsanız, cPanel kontrol panelinize giriş yapın ve bir “Posta” bölümü göreceksiniz. E-posta Hesaplarını tıklayın.

Aşağıdaki alanları doldurun:

 • E-posta
 • Parola
 • Şifreyi Onayla

Bir Posta Kutusu Kotası eklemek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Varsayılan olarak kota 250 MB olarak ayarlanmıştır, bu kötü değildir. Barındırma planınıza bağlı olarak posta sınırlarını azaltabileceğinizi ve artırabileceğinizi unutmayın.

İşlemi tamamlamak için Account Hesap Oluştur ’düğmesini tıklayın. Yukarıdaki adımları tekrarlayarak alan adınız için birden fazla e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Bu kadar!

3. E-posta Hesabınıza erişin

E-posta hesaplarınızı oluşturduktan sonra, artık Web postasına tıklayarak erişebilirsiniz.

E-postanıza erişmek için Web postasında oturum açın’ı tıklayın..

Varsayılan bir web posta uygulaması seçin ve oradan posta kutunuzu görebilirsiniz.

Web postası uygulaması aracılığıyla e-posta göndermeye ve almaya başlayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz uygulama veya cihazda yapılandırma komut dosyalarını ayarlayarak e-postanızı farklı cihazlara bağlayabilirsiniz.

G Suite ile E-posta Hesabınızı Kurun

E-posta hesaplarınızı oluşturduktan sonra, Google Cloud tarafından G Suite’e bağlanabilirsiniz. Bir web postası uygulaması kullanmaktan daha kolaydır. Ayrıca, web postası yalnızca e-posta göndermek ve almak dışında başka bir uygulama sunmaz. Ancak G Suite, Gmail, Google Fotoğraflar, Dokümanlar, Drive vb. Gibi tüm popüler Google uygulamalarını sunar..

G Suite planının kullanıcı başına ayda yalnızca 5 ABD doları olması ve sunduğu tüm uygulamalara ve özelliklere erişebilmeniz.

E-posta Hesabınızı G Suite’a Kaydetme

Adresine git G Suite web sitesine gidin ve istediğiniz planı seçin.

Planınızı seçtikten sonra devam etmek için işletmenizin gerekli ayrıntılarını girin.

Bundan sonra, zaten bir alan adı satın alıp almadığınızı soracaklar. Daha önce yaptığınızdan, “Bir alan adım var” seçeneğini belirtin ve “İleri” yi tıklayabilirsiniz.

İşletme adınızı veya alan adınızı girin. Tamamlandığında, “İleri” yi tıklayın.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bu kullanıcı adı e-postanızın hesap adı olacak ve alan adınıza eklenecek.

Bu adımları tamamladıktan sonra, ‘Başarılı’ mesajı açılır.

Kurulum işlemini tamamlamak için “Kuruluma Git” düğmesine tıklayın.

Kurulum ekranında, daha fazla hesap oluşturmak için ekip üyelerinizi eklemeye başlayın. Currently Şu anda [bu alan adını] kullanarak tüm kullanıcı e-posta adreslerini ekledim ’seçeneğini işaretleyin ve‘ İleri ’düğmesini tıklayın.

Doğrulama için barındırma hesabınıza meta etiketi kopyalayarak veya bir HTML dosyası yükleyerek alan adınızın sahipliğini doğrulayın. Alan adı sahipliğini doğrulamak için bu yöntemlerden yalnızca birini kullanın.

Web sitenize giriş yapın ve Üstbilgi ve Altbilgi Eklentisi Ekle.

Kurulduktan sonra Ayarlar’a ve ardından “Üstbilgi ve Altbilgi Ekle” ye gidin ve “Üstbilgideki Komut Dosyaları” metin alanına meta etiketi girin. Kaydet düğmesine tıklayın.

Tüm kurulumlardan sonra, G Suite’i e-posta hesaplarınız için işlevsel hale getirmek için Alan adınız için MX Kayıtlarına ihtiyacınız olacak.

MX Kayıtları Nasıl Oluşturulur:

CPanel’inize gidin ve Posta Bölümünü ziyaret edin. MX Girişi’ni tıklayın. Bazı terimlerin veya bölümlerin diğer barındırma sağlayıcılarından farklı olduğunu unutmayın. SiteGround kullanıyorum. Sadece buna neyin karşılık geldiğini veya neye benzediğini bulmalısın.

Alan adınızı seçin ve Google MX’i ayarla’yı tıklayın.

Diğer barındırma sağlayıcıları için G Suite’in web sitesine geri dönmeniz ve “Alan adım için kontrol panelini açtım” seçeneğini işaretlemeniz gerekebilir. Google’dan cPanel’inize kopyalayabileceğiniz MX Kayıtlarına bakın. Barındırma hesabınıza dönün ve MX Kayıtlarını girin. “Kayıt Ekle” yi tıklayın

G Suite web sitesine gidin ve “MX Yeni MX kayıtlarını oluşturdum” seçeneğini işaretleyin. Alan adınızı gösteren mevcut MX Kayıtları girişlerini silin. Tüm MX Kayıtlarını sildikten sonra, MX kayıtlarını manuel olarak kaydedin ve ‘MX kayıtlarını kaydettim’ seçeneğini işaretleyin. “Etki Alanını Doğrula ve E-postayı Ayarla” düğmesini tıkladığınızda işlem tamamlanır.

Artık Gmail veya G Suite hesabınıza yönetici olarak giriş yapabilirsiniz ve bunu farklı cihazlardan kolayca kullanabilirsiniz.

Sonuç

Markalı bir e-posta hesabınız varsa, yasal ve profesyonel görünüyor. Potansiyel ve mevcut müşterileriniz için güven faktörünüz büyüyecek, çünkü bir gece uçuşuyla uğraşmadığınızı bildiğinizde işle ilgili konuları iletmenin harika bir yolu.

Bir alan adı ve işletme e-postası almak ucuzdur ve temelde bunu yapamayan herhangi bir işletme kimsenin güvenini garanti etmemelidir. Kişileriniz büyüdükçe, e-posta listeleri oluşturmak için eklentileri kullanma veya yazılımla e-posta pazarlamasını güçlendirin iş vizyonunuzu ilerletmek için.

Şimdi başlayın ve müşteri ilişkilerini bir güvenilirlik çizgisiyle beslemek için iş e-postanızı oluşturun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map