WPForms İnceleme 2020

Başlangıç ​​Dostu Sürükle ve Bırak Form Oluşturucu

Hiç muhteşem formlar gördünüz ve bunu nasıl yaptıklarını merak ettiniz mi? Diğer WordPress sitelerinin formları parlasa da, sizinki yumuşak, sıkıcı ve istediğiniz kadar performans göstermiyor.


Bir sır var: WPForms.

WPForms, mutlak bir başlangıç ​​olsanız bile güzel sürükle ve bırak formları oluşturmanıza izin veren bir WordPress eklentisidir.

İletişim formları, katılım formları, ödeme veya kayıt formları olsun, WPForms birkaç dakika içinde bir tane oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Mükemmel değil, ancak 2 milyondan fazla kişi tarafından en güvenilir WordPress form oluşturucu.

Bu derlemede aşağıdakiler hakkında konuşacağız:

 1. WPForms: Genel Bakış
 2. WPForms Lite: Temel Özellikler
 3. WPForms Pro: Fiyatlandırma ve Özelliklere Genel Bakış
 4. WPForms Pro Benzersiz Özellikleri
 5. WPForms’da Girişler Nasıl Görüntülenir
 6. WPForms: Mobil Duyarlılık
 7. WPForms: Müşteri Desteği
 8. WPForms: Ne Seviyorum
 9. WPForms: Ne Sevmiyorum
 10. WPForms: Son Düşünceler

WPForms: Genel Bakış

Formlar, web sitelerini iş amacıyla en üst düzeye çıkarmak isteyen her web sitesi sahibi için önemli bir araçtır. İster e-posta listenizi oluşturmak isteyen küçük bir işletme sahibi olun ister daha fazla müşteri çekmek isteyen bir serbest çalışan olun, çevrimiçi formlar olmazsa olmazdır.

WordPress formlarını kullanmak çok karmaşıktı, kullanımı zor ve dağınık eklentilerle.

WPForms’un arkasındaki adamlar standardı değiştirmeye karar verdiler ve gerçekten başlangıç ​​dostu bir WordPress form oluşturucu oluşturdular. Onlar uzun zamandır var olan ve WPBeginner, OptinMonster ve MonsterInsights gibi diğer markalardan sorumlu WordPress uzmanları.

2016 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana, WordPress formlarının nasıl yapıldığını yeniden tanımladı ve çevrimiçi formları yeni bir seviyede alan daha fazla özellik ekledi.

WPForms, WordPress formları oluşturmanın acılarını ortadan kaldırdı ve dürüstçe eklentinin kullanmak için bir zevk olduğunu söyleyebilirim.

WPForms’un ücretsiz bir sürümü (WPForms Lite olarak adlandırılır) ve premium sürümü (WPForms Pro) vardır. Her sürümün özelliklerine derinlemesine bakacağız ve hangi sürümü almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olacağız.

WPForms Lite: Temel Özellikler

WPForms’un ücretsiz sürümü WordPress Eklenti Dizini’nde mevcuttur. Ücretsiz olmasına rağmen, WordPress web sitenize kolayca güzel iletişim formları eklemenize yardımcı olacak yeterli işlevsellik sağlar.

Yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra hemen yeni formlar eklemeye başlayabilirsiniz.

Yeni bir form eklemek için farenizi üzerine getirin WPForms WordPress kontrol panelinizin sol tarafındaki panelinde ve Yeni ekle.

Ardından önceden hazırlanmış şablonlardan seçim yapabilir veya sıfırdan bir şablon oluşturabilirsiniz.

WPForms Lite’da önceden hazırlanmış dört form şablonu vardır:

 1. Boş form
 2. Basit iletişim formu
 3. Bülten kayıt formu
 4. Öneri formu
WPForms Lite önceden hazırlanmış form şablonları

Bir seçenek belirledikten sonra form oluşturucu arayüzüne yönlendirilirsiniz. Metin, ad ve e-posta gibi alanlar ekleyebilir ve sürükleyip bırakarak alanların sırasını değiştirebilirsiniz.

alan ekle

Her alan da düzenlenebilir. Etiketlerini değiştirebilir, yer tutucu ekleyebilir veya kaldırabilir, zorunlu alanlara dönüştürebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

form alanlarını düzenleme

İletişim formunuzun ayarlarını da değiştirebilirsiniz. İçinde Ayarlar > Genel, form adını, form açıklamasını, CSS sınıfını, gönder düğmesindeki metni vb. değiştirebilirsiniz..

Genel Ayarlar

Ayrıca, bir kişi her form gönderdiğinde size nasıl bildirim gönderileceğini de değiştirebileceksiniz. Bununla birlikte, E-posta Adresine Gönder, yeni e-posta adresi form gönderdiğimde bildirim almadı, bu nedenle teknik destek yardımı gerektiren bir sorun olabilir.

bildirim ayarları

Birisi bir form gönderdikten sonra olanları da değiştirebileceksiniz. Bir kısa mesaj görüntülemeyi, bir sayfayı göstermeyi veya bir URL’ye yönlendirmeyi seçebilirsiniz.

onay ayarları

Form ve ayarlarından memnun kaldığınızda, Kayıt etmek ve Göm. Daha sonra bir kısa kod görmelisiniz. Bu kısa kodu kopyalamanız ve formu görüntülemek istediğiniz sayfaya yapıştırmanız gerekir.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

sayfaya form yerleştirme

Doğrudan Gutenberg editöründen bir form da ekleyebilirsiniz:

Gutenberg düzenleyicisine WPForm bloğu ekleme

Formlarınızı CSS ile özelleştirme

Formun ne kadar sade göründüğünden gerçekten memnun değildim ve arka plan rengi eklemek istedim. Bunu gidip yaptım Özelleştirme > Ek CSS ve bu kodu şuraya yapıştırdı:

.wpforms-form {
arka plan rengi: # F5F5F5;
dolgu: 20px 15px;
}

CSS hakkında bilginiz yoksa ve formlarınızı nasıl şekillendireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, göz atın WPForms kılavuzu bunun nasıl yapılacağı hakkında.

WPForms Pro: Fiyatlandırma ve Özelliklere Genel Bakış

Projeniz genişledikçe, gereksinimlerinizi tam olarak karşılayan formlar oluşturmak için daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız olabilir ve o zaman WPForms Pro’ya yükseltmeniz gerekir..

WPForms Pro’nun dört paketi vardır: Basic, Plus, Pro ve Elite, Basic ile en ucuz ve Elite en pahalı olan.

WPForms Pro paketleri

Burada görebileceğiniz gibi, her paket kaç siteyi destekleyebileceğinden ve öncelikli desteğe erişiminizden farklıdır.

Her paket farklı özelliklere de sahiptir. Tahmin edebileceğiniz gibi, ne kadar çok ödeme yaparsanız, o kadar gelişmiş özellikler elde edersiniz. Her bir paketin farklı özelliklerinin kısmi bir görüntüsü:

WPForms Pro paketleri

Her WPForms Pro paketi şunları yapmanızı sağlar:

 • sınırsız sayıda form oluştur
 • uzun formları birden çok sayfaya bölme
 • dosya yüklemeyi etkinleştir
 • koşullu mantık oluştur
 • olası satışlarınızı tek bir yerden yönetin
 • sürekli iletişim formları oluşturma
 • özel captcha’lar oluştur
 • daha fazla form şablonunuz var
 • daha fazla onay ve bildirim ekle

Ancak aşağıdaki özellikleri istiyorsanız, diğer paketleri kullanmak zorunda kalacaksınız:

 • MailChimp, AWeber, GetResponse, Kampanya Monitörü ve Damla Formları (Plus, Pro ve Elite)
 • Bir kerelik ödeme veya bağış veya yinelenen paymet’ler için PayPal ve Stripe eklentisi (Pro ve Elite)
 • Daha çekici olmak için her seferinde soru soran Konuşma Formları (Pro ve Elite)
 • Kullanıcıların formlarını fare veya dokunmatik ekranlarıyla imzalamalarını sağlayan İmza Eklentisi (Pro ve Elite)
 • Dikkat dağıtıcı olmayan form açılış sayfaları oluşturmak için Açılış Sayfaları Oluşturma (Pro ve Elite)
 • Gönderilerin, kullanıcıların misafir gönderileri ve diğer içerikleri göndermesine olanak tanıyan Gönderiler (Pro ve Elite)
 • Formlardan kısmi girdileri yakalamanızı sağlayan Form Terk Etme Eklentisi
 • Bonus Form Şablonları (Pro ve Elite)
 • Çevrimdışı Formlar (Pro ve Elite)
 • Anketler ve Anketler (Pro ve Elite)
 • WordPress Kullanıcı Kayıt Formları (Pro ve Elite)
 • Giriş Formu (Pro ve Elite)
 • Coğrafi Konum (Pro ve Elite)
 • Zapier Entegrasyonu (Pro ve Elite)

Bu özellikler gerçekten, gerçekten kullanışlı ve WPForms Pro’nun sunduğu en önemli özelliklerden bazılarını ele alacağız.

WPForms Pro Benzersiz Özellikleri

Koşullu Mantık

WPForms’un koşullu mantığı, alanları gizleyebileceğiniz veya gösterebileceğiniz, kullanıcı seçimine göre bültene abone olabileceğiniz veya kullanıcının tercihlerine ve yanıtlarına bağlı olarak ödeme seçenekleri sağlayabileceğiniz dinamik formlar oluşturmanıza olanak tanır.

Örneğin, bir danışman veya ajanssanız bir müşteriye bir sonraki soruyu yalnızca bütçeleri X tutarından yüksekse gösterebilirsiniz.

Veya belirli bir paket veya ürün satın alan kullanıcıları satmak veya çapraz satış yapmak için özel bir teklif gösterin.

Koşullu mantığı kullanmak için alan şartlı olmak ve Alan Seçenekleri. Tıkla Şartlılar açılır listeyi tıklayın Koşullu mantığı etkinleştir, ve alanın koşullarını belirlemeye devam edin.

İşte bir örnek:

koşullu mantık oluşturma

Konuşma Formları Eklentisi

Formlarla ilgili, özellikle de uzun olanlarla ilgili ortak bir sorun, kişiliksiz ve genellikle tamamlamak için göz korkutucu hissederler. Bu, kullanıcıların formlarını terk etmelerine yol açar.

Conversational Forms, aynı anda 30 sorunun tamamı yerine bir kerede bir soru göstererek bir çözüm sunar. Bu yaklaşım daha çok yüz yüze konuşmaların nasıl gerçekleştiğini hissettiriyor.

Koşullu Formları etkinleştirmek için şu adrese gitmeniz gerekir: WPForms > Eklentileri ve yükle Konuşma Formları Eklentisi.

konuşma formu eklentileri

Artık kendi konuşma formunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Varolan herhangi bir formu konuşma formlarına dönüştürebileceğinizi veya yeni bir form oluşturabileceğinizi unutmayın.

Form oluşturucuyu açın ve Ayarlar. Gördüğünüz gibi yeni bir alan var. Konuşma Formları. Bunu tıklayın ve yanındaki kutuyu işaretleyin Görüşme Formu Modunu Etkinleştir.

konuşma formlarını etkinleştir

Daha sonra şu ek ayarları görmelisiniz:

konuşma formu ayarları

Gördüğünüz gibi başlığı değiştirebilir, mesaj ekleyebilir, logonuzu ekleyebilir ve marka renginizi kullanabilirsiniz. Maviyi tıklayarak formu önizleyebilirsiniz Konuşma Formunu Önizle düğmesi veya hatta Görünüm düğmesi kalıcı bağlantı yanında.

İşte bir konuşma biçimi:

konuşma formu örneği

NOT: Kalıcı bağlantı yapınız olarak ayarlanmışsa, konuşma formu çalışmaz Sade. Kalıcı bağlantı yapınızın çalışması için Düz dışında herhangi bir şeyle değiştirin.

kalıcı bağlantı yapısını değiştir

Form Açılış Sayfaları Eklentisi

Form açılış sayfaları, form terk örneklerini azaltmaya yardımcı olan bir başka harika araçtır. Konuşma formları gibi, formunuz da dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıran bağımsız bir açılış sayfasında yayınlanır.

Form açılış sayfalarını kullanmak için, konuşma formlarının nasıl etkinleştirildiği gibi yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir.

form sayfaları yükleme ve etkinleştirme eklentisi

Artık bir form sayfası oluşturmaya başlayabilirsiniz. Konuşma formları gibi, bunun için yeni bir form oluşturabilir veya varolan herhangi bir formu form sayfalarına dönüştürebilirsiniz.

Mevcut bir formu form sayfasına dönüştürmek için formu açın ve Ayarlar.

Tıklayın Form Sayfaları ve yanındaki kutuyu işaretleyin Form Sayfası Modunu Etkinleştir.

form sayfası modunu etkinleştir

Daha sonra ek ayarlar görünecektir. Ayarların, konuşma formları ayarlarıyla hemen hemen aynı olduğunu göreceksiniz. Başlık ve mesaj ekleyebilir, logonuzu ve marka renklerinizi kullanabilir ve formu önizleyebilirsiniz.

form sayfası ayarları

Sayfanın alt kısmında, Modern veya Klasik Tasarım arasında bir stil seçebileceksiniz:

form sayfası modern veya klasik tasarım

Her stilin neye benzediğini görelim:

form sayfası klasik tasarım
Klasik Tasarım
form sayfası modern tasarım
Modern dizayn

Kişisel olarak modern tasarımı seviyorum ama istediğiniz tasarımı gerçekten size bağlı.

NOT: Konuşma formları gibi, kalıcı bağlantı yapınız olarak ayarlanmışsa form sayfası çalışmaz Sade. Kalıcı bağlantı yapınızın çalışması için Düz dışında herhangi bir şeyle değiştirin.

Form Terk Eklentisi

Formunuzu doldurmaya başlayan herkes formu doldurmaz. Belki internet bağlantılarını kaybettiler, bataryaları bitti ya da dikkati dağıldı. İyi, bu normal, ama bir tane daha potansiyel müşteri ve muhtemelen bir müşteri kazanma fırsatını kaybediyor.

Form Terk Eklentisinin yapabileceği, verdikleri kısmen yanıtları toplamaktır, böylece daha sonra onlarla iletişime geçmenin bir yolu olabilir.

Bu özellik sizi ilgilendiriyorsa, yapmanız gereken tek şey WPForms Eklentileri ve yükleyin Form Terk Eklentisi.

form terk etme eklentisini yükle ve etkinleştir

İşlem tamamlandıktan sonra form oluşturucuyu açın, Ayarlar, ve tıkla Form Terk Etme.

Form terk etmeyi etkinleştir

Yanındaki kutuyu işaretleyin Form terk etme olası satış yakalamayı etkinleştir, ve işiniz bitti.

Yalnızca sağlanan e-posta adresi veya telefon numarasıyla terk edilmiş formları kaydetmeyi veya tüm terk edilmiş formları toplamayı seçebilirsiniz.

Çok Sayfalı Formlar

Veba gibi kullanıcılar tarafından son derece uzun formlardan kaçınılır. Kimse çok fazla alacağını bildikleri bir şey yapmayı sevmez. Formunuzda, iş başvuru formlarının sıkça yaptığı gibi birçok alan varsa, Çok Sayfalı Formlar bunları sayfalara ayırmanıza yardımcı olur.

Formunuzu her zamanki gibi ve Alanlar alan, altında Süslü Tarlalar adlı yeni bir alan türü görmelisiniz Sayfa sonu. Sonlandırmak istediğiniz yere sürükleyip bırakın. Ve bu kadar.

İşte bir örnek:

çok sayfalı form örneği

Gönderi Gönderme Eklentisi

Konuk gönderilerini kabul etmek ve kolaylaştırılmış bir gönderim sürecine sahip olmak istiyorsanız, bu eklenti sizin için mükemmeldir. Bu eklenti ile Blog Yayını Gönderme Formu adlı belirli bir form türü oluşturabilir ve misafir yayınlarını kabul etme ayarlarını daha fazla değiştirebilirsiniz..

Başlamak, yüklemek ve etkinleştirmek için Yazı Gönderme Eklentisi:

gönderim eki gönder

Bunu yaptıktan sonra WPForms ile yeni bir form oluşturun. Kurulum alanında, Blog Yayını Gönderme Formu şablonlarınıza zaten eklenmiş:

blog yazısı gönderim formu

Bunu tıklayın ve formunuzu düzenlemeye devam edin. Şablonda bulunan varsayılan alanlar şunlardır:

blog yazısı gönderim şablonu
dosya yükleme alanı

İstediğiniz alanı ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Yazarların içeriğin tamamını formun kendisine göndermek yerine bir dosya göndermesini istiyorsanız, bunu dosya Dosya yükleme alan. İzin verilen dosyaları, maksimum dosya boyutunu ayarlayabilir ve hatta yazarların bir gönderi göndermelerine izin verilmeden önce ek bilgi sağlamasını istiyorsanız koşullu yapabilirsiniz..

NOT: Kullanıcılar bir alana birden fazla dosya yükleyemez. Dolayısıyla, birden çok dosya (ör. Blog yayını resimleri) gönderebilmelerine izin vermek istiyorsanız, birden çok dosya yükleme alanı oluşturmanız gerekir.

Elbette, tüm formlarınız gibi, bunu bir sohbet formuna veya form sayfasına dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca, blog yayını gönderimleriyle ilgili bildirimlerin başka bir e-postaya gönderilmesini istiyorsanız, içerik düzenleyicinizin e-postasını söyleyin, Ayarlar > Bildirimler ve altındaki e-posta adresini değiştirin “E-posta Adresine Gönder” alan. Ancak, yine, bunu yapmaya çalıştığımda yeni e-posta adresi bildirim almadı, bu yüzden aynı sorunla karşılaşırsanız, teknik destek ile iletişime geçmek en iyisidir.

e-posta adresine gönder

Anket ve Anket Eklentisi

WPForms kısa bir süre önce kullanıcıların hızlı bir şekilde anketler ve anketler oluşturmasına olanak tanıyan bu eklentiyi kullanıma sundu. İster çalışanların şirket gezisine nereye gitmek istediklerini bilmek isteyin, isterse müşteri sadakatini ölçmek isteyin, bu eklenti kesinlikle kullanışlı olacaktır.

Başlamak, yüklemek ve etkinleştirmek için Anket ve Anket Eklentisi:

anket ve anketler addon

Ardından yeni bir form oluşturun. İçinde Kurmak alanında, dört ek şablon göreceksiniz:

anketler ve anket formu şablonları

Ne yapmanız gerektiğine bağlı olarak, bu şablonlardan birini seçin ve normalde yaptığınız gibi düzenleyin.

Her şablona bir göz atalım.

Anket Formu

Anketler, müşterilerinizin düşündükleri veya hissettikleri şeyler hakkında fikir edinmek için yaygın olarak kullanılır. Bunlar, kitlenizi hangi sorunları çözmek istedikleri, ne tür içerik görmek istedikleri, sizi nerede buldukları ve daha fazlası gibi daha iyi tanımak için faydalıdır..

Anket formu şablonu şöyle görünür:

anket form örneği

Anket formu

Anket formu şablonu, tamamen düzenleyebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz derecelendirme alanlarıyla birlikte gelir. Ayrıca, kullanıcı memnuniyetini 1 veya 2 olarak derecelendirirse beliren önceden ayarlanmış bir koşullu soru vardır. Elbette, bu alanları değiştirebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun alanlar ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Anket verilerini kolayca oluşturabilmeniz için derecelendirmeler için raporlamanın etkinleştirilmesi de önerilir..

anket formu örneği

NPS Anketi Basit Formu

NPS Anketi Basit Form şablonu bir derecelendirme alanına ve iki koşullu alana sahiptir. Kullanıcı 7’den düşük bir derece seçerse ilk koşullu alan görünür ve kullanıcı 6 ile 9 arasında bir derece seçerse ikinci koşullu alan görünür. Daha fazla veri toplamak için bu değerleri değiştirebilir veya daha fazla alan ekleyebilirsiniz..

NPS anketi basit form örneği

NPS Anketi Geliştirilmiş Formu

NPS Anketi Geliştirilmiş Formu ayrıca müşteri sadakatini ancak ek alanlarla ölçmeyi amaçlamaktadır. Form, müşteri sadakatini ve neyi beğenmediklerini (derecelendirme düşükse) yanı sıra, kullanıcıların neyi sevdiğini (derecelendirme yüksekse) ve bir referans sunmaya istekli olup olmadıklarını da sorar. Daha fazla müşteri çekmek veya nerelerde iyileştirebileceğinizi bilmek için gerçek referanslar almak istiyorsanız bu harika bir seçenektir.

NPS anketi geliştirme formu örneği

Ek Şablonlar Eklentisi

Ek şablonlar eklentisi delilik. İpotek başvuru formu, teklif çağrısı formu, aile toplantısı formu, sponsorluk talep formu, tarif kataloğu formu ve daha pek çok şey gibi sektöre özgü form şablonları vardır..

WPForms ek şablonlar eklentisi

Bu kadar kapsamlı bir şablon kitaplığıyla, 5 dakikadan kısa sürede herhangi bir ihtiyaç için bir form oluşturabilmelisiniz.

WPForms’da Girişler Nasıl Görüntülenir

Böylece birisi formunuzu doldurur. Şimdi ne olacak? Onların girişlerini nasıl göreceksin?

Oldukça basit. Sol taraftaki panelde, altında WPForms, görmelisin Girdileri. Bunu tıklayın, Girişler arayüzüne yönlendirileceksiniz. Yapmanız gereken ilk şey, girişlerini görmek istediğiniz formu seçmektir:

WPForm girişleri

Formu seçtikten sonra, o formun her girişini görürsünüz. Bir girişi görüntülemek için Görünüm altında Hareketler.

bir girişi görüntüle

Sonuçların sunulma şekli elbette anket türüne göre farklılık gösterecektir. Konuk gönderi gönderimi için giriş şu şekilde görünür:

misafir gönderi gönderme girişi

İşte NPS Anketi Geliştirilmiş Form gönderme girişine bir örnek:

NPS anketi gelişmiş form girişi

Bu girişleri raporlama ve dokümantasyon amacıyla dışa aktarabilirsiniz.

WPForms: Mobil Duyarlılık

WPForms ile oluşturulan formlar herhangi bir mobil cihazda harika görünür. Yazı tipleri görülebilecek kadar büyük ve alanlar uygun aralıklara sahip. Bir formun tablette nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır:

tablet görünümü

Ve bir cep telefonunda:

mobil görünüm

WPForms: Müşteri Desteği

Bu konuda müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz sayfa teknoloji ile ilgili sorular ve genel veya satış öncesi sorular için.

Teknoloji ile ilgili bir sorunuz varsa, öncelikle belgeleme orada bir çözüm bulup bulamayacağınızı görmek için. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, bir bilet gönderebilirsiniz.

iletişim desteği

WPForms: Ne Seviyorum

 • Ücretsiz sürüm, sadece birkaç dakika içinde basit bir form oluşturmanıza izin verecek kadar işlevselliğe sahiptir. Yeni başlayanlar veya basit iletişim formları oluşturmak için mükemmel.
 • Sürükle ve bırak arayüzünün kullanımı çok kolaydır. Her alanı özelleştirmek için yeterli seçenek vardır. Formları ek CSS ile de biçimlendirebilirsiniz.
 • İşletmeniz ve ihtiyaçlarınız büyüdükçe, istediğiniz zaman yeni sürüme geçebilirsiniz. Plana bağlı olarak yükseltme, birçok güçlü özelliğin kilidini açar.
 • WPForms Pro, kullanıcıların herhangi bir amaç için güçlü formlar oluşturmasını sağlayan konuşma formları, form sayfaları, koşullu mantık ve daha fazlası gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Bu özellikler, premium sürümü ödemeye değer hale getirir.
 • Belgeler ve nasıl yapılır makaleleri, kurulum ve sorun giderme ile ilgili yardımcı olacak yeterli bilgiye sahip.
 • Şablon eklentisine dahil edilen şablonların uzun listesi delilik.

WPForms: Ne Sevmiyorum

 • Eklentileri ilk kez kullanıyorsanız, yükledikten ve etkinleştirdikten sonra ne yapmanız gerektiği kafa karıştırıcı olabilir. Eklentileri yükledikten sonra kısa talimatlara ve hatta belgelere bağlantılara sahip olmak yararlı olacaktır, böylece kullanıcılar ne yapacağını tam olarak bileceklerdir.
 • Kullanıcıların bir alana birden fazla dosya yüklemesi için bir seçenek yoktur; birden fazla resim yüklerseniz, birden fazla Dosya Yükleme alanı ekleyebilir veya dosyaları Google Drive klasörü gibi bir dosya paylaşım yazılımına yüklemelerini ve bunun yerine bağlantıyı vermelerini isteyebilirsiniz..
 • Kalıcı bağlantılarınız Düz olarak ayarlanmışsa form sayfaları ve konuşma formları çalışmaz, bu yüzden önce kalıcı bağlantı yapınızı değiştirdiğinizden emin olun.
 • Bildirimler özel e-posta adresine gönderilmez.

WPForms: Son Düşünceler

Burada ve orada küçük sınırlamalarına rağmen, WPForms hepsi birkaç dakika içinde herhangi bir form oluşturmanıza izin veren inanılmaz bir WordPress form oluşturucu eklentisidir. Kodlama veya karmaşık ayarlar gerekmez. Ayrıca düzenli güncellemeler ve mevcut destek var.

İhtiyaçlarınıza ve kaynaklarınıza bağlı olarak, her ücretli paket için daha benzersiz özelliklerle Lite ve Pro sürümleri arasından seçim yapabilirsiniz. Konuşma formları özelliğine veya form şablonlarına ihtiyacınız varsa, pro sürümlerini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz, ancak lisansınızın tam fiyatla yenileneceğini unutmayın. Benim için Pro versiyonunu “olması güzel” ama “olması gereken” değil.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map