WP Roket İncelemesi 2020

WP Roket İnceleme 2020: Gerçekten En İyi WordPress Önbellek Eklentisi mi?

Önbellekleme, dikkatli değilseniz web sitenizi hızlı bir şekilde bozabilecek web sitesi optimizasyonunun son derece önemli bir özelliğidir. Orada tonlarca ücretsiz ve ücretli WordPress önbellek eklentisi var, ancak ihtiyaçlarınız için mükemmel destek ve özelliklere sahip bir tane seçmelisiniz.


WP Rocket, kullanıcı dostu ve ekstra özellikleri nedeniyle birçok kişi tarafından en iyi WordPress önbellek eklentisi olarak kabul edilir, ancak gerçekten en iyi WordPress önbellek eklentisi mi? Bu incelemede öğrenin.

Aşağıda, ele alacağımız konuların bir dökümü verilmiştir:

 1. WP Roketine Genel Bakış
 2. WP Rocket: Fiyatlandırma ve Lisanslama Şeması
 3. WP Rocket: Özellikler ve Ayarlar
 4. WP Rocket: Ne Seviyorum
 5. WP Rocket: Ne Sevmiyorum
 6. WP Roket İncelemesi: Son Düşünceler

Özet:

Birkaç WordPress önbellek eklentisi performans, kullanım kolaylığı, destek ve düzenli güncellemeler ve ekstra özellikler açısından WP Rocket’i yenebilir. Tek dezavantajı, muadillerinden daha pahalı, ancak elde ettiğiniz özellikler ve avantajlar için oldukça iyi bir anlaşma.

WP Roketine Genel Bakış

WP Rocket, yeni başlayan bir WordPress önbellekleme ve performans optimizasyonu eklentisidir ve “birkaç tıklamayla WordPress’in hızlı yüklenmesini sağlar”. Şu anda 700K + web sitesi tarafından kullanılmakta olup, web sitenizin yükleme süresini şu şekilde artırır:

 • Sayfa önbellekleri oluşturma
 • HTML, JavaScript ve CSS dosyalarını sıkıştırma
 • Görüntü lazyload
 • Ve daha fazla optimizasyon özelliği

Karmaşık ayarlara gerek kalmadan birkaç tıklamayla ayarlayabildiğiniz için, teknik olmayan yeni başlayanların daha hızlı web sitelerine sahip olması için harika bir araçtır.


WP Rocket: Fiyatlandırma ve Lisanslama Şeması

WP Rocket’in üç fiyatlandırma planı vardır:

WP Roket fiyatlandırma planı

Burada görüldüğü gibi, tüm paketler için lisans bir yıl sürer. Lisansınız etkin olduğu sürece, destek ve eklenti güncellemelerine erişiminiz olur. Lisansın geçerlilik süresi sona erdiğinde, lisansınızı indirimli olarak yenilemenizi isteyen bir e-posta alırsınız.

WP Rocket, lisans süresi dolduğunda bile çalışmaya devam edecek, ancak destek ve eklenti güncellemeleri artık kullanılamayacak.

Ayrıca 14 günlük para iade garantisi var.


WP Rocket: Özellikler ve Ayarlar

WP Rocket, her türlü web sitesini optimize etmeyi kolaylaştıran kullanışlı özellikler sunar.

1. Hızlı ayar

Diğer WordPress önbellek eklentileri ile ilgili büyük bir sorun, gelişmiş kullanıcılar için bile kurulum ve yapılandırmanın karmaşıklığıdır. WP Rocket içerik oluşturucularının, kurulumu yalnızca birkaç dakika süren bir önbellek eklentisi oluşturarak çözmek istedikleri şey budur.

WP Roketini Yükleme ve Etkinleştirme

Satın aldıktan sonra, .zip eklenti dosyasını indirebilmeniz gereken bir indirme bağlantısı alırsınız. Zip dosyasını indirin ve tıklayarak WordPress’e yükleyin “Yeni ekle” altında eklentiler, sonra tıkla “Eklentiyi Yükle”.

WP Roketini Yükleme

Bunu tıkladığınızda, şu düğmeyi görürsünüz: “Dosya seçin”. Bunu tıklayın, .zip eklenti dosyasını arayın, seçin ve Tamam’ı tıklayın. “Şimdi kur”.

WP Roketini Takma

Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir. Bunu yaptıktan sonra, “Eklentiyi Etkinleştir”. WP Rocket’i etkinleştirmek için bu düğmeye tıklayın.

WP Roketini Etkinleştirme

WP Roketini etkinleştirdiğinizde, sayfa önbelleğe alma otomatik olarak başlar. Ancak bu eklenti ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Eklenti etkinleştirildikten sonra, yüklü tüm eklentilerin bir listesine yönlendirilirsiniz. Bir kez orada, WP Roket aramak ve tıklayın “Ayarlar” altında:

WP Roket ayarları

Buraya “Ayarlar” WordPress’in sol tarafındaki panelde ve “WP Rocket”. Ardından WP Rocket’in ayarlar alanını göreceksiniz:

WP Roket ayarları

Sol taraftaki panelde, önbelleğe alma, dosya optimizasyonu, medya yükleme, önbellek önyükleme, veritabanı optimizasyonu, CDN, görüntü optimizasyonu ve daha fazlasını yapılandırmak için tüm seçenekleri göreceksiniz..

2. Sayfa Önbellekleme

Sayfa önbelleğe alma, WP Rocket’in en temel özelliğidir. Site önbelleği, kullanıcı bir sayfayı ilk kez ziyaret ettiğinde seçilen sayfa içeriğini depolar. Kullanıcı aynı sayfayı yeniden ziyaret ettiğinde, site önbelleği depolanan içeriği geri çağırır ve ilk ziyaretten çok daha hızlı yükler.

WP Rocket ile önbellek ayarlarını yapılandırmak için şu adrese gidin: “Ayarlar” WordPress’in sol tarafındaki panelinde, “WP Rocket”, ve sonra WP Rocket’in ayarlar alanını göreceksiniz.

Tıklayın “Önbellek” mobil önbellekleme, kullanıcı önbellekleme ve önbellek kullanım ömrü ayarlarını değiştirebileceksiniz.

WP Rocket temel önbellek kuralları

Ayrıca, sayfaların hariç tutulması, URL’lerin silinmesi vb. Gibi gelişmiş önbellek kuralları da ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları şurada bulabilirsiniz: “Gelişmiş Kurallar”:

WP Rocket gelişmiş önbellek kuralları

3. Tarayıcı Önbelleğe Alma

Tarayıcı önbelleğe almayla bir web sayfasının statik dosyaları tarayıcıda (ör. Google Chrome) depolanır. Ziyaretçi bu sayfayı tekrar ziyaret ettiğinde, statik dosyaların tekrar yüklenmesi gerekmez, bu da daha hızlı yükleme süresine yol açar.

4. Minification

WP Rocket ayrıca CSS, JavaScript ve HTML dosyalarınızın ağırlığını minimize ederek azaltır. Bu, daha hızlı yükleme süresine yol açar.

5. Veritabanı Optimizasyonu

Diğer birçok önbellek eklentisinin aksine, WP Rocket ayrıca bloat kaldırmak ve boyutunu azaltmak için veritabanınızı temizlemenizi sağlar. Düzenli bir veritabanı temizleme programı ayarlayabilir veya manuel olarak yapabilirsiniz.
Veritabanı optimizasyon ayarlarını yapılandırmak için WP Roket Ayarları alanına gidin ve “Veri tabanı”.

WP Rocket veritabanı optimizasyonu

Burada, kutularını işaretleyerek düzeltmeleri, otomatik taslakları, çöpe atılan yayınları, spam ve çöpe atılan yorumları ve daha fazlasını silebilirsiniz..

Altta, seçeneği göreceksiniz “Otomatik Temizlik Planla” günlük, haftalık veya aylık veritabanı temizlemelerini zamanlamanızı sağlar. Ancak temizleme işlemi geri alınamayacağından veritabanınızı yedeklemeye dikkat edin.

Ayarları yaptıktan sonra, “Optimize”.

WP Roket veritabanı optimizasyonu

6. Lazyload

Sayfanızda ne kadar çok resim varsa, yüklenmesi de o kadar uzun sürer. Buradaki basit bir çözüm, her ziyaretçinin bir kerede yüklenmesi yerine, yalnızca ziyaretçiler sayfayı aşağı kaydırdıkça görüntüleri yükleyen Lazyload özelliğidir..

Ekrandaki resimler, iframe’ler ve videolar için tembel yüklemeyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz “Medya” Bölüm. Ayrıca emojileri ve yerleştirmeleri de etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz.

WP Rocket tembel yük

7. E-ticaret Dostu

Birçok önbellek eklentisi, Woocommerce gibi e-ticaret eklentileri ile uyumlu değildir ve ziyaretçiler için her türlü soruna neden olur..

Bu eklentiler alışveriş sepeti, ödeme ve hesap veri sayfaları dahil olmak üzere tüm sayfaları önbelleğe aldığından, ziyaretçiler güncellenmiş alışveriş sepetlerini ve diğer ayrıntılarını göremez. İşaretlenmezse, bunun işletmeniz üzerinde ciddi yansımaları olur.

WP Rocket, Woocomerce, Easy Digital Download, iThemes Exchange, Jigoshop ve WP-Shop gibi e-ticaret eklentileriyle tamamen uyumludur. Tüm Woocommerce sayfaları otomatik olarak algılanır ve önbelleğe alınmaz.

8. Çok Dilde Uyumluluk

WP Rocket ayrıca qTranslate, Polylang ve WPML gibi çeviri eklentileriyle de uyumludur.

Diğer özellikler:

 • Görüntü optimizasyonu
 • GZIP Sıkıştırma
 • Site Haritası önyükleme
 • Önbellek önyükleme
 • Google Yazı Tipleri optimizasyonu
 • Ertelenmiş JS yüklemesi
 • DNS Önceden Getirme
 • Mobil Algılama
 • Geliştirici dostu
 • Google Analytics, Facebook Pixel, Vernik, Cloudflare ve Sucuri ile uyumlu

WP Rocket: Ne Seviyorum

WP Rocket hakkında en sevdiğim şey, işini yapması. Diğer kullanıcılar tarafından kişisel olarak deneyimlenen ve deneyimlenen web yükleme sürelerini hızlandırır. Kullanıcılarından biri, sayfa yükleme süresinde 2,10’dan 1,36 saniyeye veya% 54 daha hızlı bir düşüş gördü.

Lazyload, görüntü optimizasyonu ve veritabanı optimizasyonu gibi ekstra özellikleri, web sitelerini hızlı ve hafif tutmayı çok daha kolay hale getirir.

Ayrıca, biraz yardıma ihtiyacım olursa, özellikler, ipuçları, nasıl yapılır ve hatta öğreticiler gibi eklentilerde her zaman uygun belgeleri ararım. WP Rocket’in durumunda bulunan belgeler buraya onu kullanmaya nasıl başlayacağınız, yaygın sorunları nasıl çözeceğiniz ve onunla yapabileceğiniz farklı şeyler hakkında herkese rehberlik edecek kadar kapsamlı ve yararlıdır..

Ayrıca, WP Rocket, geliştiricileri tarafından yayınlanan ve unutulan eklentilerden biri değildir. Ücretli bir eklenti olduğundan, gerçek insanlar hatalardan kurtulmak ve performansını artırmak için ayda 2-3 kez sürekli olarak günceller. Bu aynı zamanda her zaman en son WordPress sürümüyle uyumlu olmasını sağlar.


WP Rocket: Ne Sevmiyorum

Onlarla iletişime geçmenin tek yolu bilet oluşturmak veya iletişim formunu doldurmaktır. Kullanıcı beklentileri sürekli arttıkça, tüm süreci daha hızlı hale getirmek için web sitelerine bir telefon numarası veya canlı sohbet uygulaması eklemenin zamanının geldiğini düşünüyorum..

Ayrıca, 2018’in başlarında, WP Rocket marka deneyimlerini geliştirmek için tüm kullanıcı arayüzlerini değiştirdi. Bazı kullanıcılar bunu sevse de, ben şahsen biraz kafa karıştırıcı olduğu için yapmadım.

WP Rocket ayrıca, nasıl çalıştığına ve uygun olup olmadığına dair bir fikir edinmek isteyen insanlar için yararlı olabilecek ücretsiz bir deneme veya ücretsiz bir sürüm de sunmuyor.

Bu küçük şeylerin yanı sıra, WP Rocket benim için tüm kutuyu işaretliyor ve yavaş bir web sitesine kolay bir çözüm arayan herkese tavsiye ederim.


WP Roket İncelemesi: Son Düşünceler

Web sitenizi hızlı ve optimize etmek için kesin ve hızlı bir çözüm arıyorsanız, WP Rocket paranız için alabileceğiniz en iyi şeydir.

Ücretsiz bir deneme sürümü veya ücretsiz sürüm sunmamalarına rağmen, bunun gerçekten en basit ve en etkili WordPress önbellek eklentilerinden biri olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca, web sitesi optimizasyonunu çok daha kolay hale getiren güzel eklenti özellikleri vardır.

Hala emin olmadığınız bir eklentiye para harcama konusunda kararsızsanız, 14 günlük para iade garantilerinden yararlanabilirsiniz..

Sonuç olarak, özelliklerini ve kullanıcı desteğini göz önünde bulundurarak, güvenilir bir WordPress önbellek eklentisi arayan herkese WP Rocket’i öneriyorum.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map