Wix İncelemesi

Wix son birkaç yılda inanılmaz derecede popüler oldu. Youtube’u sık sık kullanıyorsanız, agresif reklamlarıyla tekrar tekrar hedeflenmiş olma şansınız yüksektir..


Popülerliğinde büyük ölçüde büyürken, Wix buna değer mi yoksa sadece bir başka site oluşturucu.

Bu derlemede, kimin için iyi olduğunu ve kimin için iyi olmadığını daha iyi anlamak için Wix’i yukarıdan aşağıya bakacağız.

İçine girelim.

Wix Genel Bakış

Wix, herkesin şık, işlevsel, profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olması gerektiği fikri üzerinde çalışır. Dahası, herkes bir web sitesi geliştiricisine veya tasarımcısına yüzlerce veya binlerce dolar ödemek zorunda kalmadan bu web sitesini kendileri oluşturabilmelidir..

Çoğunlukla, Wix başarılı olur. Bir web sitesi oluşturmak için iki seçeneğiniz vardır. Süper kolay yol kullanmaktır Wix Yapay Tasarım Zekası, sadece sizin için yeni bir web sitesi oluşturmadan önce size bir dizi soru soran bir program. Zamanınız kısaysa ve karmaşık bir şekilde özelleştirilmiş bir şeye ihtiyacınız yoksa, bu ideal çözüm olabilir.

Alternatif olarak, Wix Editör. İnanılmaz derecede basit ve sezgisel olan editör, kullanmak için bir cinch sürükle ve bırak işlevselliğine sahiptir. Sıfırdan başlasanız bile, bir veya iki saat içinde temel bir web sitesini kolayca çalışır hale getirebilirsiniz..

TDLR: Wix, kullanımı son derece kolay bir deneyim isteyen biri için mükemmel bir site oluşturucudur. Onunla tamamen özelleştirme yapmayacak veya inanılmaz bir e-ticaret mağazası oluşturamayacaksınız, ancak son derece kolay bir şekilde küçük bir web sitesi oluşturabileceksiniz..

Bahsetmeliyim ki, aynı zamanda iyi e-ticaret platformu sadece ikinci Shopify.


görüntü

Sonra, Wix tarafından Corvid. Bu, bazı kodlama deneyimi olan ve web sitelerinin Wix’teki şablonların ve uygulamaların sunduğundan daha fazlasını yapabilmesini isteyen web yöneticileri için bir seçenektir. Kullanımı oldukça kolaydır, bu nedenle kodlama pirzolalarınızı uygulamak istiyorsanız, burası yapılacak yer.

Wix size 500’den fazla şablon özelleştirmek için hazır olan. Şaşırtıcı derecede çeşitli kategorilerde bulunan kişisel veya e-ticaret web sitenize mükemmel bir şekilde uyan bir şablon bulabilirsiniz. Ekleyebileceğiniz özelliklerden bazıları bloglar, medya galerileri ve çevrimiçi mağazalardır. Ayrıca, tüm Wix şablonları, günümüz pazarında kritik olan mobil görüntüleme için optimize edilmiştir.

Bir web sitesi oluşturma sürecinde size rehberlik ek olarak, Wix web hosting sağlar. Doğru paketi alırsanız, kendi alan adınıza da sahip olabilirsiniz. Harika SEO yetenekleri ile, web sitenizi veya web sitenizin tek tek sayfalarını ve duyarlılık için bilinen bir müşteri destek departmanını şifre ile koruma becerisini içeren sıkı güvenlik önlemleri.

Wix Nasıl Kullanılır

Wix kullanımı oldukça kolaydır. Daha önce bir web sitesi oluşturmayı düşünmemiş olan insanlar bile mükemmel görünümlü ve işlevsel bir web sitesi üretme hızına şaşıracaklar.

Sürecin bu aşamasının bir dezavantajı varsa, seçimler tarafından bunalmış olma hissi üstlenebilir. Yukarıda belirtildiği gibi, Wix’in tam anlamıyla yüzlerce şablonu vardır..

Buna ek olarak, şirket web sitenize eklenebilecek 200’den fazla uygulama ve hizmet sunuyor. Neredeyse çok fazla seçenek var. Bazı acemiler için, eğlence hızla bir karışıklık hissi ve ardından hayal kırıklığı ile yer değiştirebilir.

Wix Şablonları Nasıl Çalışır?

İyi haber şu ki, tüm özelliklerini kontrol etmek için kısa bir dönüş için bir şablon almakta özgürsünüz. Biraz oynadıktan sonra beğenmediğinizi fark ederseniz, başka bir oyun için kapatın. Şablonlarda, kullanabileceğiniz çeşitli örneklerin ve sayfaların tümünü görebileceğiniz bir önizleme alanı vardır.

Bu işlemden bunalmış hissetmemek için, şablon seçeneklerinizi başlangıçta yalnızca oluşturmak istediğiniz web sitesi türüne hedeflenen seçeneklerle sınırlandırmaya çalışın. Daha az seçenekle, bunalmış hissetme olasılığınız daha düşüktür. Wix şablonlarını genel olarak düzenlemek, bunları düzenlemekten çok daha kolaydır. WordPress siteleri.

Kötü haber şu ki, web siteniz yayına girdikten sonra, bu şablonda kaldınız. Farklı bir şablona geçmek, baştan tekrar başlamak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bu nedenle, özelleştirmeye başlamadan önce seçtiğiniz şablonun doğru olduğundan emin olmanız önemlidir..

Bir ton iş kaybetmemek için hangi şablonu kullanmak istediğinize dair hızlı bir karar vermemeye çalışın. Alternatif olarak, sadece Wix Yapay Tasarım Zekası ile gidin ve bir algoritmanın sizin için birçok seçeneği yapmasına izin verin.

Herkes Wix’e başlarken bunalmış gibi hissetmez. Aslında, birçok insan bunu asla tecrübe etmez veya geçici bir his haline gelir. Wix ile bir web sitesi tasarlayan çoğu kişi aslında bunun eğlenceli, yaratıcı ve ödüllendirici bir deneyim olduğunu bildiriyor. Bir başarı duygusu ile, bir Wix web sitesi oluşturmak, bir işletme açmak için güven verici bir ilk adım olabilir.

Kimler Wix Kullanmalı?

Çok uluslu bir şirket yönetmediğiniz sürece, Wix’in şirketinizin web sitesi için size güç, çok yönlülük ve işlevsellik yolunda bolca teklif veremeyeceğine inanmak zor. Bazı insanlar zaman zaman Wix’in büyüyen bir işletmenin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar ölçeklendirilip ölçeklendirilemeyeceğini sorsa da, şirketiniz Amazon ile karşılaştırılabilir olmadığı sürece bu web sitesi oluşturucusunun daha yetenekli olduğunu varsaymak güvenlidir..

Bununla birlikte, Wix’te bir web sitesine ihtiyaç duyan herkes için tasarlanmış her türlü paketi bulacaksınız. Bir moda blogunu yönetmek veya düğünleri için bir web sitesi oluşturmak isteyenler çok sayıda seçenek bulacaklar. Bir restoran veya otel işletiyorsanız, Wix’in sizin için şablonları vardır.

Müzisyenler, fotoğrafçılar, grafik sanatçılar, dansçılar, aktörler ve performans sanatçıları da benzer şekilde ağırlanmaktadır. Yoga stüdyoları ve yaşam koçları için ideal olan düzenlere bitişik bir avukat veya EBM için doğru olan şablonları bile keşfedeceksiniz..

Benzer şekilde bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı düşünen herkes, Wix’in neler sunduğuna bakmak isteyebilir. Çok sayıda e-ticaret şablonu mevcuttur ve iş odaklı birçok eklentiyle, ürünlerinizin 7/24 satılabileceği bir web sitesi oluşturmak kolaydır..

Esasen, Wix o kadar esnektir ki, bir web sitesi kurmak isteyen hemen hemen herkes için ideal bir platform olabilir..

Wix Ölçeklenebilir mi??

Zamanla, web siteniz artan başarının tadını çıkarabilir. Bu, daha fazla web sayfasına, daha fazla depolama alanına, daha fazla bant genişliğine ve gelişmiş satış yeteneğine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. İyi haber şu ki Wix web siteniz büyümeye hazır.

Yapmanız gereken tek şey, Wix web sitenizi her zamankinden daha işlevsel ve güçlü kılan 200’den fazla uygulamayı bulmak için App Market’i ziyaret etmektir. Bir uygulama ile elde edebileceğinizden daha fazla seçeneğe ihtiyacınız varsa, Wix’in sunduğu daha büyük paketlere bir göz atın. Geliştirilmiş depolama alanı, sınırsız bant genişliği ve her türlü ekstra özellik ile web sitenizi ölçeklendirmek için tam da ihtiyacınız olan şey bu olabilir.

Web siteniz daha da büyürse, aşağıda tartışılan bir “Kurumsal” paketi düşünün. Orta ölçekli işletmeler için tasarlanan bu paket sağlam, güçlü ve esnektir. Doğru uygulamalarla, yıllarca amaçlarınıza kolayca hizmet edebilir.

Özelleştirme

Wix tarafından oluşturulan şablonlar kutudan çıkar çıkmaz harika görünüyor. Birkaç dakika içinde gerçekten hafif bir özelleştirme yapabilir ve yine de binlerce dolar olmasa bile yüzlerce dolar harcadığınıza benzeyen bir web sitesi elde edebilirsiniz..

Tabii ki, gerçekten web sitenizin kalabalığın arasından sıyrılmasını istiyorsanız, özelleştirmeniz gerekir. Wix bu görevi sadece basit değil, aynı zamanda bir zevk haline getiriyor. Şablonlar, önceden değiştirmek isteyeceğiniz sahte metinlerle önceden yüklenmiştir. Metni tıklamanız ve yazmaya başlayın. İşte bu kadar kolay. Metnin daha büyük veya daha küçük olmasını istiyorsanız, kullanışlı kaydırıcıyı sürükleyin.

Metninizi doğrudan Wix’e girmek istemiyorsanız, bir kelime işlemci programından kopyalayıp yapıştırmaktan çekinmeyin. Instagram veya Facebook’tan içerik yüklemek de aynı derecede basit.

Web sitenizi gerçekten canlandırmak için animasyon metni gibi bir özelliği kullanarak belirli metinlerin solmasını, yakınlaştırmasını veya diğer göz alıcı davranışları sergilemesini sağlayın. Bir video arka planı yükleyebilir, etkileşimli bir slayt gösterisi ekleyebilir veya bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. Wix her şeyi mümkün kılar.

Görüntülerin bir web sitesinde ziyaretçilerin ilgisini çekmek için kritik önem taşıyabileceğini kabul eden Wix, stok görüntü ve grafik kitaplığına sahiptir. Bunları şablonunuza eklemek için tek yapmanız gereken sürükleyip bırakmaktır. Alternatif olarak, web sitenize özel bir dokunuş vermek için kendi fotoğraflarınızı yükleyin.

Şablonlar

Wix’i bu kadar zevkli kılan şeylerden biri de sağladığı araçlar. Eskiden SEO yetenekleri eksik olsa da, Wix web sitenizin Google ve diğer arama motorları tarafından fark edilmesini sağlamak için büyük adımlar attı. Platformun SEO araçları, URL’leri özelleştirmenizi, meta açıklamaları düzenlemenizi ve diğer birçok işlev arasında görüntülere alternatif metin eklemenizi sağlar..

Wix ayrıca sosyal medya hesaplarınızı web sitenize entegre ederek müşterilerinizin sizinle etkileşime girme şansını artırır. Bu özellikler arasında beğeni, özet akışı, paylaşım ve sosyal medya düğmesi ekleyebilme.

Wix güvenlik için de yüksek not alır. SSL sertifikaları her Wix web sitesinde yerleşik olarak bulunur. Buna göre, web sitenizi ziyaret eden herkes, URL’nin yanındaki asma kilit simgesi sayesinde bağlantılarının güvenli olduğunu bilir..

Başka bir kritik araç otomatik kaydetme özelliğidir. Sık sık çalışmanızı kaydetmeyi unutan insanlardan biriyseniz, bu onsuz yaşayamayacağınız özelliktir. Wix periyodik olarak ve otomatik olarak çalışmanızı kaydettiğinden, web sitenizin en son kaydedilmiş kopyasını almak önemli değildir..

Wix, şablonunuz da dahil olmak üzere web sitesine dağılmış sayısız soru işareti simgeleri sayesinde olağanüstü derecede yardımcıdır. Çoğu doğrudan Wix’in yardım merkezinden gelen ilginç ve faydalı ipuçlarını ve ipuçlarını ortaya çıkarmak için soru işaretine tıklayın. Daha öğretici ekli soru işaretleri daha da etkileyici. Hızlı bir cevaba ihtiyacınız olduğunda başka bir yerde arama yapmak zorunda kalmamak çok kolay.

Büyük Uygulama Pazarı

Wix’in en güçlü özelliklerinden biri App Market’idir. Bazıları ücretsiz olan 200’den fazla uygulama ile yüklü olan pazar, web sitenizi geliştirmek için ihtiyacınız olan her şey için tek adresiniz. Wix Pro Galerisi var, böylece fotoğraflarınızı ve web sitenizin arama motorlarında bulunmasına yardımcı olmak için kullanılan Site Booster’ı gösterebilirsiniz..

Diğer değerli uygulamalar arasında inanılmaz çeşitlilikte formlar oluşturmayı mümkün kılan Wix Formları ve etkinliklerinizi çevrimiçi olarak oluşturmak ve yönetmek için Wix Etkinlikleri bulunmaktadır. Wix Music, kendi müzik bestelerinizi yayınlamanızı ve satmanızı mümkün kılar ve diğer uygulamalar çevrimiçi randevu rezervasyonu, faturalama ve muhasebe işlemlerini gerçekleştirir ve çevrimiçi ödemeleri kolaylaştırır. Web sitenizi e-ticaret için optimize etme söz konusu olduğunda, çok sayıda seçenek bulacaksınız ve tüm sosyal medya özet akışlarınız, Etsy mağazanız ve eBay pazarınızla bağlantı kurabileceksiniz..

Pazarlamadan bahsetmişken, Ascend by Wix aslında meşgul profesyoneller için hepsi bir arada pazarlama çözümleri paketidir. İşletmenizin büyüklüğüne ve geliştirilme yerinize bağlı olarak üç Yükseliş planından birini seçin. Ascend, kişileri yönetmek ve web sitesi ziyaretçilerine canlı sohbet veya mesajlaşma yoluyla yanıt vermek için yararlı araçlar içerir.

Ascend ayrıca yeni üye kayıtları gibi otomatik işlemler oluşturmayı da mümkün kılar.

wix otomasyonu

Ayrıca müşterilere fatura oluşturma ve gönderme yeteneği de dahildir.

wix fatura

Pakete ayrıca web yöneticilerinin SEO oyun ve e-posta pazarlama araçlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için SEO Wiz gibi şeyler dahildir. Social Post oluşturma da mevcuttur.

sosyal gönderi

Wix, sizin tarafınızdan özelleştirilmeyi bekleyen yüzlerce muhteşem şablona sahiptir. İşletme, Online Mağaza, Fotoğrafçılık, Video, Müzik, Restoranlar ve Yemek, Seyahat ve Turizm, Sağlık ve Wellness, Moda ve Güzellik, Topluluk ve Eğitim ve daha fazlası gibi çeşitli kategorilerde gruplandırılmıştır. Bir etkinlik için web sitesi oluşturmanız gerekirse, bunun için şablonlar vardır. Bir portföy veya özgeçmiş web sitesine mi ihtiyacınız var? Bunlar da mevcut. Bir blog başlatmak istiyorsanız, çok sayıda hazır seçenek bulacaksınız. Mesele şu ki, Wix’te ihtiyaçlarınız ne olursa olsun mükemmel bir şablon bulacaksınız..

Seyahat bloguna bir örnek:

Bu bir işletme içindir:

Bir hukuk firması bu şablona doğru yönelebilir:

Bir fotoğrafçı, bunun gibi bir galeri düzenine aşık olabilir:

İster performans sanatçısı olun, isterse EBM firmanız için tutucu bir web sitesine ihtiyaç duyun, Wix sizi ağırlayabilmelidir. Onların şablon seçimi neredeyse rakipsiz ve muhtemelen her birinde bulunan tüm özelliklerden ve seçeneklerden etkileneceksiniz.

Wix Fiyatlandırması

Wix, iki geniş paket katmanına sahiptir: Web Sitesi ve İşletme ve e-Ticaret. Kişisel bir web sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar, “kombo“Plan. Fiyat için iki GB bant genişliği, 3 GB depolama alanı, reklamsız olma yeteneği, 30 video dakikası ve bir yıl boyunca ücretsiz alan adı alıyorlar.

Paketlerdeki bir sonraki adım girişimcilere ve serbest çalışanlara yönelik olarak pazarlanmaktadır. Aylık 17 ABD dolarına mal olan bu pakete “Sınırsız.”Buna göre, bu plana sahip kullanıcılar sınırsız bant genişliği ve 10 GB depolama alanı alır. Combo planındaki özelliklere ek olarak, aboneler bir video saati, 300 $ reklam kuponları, Site Booster uygulaması ve Visitor Analytics uygulaması alır.

Wix, “profesyonel,”aylık 22 $ en iyi değeridir. 20 GB depolama alanı, iki video saati, bir etkinlik takvimi, profesyonel bir logo ve sosyal medya logo dosyalarına ek olarak iki alt katman paketindeki her şeyi içerir.

En büyük pakete “vip.”Aylık 39 dolara mal oluyor ve üç küçük pakete dahil olan her şeyle birlikte geliyor. Buna ek olarak, abonelere öncelikli yanıt ve VIP Desteği geliyor, yani bir soru veya sorun olduğunda çağrıları hattın önüne gidiyor.

Web Siteniz üzerinden Ödemeleri Kabul Etmeye Yönelik İş ve e-Ticaret Planları

Web siteleri aracılığıyla ödeme kabul edebilmek isteyen herkes, hepsi komisyonsuz olan İşletme ve e-Ticaret planlarından birine kaydolmalıdır. Buna “İş Temelleri,”Bu, aylık yalnızca 23 ABD dolarıdır. Çevrimiçi ödemeleri kabul edebilmenin yanı sıra, bu pakette sınırsız bant genişliği, 20 GB depolama alanı, Wix reklamı yok, beş video saati, Google Analytics, bir yıllık ücretsiz alan adı, 300 ABD doları reklam kuponları, Site Booster uygulaması ve Visitor Analytics uygulaması.

Bir sonraki en büyük İşletme ve e-Ticaret paketi “Sınırsız İş,”ve ayda 27 $ çalışır. 35 GB depolama, 10 video saat, profesyonel bir logo ve sosyal medya logo dosyaları da içermesi dışında, Temel paketteki her şeyi içerir..

İle “İş VIP“paketinde, müşteriler daha ucuz olan iki planın yanı sıra 50 GB depolama alanı, Öncelikli Yanıt ve VIP desteğinin tüm özelliklerini almak için ayda 49 dolar ödüyor.

Bu paketlerin hiçbiri aradığınız şey değilse, tamamen özelleştirilebilir “kuruluş“aylık 500 dolara mal olan paket. Daha büyük ve daha güçlü bir web sitesine ihtiyaç duyan büyüyen işletmeler için tasarlanan bu, müşterilerinizin taleplerini karşılamanıza yardımcı olacak ölçeklenebilir bir pakettir.

Daha ucuz seçenekler arıyorsanız, en ucuz ana bilgisayarlar.

Müşteri desteği

müşteri desteğiMüşteri desteği söz konusu olduğunda, Wix olağanüstü. Bir soru yazarak veya belirli konulara göz atarak hazır cevapları bulabileceğiniz Wix Yardım Merkezi’ni keşfetmek için web sitelerini ziyaret etmeniz yeterlidir. Her türlü makalede, bir müşteri destek temsilcisiyle görüşmek zorunda kalmadan sık sorulan sorular ve endişeler konusunda anında yardım almak nispeten kolaydır..

Wix Blog, bir web sitesi oluşturmanın temel konularını ve hatta web siteniz olgunlaştıkça yaklaşmanız gereken daha gelişmiş konuları içeren çok çeşitli konuları kapsayan başka bir yararlı kaynaktır..

Kendi web sitenizi oluşturmak istemiyorsanız, Wix Arena’yı ziyaret edin. Burada sizin için özel bir web sitesi oluşturmaktan mutluluk duyacak yüzlerce Wix web tasarımcısını bulabilir ve bağlantı kurabilirsiniz. Stili size hitap eden bir tasarımcı bulmak için galerilere göz atın.

Yardıma ihtiyacınız olursa, müşteri hizmetleri temsilcisine e-posta veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Bu profesyoneller genellikle hızlı, verimli ve yardımseverdir. Hızlı bir şekilde ihtiyacınız olduğunda yanıt almak için çok uzun süre beklemek zorunda olduğunuzdan endişeleniyorsanız, Öncelikli Yanıt ve VIP Desteği sunan paketlerden birine kaydolun. Bu özellikler sizi daima hattın önüne koyar.

Son düşünceler

Wix, bugün mevcut olan en iyi web sitesi oluşturucu olabilir. 200’den fazla uygulamaya ek olarak yüzlerce şablonu vardır. Tüm bu seçenekler ve yeteneklerle, bir rüya web sitesi oluşturabilmelisiniz.

Bununla birlikte, bazı insanlar Wix’e başlamakta zorlanıyorlar çünkü sadece çok fazla seçenek sunuluyor. Yeni müşterilerin bu sorunu potansiyel olarak önlemek için başlangıçta şablon seçimlerini mümkün olduğunca daraltmaya çalışması tavsiye edilir. Ardından, web yöneticisi neyin gerekli ve yararlı olduğunu keşfettiğinden uygulamalar zamanla eklenebilir.

Eğer bankayı kırmayacak güzel bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Wix ile yanlış gitmek zor. İnanılmaz eğlenceli ve kullanımı kolay.

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bununla birlikte, görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak, okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum. Kullanım Şartları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector