Web sitenizin hızını artırmak için 21 püf noktaları

yavaş yüklemeWeb sitenizin hızının trafik, dönüşüm ve gelir üzerinde büyük etkisi olabilir. Bir performans ölçütü olarak hız hafife alınmamalıdır. Göre Akami, İnternet kullanıcılarının neredeyse yarısı bir web sayfasının iki saniyeden daha kısa bir sürede yüklenmesini bekliyor ve kullanıcıların% 40’ı yüklenmesi üç saniyeden uzun sürüyorsa bir web sitesini tıklayacak.


İçinde “Web Performansı Neden Önemlidir: Siteniz Müşterileri Uzaklaştırıyor?”, web sitesi performansının çevrimiçi davranışlarını nasıl etkilediği konusunda 1.500 çevrimiçi müşteriyi araştıran Gomez’in 2010 yılında yaptığı bir araştırmada, aşağıdakileri öğreniyoruz:

 • “Web sitesi yükleme süresinde 2 ila 10 saniyelik bir artış, sayfa terk etme oranını% 38 artırdı.”
 • “Yoğun trafik dönemlerinde, tüketicilerin% 75’inden fazlası bir rakip için ayrıldı’gecikme yerine web sitesi.”

Web sitesi hızının tüketici davranışı üzerindeki etkisini daha da vurgulamak için, Aberdeen Grubu yükleme süresinde yalnızca bir saniyelik bir gecikmenin web sitesi dönüşümlerinde% 7’lik bir azalma sağladığını ortaya koymaktadır. Ayrıca, sayfa görüntüleme sayısı% 11 azalır ve müşteri memnuniyeti% 16 azalır. Sanki bu değildi’Eve ulaşmak ve web sitemizin yükleme süresini optimize etmek için yarışmamızı sağlamak için, sahipler ayrıca Google’ın web sitenizin hızını, sitenizi arama sonuçları sayfasında sıralamada bir faktör olarak kullandığını bilmelidir.

Özetle, yavaş bir web sitesi aşağıdakilerle sonuçlanır:

 • Daha az trafik ve sayfa görüntüleme
 • Azalan dönüşüm sayısı
 • Satışlardaki düşüşler
 • Olumsuz etkilenen marka imajı

Başarılı bir web sitesi oluşturma konusunda önde gelen bir kaynak olan HostingFacts.com, web sitenizin hızını nasıl artıracağınız konusunda aşağıdaki ipuçlarını ve püf noktalarını sunar.

Web sitenizin hızının trafik, dönüşüm ve gelir üzerinde büyük etkisi olabilir. Bir performans ölçütü olarak hız hafife alınmamalıdır. Göre Akami, İnternet kullanıcılarının neredeyse yarısı bir web sayfasının iki saniyeden daha kısa bir sürede yüklenmesini bekliyor ve kullanıcıların% 40’ı yüklenmesi üç saniyeden uzun sürüyorsa bir web sitesini tıklayacak.

Gomez tarafından yapılan ve 2010 çevrimiçi alışveriş yapanlara web sitesi performansının çevrimiçi davranışlarını nasıl etkilediğini araştıran “2010 Web Performansı Neden Önemlidir? Siteniz Müşterileri Çekiyor mu?” Bölümünde şunları öğreniyoruz:

 • “Web sitesi yükleme süresinde 2 saniyeden 10 saniyeye kadar artış olması sayfa terk etme oranını% 38 artırdı.”
 • “Yoğun trafik dönemlerinde, tüketicilerin% 75’inden fazlası gecikmek yerine bir rakibin web sitesine gitti.”

Web sitesi hızının tüketici davranışı üzerindeki etkisini daha da vurgulamak için, Aberdeen Grubu yükleme süresinde yalnızca bir saniyelik bir gecikmenin web sitesi dönüşümlerinde% 7’lik bir azalma sağladığını gösterir. Ayrıca, sayfa görüntüleme sayısı% 11 azalır ve müşteri memnuniyeti% 16 azalır. Sanki bu eve gelmek için yeterli değilse ve web sitemizin yükleme süresini optimize etmek için yarışmamızı sağlıyorsa, sahipler Google’ın web sitenizin hızını sitenizi arama sonuçları sayfasında sıralamada bir faktör olarak kullandığını da bilmelidir..

Özetle, yavaş bir web sitesi aşağıdakilerle sonuçlanır:

 • Daha az trafik ve sayfa görüntüleme
 • Azalan dönüşüm sayısı
 • Satışlardaki düşüşler
 • Olumsuz etkilenen bir marka imajı

Başarılı bir web sitesi oluşturma konusunda lider bir kaynak olan HostingFacts.com, web sitenizin hızını nasıl artıracağınız konusunda aşağıdaki ipuçlarını ve püf noktalarını sunmaktadır. Bu kılavuzda aşağıdaki noktalara değineceğiz:

Contents

Adım 1: Gereksiz Eklentileri ve Eklentileri Ortadan Kaldırın

Mike’ın web sitesi hızını analiz ettiği ve 4.23 saniyelik yükleme süresinden sadece 1.33 saniyelik yükleme süresine gideceği şekilde optimize ettiği vaka çalışmasını düşünün. Web sitesi neden bu kadar yavaş? Bir kelime. eklentiler.

Kaldırma-eklentisiGereksiz eklentiler ve eklentiler web sitenizin hızını önemli ölçüde etkileyebilir. Mike içinde’Bu durumda, web sitesi yükleme süresinin şaşırtıcı bir% 86’sının eklentilerden kaynaklandığını tespit etti. WordPress gibi CMS’leri kullanıyorsanız (kullanıcılar P3 veya Eklenti Performans Profili Oluşturucu, darboğazları bulmak ve her eklentinin web sitenizin performansını nasıl etkilediğine dair bir rapor oluşturmak için WordPress eklentilerinizi tarar), Drupal veya Joomla, web sitenizi yavaşlatabilecek eklentilere ve eklentilere dikkat etmeniz önemlidir..

Bu sorunu ele alırken, yalnızca yüklediğiniz eklenti sayısına değil, aynı zamanda kalite bu eklentilerin. Aşırı komut dosyaları ve stiller yükleyen eklentilere dikkat edin. Ayrıca, çok sayıda uzak istek gerçekleştiren eklentileri ve web sitenizin her sayfasında veritabanı sorgularının sayısını artıran eklentileri kaldırın.

Alt satır: sadece web sitenizin işlevselliğini artırmak için gerekli olan eklentileri kullanın. Gerisini atın.

Örnek olay incelemesi mikrofon, web sitesi hızını analiz ederek 4.23 saniyelik yükleme süresinden 1.33 saniyelik yükleme süresine geçecek şekilde optimize etti. Web sitesi neden bu kadar yavaş? Bir kelime. eklentiler.

Gereksiz eklentiler ve eklentiler web sitenizin hızını önemli ölçüde etkileyebilir. Mike’ın durumunda, web sitesi yükleme süresinin şaşırtıcı% 86’sının eklentilerden kaynaklandığını tespit etti. WordPress gibi CMS’leri kullanıyorsanız (kullanıcılar P3 veya Eklenti Performans Profili Oluşturucu, darboğazları bulmak ve her eklentinin web sitenizin performansını nasıl etkilediğine dair bir rapor oluşturmak için WordPress eklentilerinizi tarar), Drupal veya Joomla, web sitenizi yavaşlatabilecek eklentilere ve eklentilere dikkat etmeniz önemlidir..

Bu sorunu ele alırken, yalnızca yüklediğiniz eklenti sayısına değil, aynı zamanda kalite bu eklentilerin. Aşırı komut dosyaları ve stiller yükleyen eklentilere dikkat edin. Ayrıca, çok sayıda uzak istek gerçekleştiren eklentileri ve web sitenizin her sayfasında veritabanı sorgularının sayısını artıran eklentileri kaldırın.

Alt satır: sadece web sitenizin işlevselliğini artırmak için gerekli olan eklentileri kullanın. Gerisini atın.

2. Adım: Web Sitenizdeki Sosyal Paylaşım Düğmelerinin Miktarını Azaltın veya Ortadan Kaldırın

paylaşım düğmelerini azaltWeb sitenizde sosyal paylaşım düğmelerinin bol olması her zaman iyi bir şey olduğu yanılgısına düşmeyin. Bu n’t. Sosyal paylaşım düğmelerinin olması nedeniyle web sitesi trafiğinde önemli bir artış olduğunu kanıtlayan az sayıda çalışma vardır. Tek yaptığı ziyaretçilerinizi karıştırmak.

Sosyal paylaşım düğmelerinin çoğu JavaScript çalıştırdığından, çok fazla düğmenin olması web sitesi performans sorunları oluşturabilir. Bir sosyal medya sitesinde kesinti olduğunda, önemli yansımaları bu düğmenin yüklü olduğu web siteleri için.

Çeşitli düğmelere sahip olmak yerine, bunları gerekli düzenlemelere göre düzenleyin veya kesintileri web sitenizin hızını olumsuz etkilemeyecek şekilde eşzamansız olarak yüklenecek şekilde ayarlayın..

Web sitenizde sosyal paylaşım düğmelerinin bol olması her zaman iyi bir şey olduğu yanılgısına düşmeyin. Öyle değil. Sosyal paylaşım düğmelerinin olması nedeniyle web sitesi trafiğinde önemli bir artış olduğunu kanıtlayan az sayıda çalışma vardır. Tek yaptığı ziyaretçilerinizi karıştırmak.

Sosyal paylaşım düğmelerinin çoğu JavaScript çalıştırdığından, çok fazla düğmenin olması web sitesi performans sorunları oluşturabilir. Bir sosyal medya sitesinde kesinti olduğunda, önemli yansımaları bu düğmenin yüklü olduğu web siteleri için.

Çeşitli düğmelere sahip olmak yerine, bunları gerekli düzenlemelere göre düzenleyin veya kesintilerin web sitenizin hızını olumsuz etkilememesi için bunları eşzamansız olarak yüklenecek şekilde ayarlayın.

3. Adım: Tüm Analytics İzleme Kodlarını ve Reklam Ağları Kodlarını Eşzamansız Olarak Yüklenecek Şekilde Yapılandırma

Analytics izleme kodları ve reklam ağları’ kodları web sitenizi yavaşlatabilir. Bazen uzak sunucular yavaştır veya kapanır ve sonuç web siteniz için uzun bir yükleme süresidir.. site analizi

Ancak, kodları eşzamansız gönderim, aşağı veya yavaş bir sunucunun kazanmasını sağlayabilirsiniz’t Web sitenizin hızını olumsuz etkilemez.

4. Adım: Sona Eren Başlıkları Kullanma

site başlığıBildiğiniz gibi, sunucunun hızı web sitenizin hızına önemli bir katkıda bulunuyor. Daha fazla sunucu isteği daha yavaş bir web sitesi demektir. Bu sorunu gidermek için Sona Erme Başlıkları’nı kullanın.

Sona Erme Başlıkları, tarayıcılarına sunucudan ne zaman dosya isteyeceklerini veya dosyayı tarayıcı önbelleğinden ne zaman yükleyeceklerini söyleyerek ziyaretçilerin geri dönme süresini azaltır. Örneğin, Sona Erme Başlığını yalnızca ayda bir kez belirli bir dosya isteyecek şekilde yapılandırabilirsiniz ve o zamana kadar dosya önbellekten depolanır ve yüklenir.

Web siteniz, Süresi Sonu Başlıkları’nı iki şekilde kullanacaktır. İlk olarak, sunucudaki HTTP isteklerinin sayısını azaltacaktır. İkinci olarak, aynı dosya tekrar tekrar istenmediğinden, sunucunuzdaki yük daha az olacaktır.

Web sitenizdeki Geçerlilik Başlıkları’nı kullanmak için, GTmetrix tarafından sunulan bu eğitim.

Bildiğiniz gibi, sunucunun hızı web sitenizin hızına önemli bir katkıda bulunuyor. Daha fazla sunucu isteği daha yavaş bir web sitesi demektir. Bu sorunu gidermek için Sona Erme Başlıkları’nı kullanın.

Sona Erme Başlıkları, tarayıcılarına sunucudan ne zaman dosya isteyeceklerini veya dosyayı tarayıcı önbelleğinden ne zaman yükleyeceklerini söyleyerek ziyaretçilerin geri dönme süresini azaltır. Örneğin, Sona Erme Başlığını yalnızca ayda bir kez belirli bir dosya isteyecek şekilde yapılandırabilirsiniz ve o zamana kadar dosya önbellekten depolanır ve yüklenir.

Web siteniz, Süresi Sonu Başlıkları’nı iki şekilde kullanacaktır. İlk olarak, sunucudaki HTTP isteklerinin sayısını azaltacaktır. İkinci olarak, aynı dosya tekrar tekrar istenmediğinden, sunucunuzdaki yük daha az olacaktır.

Web sitenizdeki Geçerlilik Başlıkları’nı kullanmak için, GTmetrix tarafından sunulan bu eğitim.

5. Adım: Web Sitesi Önbelleğini Etkinleştir

Web Sitesi Önbelleğe AlmaÖnbellekleme, web sitenizin bir sürümünü ziyaretçiye kaydederek sitenizin yüklenme süresini büyük ölçüde azaltır.’s tarayıcı ve bu sürümü her döndüklerinde yükleme. Önbellek daha sonra web sitesi güncellenene veya siz yenilemek için ayarlanana kadar saklanır ve kullanılır.

Araştırmaya göre, bir web sitesi için tam bir önbellek kullanmanın yükleme süresi üzerinde şaşırtıcı bir etkisi var: 2.4 saniyeden 0.9 saniyeye!

Önbelleği etkinleştirmek için, önce hangi platformu kullandığınızı belirlemelisiniz. WordPress kullanıyorsanız aşağıdaki eklentileri yükleyebilirsiniz:

Şu anda piyasadaki en gelişmiş önbellek ve performans optimizasyonu eklentilerinden biri WP Roketi. Bir yatırım gerektirir, ancak sonuçlar buna değer. Drupal’ı bir platform olarak kullanıyorsanız, bunu izleyin optimizasyon teknikleri rehberi.

Önbelleğe almayı etkinleştirme hakkında daha fazla bilgi için şu mükemmel eğiticileri izleyin:

Önbellekleme, web sitenizin bir sürümünü ziyaretçinin tarayıcısında depolayarak ve her döndüğünde bu sürümü yükleyerek sitenizin yükleme süresini büyük ölçüde azaltır. Önbellek daha sonra web sitesi güncellenene veya siz yenilemek için ayarlanana kadar saklanır ve kullanılır.

Araştırmaya göre, bir web sitesi için tam bir önbellek kullanmanın yükleme süresi üzerinde şaşırtıcı bir etkisi var: 2.4 saniyeden 0.9 saniyeye!

Önbelleği etkinleştirmek için, önce hangi platformu kullandığınızı belirlemelisiniz. WordPress kullanıyorsanız aşağıdaki eklentileri yükleyebilirsiniz:

Şu anda piyasadaki en gelişmiş önbellek ve performans optimizasyonu eklentilerinden biri WP Roketi.  Bir yatırım gerektirir, ancak sonuçlar buna değer. Drupal’ı bir platform olarak kullanıyorsanız, bunu izleyin optimizasyon teknikleri rehberi.

Önbelleğe almayı etkinleştirme hakkında daha fazla bilgi için şu mükemmel eğiticileri izleyin:

6. Adım: Bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) Kullanma

ABD sunucularında barındırılan web siteleri, ABD’deki kullanıcılar (veya ABD VPN hizmeti olan ziyaretçiler) için daha hızlı yüklenir. Ancak, dünyanın diğer yerlerinden kullanıcılar daha yavaş bir web sitesine sahip olacaklar. Bu sorunu çözmek için, web sitesi dosyalarınızı dünyanın farklı bölgelerinde bulunan bir sunucu ağında yeniden dağıtacak bir İçerik Dağıtım Ağı veya CDN kullanın. Bu, web sitenizi diğer ülkelerdeki kullanıcılar için önemli ölçüde hızlandıracaktır.

İçinde Matthew Woodward’ın örnek olay incelemesi, CDN kullanmanın bir web sitesinin hızını% 60’a kadar artırdığı gösterildi.

Aşağıda mevcut en iyi CDN seçeneklerinden ikisi verilmiştir:

ABD sunucularında barındırılan web siteleri, ABD’deki kullanıcılar (veya ABD VPN hizmeti olan ziyaretçiler) için daha hızlı yüklenir. Ancak, dünyanın diğer yerlerinden kullanıcılar daha yavaş bir web sitesine sahip olacaklar. Bu sorunu çözmek için, web sitesi dosyalarınızı dünyanın farklı bölgelerinde bulunan bir sunucu ağında yeniden dağıtacak bir İçerik Dağıtım Ağı veya CDN kullanın. Bu, web sitenizi diğer ülkelerdeki kullanıcılar için önemli ölçüde hızlandıracaktır.

İçinde Matthew Woodward’ın örnek olay incelemesi, CDN kullanmanın bir web sitesinin hızını% 60’a kadar artırdığı gösterildi.

Aşağıda mevcut en iyi CDN seçeneklerinden ikisi verilmiştir:

Adım 7: Web Host’unuzu Daha İyisi İçin Döküm

webhost seçSöylemek gerekir ki bazen sadece bir daha iyi web barındırma. Web sitenizi daha hızlı hale getirmek ve diğer tüm olasılıkları tüketmek için çok çalışıyorsanız, ancak yine de yavaş bir yükleme süresi yaşıyorsanız, web barındırıcınızı değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Smashing Magazine’deki Marcus Taylor, her ikisi de benzer web sitelerine sahip olan iki müşterisinin farklı barındırma sağlayıcılarını nasıl kullandığını ve web sitesi yanıt sürelerinde ciddi farklılıklar yaşadığını tartıştı.

Sitesini barındırmak için güvenilir, özel bir sunucu kullanan istemcinin 7 milisaniyelik bir DNS yanıt süresi yaşadığı ve ucuz bir sunucu kullanan istemcinin 250 milisaniyelik bir DNS yanıt süresi yaşadığını. Eklentiler ve tweaks sadece şimdiye kadar kaliteli bir web barındırma olmadan alacak.

Önemi nedeniyle iyi bir web barındırma seçimi, hangi web barındırma web sitenize en iyi hizmet verecek belirlemek için hosting değerlendirmeleri okumak için tavsiye edilir’s ihtiyaçları. Ayrıca, en bilinçli karar verebilmeniz için web sunucularını karşılaştırmalısınız.

HostingFacts.com’da, ödevimizi yaptık ve 500 milisaniyeden daha az bir yükleme süresi sağlamak için en iyi üç barındırma sağlayıcısını bulduk:

 1. A2 Hosting – yaklaşık 300 milisaniye
 2. SiteGround – yaklaşık 400 milisaniye
 3. HostGator Bulut – yaklaşık 500 milisaniye

Wix gibi inşaatçılar kullanmak, kaliteli bir web barındırma bulma ihtiyacını ortadan kaldırır, ancak geri kalanımız için en iyi seçeneği bulmak için ödevimizi yapmak önemlidir..

Bazen daha iyi bir web barındırma gitmek gerekir söylenmelidir. Web sitenizi daha hızlı hale getirmek ve diğer tüm olasılıkları tüketmek için çok çalışıyorsanız, ancak yine de yavaş bir yükleme süresi yaşıyorsanız, web barındırıcınızı değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Smashing Magazine’deki Marcus Taylor, her ikisi de benzer web sitelerine sahip olan iki müşterisinin farklı barındırma sağlayıcılarını nasıl kullandığını ve web sitesi yanıt sürelerinde ciddi farklılıklar yaşadığını tartıştı. Sitesini barındırmak için güvenilir, özel bir sunucu kullanan istemcide 7 milisaniyelik DNS yanıt süresi ve ucuz sunucu 250 milisaniyelik bir DNS yanıt süresi yaşıyordu. Eklentiler ve tweaks sadece şimdiye kadar kaliteli bir web barındırma olmadan alacak.

İyi bir web barındırma seçmenin önemi nedeniyle, aracılığıyla okumak için tavsiye edilir hosting yorumları web sitenizin ihtiyaçlarına en uygun web barındırma hizmetini belirlemek için. Ayrıca web sunucularını karşılaştır böylece en bilinçli kararı verebilirsiniz.

HostingFacts.com’da, ödevimizi yaptık ve 500 milisaniyeden daha az bir yükleme süresi sağlamak için en iyi üç barındırma sağlayıcısını bulduk:

 1. A2 Hosting – yaklaşık 300 milisaniye
 2. SiteGround – yaklaşık 400 milisaniye
 3. HostGator Bulut – yaklaşık 500 milisaniye

kullanma inşaatçılar Wix gibi kaliteli bir web barındırma bulma ihtiyacını ortadan kaldırır, ancak geri kalanımız için en iyi seçeneği bulmak için ödevimizi yapmak önemlidir.

8. Adım: Web Sitenizin Temasını Değiştirin

Bir web sitesinin teması o sitenin hızını büyük ölçüde etkileyebilir. Kod şişmesi veya aşırı uzun ve kötü yazılmış kod, web sitenizin performansını düşürecektir. Bir web sitesinin temasının hızında ne kadar fark yaratabileceğine bir örnek olarak, Julian Fernandes’nin temasını daha iyi yazılmış bir yazıya çevirerek yükleme süresini 630ms’den 172ms’ye indirebildiği vaka çalışmasını okuyun. bir.

Alt satır: sadece web siteniz için bir tema seçerken bir temanın görünümüne odaklanmayın; bu temanın web sitenizin hızını nasıl etkileyeceğini düşünün.

9. Adım: Google Sayfa Hızını Kullanın

PageSpeed, en iyi uygulamalara göre sunucuda ve dosyalarda değişiklik ve ayarlamalar yaparak web sitenizin hızını artıran açık kaynaklı bir sunucu modülüdür.

yükleme Sayfa Hızı kendiniz biraz teknoloji tasarrufu gerektirir, ancak yapılabilir. Öte yandan, her zaman web barındırıcınızdan / geliştiricilerin kurulumu yapmasını istemeniz gerekir.

PageSpeed, en iyi uygulamalara göre sunucuda ve dosyalarda değişiklik ve ayarlamalar yaparak web sitenizin hızını artıran açık kaynaklı bir sunucu modülüdür.

yükleme Sayfa Hızı kendiniz biraz teknoloji tasarrufu gerektirir, ancak yapılabilir. Öte yandan, her zaman web barındırıcınızdan / geliştiricilerin kurulumu yapmasını istemeniz gerekir.

Adım 10: Daha Küçük Resim Dosyalarını Kullanma

Büyük görüntü boyutları (1 mb veya daha yüksek), sunucu kaynaklarının bağlanmasına ve yüklenmesinin daha uzun sürmesine neden olur. Web sitenizdeki resim dosyalarını daha küçük hale getirmek üzere optimize etmek için aşağıdaki araçları kullanın ve görüntünün kalitesinden ödün vermediğinizden emin olun:

Adım 11: Gzip Kullanarak Web Sitesi Dosyalarınızı Sıkıştırın

Daha küçük boyutlu dosyalar daha hızlı yükleme süresine neden olur. Sıradan bilgisayar dosya sıkıştırmasına benzer şekilde, Gzip web sitesi dosyalarınızın boyutunu zip dosyalarına sıkıştırarak azaltır.

Smashing Magazine, Gzip’i etkinleştirerek 68KB’den 13KB’ye giden bir web sitesinin durumunu vurgular.

Bunu kullan GTmetrix kılavuzu web sitenizde Gzip’i etkinleştirmek için.

Adım 12: Veritabanınızı Düzenli Olarak Temizleme

Veritabanı TemizlemeWordPress ve eklentiler gibi bazı CMS’ler veritabanınızda veri depolar ve bu da zaman içinde web sitenizi yavaşlatır.

Post revizyonları, pingback’ler ve geri izleme özelliklerinin etkinleştirilmesi gibi WordPress’teki özellikler, depolama için veritabanınıza büyük ölçüde güvenir. Ayrıca, istatistiksel verileri ve kullanıcı verilerini ve günlükleri kaydeden eklentilere karşı dikkatli olun.

Bunu düzeltmek için, veritabanınızı düzenli olarak WP-Optimize (WordPress için). Başka bir platformunuz varsa, bu kaynak veritabanınızı manuel olarak temizlemek için. Bu önlemler genellikle web sitesi sahipleri tarafından göz ardı edilir, ancak web sitenizin hızını artırma üzerinde büyük bir etkisi olabilir..

WordPress ve ayrıca eklentiler gibi bazı CMS’ler, veritabanınızda veri depolar ve bu da zaman içinde web sitenizi yavaşlatır. Post revizyonları, pingback’ler ve geri izleme özelliklerinin etkinleştirilmesi gibi WordPress’teki özellikler, depolama için veritabanınıza büyük ölçüde güvenir. Ayrıca, istatistiksel verileri ve kullanıcı verilerini ve günlükleri kaydeden eklentilere karşı dikkatli olun.

Bunu düzeltmek için, veritabanınızı düzenli olarak WP-Optimize (WordPress için). Başka bir platformunuz varsa, bu kaynak veritabanınızı manuel olarak temizlemek için. Bu önlemler genellikle web sitesi sahipleri tarafından göz ardı edilir, ancak web sitenizin hızını artırma üzerinde büyük bir etkisi olabilir..

Adım 13: Web Sitenizdeki Javascript ve CSS Dosyalarının Sayısını Azaltın

Bir ziyaretçinin tarayıcısı, web sitenizdeki tüm JavaScript ve CSS dosyalarına ayrı dosyalar gibi davranıyor olabilir. Bu da, web sitenizin yüklenme süresini yavaşlatan birden fazla istek üretir. Bu ayrı dosyaların sayısını tek bir yere koyarak azaltabilir veya küçültebilirsiniz.

Adım 14: Birden Çok Arka Plan Görüntülerini Ortadan Kaldırın

Birden fazla arka plan resmine sahip olmak, görüntüleri yüklemek için sunucunuzdan birden fazla istekte bulunulmasına neden olur. Daha fazla istek, yükleme süresinin yavaşlamasına neden olur. Arka plan görüntülerini tek bir dosyada birleştirerek bunu düzeltebilirsiniz. Tarayıcıların arka plan resmini yüklemek için yalnızca bir istekte bulunması gerektiğinden emin olmak için resim sprite’larını kullanın.

Birçok web sitesi şablonu birkaç farklı arka plan resminden oluşur. Bunları bir araya getirdiğinizde üç şey elde edersiniz. İlk olarak, sunucunuza yapılan istek sayısını en aza indirirsiniz. Ayrıca tarayıcının indirmesi gereken bayt sayısını da azaltırsınız. Son olarak, sunucunuzun başka yerlerden indirmesi gerektiğinde gidiş dönüş gecikmelerini azaltırsınız.

Kullanarak web sitenizi daha hızlı hale getirin SpriteMe’yi. Bu Smashing Magazine makalesi iyi önerilerde bulunur.

Birden çok arka plan resmine sahip olmak, görüntüleri yüklemek için sunucunuzdan birden fazla istekte bulunmanıza neden olur. Daha fazla istek, yükleme süresinin yavaşlamasına neden olur. Arka plan görüntülerini tek bir dosyada birleştirerek bunu düzeltebilirsiniz. Tarayıcıların arka plan resmini yüklemek için yalnızca bir istekte bulunması gerektiğinden emin olmak için resim sprite’larını kullanın.

Birçok web sitesi şablonu birkaç farklı arka plan resminden oluşur. Bunları bir araya getirdiğinizde üç şey elde edersiniz. İlk olarak, sunucunuza yapılan istek sayısını en aza indirirsiniz. Ayrıca tarayıcının indirmesi gereken bayt sayısını da azaltırsınız. Son olarak, sunucunuzun başka yerlerden indirmesi gerektiğinde gidiş dönüş gecikmelerini azaltırsınız.

Kullanarak web sitenizi daha hızlı hale getirin SpriteMe’yi.  Bu Smashing Magazine makalesi iyi önerilerde bulunur.

Adım 15: Sunucu İstekleri Yapmak İçin Tek Bir Açık Bağlantı Kullanın

kullanım-httpGenellikle, sunucu dosyası istekleri bireysel olarak tamamlanır. Bir bağlantı açılır, dosya yakalanır, bağlantı kapanır ve bir sonraki dosya yakalaması için yeni bir bağlantı açılır. Bu verimsizdir, daha fazla bellek kullanımı ve daha yavaş web sitesi yükleme süresi sağlar.

Tüm dosya isteklerinin tek bir açık bağlantı üzerinden yapılması için HTTP canlı tutma özelliğini kullanın. İşlem yeterince basit. Aşağıdaki kodu kopyalayıp .htaccess dosyasına yapıştırın:

Başlık seti Bağlantı canlı

Sunucunuza bağlı olarak, aşağıdaki adımları da uygulayabilirsiniz buraya veya buraya canlı tutmak için.

Genellikle, sunucu dosyası istekleri bireysel olarak tamamlanır. Bir bağlantı açılır, dosya yakalanır, bağlantı kapanır ve bir sonraki dosya yakalaması için yeni bir bağlantı açılır. Bu verimsizdir, daha fazla bellek kullanımı ve daha yavaş web sitesi yükleme süresi sağlar.

Tüm dosya isteklerinin tek bir açık bağlantı üzerinden yapılması için HTTP canlı tutma özelliğini kullanın. İşlem yeterince basit. Aşağıdaki kodu kopyalayıp .htaccess dosyasına yapıştırın:

Başlık seti Bağlantı canlı

Sunucunuza bağlı olarak, aşağıdaki adımları da uygulayabilirsiniz buraya veya buraya canlı tutmak için.

Adım 16: JavaScript, CSS ve Resim URL’lerinizdeki Bozuk Bağlantıları Tarama

JavaScript, CSS veya Resim URL’lerinizde kopuk bağlantılar varsa, web sitenizde sinir bozucu derecede yavaş yükleme süreleri yaşanıyor olabilir. Bu bozuk bağlantıları taramalı ve ziyaretçilerinize daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için bunları çözmelisiniz. Siz oradayken, web sitenizin hızını mutlaka etkilemeyen, ancak yine de kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen diğer tüm kırık bağlantıları arayın..

Adım 17: Tüm Görüntüleri Kendi Web Sitenizde Barındırın

Görüntü hotlinking veya “satır içi bağlantı” yalnızca başka bir web sitesindeki bir resme bağlantı vererek resimleri kendi sunucunuza yüklemekten kaçınmanızdır. Teorik olarak, bu size bant genişliği tasarrufu sağlar, ancak özellikle bu görüntü barındırma web sitesi kapalı veya kendisi yavaş yükleniyorsa, aslında web sitenizin hızını azaltabilir.

İyi bir kural, görüntüleri bağlantı kurmadan önce kendi web sitenizde barındırmaktır.

Adım 18: Kendi Sunucunuzda Olabildiğince Çok Dosya Barındırın

Web sitenizin, gömülü videolar ve diğer multimedya gibi dosyalar için diğer web sitelerine güvenmesi neredeyse kaçınılmazdır. Ancak, çok fazla harici istek varsa veya yavaş web sitelerinden istekte bulunuyorsanız, web sitenizin hızı olumsuz etkilenir.

Kendi sunucunuzda mümkün olduğunca çok dosya barındırarak bu olasılığı sınırlayın. İstediğiniz web sitelerinin güvenilirliğini doğruladığınızdan emin olun.

Adım 19: İYS’nizin Kalitesini Kontrol Edin

Tüm web sitenizin çerçevesi olarak, bir CMS web sitenizin hızını etkileyebilir. WordPress ve Drupal gibi saygın CMS’ler ve basit HTML, web sitenizin yükleme süresini optimize etmek için mükemmel şekilde uygundur. Daha az saygın CMS’ler, web sitenizi daha yavaş yükleme süreleri için risk altına sokar. CMS’nizin web sitenizin hızını optimize etmek için en iyi olduğundan emin olmak için testler yapmanız ve ödevlerinizi yapmanız çok önemlidir..

Tüm web sitenizin çerçevesi olarak, bir CMS web sitenizin hızını etkileyebilir. WordPress ve Drupal gibi saygın CMS’ler ve basit HTML, web sitenizin yükleme süresini optimize etmek için mükemmel şekilde uygundur. Daha az saygın CMS’ler, web sitenizi daha yavaş yükleme süreleri için risk altına sokar. CMS’nizin web sitenizin hızını optimize etmek için en iyi olduğundan emin olmak için testler yapmanız ve ödevlerinizi yapmanız çok önemlidir..

Adım 20: Php dosyalarınızın web sitenizi yavaş yavaş olup olmadığına dikkat edin

PHP aynı bilgileri web sitenize tekrar tekrar girmek zorunda kalmadan ortadan kaldırırken, web sitenizi de yavaşlatabilir. Bunu düzeltmek için iki şeyden birini yapabilirsiniz: PHP dosyalarını statik HTML dosyalarıyla değiştirin veya’bunu yapmak için bir PHP hızlandırıcı kullanın.

PHP hızlandırıcıları, PHP’ye çok fazla güvenmek zorunda olan siteler için kullanışlıdır. Bu Wikipedia makalesi kullanabileceğiniz birkaç iyi PHP hızlandırıcısının listelenmesinde yardımcı olur.

PHP aynı bilgileri web sitenize tekrar tekrar girmek zorunda kalmadan ortadan kaldırırken, web sitenizi de yavaşlatabilir. Bunu düzeltmek için iki şeyden birini yapabilirsiniz: PHP dosyalarını statik HTML dosyalarıyla değiştirin veya yapamıyorsanız bir PHP hızlandırıcı kullanın.

PHP hızlandırıcıları, PHP’ye çok fazla güvenmek zorunda olan siteler için kullanışlıdır. Bu Wikipedia makalesi kullanabileceğiniz birkaç iyi PHP hızlandırıcısının listelenmesinde yardımcı olur.

Adım 21: Kendi Resimlerinizin Harici Hotlinking’ini Devre Dışı Bırakın

Diğer web siteleri kendi resimlerinize hotlink bağladığında, temelde bant genişliğinizi koparırlar. Ziyaretçilerinden biri görüntüleri her görüntülemeye çalıştığında, sunucunuza bir istekte bulunulur. Bunun olmasını önlemek için hotlinking’i devre dışı bırakın!

Bu konuda verilen tavsiyelere uyun Hongkiat ile ilgili makale resimlerinizin hotlinklenmesini önlemek için. Ayrıca, bu araç resimlerinizin hotlinklenmesini önlemek için bir .htaccess dosyası oluşturmanıza olanak tanır.

Diğer web siteleri kendi resimlerinize hotlink bağladığında, temelde bant genişliğinizi koparırlar. Ziyaretçilerinden biri görüntüleri her görüntülemeye çalıştığında, sunucunuza bir istekte bulunulur. Bunun olmasını önlemek için hotlinking’i devre dışı bırakın!

Bu konuda verilen tavsiyelere uyun Hongkiat ile ilgili makale resimlerinizin hotlinklenmesini önlemek için. Ayrıca, bu araç resimlerinizin hotlinklenmesini önlemek için bir .htaccess dosyası oluşturmanıza olanak tanır.

Web Sitenizin Hızını Test Ederak Şimdi Başlayın!

Artık web sitenizin hızını ve performansını artırmak için yukarıdaki ipuçlarını takip ettiniz, yaptığımız etkiyi görmek için web sitenizin hızını test etmek için bir dakikanızı ayırın. Web sitesi deneyiminizin kalitesini optimize etmenize ve iyileştirmenize yardımcı olduysak, aşağıda bir yorum bıraktığınızdan emin olun..

Bunlar, web sitenizin hızını değerlendirmek için en sevdiğim araçlar:

Pingdom Web Sitesi Hız Testi: Bu araç, web sitenizin yükleme süresini en aza indirmeye ve yapılan sunucu isteklerinin sayısını azaltmaya odaklanmanızı sağlar. Ayrıca, web sitenizin diğer web sitelerine karşı nasıl performans gösterdiğini görmenizi sağlayan bir karşılaştırma aracı içerir..

GTMetrix: Burada, Google Pagespeed Insights ve Yslow tarafından analiz edildikten sonra A’dan F’ye bir puan verilir. Optimizasyon önerileri sağlandı.

Web Sayfası Analizörü: Sayfa boyutu ve indirme süresi hakkında bilgi edinmek için bu aracı kullanın. İyileştirme önerileri sunulur.

Google Pagespeed Insights: Burada 100’e kadar puan alırsınız. Güzel bir özellik, bu aracın mobil hızı test etmenize izin vermesidir.

YSlow: Web sitesi hızını ölçen bu araç, Yahoo! ‘Nun web sitesi performansı kurallarından kaçar.

Web Sayfası Testi: Burada web sitenizin hızı 100’e kadar olan bir ölçekte değerlendirilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector