Kurşun Geçirmez Hosting Nedir?

Süre “kurşun geçirmez” iyi bir şey gibi görünebilir, aslında değil. Web endüstrisindeki güvenlik görevlileri, müşterilerinin web sitelerine yükleme ve dağıtım yapmalarına izin verdiklerinde, gevşek olan barındırma hizmetlerine başvurmak için adı kullanırlar..


Daha güvenilir web barındırma sağlayıcıları genellikle sıkı kurallar ve müşterilerinin sitelerine koyamayacağını ve sitelere koyamayacağını belirleyen kuralların uzun bir listesine sahiptir..

Ayrıca, çoğu web hosting şirketleri bilerek yasaları kırmak veya hem veri hem de para çalmak niyetinde hackerlar ve kötü amaçlı organizasyonlar barındırmak olmaz. Kurşun geçirmez ana bilgisayarlar, ancak bu tür suçlulara güvenli bir sığınak sağlamaktan gurur duyun.

Kurşun geçirmez Ana Sunucularda Neler Oluyor?

Sıklıkla bu kurşun geçirmez web sunucuları Kolluk kuvvetleri konusunda daha yumuşak olan ülkelerde bulundu siber suçlar. Bu, gölgeli kuruluşlar ve bilgisayar korsanları için “don’sorma, yapma’söyleme” ev sahibinin yaklaşımı, veri hırsızlığı, rüşvet, yasadışı kaçakçılık ve gasp için cezasızlıkla ve kovuşturmadan muaf tutulmalarını sağlar.

Kaynak: McAfee / CSIS 2018 raporu

Kurşun geçirmez bir sunucunun ana hedefi çevrimiçi kalmak ve müşterilerini tut’s verileri ve kimlik bilgileri güvenli kolluk kuvvetleri tarafından yaklaşılsa bile. Terim burada “kurşun geçirmez” kendilerini yok edilemez olarak sundukları için gelir.

Sen’bot saldırılarını, fidye yazılımlarını, kötü amaçlı yazılımları ve kimlik avı saldırılarını duymuş olabilirsiniz. Bu bilgisayar korsanlarını destekleyen, kolaylaştıran ve barındıran bir yeraltı ağı olup olmadığını bilmeyebileceğiniz şeyler. Bu kurşun geçirmez ana makinelerin kurulumu, meşru barındırma şirketlerine benzer şekilde yapılandırılmıştır, ancak sunucularında barındırılmalarına izin verdikleriyle çok yumuşaktırlar..

Kurşun geçirmez ev sahipleri, sistemi eteklendirmek ve barındırdıkları bilgisayar korsanlarının altında yatan yasadışı faaliyetlerden yararlanmak için farklı ülkelerdeki gevşek yasalardan yararlanıyor.

Bu hain örgütler, gevşek kuralları ve kolluk kuvvetlerinden korunma iddiası ile internet hakkında çirkin olan herkes için bir üreme alanıdır. Bilgisayar korsanları, suçlular ve yasadışı içerik barındırıyorlar. Buraya’kurşun geçirmez bir ev sahibinde bulabileceğiniz şeylerin sadece bir tadı’s sunucuları.

Malware

Hackerlar en karlı araçları için bir eve ihtiyaç duyarlar ve aralarında şef bilgisayarlara ve web sitelerine saldırmalarına yardımcı olan kötü amaçlı yazılımdır. Bilgisayar korsanları, verileri bozabilir, kullanıcı makinelerini devralabilir, fidye elde edebilir ve siteleri hackleyebilir yazılım açıkları aracılığıyla. Kimlik avı mükemmel bir örnektir zararlı yazılımların bilgisayara girmesine yardımcı olan bir saldırı tekniğinin.

Karaborsa Web Siteleri

Yasadışı davranışı veya yasadışı veri, kaçak mal veya çalıntı mal ticaretini teşvik eden herhangi bir web sitesi muhtemelen kurşun geçirmez bir sunucu tarafından barındırılmaktadır. Bu siteler yasa dışı kumar, çocuk pornografisi, insan ticareti ağları, teröristler, bilgisayar korsanlığı kaynakları, çalıntı kredi kartı verileri, uyuşturucular, sahte pasaportlar ve diğer pek çok karaborsa malzemesi ve etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Yasadışı veya yasadışı bir etkinliği adlandırabiliyorsanız, büyük olasılıkla bu sitelerden birinde gerçekleşir.

Bot Ağları

Botlar, yüzlerce, binlerce, hatta milyonlarca uzak bilgisayarın güvenliği ihlal edilmiş ve bilinmeyen bir şekilde bir “bot” kötü amaçlı yazılımlar tarafından siteleri kilitlemek için kullanılır. Bu, bilgisayar korsanlarının sık sık web sitelerini kilitleyen ve perakendecilere, işletmelere ve kuruluşlara milyonlarca gelir veya trafik kaybına mal olan başka bir favori araçtır.

Bilgi Güçtür

Gelişmiş güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmayan veya hafifletmeyen, sadece iyi bilinen, iyi gözden geçirilmiş bir barındırma sitesi seçerek kurşun geçirmez bir barındırma hizmeti kullanmaktan kaçınmak kolay olabilir. Ayrıca, kurşun geçirmez ana bilgisayarlarla uğraşan hackerların ortadan kalkacağı anlamına da gelmez. Adımlar atmak ve güvenlik önlemleri güvenliği sıkılaştırmaya ve web sitelerini bir taraftan ve her taraftan saldırılar geldiği gün ve yaşta güvende tutmaya yardımcı olacaktır..

Bilgisayar korsanları ve kurşun geçirmez barındırma ile mücadele etmenin en iyi yolu, web sitenizi bir hedef olarak kaldırmak ve mümkün olduğunca güvenli hale getirmektir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map