Görüntüleri Daha Etkili Hale Getirmenin 5 Yolu

Görsel bir dünyada yaşıyoruz. Web sayfalarını ziyaret edenlerin, bir sayfa yüklenirken sabır uyguladıkları ve eşlik eden resimler olmadan uzun biçimli içeriği okuyacağı günler geride kaldı. Web siteniz bir blog, mağaza, marka açılış sayfası veya haber sitesi olsun, yalnızca görsel ilgi sağlamakla kalmayan, aynı zamanda hızlı bir şekilde yüklenen resimlere sahip olmalısınız.


Daha etkili web kullanımı için görüntüleri nasıl optimize edersiniz? Hadi bir bakalım.

1. Yüksek Kalite, Orta-Yüksek Çözünürlüklü Görüntü ile Başlayın ve Tekdüzelik İçin Git

Dünyadaki tüm manipülasyon ve optimizasyon kazandı’eğer yapmazsan yardım et’t Çalışılacak yüksek kaliteli bir görüntüye sahip olmak. Sen yapma’Profesyonel bir fotoğrafçı olmanız veya yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü görüntülerden yararlanmak için pahalı bir DSLR kamera kullanmanız gerekir. Birçok stok fotoğraf mekanı, herhangi bir web sitesine veya blog konusuna uyacak kadar çeşitli seçeneklerle yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunar.

Site genelinde kullanmak için ayarlanmış bir görüntü boyutu oluşturmak, her resim eklemeniz gerektiğinde çok daha az uğraştırır. Web için görüntülerin inç başına 72 piksel (PPI) olması gerektiği yaygın bir efsane var. PPI’nın dosya boyutu veya ekran görünümü üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Orta boyutlu bir resim seçmeli ve dosya boyutunun her zaman sıkıştırılabileceğini unutmayın. Parlak, pikselleştirilmemiş bir görünüm sağlarken, görüntülerin hızlı bir şekilde yüklenmesini istediğinizi hatırlamak önemlidir. Daha yüksek çözünürlük, yalnızca resmi yazdırmaksa gereklidir.

2. Doğru Dosya Türlerini Kullanın

Görüntüler için iki yaygın dosya türü vardır: JPEG (Ortak Fotoğraf Uzmanları Grubu tarafından geliştirilmiştir) ve PNG. JPEG görüntüler sıkıştırılabilir ve alışılmadık derecede küçük bir dosyanın gerekli olduğu alanlar için idealdir.

JPEG de kayıplıdır; başka bir deyişle, manipüle edildiğinde, dönüştürüldüğünde veya sıkıştırıldığında görüntü kalitesinden ödün verilir.

PNG görüntüleri kayıpsızdır, yani manipüle edildiğinde veya sıkıştırıldıklarında çözünürlüğü kaybetmezler. PNG görüntüleri saydamlığı da destekler, yani görüntünün etrafında çok sayıda düzenleme esnekliği ve JPG görüntüsü için kap görevi gören eksik kutunun şeffaf bir arka planına sahip olabilirsiniz..

PNG görüntü dosyaları, yine küçük dosya boyutu gerekli olmadığı ve görüntü kalitesi o kadar önemli olmadığı sürece fotoğraf kalitesinde olmayan grafikler ve görüntüler için idealdir. JPG görüntüleri çok fazla renk ve varyasyona sahip fotoğraflar için en iyisidir. Her iki durumda da, herhangi bir web görüntüsü bu iki dosya biçiminden birinde kaydedilmeli ve yüklenmelidir.

3. Sayfa Yükleme Optimizasyonu için Resimleri Yeniden Boyutlandırın

Google’a göre’s WebGuide, görüntüler genellikle bir web sayfasında indirilen baytların çoğunu oluşturur ve ayrıca önemli miktarda görsel alan kaplayabilir.” Bu, görüntülerin yavaş yükleme sürelerine sahip sayfalar için en olası suçlamalar olduğu anlamına gelir.

Sahip olmak istediğimizi hatırlayarak sayfalar 3 saniyeden daha hızlı yükleniyor web ziyaretçilerinin bu süreden sonra ayrılma eğilimi nedeniyle, görüntülerin sayfa yükleme hızı için yeniden boyutlandırılması ve optimize edilmesi önemlidir.

4. Altyazı ve Alternatif Metin Sağlayın

alt etiket metniAlternatif Metin veya ALT etiketleri, ekran okuyucular ve arama motorları için bir resim açıklaması sağlamak amacıyla kullanılır. Bir resme eşlik eden başlık etiketleri ve açıklamalar SEO amaçları için daha fazla kullanılır, alakalı anahtar kelimeler içermeli ve ayrıca web ziyaretçileri için resim hakkında mükemmel bir genel bilgi sağlamalıdır..

SEO değeri eklemenin yanı sıra, bu etiketler ve özellikler görme engelli ve görme engelli kişilere değerli bilgiler sağlamak ekran okuyucular açıklamaları yüksek sesle okuyacak ve bireyin bir görüntünün ne hakkında olduğunu bilmesine yardımcı olacak.

5. Bir Görüntü Dosyasını Düzgün Adlandırdığınızdan Emin Olun

Image SEO ayrıca görüntü dosyası adını da dikkate alır. Arama motorlarının görüntünün ne hakkında olduğunu bilmesini istersiniz ve bunu görüntü dosyası adını okuyarak yaparlar..

Resim dosyalarınız için rastgele, anlaşılmaz bir ad kullanırsanız, arama motorları ne olduklarına dair hiçbir ipucuna sahip olmazlar ve kayıp SEO fırsatı. Dosya adlarının açıklayıcı olduğundan ve resme uyduğundan emin olun. Web’e dosya yüklerken genel, otomatik dosya adlandırma kurallarını kullanmayın ve gitmek için iyi olmalısınız.

Görüntüleri Optimize Etmek İçin Bonus Adım

Tüm bu bilgiler başınızı döndürüyorsa, neyse ki – tüm görüntü optimizasyonu, biçimlendirme, sıkıştırma ve etiketleme ihtiyaçlarınızı karşılamak için bazı eklentiler kullanılabilir. Gibi eklentiler WP Smush, EWWW Image Optimizer, Delilik, ShortPixel ve SEO Dostu Resimlerin tümü, kaliteyi korurken ve gereksiz veya kullanılmayan meta veri ve renkleri çıkarırken, görüntüleri olabildiğince sıkıştırmaya odaklanan çeşitli özellikler sunar..

Bu eklentiler görüntü dosyalarına uygun ALT ve TITLE niteliklerini atamak için de kullanılabilir, böylece bunlar SEO için optimize edildi, Bugün hayati olan’resim yoğun arama dünyası. Birkaç eklenti, görüntü dosyalarınızı yüklediğinizde otomatik olarak optimize eder ve hatta sitenizde bulunan görüntüleri optimize eder.

Yapmamalısın’t sadece bir eklentiye güvenir çünkü eklenti kullanırken bile görüntü yüklemek için bazı en iyi uygulamalar var. Her zaman doğru biçimi kullanmalısınız – animasyonlar için GIF, yüksek detaylar için PNG, yüksek çözünürlük ve sıradan fotoğraflar ve ekran görüntüleri için JPG.

Kazanmak için SEO Optimize Edilmiş Görüntüler!

Bir kez tüm web siteniz’s resimleri performans için yeterince biçimlendirilmiş ve tüm özellikler, etiketler ve açıklamalar eklenmiş, siteniz arama motorlarında daha iyi performans gösterecek, tarayıcılarda daha iyi görünecek ve ziyaretçiler için çok daha hızlı yüklenecektir. Görüntü optimizasyonu performansı, SEO’yu yönlendirir ve hızla yüklenen çarpıcı, net görüntüler sunarak ziyaretçileri korumaya yardımcı olur. Görüntü optimizasyonu yapmak kolay değildir ve bir eklenti kullanmak daha kolay hale getirir.

Ayrıca, görüntüleri web kullanımı için optimize etmenin yanı sıra, başlamak için de doğru olanı seçmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Resimlerin markanızı, mesajınızı geliştirdiğinden ve web ziyaretçilerine belirli bir ilgi ve teşvik sunduğundan emin olun.

Genel stok fotoğrafları düzinelerce kuruş ve kitlenizle rezonansa girme olasılığı düşük. İyi stok görüntüleri ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, bir açıklama yapmaya yardımcı olmak için daha spesifik, yüksek kaliteli, benzersiz görüntüler satın almaya değer. Neredeyse kadar önemli web barındırma seçiminiz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map