Crucial Web Hosting İncelemesi

Önemli web barındırmaCrucial, 2003 yılında kurulmuş bir web barındırma şirketidir. Bu şirketin misyonu her zaman Avustralya’da küçük işletmelerin çevrimiçi başarı bulmasını kolaylaştırmak olmuştur..


Crucial, 16 yıllık varoluşunda, yönettiği ve dağıttığı 7.000 VPS’den fazla olduğu noktaya kadar büyüdü..

Günlük olarak, ağları 8,8 TB’tan fazla veriyi işliyor. Crucial’ın Avustralya’da sürekli bir takibi var.

Yenilikçi ve kalıcı oldukları biliniyor. Şu anda, Avustralya’daki 50.000’den fazla işletmeyi web’e bağlayan. Şu anda 6.000’den fazla mutlu müşterileri var.

Yapmaya başladıkları şey için, yani Avustralya’daki küçük işletmelere web’de var olmalarına yardımcı olmak için, Crucial övgüye değer bir iş çıkardı. Onlar iyi bir ev sahibi.

Ancak, bunları dünya sahnesinde mevcut olanlarla karşılaştırdığınızda, hızlarının, sunucularının ve özelliklerinin sadece ortalama olduğunu görürsünüz. Onlar yok’Yanlış bir şey yapmadık ama fark ettik ki’diğer değirmen barındırma hizmetleri ile karşılaştırıldığında onları öne çıkaracak özel bir şey yok.

Aslında, Crucial ile ödeyeceğiniz fiyat için, üst düzey web barındırıcılarından daha kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Süre Önemli masraflar $ 19.99 düzenli paylaşımlı hosting için benzer planları 3.99 $ ‘dan alabilirsiniz. SiteGround hatta ayda 0,80 $ Hostinger.

Crucial ayrıca site geçişleri, SSL (ücretsiz ürün olan) ve çoğu modern web barındırıcısı için standart olan 7/24 canlı sohbet desteğinden kurtuldu.

Crucial’ın bir Avustralya şirketi olduğu gerçeğini seviyoruz. ����

Çevreye Karşı Sorumlu Bir Şirket

çevre dostuÖnemli olan kendisi için bir isim yapmaktır. çevre dostu barındırma hizmeti. Çevreye yardım etmeye olan bağlılıkları, karbon nötr hizmetler sunmalarıyla görülür. Ayrıca, barındırma hizmetine kaydolan her yeni müşteri için bir ağaç dikiyorlar. İlgili herkes için bir kazan kazan.

Her yıl, Avustralya içinde veya dünyanın diğer bölgelerinde katkıda bulundukları belirli nedenleri seçerler. 2013/2014 takvim yılı için Crucial tüm karbon emisyon yıllarını dengeleyebildi.

Artık bu şirketin ne olduğu ve neyle ilgili olduğu hakkında temel bir bakışa sahip olduğunuza göre,’biraz zaman ayırın ve bu şirketin sundukları ve hizmetlerinin kime uygun olabileceğine dalın.

Önemli Fiyatlandırma Açıklandı

Crucial’ın fiyatlandırmasına baktığımızda gördüklerimiz bizi şaşırttı. İşteki diğer büyük isimler kadar ucuz olmalarını beklemiyorduk. Ancak, Avustralyalıların diğer saygın hosting şirketleriyle giden fiyatın bir kısmını bulabilecekleri hizmetleri ne kadar istediklerine şaşırdık.

Temel Paylaşımlı Hosting

Crucial temel web hosting sunuyor Aylık 19,90 ABD doları. Yıllık abonelik ile yüzde 16 tasarruf sağlayabilirsiniz, bu da 199 $ olur.

Sundukları web hosting paketini açıklarken, Crucial 24x7x365 hizmetine odaklanıyor. Bu paketi Avustralya merkezli işletmelerin İnternet varlıklarını elde etmelerine yardımcı olmanın bir yolu olarak görüyorlar. Bazıları bu fiyat noktasındaki özellikler şunları içerir::

 • 24 saat destek. Bu, müşterilerine huzur vermek ve ihtiyaç duyduklarında yardımcı olmak için tasarlanmıştır.
 • 50 GB depolama alanı. Web siteniz ve e-postanız için hızlı ve güvenli depolama alanı sunar.
 • Sınırsız e-posta hesabı ve aktarımı. Bu fiyat noktasında, sınırsız e-posta ve sınırsız miktarda veri aktarma olanağı sunarlar.

Performans Barındırma

Performans Barındırma planı, sitenizin hızını ve performansını artırmanın bir yolu olarak sunulur. Bu plan, paylaşılan barındırma ve VPS planları.

Birincil satış özelliği, kaynakların daha iyi dağıtılmasıdır. Yani, teoride, bu plan, sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesini mümkün kılmalıdır. Tam donanımlı bir kontrol panelinin yanı sıra 24 saat destek ile birlikte gelir. Sidney tabanlı bir veri merkezi depolanmış verilerinize ev sahipliği yapar.

 • Temel plana benzer şekilde, bu plan 50 GB depolama alanı içerir.
 • Hız artırma özelliği 4 GB RAM’e, CPU limitinde yüzde 400 artışa, 40 CPU işlemine ve saniyede 6 MB Disk I / O’ya erişmenizi sağlar.
 • Temel plana benzer şekilde, Performans Barındırma sınırsız e-posta ve e-posta yoluyla sınırsız veri aktarımı sunar.

Bayi Barındırma

Bayi barındırma mümkün kılar 50 veya daha fazla müşteri için hesap oluşturma ve hesapları yönetme. Size kontrol sağlamak için tasarlanmıştır. Fiyatlar 39.90 $ ile 89.90 $ arasında değişiyor. Bayi barındırma bekleyebileceğiniz birçok özellik ile birlikte gelir:

 • Çoklu depolama seçenekleri
 • Sınırsız veri aktarımı
 • Yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • Sydney veri merkezi
 • Günün 24 saati Avustralya merkezli destek
 • Yeşil hosting

VPS Barındırma

VPS hosting, Crucial’ın merkezi bir parçasıdır’s iş. Şirketin başlangıcından bu yana, ayda 10 $ ‘dan düşük ve ayda 2.100 $’ a kadar 7.000’den fazla VPS planı uyguladılar..

Crucial yarattı üç özel VPS ürünü onları farklı işletmeler için daha erişilebilir hale getirme hedefidir. Bunlar:

 • Linux VPS
 • Windows VPS
 • cPanel tarafından yönetilen VPS

Bazı özellikleri şunlardır:

 • Daha önce tartıştığımız hizmetler gibi, VPS’leri bir Avustralya sunucusunda servis edilir ve APDC’ye ait yüksek performanslı bir tesis kullanır
 • Haftada yedi gün, günde 24 saat destek veriyorlar
 • Yüzde 99 kesintisiz çalışma garantisi ile geliyorlar

Blaze İşletme SSD VPS

Crucial, müşterilerine Blaze Cloud VPS’yi sunuyor. Bu her şeyle birlikte gelir SSD depolama daha önce sadece özel bir sunucuya sahip bir seçenekti.

Blaze VPS anında devreye girer ve bir işletmenin artan ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Planlar ayda 164.95 $ ‘dan başlıyor ve ayda 579.95 $’ a kadar çıkıyor.

 • Planlar iki GB RAM seçeneğinden 12 GB RAM seçeneğine kadar değişir
 • En düşük seviye planı iki CPU çekirdeği ve en yüksek seviye planı altı
 • Planlar 50 GB SSD depolama ile başlar ve 100 GB SSD depolamada en üste çıkar
 • Tüm planlar ayda 500 GB yüklemenize veya indirmenize izin verir
 • Tüm planlar 100 MBIT sunuyor

Blaze VPS, Crucial’ın diğer planları ile sunduğu aynı yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile desteklenmektedir. Diğer özellikler:

 • IPv6 hazırlığı
 • Tek bir hata noktası olmadan bulut altyapısı
 • Otomatik yük devretme

Uygulama “Crucial Mobile” kullanıcılara bulut VPS’leri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar 25 artı işletim sistemi arasından seçim yapabilir. Uygulama, destek ve eklentiler ile birlikte gelir. Amaç, küçük işletme sunucusunu yönetmeyi kolaylaştırmak.

Müşteriler, ihtiyaçlarını karşılamak için kendi benzersiz VPS’lerini oluşturma seçeneğine sahiptir. İstedikleri RAM miktarını, kaç bilgisayar çekirdeğini, kaç gigabayt SSD depolama alanına ihtiyaç duyduklarını ve kullanmak istedikleri işletim sistemini seçebilirler. Seçilen özelliklere bağlı olarak hizmetin fiyatı dalgalanacaktır.

cPanel VPS

Bu plan VPS isteyen ancak cPanel kullanmanın basitliğinden zevk alan bireyler içindir. Crucial, cPanel’i yapılandırmayı dengelemek ve VPS’nin performansını çoğu site ile iyi çalışacak şekilde nasıl kullanacağını anlayan bir uzman ekibine sahiptir..

cPanel VPS’ler web barındırma veya bayi barındırma için kullanılabilir. Bu planın bir dezavantajı, teknik desteğin sınırlı olmasıdır. Bu yüzden kullanıcının bu planı seçerken önceden teknik bilgiye sahip olması gerekir.

Bu planlar, iki yıllık bir plan için 2,135 $ ödeme seçeneğiyle ayda 109 $ ‘dan başlıyor. Bu plan aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi özellik ile birlikte gelir:

 • Yüzde 99 kesintisiz çalışma garantisi
 • DDoS koruması
 • Büyümek için alan
 • Yeşil hosting

Crucial Hosting Kullanımı Kolay mı?

Crucial web hosting çözümleri güzel bir karışımı vardır. Çeşitli sunucu paketleri var. Şaşırtıcı bulduğumuz bir şey, sadece bir her şey dahil paylaşılan barındırma paketi sundukları gerçeğiydi.

Paylaşılan barındırma paketi harika özellikler ve kaynaklar sunar. Avustralya merkezli bir sunucu arayan biri için iyi bir seçenek olabilir.

Bu kurulumun dezavantajı, sadece bir paylaşılan barındırma paketine sahip oldukları için, Crucial kullanıyorsanız aldığınız özelliklerde seçeneğiniz yoktur. Örneğin, 50 GB depolama alanına ihtiyacınız yoksa ne olur??

Sınırsız e-postaya veya sınırsız veri aktarımına ihtiyacınız yoksa ne olur? Temel bir web sitesine ev sahipliği yapmak için basit bir seçenek yoktur. Bu, kullanmayacağınız ekstra özellikler ve kaynaklar için ödeme yaptığınız anlamına gelir.

Ayrıca o’yeni başlayanları ve Avustralya’da küçük bir işe yeni başlayanları hedefledikleri açıktır. Bu harika. Ama yapmadılar’t Yeni başlayanlar için uygun araçlara sahip olmak. Bir sürükle bırak web sitesi oluşturucu ve başkalarına yardımcı olmak için tasarlanmış diğer araçları görmek isteriz.’Web tasarımında yeni olan siteler hızlı bir şekilde çalışır hale gelir.

Ek Özellikler ve Maliyetleri

Aşağıda, Crucial’a kaydolurken potansiyel olarak bakarken insanların farkında olması gereken birkaç alan daha var.

Alan Adı Kayıt Fiyatlandırması

çok önemli Avustralya alan adlarının hizmetlerine ücretsiz olarak aktarılmasına izin verir. Mevcut kayıt yenileme için geldiğinde aktarım alan adının yeniden kaydedilmesi gerekir.

Alan adlarının kaydedilmesi, .com.au alan adları için iki yıl boyunca 20,90 ABD doları ve iki yıl boyunca..

SSL Sertifikaları

ssl sertifikalarıSahip olanlar çevrimiçi bir mağaza muhtemelen SSL sertifikaları satın almakla ilgilenecektir. SSL sertifikaları müşterilere daha fazla gönül rahatlığı sağlar.

Crucial çeşitli SSL sertifikaları satmaktadır. Hızlı SSL’leri giriş düzeyinde koruma sunar ve yılda 99 $ ‘a satılmaktadır. Birden çok alt alan adı için tasarlanan Wildcard SSL, yılda 549 ABD doları satıyor.

Crucial’a baktığınızda’fiyatlandırma planları ve sundukları hizmetler objektif bir şekilde,’s müşterilerine sunmak için çeşitli ürünler vardır iyi bir ev sahibi olduklarını görmek için s.

Bununla birlikte, sunduklarının InMotion, SiteGround veya HostGator gibi diğer web barındırıcılarıyla basit bir karşılaştırması, çoğu durumda bu saygın barındırma şirketlerinin daha kaliteli bir hizmet, daha iyi müşteri desteği, daha fazla özellik ve daha rekabetçi bir fiyat sunduğunu göstermektedir..

Crucial’ın kötü olduğunu söylemiyoruz. Avustralya’da bir yerleri var’s pazarı. Uluslararası bir erişime sahip olmak isteyen ve daha geniş bir hizmet yelpazesinden yararlanmak isteyen işletmeler için Crucial en iyi bahisleri olmayabilir.

Destek ve Müşteri Deneyimi

müşteri desteğiCrucial hedef pazarları konusunda şeffaftı. Onlar Avustralya’daki küçük işletmeleri hedeflemek isteyen.

Fiyatlandırmaları ve sundukları planlar bunu yansıtmaktadır. Müşterilerin Crucial’ın onlar için doğru seçenek olup olmadığına karar vermeden önce dikkate alması gereken bazı şeyler vardır.

Crucial, diğer birçok web sunucusu gibi, teklifler “sınırsız hosting.” Bu kulağa hoş geliyor, ama gerçek şu ki sınırsız barındırma yok.

Crucial ile, hesabınız için ayrılan CPU kaynaklarını aşmadığınız sürece hosting deneyiminiz sınırsızdır. Crucial’in bir hesabı ne zaman veya nasıl askıya alacaklarına dair kesin bir kılavuz yoktur.

Ancak, Hizmet Şartları, kendi takdirine bağlı olarak, müşteri hizmetlerini tamamen veya kısmen feshedebileceklerini ve bildirimde bulunmadan yapabildiklerini belirtir. Bu kararı vermek için verdikleri nedenlerden biri, ağ kapasitesinin, CPU döngülerinin veya disk G / Ç’nin aşırı tüketimidir..

Destek
 • E-posta ve Canlı Sohbet, Teknik Destek: 24 x 7, yılda 365 gün
 • Satış ve Faturalandırma: 09:00 – 17:00 hafta içi (AEST)
 • Telefon: 09:00 – 17:00 hafta içi (AEST): 1300884 839 veya +61 28202 9999
 • Posta: Crucial Cloud Hosting, P.O. Kutu 1, Surry Hills 2010

Crucial, sundukları destek ve müşteri hizmetlerini geliştirmek için çabaladı. Birkaç yıl önce, müşteri desteklerinin çalıştığı saatler hakkında bazı endişeler vardı.

Şimdi, çoğu plan için haftanın yedi günü 24 saat destek veriyorlar. Bir bilet gönderdiğinizde, 15 dakika içinde bir yanıt alacaksınız. Kritik teknisyenler, müşterinin sorunu ne olursa olsun müşterileriyle çalışma üne sahiptir..

Esnek olduklarını kanıtladılar. Sunucunuzda değişen veya yüklü bir şeye ihtiyacınız varsa ve onlarla iletişime geçerseniz, bunu yapmak için ne gerekiyorsa yapacaklar.

Teknik sorunlar olduğunda hızlıca yanıt verirler ve faturalandırma sorunlarıyla ilgili yardım sağlarlar. Müşterileriyle esnektirler ve ödenmemiş bir fatura ödemek için birkaç gün daha ihtiyaç duyanlara genellikle yardım etmeye isteklidirler..

önemli müşteri desteği

Başından beri Crucial ile çalışan müşterilerle konuştuğunuzda, genellikle şirket hakkında yorum yaparlar.’s güvenilirliği. İnsanların güvenilirlikleri için olmasaydı, daha ucuz bir seçenek için çok önemli kalacaklarını söylediklerini duymak nadir değildir. Biriyle ev sahipliği yaptığınızda onlara güvenmeniz gerekir.

İnsanların müşteri hizmetleriyle ilgili şikayetlerinden biri, telefon hizmetinin yalnızca Pazartesi-Cuma 09:00 – 17:00 saatleri arasında kullanılabileceğidir.. Ne yazık ki, web sitenizle ilgili sorunlar bu gün veya saatlerle sınırlı değildir. Ayrıca, 130-088-4839 numarası ayın son Cuma günü saat 16: 00’da kapanır.

Müşteri deneyimi

Son birkaç yılda, müşteriler Crucial tarafından sunulan hizmetlerde bir azalma gördü. Birçoğu hizmetteki bu değişikliği Dijital Pasifik tarafından Crucial’ın satın alınmasıyla ilişkilendiriyor. Yeni sahip altında, canlı sohbet işlevi ve haftanın yedi günü 24 saat e-posta desteği kaldırıldı. Müşteriler ayrıca artan kapalı kalma süreleri yaşamıştır.

Crucial’ın teknik destek ekibinden alacağınız hizmet düzeyi, aradığınız güne ve kimlerin yanıt verdiğine bağlı olacaktır. Görünüşe göre sık sık yeni teknik destek alıyorlar. Daha az tecrübesi olan veya biletinizi dikkatle okumayan birini alırsanız, ihtiyacınız olan yardımı alamayabilirsiniz..

Crucial sosyal medyada aktif. Facebook sayfalarında gönderilen tüm mesajlara hızlı bir şekilde yanıt verirler ve kullanıcılarını bir bütün olarak web barındırma veya sundukları hizmetler hakkında eğitmek için sürekli bilgi yayınlarlar..

Son yıllarda, Crucial Eski Ürünlerinden bazılarını kaybetti. Yine de, geçmişte bu ürünleri satın alan müşterileri destekliyorlar. Bu, yıllardır sahip oldukları ürünleri beğenen birçok müşterinin bu değişikliği yapmaya hazır olana kadar zorlanmadığı anlamına gelir.

Yüzde 100 Para İade Garantisi

Crucial, donanımlarının ve müşteri desteklerinin müşterilerinin beklentilerini karşılayacağından emin. Ancak, müşteriler hizmetlerini ilk 10 ila 30 gün içinde iptal etmek isterse, bunu yapabilir ve tam para iadesi al hizmet için ödenen fiyat. Evrak ve yakalama olmayacağına söz veriyorlar.

 • Bayi barındırma ve web barındırma da dahil olmak üzere paylaşılan barındırma planları 30 günlük para iade garantisine sahiptir
 • VPS hosting planları 10 günlük para iade garantisi var

Bu yüzde 100 para iade garantisi SSL sertifikaları, alan adı kayıtları veya site geçişleri için değildir. Herhangi bir yükseltme için de geçerli değildir. Sadece ana ürün için geçerlidir.

Teknik Hususlar

Crucial, verilerini Avustralya’nın Sydney şehrinde bulunan yüksek performanslı bir APD tesisinde barındırıyor. Verileri denizde saklamadığı için, verileri Avustralya’nın gizlilik yasalarıyla korunmaktadır.

Günde 24 saat, haftada yedi gün ve yılda 365 gün teknisyenler var. Bu çalışanlar altyapıyı izler ve her şeyin yolunda gitmesini sağlar. Crucial’ın tamamen bağımsız bir ağı var. Özel bir altyapıya sahipler. Hatta konukları tesislerini gezmeye davet ediyorlar.

Son Düşünceler – İyi Ev Sahibi Ama Çok Pahalı

2003 yılından bu yana, Crucial müşterilerine güvenilir barındırma çözümleri sunmak için güçlü bir marka oluşturmak için çalışıyor. Herkes web başarılı ve güvenilir web hosting yaparak çevrimiçi başarılı hale getirmek basit bir amacı var. Bazı açılardan, bu hedefe ulaştıklarını söyleyebilirsiniz. Müşterilerinin çevrimiçi bir deneyim yaşamasını kolaylaştırmak için sürekli yeni teknolojiler sunuyorlar.

Onları Avustralya’da bulunanlarla karşılaştırdığınızda, Crucial’ın mükemmel performans, kolay kurulum ve iyi destek sunduğunu söylüyoruz. Bununla birlikte, bunları Avustralya’daki işletmelere mükemmel hizmet sunan SiteGround gibi şirketler de dahil olmak üzere dünyadaki diğer barındırma seçenekleriyle karşılaştırırsanız, derhal birtakım farklar göreceksiniz. İlk göreceğiniz şey Crucial diğer hosting şirketlerine göre yüzde 75 daha pahalı.

Crucial, Avustralyalılar için Avustralyalı bir şirket olmanın gururunu yaşıyor. Ve bu harika. Ama bunun dezavantajı, küresel veri merkezleriniz yok. Sidney’de sadece bir tane var.

Crucial bir dizi barındırma planı sunuyor, ancak görmediğimiz bir WordPress odaklı barındırma planı. Bu bir sorundur, çünkü İnternet’in dörtte birinden fazlası WordPress üzerinde çalışır. Yeni bir site oluşturan kişilerin de WordPress kullanması muhtemeldir.

Çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için gösterdikleri çabalar için büyük önem gösterilmelidir. Diğer hosting firmalarının takip etmek isteyebileceği bir örnektir.

Crucial iyi bir ev sahibi. Sundukları hizmetler ortalama. Aynı fiyata, daha fazla özellik, daha iyi müşteri hizmeti ve daha ucuz bir fiyata daha yüksek hizmet kalitesi sunacak SiteGround gibi bir ana bilgisayar bulabilirsiniz..

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bununla birlikte, görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak, okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum. Kullanım Şartları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector