Crazy Domains İncelemesi

çılgın etki alanları logosuWeb sitesinde, Crazy Domains bir web sitesini yayınlama sürecini “çılgınca kolay” hale getirme konusunda her türlü vaatte bulunuyor.


Yutturmacaya kadar yaşıyorlar mı?

Crazy Domains web barındırma hizmetlerine ek olarak etki alanı kaydı ve çevrimiçi pazarlama sunmaktadır. Bazı şeyleri oldukça iyi yapsalar da, çok daha rekabetçi fiyatlarla daha iyi hizmet veren başka birçok servis sağlayıcı var..

Crazy Domains, daha iyi performans, özellikler ve fiyatlandırma ile diğer hosting sağlayıcılarından daha pahalı kılan bir fiyat noktası için çok temel web hosting sunuyor.

Amaçlarınız için en iyi barındırma sağlayıcısı olup olmadığına karar verebilmeniz için Crazy Domains’e daha yakından bakalım.

Çılgın Alanlar Hakkında Ne Düşünüyoruz

2000 yılında kurulan bu şirket, inanılmaz ucuz alan adı tescil hizmetleri. Hatta Avustralya, Orta Doğu, Hindistan ve Avrupa gibi bölgelerde ucuz alan adı tescili sağlamada lider olduklarını iddia ediyorlar..

Crazy Domains’in ana şirketi, merkezi Avustralya’da bulunan bir kuruluş olan DreamScape Networks’tür. Sahip oldukları markalar arasında UCUZ Alanlar, AustDomains, WebCity, NetLogistics, WhoIs ve daha fazlası var..

Ana şirket DreamScape Networks web sitesinde Crazy Domains’in “uygun fiyatlarla” “premium hizmetler” sunduğunu söylüyor. Ayrıca, web sitesi Crazy Domains’in üç destek merkezi, beş veri merkezi, 28 web ürünü ve 500’den fazla alan adı türü.

Düşük maliyetli bir web barındırma sağlayıcısı olduğu için Crazy Domains korkunç değil. Ancak, biz sıkıca orada daha iyi ana bilgisayarlar, daha iyi hizmet ve daha rekabetçi fiyatlandırma sağlayan olduğuna inanıyoruz. Örneğin, her ikisi de SiteGround ve Bluehost aynı fiyat noktası için daha iyi performans sunar.

Çılgın Alanlar Fiyatlandırması

Crazy Domains çok çeşitli fiyatlandırma planlarına sahiptir. Birçoğu oldukça uygun fiyatlı, ancak tüm seçenekler çok mantıklı değil. Örneğin, bir yıllık, iki yıllık, üç yıllık veya 10 yıllık dönemler için barındırma hizmeti satın alabilirsiniz. İlk üç seçenek makul görünüyor. Ancak, yeni bir web sitesiyle yeni başlıyorsanız, 10 yıllık seçenek aşırı görünüyor. Yakmak için paranız ve çok fazla güveniniz yoksa 10 yıllık plan için ilkbaharda dönmenizi tavsiye etmiyoruz.

Diğer gariplik, Windows veya WordPress’i üç ay kadar kısa bir sürede barındırabilmenizdir. Ancak, Linux barındırma için satın alabileceğiniz en kısa süre bir yıldır.

İşte Crazy Domains’in web barındırma hizmetleri için fiyat dökümü. Her bir hosting paketi ile elde ettikleriniz hakkında daha ayrıntılı bir tartışma aşağıdaki gibidir.

Linux BarındırmaekonomiÖdülSınırsız
Bir yıl7,17 $ / aylık. (93 $ toplam)12,92 $ / aylık. (155 $ toplam)$ 21.50 / aylık. (Toplam 258 $)
İki yıl6,46 $ / aylık. (155 $ toplam)$ 11.63 / aylık. (280 $ toplam)19,33 $ / aylık. (Toplam 464 $)
Üç yıl6,11 $ / aylık. (Toplam 220 $)10.97 $ / aylık. (395 $ toplam)18,25 $ / aylık. (Toplam 657 $)
10 yıl3,58 $ / aylık. (Toplam 430 $)6,45 $ / aylık. (774 $ toplam)10,74 $ / aylık. (Toplam 1.288 $)

Windows BarındırmaekonomiÖdülSınırsız
Üç ay13 $ / aylık. (Toplam 39 $)$ 18.67 (toplam 56 $)27.33 $ (toplam 82 $)
Bir yıl12,92 $ / aylık. (155 $ toplam)18,67 $ / aylık. (Toplam 224 $)$ 27.25 / aylık. (Toplam 327 $)
İki yıl11.58 $ / aylık. (Toplam 278 $)16,75 $ / aylık. (Toplam 402 $)$ 24.50 / aylık. (588 $ toplam)
Üç yıl10.94 $ / aylık. (394 $ toplam)$ 15.83 / aylık. (Toplam 570 $)$ 23,14 / aylık. (Toplam 833 $)
10 yıl6,45 $ / aylık. (774 $ toplam)$ 9.32 / aylık. (Toplam 1.118 $)13,60 $ / aylık. (Toplam 1.632 $)

WordPress BarındırmaekonomiÖdülSınırsız
Üç ay13 $ / aylık. (Toplam 39 $)$ 20.67 (toplam 62 $)$ 33.33 (toplam 100 $)
Bir yıl10,67 $ / aylık. (Toplam 128 $)$ 17,25 / aylık. (Toplam 207 $)$ 27.83 / aylık. (Toplam 334 $)
İki yıl9,29 ABD doları / ay. (Toplam 223 $)$ 15.04 / aylık. (Toplam 361 $)$ 24.33 / aylık. (584 $ toplam)
Üç yıl8,83 $ / aylık. (Toplam 318 $)$ 14,33 / aylık. (Toplam 516 $)$ 23.17 / aylık. (834 $ toplam)
10 yıl5,30 $ / aylık. (Toplam 636 $)8,59 $ / aylık. (Toplam 1.030 $)13,89 $ / aylık. (1.667 $ toplam)

Bu neredeyse baş döndürücü bir seçenek sayısıdır, ancak Linux, Windows veya WordPress barındırma isteyip istemediğinizi zaten biliyorsunuzdur. Bu kesinlikle seçimleri daraltıyor. İki veya üç yıllık planlara giderek paradan tasarruf edersiniz, ancak üç aylık ve bir yıllık planlar sadece bir parmağınızı suya batırmak istiyorsanız yeterince ekonomiktir.

All-in-One Paketleri

Gerçekten sıfırdan başlıyorsanız, Crazy Domains’ten bir paket düşünmek faydalı olabilir. Bu paketler sadece web barındırma amaçlı değildir. Bunun yerine, alan adı kaydı, web sitesi oluşturma ve e-ticaret araçlarını da içerirler.

Şu anda, Crazy Domains üç hepsi bir arada paket sunuyor. İlk olarak Çevrimiçi Başlangıç. Bu, bir alan adı, barındırma ve alan adınızla birlikte kişisel bir e-posta adresi ile birlikte gelen gerçekten temel bir pakettir.

Bu planla, Avustralya veya global bir alan adı kaydedebilirsiniz ve web siteniz bir bulut DNS ağında barındırılacaktır. Buna ek olarak, 150 GB web alanı ve alan adınızdan 100 adede kadar kişisel e-posta adresiyle ekonomi barındırma paketine sahip olacaksınız. Tüm paketin maliyeti 128 $.

İş Oluşturucu paketi Çevrimiçi Başlangıç ​​planındaki her şeyi ve ayrıca Crazy Domains web sitesi oluşturucusuyla bir web sitesi oluşturma yeteneğini içerir. Web siteniz en fazla beş sayfa içerebilir. Ayrıca plan dahil web sitenizin tüm büyük arama motorları tarafından bulunmasını sağlamak için Trafik Güçlendirici app. Bu yolun ortasındaki paketin maliyeti 318 $.

En büyük paket Ultimate Empire. İki küçük paketin çevrimiçi satış, e-posta pazarlama araçları ve web analitiğine erişmenin yanı sıra her şeyi içerir. 537 $ fiyatla, bu kötü bir anlaşma değil.

Crazy Domains Özellikleri

İlk olarak, Crazy Domains’in barındırma hizmetleri açısından neler vaat ettiğine bir göz atalım:

 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • Maksimum 30 gün boyunca saklanan otomatik yedeklemeler
 • Daha pahalı paketlerle birden fazla alan adı barındırma
 • Seçtiğiniz pakete bağlı olarak 150 GB SSD, 500 GB SSD veya sınırsız SSD disk alanı seçimi
 • Sınırsız veri aktarımı
 • Ücret karşılığında alan adı kaydı
 • Bir ücret karşılığında SSL sertifikası

Linux ve Windows adanmışları Crazy Domains’in bu işletim sistemlerinin her ikisini de desteklediğini belirtmekten mutluluk duyacaktır. Daha ne, Linux tabanlı sistemlerle cPanel’e erişiminiz var ve Windows ile Plesk. Bir uygulamaya veya eklentiye ihtiyacınız varsa, Crazy Domains yaklaşık 200 farklı uygulamaya tek tıklamayla kurulum imkanı sunar. Buna göre Crazy Domains, Drupal, Joomla, WordPress, LimeSurvey, PrestaShop, Magneto, ZenCart ve diğerleri gibi entegrasyonlarla çalışır.wordpress barındırma

Teknik açıdan daha fazla bilgi sahibi olanlar, Crazy Domains’i Ajax, Ruby, Python ve diğer çeşitli kodlarla kodlama yeteneğini takdir edeceklerdir. Bu, nispeten çıplak kemikler servis sağlayıcısı için şaşırtıcı derecede iddialı.

Ayrıntılı Linux Hosting

Linux hosting’i seçen herkes, cPanel’e erişim, sınırsız veri, DDos Koruması, çoklu kod desteği, FTP ve SSH erişimi ve dosya yedekleri gibi aynı temel özelliklerden bazılarını alır.

Ekonomi planı ile müşteriler 150 GB depolama alanına sahip bir web sitesi edinir. Pakete iki stok resim, 10 veritabanı ve 100 e-posta adresi dahildir.

Premium plana yükseltme, müşteriye sınırsız sayıda web sitesi ve ücretsiz stok görüntüleri sağlar. İle 500 GB depolama alanı, 500 e-posta adresi ve 50 veritabanı, bu büyüyen bir iş girişimi için doğru plan olabilir. Premium planın, Crazy Domains’in% 300 daha yüksek hız anlamına geleceğini söylediği bir bulut ağında barındırmayı içerdiğini belirtmek de çok önemlidir..

En büyük plana Sınırsız denir ve adı uygundur. Bu paketi seçen müşteriler, sınırsız sayıda web sitesi için sınırsız depolama alanına sahip olur. Benzer şekilde izin verildikleri e-posta adresleri ve veritabanlarının sayısı sınırsızdır. Web sitenizin fark edilmesini sağlamak için on stok resim, bulut ağı barındırma ve Arama Gönderme’ye bir yıl erişim dahildir.

Ayrıntılı Windows Hosting

Windows hosting’i seçtiğinizde, her plan size Plesk, ASP.NET Hosting ve dosya yedeklemelerine erişim sağlar. Diğer özellikler sınırsız veri, DDOS koruması, FTP ve SSH Erişimi, çoklu kod desteği, MS SQL sunucu barındırma ve daha fazlasını içerir.

Buradan, Windows planları depolama alanı, e-posta adreslerinin sayısı ve stok görüntü sayısı ile ilgili olarak Linux planları ile hemen hemen aynıdır. Başlıca farklar Ekonomi planı ile 10 GB MS SQL BD, Premium Plan ile 50 GB MS SQL DB ve Sınırsız plan ile sınırsız MS SQL BD.

WordPress Barındırma

WordPress Barındırma Oldukça farklıdır; bu, Crazy Domains’i ana makineniz olarak kullanmak istiyorsanız, ancak hangi platformun en mantıklı olduğuna karar vermediyseniz önemli bir husustur..

Her WordPress planı, en yeni WordPress yazılımını tek bir tıklatmayla ve tek tıklatmayla hazırlama özelliğini kullanma yeteneğini içerir. GIT önceden kurulmuştur ve Crazy Domains WP-CLI etkindir. Otomatik güncellemeler gibi SSH ve SFTP erişimi de mevcuttur.

WordPress barındırma için Ekonomi paketi ile, 10 GB SSD depolama alanına sahip bir web sitesi barındırabilirsiniz. Ayda 100.000 ziyarete izin verilir ve sınırsız veri aktarımınız olur.

Premium plan, şu iki WordPress web sitesine sahip olmayı mümkün kılar: 25 GB paylaşılan SSD depolama alanı. Veri aktarımı sınırsızdır, ancak aylık maksimum 400.000 ziyaretiniz olabilir.

Nihai plan, beş WordPress web sitesine sahip olmanızı sağlar, ancak yalnızca 50 GB SSD depolama alanına sahip olursunuz. Plana aylık bir milyon ziyaret ve sınırsız veri aktarımı dahildir.

Veri merkezleri
bir indirim veri merkezinin görüntüsü

Crazy Domains’in İngiltere, Perth ve Sidney’de veri merkezleri vardır. Sunucular ABD’deki Newark, New Jersey, Hong Kong ve Singapur’da bulunur. Ayrıca, EPP sunucuları Newark, New Jersey’de bulunur; Brüksel, Belçika; Delhi, Hindistan ve Melbourne, Avustralya.

Avustralya’da veri merkezlerine ve ekstra EPP sunucularına sahip olmak, tüm kıtadan tarama yapan kişiler için daha düşük gecikme oranları ve daha hızlı yükleme süreleri anlamına gelmelidir.

Bu veri merkezleri Cisco yönlendiricileriyle birlikte Dell teknolojisini kullanır. Bununla birlikte, bunlar saygın seçimlerdir, ancak bazı kullanıcılar web sitelerindeki performans biraz durgun olma eğilimindedir.

Yük dengeleyicileri ve N + 1 yedek gücü, Crazy Domains’in veri merkezlerinin oldukça sağlam olduğu anlamına gelir. Yedekli bir ağla, muhtemelen% 99,9 çalışma süresi garantisine kadar yaşayabilirler.

Yük dengeli ağ, web trafiğinin hepsi aynı konumda benzer işlevleri yerine getiren birden fazla sunucuya dağıtıldığı anlamına gelir. Bulut teknolojisini kullanan bu yük dengeleme ağı, daha iyi performans garanti etmelidir.

Başka Bir Ana Makineden Aktarma

Başka bir yerde barındırılan etkin bir web siteniz zaten var mı? Eğer öyleyse, şanslısınız. Crazy Domains gerçekten görünüyor mevcut bir web sitesini barındırma hizmetlerine aktarmayı basitleştirin.

Web sitesi transferi için otomatik arayüz kullanımı kolay görünüyor. İlk adım Crazy Domains’te bir hosting planı seçmektir. Bunu, önceki ana bilgisayar hakkında bilgi isteyen bir e-posta alır. Yeni müşteri e-postayı yanıtladıktan sonra, Crazy Domains web sitesi transfer ekibi geri kalanıyla ilgileniyor.

Bu nispeten basit bir süreç gibi görünüyor ve şirket genellikle mevcut bir web sitesini transfer eden müşteriler için teşvik edici fiyatlandırma sunuyor. Sadece tüm ince baskıyı okuduğunuzdan emin olun. Çok fazla müşteri gizli ücretlerle sürpriz bir şekilde alındığını bildiriyor.

Yeni Bir Web Sitesi Oluşturma
Web Sitesi Oluşturucu

Barındırma hizmetinden daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Crazy Domains sizi ağırlayabilir. Şirketin sürükle ve bırak SiteBeat web sitesi oluşturucusuyla kendi web sitenizi oluşturmak oldukça kolaydır.

Aslında, bir web sitesi oluşturarak ve aşağıdakileri içeren bir paket seçerek işleme başlayabilirsiniz. ağ sağlayıcısı. Oradan, sekiz yıla kadar olan süreler için giderek daha pahalı paketler seçebilirsiniz.

SiteBeat’in hoş görünümlü şablonları var, ancak diğerlerinin stiline, işlevselliğine ve çok yönlülüğüne yakın bir yerde bulunmuyor web sitesi kurucuları. Ancak, temel bir ilk web sitesi oluşturuyorsanız, hile yapabilir.

Diğer Hizmetler Çılgın Etki Alanları

Crazy Domains sizin için bir web sitesi oluşturmayı teklif ederek gerçekten sizin için her şeyi yapmaya çalışıyor. Ayrıca her türlü çevrimiçi pazarlama aracıyla ilgilenecekler ve hatta şirketinizin logosunu bile tasarlayacaklar. Tabii ki, tüm bu hizmetler ek bir ücret karşılığında geliyor.

Destek

Web sitesinde, Crazy Domains 7/24 müşteri hizmetleri, “uzman tavsiyesi” ve “dostça teknik destek” sağlarlar. Şirket ayrıca telefon, canlı sohbet veya e-posta yoluyla onlarla iletişime geçebileceğinizi iddia ediyor.

Gerçekte, birçok müşteri inanılmaz bir şekilde destek ekibiyle gerçekten etkileşim kurmaya çalışırken sinir bozucu deneyimler. En yaygın şikayetler arasında şirket web sitesinin her sayfasında “Şimdi Sohbete Başla” kutusunun bulunması yer alır. Bu, insanları istedikleri zaman canlı sohbet başlatabileceklerine inanmaya yönlendirir.

Bununla birlikte, bir müşteri diğerinden sonra canlı sohbet kutusunu tıklamanın sadece bir e-posta arayüzüne götürdüğünü not eder. Bu olaylar o kadar sık ​​gerçekleşir ki, canlı sohbet işlevinin çalıştığına inanmak biraz zor.

Ayrıca, müşteriler destek ekibine ulaştıklarında bile kötü deneyimler yaşadıklarını bildiriyorlar. Yanıt süreleri yavaştır ve sık sık alınan yanıtlar yararsızdır. Crazy Domains’te barındırılan bir web sitesinde bir işletme işletmeye çalışıyorsanız, anında ve yardımcı yanıtlara ihtiyacınız vardır. Şüpheli bir yanıt için bekleme saatleri kabul edilemez.

Müşteri desteği eksikliği, gerçekten teknoloji meraklısı insanlar için bir sorun olmayabilir, ancak herkesin ara sıra yardıma ihtiyacı vardır. Çılgın Alanlar ölçülmez.

Crazy Domains Paranıza Değer Mi??

Açıkça belirtmek gerekirse, Crazy Domains muhtemelen paranızı hak etmiyor. Kendi web hosting mutlaka korkunç değil, ama orada çok daha iyi ve daha güvenilir seçenekler vardır. Ayrıca, bir noktada teknik desteğe ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, Crazy Domains güvenli bir bahis değildir. Ana hedefiniz ucuz barındırma olsa bile, daha iyisini yapabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map