Cloudways İnceleme 2020

Cloudways: Genel Bakış

Orada birçok web hosting çözümleri var, ama daha sonra pişman olmayacak birini seçmek zor. Farklı sağlayıcılar arasında Cloudways kesinlikle web hosting benzersiz ama basitleştirilmiş yaklaşım ile dikkatinizi çekecek.


İlk olarak, Malta merkezli bu şirket, beş üst bulut sağlayıcısıyla çalışıyor: DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon Web Servisleri (AWS) ve Google Cloud. Bu beş altyapı altyapıyı sağlar, ancak Cloudways sizin için bir şeyler ayarlayacağından onlarla doğrudan bir hesap oluşturmanız gerekmez. Yönetilen bir barındırma platformu olarak Cloudways, web sitenizi yalnızca birkaç tıklamayla ve birkaç dakika içinde dağıtmanıza yardımcı olur. Sadece WordPress’i değil, aynı zamanda Joomla, Drupal, Larvel, Magento, PHP ve diğer açık kaynak araçlarını da destekler.

Cloudways’in bir diğer çekici yönü esnek fiyatlandırmasıdır. Şirket, “kullandıkça öde” yapısıyla çalışarak Cloudways’i küçük ve orta ölçekli işletmeler ve sınırlı bütçeye sahip kullanıcılar için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Bu bulut tabanlı barındırma sağlayıcısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu Cloudways incelemesini okuyun.

Barındırma Hizmetlerinde Sık Karşılaşılan Sorunlar

Hız ve güvenilirlik söz konusu olduğunda, özel sunucular ve sanal özel sunucular (VPS) her zaman paylaşılan barındırma çözümlerine göre daha iyi seçimlerdir. Birçok sağlayıcı özel sunucular sunarken, yalnızca birkaç tanesi yönetilen barındırma desteği sunar.

Örneğin, doğrudan DigitalOcean, AWS veya Google Cloud gibi özel sunucu sağlayıcılarıyla giderseniz, ağır kaldırma işlemlerini kendiniz yapmayı bekleyebilirsiniz. Barındırma ortamını manuel olarak ayarlamanız veya bir cPanel yüklemeniz gerekir. Ayrıca, sunucunuzun bakımını ve günlük çalışmasını da denetlemeniz gerekir. Bu tür görevler için deneyim ve becerilere sahip değilseniz, aksaklıklar, yavaş yükleme hızları veya daha kötü duruş süreleri olduğunda talihsiz baş ağrıları almayı bekleyin.

Cloudways devreye giriyor. Tam olarak yönetilen bir barındırma sağlayıcısı olarak, sizi bir sunucuyu kullanma endişelerinden ve zorluklarından kurtaracak. Cloudways, size çok fazla maliyet harcamadan veya sahip olunması gereken web barındırma özelliklerinden ödün vermeden işleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Cloudways’in Temel Özellikleri

Cloudways esas olarak bir WordPress barındırma platformu olarak bilinir. WordPress siteniz için neye ihtiyacınız olursa olsun, Cloudways’in SSL kurulumları, HTTPS yönlendirmeleri, yedeklemeler ve deneyimli olmayan kullanıcılar için zor olabilecek diğer görevler gibi bunu sizin için yapmasını bekleyebilirsiniz..

İşte Cloudways’in özelliklerinin bir özeti:

Cloudways Özellikleri

Cloudways’in temel özelliklerini ayrıntılı olarak ele alalım.

1. Özel kontrol paneli

Bir hesap oluşturduktan sonra, sunucularınızı Cloudways’in kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Çoğu ana makinenin tipik cPanel’inden farklıdır, ancak Cloudways’in özel kontrol paneli kendi başına sezgisel ve moderndir. Bu panelin menüsünden Sunucular, Uygulamalar, Ekipler ve Projelere erişebilirsiniz.

Cloudways Menüsü

Uygulama yönetimi

Uygulamalar altında bulunan ayarlar hakkında konuşalım. Bir sunucu kurduktan sonra, istediğiniz zaman uygulama ekleyebilirsiniz; örneğin, WordPress.

Cloudways Uygulama Ekle

Daha sonra Uygulamalar sayfasına gireceksiniz. Burada sekmeler aracılığıyla birçok şey ayarlayabilirsiniz. Alakalı bir sekme alan eşleme içindir.

Cloudways Alan Ekle

Eşlenecek bir alan adınız yoksa veya henüz bir alan adı kaydetmediyseniz, size Cloudways tarafından geçici bir URL verilecektir. Bu şekilde, bir web sitesi oluşturmaya başlayabilir ve burada gösterildiği gibi kontrol paneline erişebilirsiniz..

Cloudways Geçici URL

Ayrıca, ücretsiz Let’s Encrypt SSL sertifikalarını yükleyebileceğiniz tek tıklamayla SSL yüklemesi için bir sayfa da vardır. Ayrıca sertifikalarınızı alıp buraya yükleyebilirsiniz.

Cloudways SSL Sertifikası

Kurtarma aynı zamanda tek tıklamayla gerçekleştirilen bir işlemdir ve Geri Yükle sekmesinin altında bulunur.

Cloudways Geri Yükleme

Sunucu yönetimi

Bir uygulama ayarlamayı tamamladıktan sonra, artık web sitenizin olağan yönlerini Sunucular altında yayınlamaya çalışabilirsiniz..

Giriş kimlik bilgilerinizi Sunucu Yönetimi altında kontrol edebilirsiniz..

Cloudways Ana Kimlik Bilgileri

CPU kullanımını izlemek için bir sayfa var. Sürekli yüksek kullanım web sitenizin performansını etkileyebileceğinden bu çok önemlidir.

Cloudways CPU Kullanımını İzleme

Sunucunuzda çalışan hizmetler Hizmetleri Yönet altında listelenir. Burada, istediğiniz zaman bir veya daha fazla hizmeti başlatabilir, durdurabilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

Cloudways Hizmetleri Yönetme

PHP ayarlarını, PHP ve MySQL sürümlerini ve diğer sunucu düzeyi ayarlarını Ayarlar ve Paketler altında yapılandırabilirsiniz.

Cloudways Ayarları ve Paketleri

Güvenlik bölümünde, belirli IP adreslerinin kaynaklarınıza erişmesini engelleyebilirsiniz.

Cloudways Güvenliği

Bu yeterli değilse, herhangi bir uzman kullanıcı ayarları kontrol etmek ve değiştirmek için SSH üzerinden sunucuya giriş yapabilir. Cloudways ayrıca kötü amaçlı yazılımlara ve diğer siber saldırılara karşı koruma olarak bulut tabanlı güvenlik duvarı sağlar.

Yedeklemeler varsayılan olarak günlük olarak çalışır, ancak zamanlamayı değiştirebilirsiniz.

Cloudways Yedeklemeleri

Son olarak, sunucunuzdan giden e-postaları ayarlamak için bir SMTP sekmesi var.

Cloudways SMTP

Takım yönetimi

Harika bir işbirliği özelliği olan Team, size ekip üyeleri eklemeniz ve onlara web sitenize tam veya sınırlı erişim atamak için bir yol sunar..

Cloudways Ekibi

2. Evreleme ve klonlama

Web sitenizde kalıcı hale getirmeden önce test etmek istediğiniz değişiklikler için Cloudways’in hazırlığı kullanışlı bir özellik olacaktır. Bir hazırlama alanı dağıtın, testi yapın ve değişiklikler iyi göründüğünde, değişiklikleri gerçek web sitenize aktarabilirsiniz. Bu şekilde, geri çeviremeyeceğiniz zararlı değişiklikler getirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Cloudways Hazırlama ve Klonlama

Klonlama, evrelemeye biraz benzer. Yeni sunuculara geçtiğinizde veya web sitenizi istemcilere tanıtırken birkaç klon site oluşturabilirsiniz.

3. Gelişmiş önbellekleme

Cloudways sunucu altyapısını beş bulut sağlayıcısından alır: DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS ve Google Cloud. Tüm bu sağlayıcıların, hızlı sunucu performansı sağlayan SSD tabanlı VPS ve özel sunucular sağladığı bilinmektedir..

Bu bulut altyapısının yanı sıra Cloudways, sunucuları optimize etmek için çeşitli önbellekleme mekanizmalarından yararlanır. Şirket, Breeze adında bir şirket içi önbellekleme eklentisi kullanıyor. Bu eklenti kolayca kurulabilir, etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir. Daha da önemlisi, Cloudway’in CloudwaysCDN adlı kendi içerik dağıtım ağını destekler.

CloudwaysCDN, web sayfalarınızı dünyanın farklı yerlerindeki farklı sunucularda önbelleğe alarak daha fazla hız ve güvenilirlik sağlar. Bu özellik ücretsiz deneme hesabı için mevcut olmasa da, Cloudways’in ücretli planlarından herhangi birini düşük maliyetle kullanabilirsiniz. Bu özelliğe Uygulama Yönetimi altından erişilir ve tek bir tıklamayla eklenebilir.

CloudwaysCDN

Cloudflare CDN, Cloudways’de dağıtılan web sitelerinde de kullanılabilir; Cloudfare, Breeze ile birlikte çalışacaktır. Diğer popüler önbellekleme mekanizmaları Varnish ve Redis de desteklenir, ancak Cloudways her ikisini de kullanmamanızı önerir.

4. Dikey ölçeklendirme

Herhangi bir nedenle sunucunuzu yükseltmeniz gerekirse, Dikey Ölçekleme ile sunucu kaynaklarınızı birkaç tıklamayla artırabilirsiniz. İşlev Sunucu Yönetimi altında bir sekme olarak bulunur.

Cloudways Dikey Ölçeklendirme

Ölçekleme her iki şekilde de çalışır, bu iyi bir şeydir. Önceki barındırma planınıza dönmeniz gerekiyorsa eski sürüme geçebilirsiniz.

5. Müşteri desteği

Cloudways size anında yardım sağlamak için 7/24 canlı sohbet desteğine sahiptir. Ayrıca arama talep edebilir, e-posta gönderebilir, blogu ve bilgi tabanını kontrol edebilir veya topluluk forumunu ve Cloudways’in sosyal medya platformlarını ziyaret edebilirsiniz. Cloudways ayrıca sunucuları izleyen ve bir güncelleme veya herhangi bir sorun olduğunda bildirim veren CloudWaysBot’a sahiptir..

Cloudways Müşteri Desteği

Cloudways Fiyatlandırması

Cloudways esnek fiyatlandırma planları sunar ve “kullandıkça öde” modelinde çalışır. Cloudways’in beş farklı ortağına (DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS ve Google Cloud) dayanan çeşitli planları olduğundan, fiyatlandırmayı ilk başta karmaşık bulabilirsiniz. Planlar şunlardır:

Cloudways DigitalCOean Planları
Cloudways Linode Planları
Cloudways Vultr Planları
Cloudways Amazon Web Servis Planları
Cloudways Google Cloud Planları

DigitalOcean ve Linode kapsamındaki temel planlar yeni başlayanlar için yeterlidir. Ancak, yoğun bir kullanıcıysanız AWS veya Google Cloud planlarına sahip olmalısınız.

Kendinize sorabilirsiniz: Cloudways bu bulut sağlayıcılarının altyapısını kullanıyorsa, neden doğrudan bu beş şirkete gidemiyorum? Bu beş sağlayıcıyla doğrudan kurulum yaparsanız daha düşük bir fiyat elde edebilirsiniz, ancak her şeyi kendiniz ayarlamak için bırakacağınızı unutmayın. Cloudways, yönetilen barındırma desteği sunarak, karmaşık görevleri yerine getirme yükünden kurtulursunuz.

Önce Cloudways’i denemek istiyorsanız, ücretsiz üç günlük deneme süresinden yararlanın. Kısa, ancak kredi kartı bilgilerinizi vermeden hemen sunucular oluşturabilir ve Cloudways’in özelliklerini test edebilirsiniz. Ancak bu deneme yalnızca DigitalOcean, Linode ve Vultr planları için kullanılabilir.

Cloudways Ücretsiz Başlangıç
Cloudways Ücretsiz Başlat 2

Sunulan bu planların esnekliğini ve uygun maliyetini beğendim. “Kullandıkça öde” yapısıyla, yalnızca ihtiyacınız olanı ödemeniz ve kendinizi yıl veya daha uzun süre çalışabilecek maliyetli planlara kilitlemekten kaçınmanız gerekir. Daha da iyisi, yeni sürüme geçmeniz gerekiyorsa bunu Cloudways’in Dikey Ölçeklendirmesi ile kolayca yapabilirsiniz.

Cloudways, büyük kredi kartları ve PayPal ile ödeme kabul eder. Talep fon eklendikten sonraki üç ay içinde yapılırsa şirket, kullanılmayan fonları da iade edecektir..

Cloudways: Ne Sevdim

Cloudways’in kullanımı oldukça kolaydır. Web siteleri oluşturmak ve uygulamalar eklemek sadece birkaç tıklamayla yapılır. WordPress, Magento ve diğer uygulamalar otomatik olarak yüklenebilir. Eski bir siteniz varsa, Cloudways özel eklentiden geçiş yapmanıza hızlı bir şekilde yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, cPanel kullanmaya daha aşina olan bazı kullanıcılar burada bazı sürprizler yaşayabilir. Ancak, Cloudways’in kontrol paneliyle kaybolmayacaklarına eminim. Sunucu Yönetimi altındaki İzleme ve Dikey Ölçekleme sekmelerinden bahsetmeye değer. Bu ikisi, sunucunuzun performansını bir bakışta izlemenize ve ölçeklendirme zamanı geldiğinde fikir vermenize olanak tanır.

Paylaşımlı barındırma işleminin aksine, Cloudways yönetilen bir barındırma sağlayıcısıdır, bu nedenle her zaman web siteniz hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Hızlı sayfa yükleme ve site performansı sağlamak için kendi CloudwaysCDN gibi çeşitli teknolojiler kullanır. Ayrıca, hazırlama, klonlama ve geçici URL, yeni kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanması gereken özelliklerdir.

Son olarak, ihtiyacınıza göre uyarlayabileceğiniz esnek, “kullandıkça öde” fiyatlandırması vardır. Barındırma planınızı istediğiniz gibi ölçeklendirebilir veya küçültebilirsiniz. Ayrıca, kısa olsa da Cloudways’in özelliklerini test etmek için yeterli olması gereken üç günlük ücretsiz bir deneme var..

Cloudways: Ne Sevmiyorum

Cloudways tamamen yönetilen bir barındırma platformudur. Dolayısıyla, sitenizin nasıl çalıştığına (kök erişimine sahip olmak gibi) ilişkin kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Cloudways beğeninize uygun olmayabilir. Ayrıca, PHP adlı bir programlama dilinde özel bir uygulama oluşturmak istiyorsanız şansınız kalmaz. Ancak, bu sorunların yalnızca geliştiricileri ve ileri düzey kullanıcıları etkileyeceğini düşünüyorum.

Cloudways ayrıca alan adı kaydına sahip olmasa da, başlangıç ​​için geçici bir URL verilecek. Bazı insanlar Cloudways’in e-posta barındırma özelliği olmamasından hoşlanmayabilir, ancak böyle bir özellikten yoksun olması bazı durumlarda tartışmalı olarak yararlı.

Birkaç destek kanalı olsa da, bu, Cloudways’in iyileştirilmesi gereken bir alandır. Destek ekibiyle iletişim kurduğum zamanlarda, yanlış veya çok teknik bir yanıt alıyorum veya biletimin çözülmesi uzun sürüyor.

Cloudways: Son Düşünceler

Cloudways ölçeklenebilir, tamamen yönetilen, bulut tabanlı bir web barındırma sağlayıcısıdır. Fiyatlandırma ilk başta kafa karıştırıcı olsa da, planlar büyük bir esneklik sunar, böylece taleplerinizi karşılayacak doğru planı seçebilirsiniz. “Kullandıkça öde” modeli, Cloudways’i web sitelerini barındırmak için sınırlı bütçesi olan işletmeler ve kullanıcılar için ideal hale getirir. Ayrıca, bu tür bir fiyatlandırma yapısı, uzun ve pahalı bir abonelik planında kilitlenmemenizi sağlar.

Cloudways’in özel kontrol paneli, komut satırlarına aşina olmayan ve tamamen web sitesi oluşturmada yeni olan kullanıcılar için işleri kolaylaştırır. Cloudways birkaç tek tıklamayla entegrasyon sunarken, yine de en büyük rakiplerinden bazılarının gerisinde.

Genel olarak, Cloudways uygun fiyat ve özellikler arasında güzel bir denge sağlayan bulut tabanlı hosting şirketlerinden biridir. En iyi beş bulut sağlayıcısıyla ortaklık kurarak Cloudways hız, performans ve güvenilirlik için üretilen bulut tabanlı barındırma hizmetleri sunar. Cloudways’den hala emin değilseniz, hizmetlerini test etmeniz için her zaman ücretsiz üç günlük deneme var.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map