BuddyBoss Tema İncelemesi 2020

BuddyBoss Teması: Genel Bakış

Şirketiniz veya işiniz için çevrimiçi bir topluluk oluşturmak istiyorsanız, BuddyBoss Teması ihtiyacınız olan tek temadır. Kendi liginde eşsiz bir tema ve BuddyBoss Platformu adı verilen ücretsiz bir eklenti ile geliyor.


Birlikte kullanıldığında BuddyBoss Tema ve Platformu, teknik olmayanlar da dahil olmak üzere herkesin modern sosyal ağ siteleriyle eşit bir sosyal ağ sitesi oluşturmasına yardımcı olabilir. Diğer temalarda ayrı olarak satın alınan gelişmiş özelliklere sahip olacaksınız ve ihtiyaçlarınız genişledikçe ve geliştikçe birçok WordPress eklentisiyle entegre edebileceksiniz..

Bu derlemede, hakkında konuşacağız:

 1. Buddy Boss Teması ve Buddy Boss Platformu: Kısa Tarihçe
 2. Buddy Boss Combo ile Yapabileceğiniz Şeyler
 3. Buddy Boss Platformunu Ayarlama
 4. Çevrimiçi Topluluk Bileşenleri
 5. Temanızı Özelleştirme
 6. BuddyBoss + LearnDash ile İçeriğinizi Satış
 7. Daha Fazla WordPress Eklentisi ile Entegrasyon
 8. BuddyBoss: Fiyatlandırma
 9. BuddyBoss: Destek
 10. BuddyBoss İnceleme: Ne Seviyorum
 11. BuddyBoss İnceleme: Ne Sevmiyorum
 12. BuddyBoss İncelemesi: Son düşünceler

Buddy Boss Teması ve Buddy Boss Platformu: Kısa Tarihçe

Biraz yedekleyelim: BuddyBoss Tema ve Platformu nasıl sonuçlandı??

Buddy Boss Teması ve Platformu aslında bir sosyal ağ sitesi oluşturmanıza izin veren bir WordPress eklentisi olan BuddyPress’in yerini almıştır. Her ne kadar yenilikçi olsa da, BuddyPress’in bir çok sınırlaması vardı ve forum oluşturmak gibi daha gelişmiş özellikler için bir dizi üçüncü taraf eklentisi var. Çok sayıda eklenti eklentisi kullanmak sadece işleri karmaşıklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların maliyetlerini de artırır.

BuddyBoss Theme’nin yaratıcıları, tüm bu gelişmiş özellikleri tek bir çatı altında toplarsak ne düşündü? Bu işleri kolaylaştırır!

Ve oldu. Şimdi, BuddyBoss combo ile bir sosyal ağ sitesinden çok daha fazlasını yapabilirsiniz, ancak ek bir eklenti olmadan forum tartışmaları ve sosyal gruplar da oluşturabilir, ücretsiz ve ücretli kurslar düzenleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu noktada her birinin ne yaptığını açıklığa kavuşturmak istiyorum. BuddyBoss Platformu çevrimiçi topluluk oluşturmayı kolaylaştırmak için WordPress’e işlevler ekler. Bu işlevler arasında kullanıcı profilleri, sosyal gruplar, forumlar, e-posta davetiyeleri vb..

BuddyBoss Teması her şeyin güzel ve hoş görünmesini sağlar. BuddyBoss Platformu ile herhangi bir WordPress temasını kullanabilirsiniz, ancak BuddyBoss Temasını kullanırken olduğu kadar iyi görünmeyecektir..

Örneğin, BuddyBoss Temasını kullanmadığınızda bir kullanıcı profilinin nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır:

Tema olmadan kullanıcı profili

Buddy Boss Platformu ile hala bir kullanıcı profili oluşturabiliyorsunuz, ancak bu harika görünmüyor.

Şimdi bunu Buddy Boss Temasının nasıl göründüğüyle karşılaştırın:

Theme ile kullanıcı profili

Şimdi gerçek bir sosyal profile benziyor.

Özetlemek gerekirse, ücretsiz bir eklenti olan Buddy Boss Platformu ile bir sosyal ağ sitesi oluşturabilirsiniz, ancak her şeyin kutudan çıkar çıkmaz güzel ve güzel görünmesini istiyorsanız BuddyBoss Temasını kullanmak en iyisidir. İkisi sıkıca entegredir, böylece sitenizi ve diğer ayarlarınızı tek bir yerde özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca eski BuddyPress ile uyumludur, bu nedenle sosyal profilleri ve diğer verileri taşımanız gerekirse, sorunsuz bir şekilde çalışacaktır..


Buddy Boss Combo ile Yapabileceğiniz Şeyler

 1. Bir sosyal ağ / topluluk kullanıcı profilleri, haber özet akışları, zaman çizelgeleri, özel mesajlaşma, sosyal gruplar, forumlar, üye bağlantısı ve hatta üye olmayanlara e-posta davetiyeleri ile tamamlayın. Bunlardan herhangi biri için ekstra eklenti gerekmez!
 2. İçeriğinizi satmak. Buddy Boss, LearnDash ve WooCommerce ile entegre olur, böylece içeriği bir abonelik veya tek seferlik ücret karşılığında satabilirsiniz.
 3. Bir e-Öğrenim web sitesi oluşturun. LearnDash entegrasyonu ile kurslarınızı oluşturabilir, barındırabilir ve yönetebilirsiniz.
 4. Diğer WordPress eklentileriyle entegrasyon üyelerinizin deneyimini oyunlaştırmak, iş ilanları oluşturmak, site çapında veya özel etkinlikler oluşturmak vb..

Buddy Boss Platformunu Ayarlama

Buddy Boss kombo ile yapabileceğiniz birçok şey olduğu için, olası tek dezavantajı, her şeyin ayarlanması biraz zaman alabilir. Dağınık ayarlar ve seçenekler ve (daha sonra açıklayacağım) tüm bunlar da yardımcı olmuyor. Ancak arka uç arayüzünün karmaşıklığından kaybolmaktan kaçınmak için video yollarını izlemenizi ve takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim buraya.

Bu videolar, her şeyin mükemmel çalıştığından ve harika göründüğünden emin olmak için platformu kurup yapılandırmadan temayı değiştirmeye kadar her şeyi gösterir.

Bu bölümde, platformun nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağını anlamak için yapmanız gereken / bilmeniz gereken birkaç şeyden fazlasını yapacağım.


BuddyBoss Platformunu Anlama

Daha önce söylediğim gibi, platform harika birçok özellik sunuyor, ancak bazı ayarlar oldukça dağınık ve her yerde hissediyor. Platformu düzenleme biçimleriyle ilgilidir. Bir özelliği etkinleştirme, kurma ve şekillendirme, hepsi birkaç farklı yerde yapılır.

Örneğin, giriş / kayıt sayfasını ele alalım.

Giriş / kayıt sayfasını şurada özelleştirebilirsiniz: BuddyBoss > tema ayarları > Giriş / Kayıt. Burada bir logo ekleyebilir, logonun boyutunu değiştirebilir, arka plan resmi kullanabilir, başlık ve açıklama ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ancak şunu elde edin: Giriş / kayıt sayfasının rengini Şekillendirme, Tema Seçenekleri içinde ayrı bir bölüm oluşturma.

Konuşmak için bir sayfanın tüm stil ihtiyaçlarına tek bir çatı altında sahip olmanız benim için mantıklı görünüyordu, ancak BuddyBoss platformunda işler bu şekilde düzenlenmiyor.

Bu yüzden, platformda işlerin nasıl çalıştığının bir görüntüsünü vereyim:

BuddyBoss Platformunun farklı bölümleri

Bu incelemeden geçerken, yalnızca belirli bir özelliği özelleştirmek için platformun farklı alanları arasında çok fazla ileri ve geri gidiş olduğunu fark edeceksiniz. İlk başta, biraz ezici ve kafa karıştırıcı olacak, ancak yakında onu asacak ve elinizin arkası gibi tanımaya başlayacaksınız.

Bileşenlerinizi Seçme

Başka bir şey yapmadan önce, sosyal ağ sitenizin sahip olmasını istediğiniz bileşenleri seçmelisiniz.

Eğer gidersen BuddyBoss > Bileşenler, web sitenizde etkinleştirebileceğiniz bileşenlerin bir listesini görürsünüz. Görmeniz gereken şey bu:

bileşenler

Web siteniz için etkinleştirmek istediğiniz bileşenin kutusunu işaretlemeniz yeterlidir, etkinleştirme en üstteki Toplu İşlemler arasında Uygulamak.

Örneğin, kullanıcıların birbirlerine özel mesaj gönderebilmesini istiyorsanız, etkinleştirmeniz gerekir. Özel Mesajlaşma ilk. Üyelerin gönderebilmesini istiyorsanız e-posta davetiyeleri ağa katılmak için üye olmayanlara, söz konusu bileşeni buradan etkinleştirebilirsiniz, vb..

Her bileşen için ayarları yapılandırmak istiyorsanız, Ayarlar doğrudan altında. Ayarları şu adreste de bulabilirsiniz: BuddyBoss > Ayarlar.

Bileşen ve Kayıt Sayfalarını Ayarlama

Ayrıca, WordPress sayfalarını yeni etkinleştirdiğiniz bileşenlerin sayfalarına atamalısınız. Bunu yapmak için şu adrese gidin: BuddyPress > Sayfalar, ve iki bölüm görmelisiniz: Bileşen Sayfaları ve Kayıt Sayfaları.

Bileşen sayfaları için, bileşenleri etkinleştirdikten sonra bunlar WordPress tarafından otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle ilk başta burada hiçbir şey değiştirmeniz gerekmez. Ancak, örneğin, Sosyal Gruplara yeni bir sayfa atamak istiyorsanız, bunu yeni bir sayfa oluşturarak ve açılır menüden yeni sayfayı seçerek yapabilirsiniz:

bileşen sayfasına yeni bir sayfa ekleme

İçin Kayıt Sayfaları, Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası için bir sayfa oluşturmanız ve bunları ilgili kayıt bölümleriyle ilişkilendirmeniz gerekir. Bu noktada ne yapacağınız konusunda bir kaybınız varsa, bölümün alt kısmında düşünceli bir şekilde bağlandıkları bir video eğitimine göz atabilirsiniz:

kayıt sayfalarını ayarlama hakkında bir eğiticiye bağlantı

Bu öğretici bağlantıları, platformun farklı bölümlerine dağılmış bulacaksınız, yeni kullanıcılar için işleri biraz daha kolaylaştıran gerçekten hoş bir dokunuş.

Ayarlarınızı Yapılandırma

Web sitesi erişimini, kullanıcı profillerini, sosyal grupları ve diğer ayarları kontrol etmek için ayarlarınızı da değiştirmek isteyebilirsiniz. Adresine git BuddyBoss > Ayarlar ve her seçeneği dikkatlice gözden geçirin. Genel ayarlarla başlayın ve her bir kategoride ilerleyin.

Ayarların bir anlık görüntüsü:

BuddyBoss Platofrm ayarları

Çevrimiçi bir topluluk oluşturuyorsanız, üye olmayanların yeni hesaplar kaydetmesine izin vermek mantıklıdır. Ayrıca üyelerin profillerini silmesine izin vermeyi ve araç çubuğunu kime göstereceğinizi de seçebilirsiniz..

Altında Gizlilik, web sitenize erişimi yalnızca giriş yapan üyelerle kısıtlayabilirsiniz, ancak giriş / kayıt sayfaları yine de herkes tarafından görülebilir.

Burada yapabileceğiniz bir başka ilginç şey de, belirli URL’lerin özel olmaktan muaf tutulmasıdır. Örneğin, pazarlama sayfaları gibi bazı sayfaların herkese görünür olmasını ve bunu yapmak için sayfa URL’sini Herkese Açık İçerik kutla ve vur Değişiklikleri Kaydet.

Ayrıca bu bölümde profiller, gruplar, forumlar, etkinlik, medya, bağlantılar, davetiyeler ve arama gibi etkin bileşenlerinizin ayarlarını bulacaksınız..

Burası genellikle kullanıcıların web sitenizde neler yapabileceğini ayarlayabileceğiniz yerdir. Örneğin, kullanıcı profilleri için bir profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı yükleyebilmelerini istiyorsanız, BuddyBoss > Ayarlar > Profiller ve ilgili kutuyu işaretleyin.

Demo Verilerini İçe Aktarma

Tema ile oynamadan önce yapmak istediğiniz başka bir şey, demo verilerini içe aktarmaktır. Kutudan çıkar çıkmaz web sitesi boş olacak ve örnek kullanıcı profilleriniz veya oynayacağınız sosyal gruplar olmayacak. Ön uçta işlerin nasıl göründüğünü görebilmek için demo verilerini içe aktarmak en iyisidir.

Demo verilerini içe aktarmak için şu adrese gidin: Buddy Boss > Araçlar. Sonra bir listesini görürsünüz Varsayılan Veriler içe aktarabilirsiniz. Demo üyelerini, grupları ve forumları içe aktarabilirsiniz. İşleri yol boyunca kolaylaştırmak için, her şeyi aynı anda içe aktarmanızı öneririm. Kutuların her birini tıklayın ve Seçilen Verileri İçe Aktar.

demo verilerini içe aktarma

Tamamlandıktan sonra, çalışmak için birkaç örnek kullanıcı profili, sosyal grup ve forum vermiş olursunuz.

Demo sosyal gruplara örnekler:

demo sosyal gruplar

Çevrimiçi Topluluk Bileşenleri

Artık her zaman hayal ettiğiniz çevrimiçi topluluğu oluşturmaya hazırsınız. Daha önce söylediğim gibi, BuddyBoss birleşimi Facebook veya Twitter gibi gelişmiş çevrimiçi topluluklar oluşturmak için yerleşik güçlü özellikler sunar.

Şimdiye kadarki kişisel deneyimime göre, BuddyBoss’un yardımıyla bir sosyal ağ sitesi oluşturmak kesinlikle daha basit. Hiçbir özellik için ekstra eklenti gerekmez. Ayrıca, her bir özelliğin nasıl ayarlanacağı konusunda ayrıntılı video izlenimleri vardır, böylece işleri anlamaya kendi başınıza kalmazsınız.

Kullanıcı profilleri

BuddyBoss ile yerleşik olarak kullanıcı profillerini özelleştirebilirsiniz. Eğer gidersen BuddyBoss > Profiller, e-posta adresi, iletişim numarası, doğum günü ve daha fazlası gibi daha fazla alan ekleyebilirsiniz. Bu gerçekten size ve kullanıcıların kendileri hakkında ne paylaşmasını istediğinize bağlıdır.

Kullanıcı profilleri

Arka uçtaki kullanıcı profillerine alan ekleyebileceğiniz, ancak bir kullanıcı profilindeki öğeleri yeniden düzenlemek için burada işler biraz kafa karıştırıyor. Profil Gezintisi sizi BuddyBoss’tan çıkarır.

Tıklandığında, Profil Gezintisi yeni bir sekmede açılır ve beni ön uç tema özelleştiricisine götürür. Arka uç ayarları sayfasından ayrılmak istemiyorsam bu durum elverişsizdir. Bunun yerine yeni bir sekmede açılırsa veya bu seçeneğin arka plan düzenleyicide diğer her şeyle birlikte bulunması daha iyi olur.

Özel Mesajlaşma

Kullanıcıların birbirlerine mesaj gönderebilmesini istiyorsanız özel mesajlaşmayı da etkinleştirebilirsiniz. Bunu etkinleştirmek için şu adrese gidin: BuddyBoss > Bileşenler ve etkinleştir Özel Mesajlaşma.

Özel mesajlaşma özelliği gelişmiş seçenekler içerir. Birincisi, üyeler doğrudan gelen kutularına bir ad yazabilir, böylece kendi profillerinden ayrılmak zorunda kalmadan herkese mesaj gönderebilirler.

Ayrıca özel mesajlaşma yoluyla fotoğraf, emoji ve GIF gönderebilirler, ancak önce bu özelliği etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirmek için şu adrese gidin: BuddyBossy > Ayarlar > medya. Orada şu seçenekleri göreceksiniz:

özel mesajlaşmada medyayı etkinleştirme

Tüm bu kutuları işaretlediğinizden ve değişiklikleri kaydettiğinizden emin olun..

Özel mesajlaşma özelliği hakkında sevdiğim şey, arayüz diğer popüler mesajlaşma uygulamalarına çok benziyor, bu yüzden kullanıcılar bir şeyin nasıl çalıştığını anlamaya çalışmak için çok fazla zaman harcamadan bir kerede kullanabilirler..

Kullanıcılar aynı anda birden fazla fotoğraf seçebilir, mesajlarında arama yapabilir ve yerleşik emojileri kullanabilir. Ayrıca emojilerin cilt tonlarını değiştirebileceğiniz gerçeğini de seviyorum.

Daha da geliştireceğini düşündüğüm tek şey, kullanıcıların yazarak bir emoji araması için bir yol olması..

Bulduğum bir diğer küçük rahatsızlık ise enter tuşuna basarak mesaj gönderememeniz. Aslında, masaüstünüzdeyseniz ve fare veya izleme tuşuyla uğraşmak istemiyorsanız, bir bummer olan Gönder düğmesini tıklamanız gerekir..

Ayrıca, sadece ben olup olmadığını bilmiyorum, ancak GIF’ler sonumda yüklenmiyor.

Özel mesajlaşmanın nasıl çalıştığına bir göz atın:

özel mesajlaşma

Sosyal gruplar

BuddyBoss’un bir başka harika özelliği, kullanıcıların ilgi alanlarına göre sosyal gruplar oluşturma yeteneğidir.

Bu özelliği etkinleştirmek için şu adrese gidin: BuddyBoss > Bileşenler ve etkinleştir Sosyal gruplar.

Demo verilerini içe aktardıysanız, örnek bir sosyal grup grubunuz olacaktır ve sosyal grup dizini aşağıdaki gibi görünmelidir:

demo sosyal gruplar

Bu özellik için daha fazla ayar şurada bulunabilir: BuddyBoss > Ayarlar > Gruplar. Burada, tüm kullanıcıların sosyal gruplar oluşturmasına, yöneticilerin kapak fotoğrafı ve avatar yüklemesine izin vermesine, grup türlerini etkinleştirmesine vb. İzin verebilirsiniz..

Sosyal gruplar için varsayılan kapak resmini ve ayrıca kapak resmi genişliğini ve yüksekliğini BuddyBoss > tema ayarları > Kapak resmi.

Arka uçta, tüm sosyal grupların bir listesini BuddyBoss > Gruplar. Sosyal grupları buradan düzenleyebilir, silebilir veya görüntüleyebilirsiniz.

Forum Tartışmaları

BuddyBoss’un bir başka yerleşik özelliği, sadece üçüncü taraf eklentilerle elde edilebilen bir özellik olan forum tartışmaları oluşturma yeteneğidir. Forum tartışmalarında, üyeler birbirleriyle Reddit’e benzer bir Soru-Cevap biçiminde konuşabilirler; bu, üyelerin birbirlerine yardım edebilmelerini veya birbirleriyle tartışabilmelerini istiyorsanız gerçekten yararlıdır..

forum tartışması

Forum oluşturmayı etkinleştirmek için şu adrese gidin: BuddyBoss > Bileşenler ve etkinleştir Forum Tartışmaları. Eğer gidersen BuddyBoss > Ayarlar > Forum Tartışmaları, sabit bir süre sonra yorumların veya yayınların düzenlenmesine izin vermeme, hesabı olmayan misafir kullanıcıların tartışma veya yorum oluşturmalarına izin verme, üyelerin forumlara abone olmalarına izin verme ve daha pek çok kural uygulayabilirsiniz..

Gerçekten sosyal ağınızı başka bir seviyeye taşıyabilecek güçlü bir özellik. Özellikle öğrencilerinizin konuları birlikte tartışmasını istediğiniz e-öğrenme web siteleri için kullanışlıdır.

İçinde tema ayarları > Forum, forumları mizanpajı değiştirerek, özel bir banner resmi kullanarak, bir forum başlığı ve açıklaması ekleyerek vb. özelleştirebilirsiniz..

Bu konuda da iyi olan şey, her sosyal grubun kendi forumunu oluşturabilmeleri ve birden fazla oluşturabilmeleridir. Örneğin, “Grafik Tasarım” sosyal grubu için aşağıdaki forum tartışmalarına sahip olabilirler:

sosyal grupların forum tartışmaları

Üye Bağlantıları

Üyeler, Google + ‘da olduğu gibi bir bağlantı isteği veya Facebook’taki arkadaşlık isteği göndererek de birbirleriyle bağlantı kurabilirler.

Her üye profilinin bir Bağlan profil fotoğrafının yanındaki düğme. Üyeler bir bağlantı isteği göndermek için bu düğmeyi tıklatabilir.

kullanıcı profillerinde mavi renkli Bağlan düğmesi

Bir üye bir bağlantı isteği gönderdikten sonra, iptal etme seçeneği olacaktır.

Birisi bir bağlantı isteği gönderdiğinde üyeler aşağıdaki gibi bir bildirim görür:

bağlanma daveti bildirimi

Bu özelliği şurada etkinleştirebilirsiniz: BuddyBoss > Bileşenler > Üye Bağlantıları.

Ağ Arama

Bir başka gerçekten kullanışlı özellik, kullanıcıların tüm ağı tek bir arama çubuğunda gönderebileceği ağ aramasıdır.

ağ araması

Hangi tür yayınların aranabileceğini seçebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adrese gidin: BuddyBoss > Ayarlar > Arama. Burada üyelerin adları, e-posta adresi, kullanıcı adı, paragraf metni, sayılar, tartışma, yanıtlar ve daha fazlası gibi belirli yayınların veya bilgilerin aranabilir olmasını sağlayabilirsiniz..

E-posta Davetleri

BuddyBoss ayrıca üyelerin, iş arkadaşı, arkadaşları veya ailesi olsun ağa katılmak istedikleri herkese e-posta daveti göndermesine izin verir. Sahip olmaları gereken tek şey davetlinin adı ve e-posta adresidir.

Üyelerin nasıl e-posta daveti gönderebileceği aşağıda açıklanmıştır:

e-posta davetiyeleri gönderme

Ayrıca, üyelerin e-postanızın başlığını ve gövdesini değiştirmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. BuddyBoss > Ayarlar > Davet etmek.


Temanızı Özelleştirme

Bir sonraki adım, temanızı istediğiniz gibi görünmesi için özelleştirmeye başlamaktır. BuddyBoss Teması, üyelerinize markalı ve hoş bir deneyim sunabilmeniz için birçok özelleştirme seçeneği sunar.

Gezinme Menüleri Oluşturma

Oluşturmak istediğiniz ilk şey navigasyon menülerinizdir çünkü bu öncelikle web sitesinde nasıl dolaşacağımızdır.

Buddy Boss Teması ile oluşturabileceğiniz iki ana menü vardır: başlık çubuğu menüsü ve BuddyPanel menüsü.

titlebar ve BuddyPanel menüsü

Başlık Çubuğu Menüsü

Başlık çubuğu menüsü başlığınızdaki menüdür. Bir başlık çubuğu menüsü oluşturmak için WordPress arka ucu, farenizi üzerine getirin Görünüm, ve tıkla Menü. Daha sonra bir alan yazabileceğiniz bir alan görürsünüz. Menü Adı. Menü adını (Başlık Çubuğu Menüsü gibi) yazın ve Tamam’ı tıklayın. Menü Oluştur.

menü nasıl oluşturulur

Ardından menünüze ekleyebileceğiniz sayfaların bir listesi gösterilir. Eklemek istediğiniz öğenin kutularını işaretleyin ve vurun Menüye Ekle. Ardından, menü başlığının altında yeniden sıralamak için sürükleyip bırakabileceğiniz çubuklar görürsünüz. Ayrıca çubuğu girintileyerek her sayfa için bir alt öğe oluşturabilirsiniz.

Üzerinde Menü Ayarları alt kısımda, tıklamayı unutmayın Başlık çubuğu.

başlık çubuğu menüsü oluşturma

Diğer temaların çoğunda, başlığın nasıl göründüğü konusunda fazla özgürlüğünüz olmaz, ancak Buddy Boss Teması size üstbilgi ve altbilgi için daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Üstbilgi için özelleştirme seçeneklerini şurada bulabilirsiniz: BuddyBoss > tema ayarları. Bu bölümde logonuzu yükleyebilir, başlık düzenini değiştirebilir ve hatta rengini değiştirebilirsiniz. Size daha sonra ayrıntılı olarak Tema Seçenekleri’nde yapabileceğiniz çeşitli şeyleri göstereceğim..

BuddyPanel Menü

BuddyPanel menüsü, bu temanın web sitesinin sosyal ağ deneyimine katkıda bulunan hoş bir özelliğidir. Bir BuddyPanel menüsü oluşturmak için şu adrese gidin: WordPress Gösterge Tablosu > Görünüm > Menü. Yeni bir menü oluşturmaya ve bir başlık vermeye devam et.

Sol taraftaki simgesini tıklayın Buddy Boss ve BuddyPanel menüsünde gösterilmesini istediğiniz öğelerin kutularını işaretleyin. Tıklayın Menüye Ekle, Ve içinde Menü Ayarları bu paneli hem giriş yapan hem de çıkış yapan kullanıcılara göstermek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Şahsen ben bu iki kullanıcı için farklı bir panel oluşturmak daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu örnekte, yalnızca giriş yapmış kullanıcılara göstereceğim.

BuddyPanel varsayılan olarak harika görünüyor ve özelleştirmek için yapabileceğiniz çok daha fazlası var.

Birincisi, BuddyPanel’deki menü öğelerinin simgesini doğrudan Menü Bölüm. Bunu yapmak için menü öğesinin açılır menüsünü tıklayın ve simgesini tıklayın. Ardından, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda simge içeren bir pop-up görürsünüz. Bu, BuddyBoss Platformu’nun BuddyPanel menünüzü özelleştirmenizi çok kolaylaştıran oldukça havalı bir özelliktir.

BuddyPanel menü simgelerini değiştirme

BuddyPanel’in rengini de değiştirebilirsiniz ve bunu daha sonraki bir bölümde göstereceğim..

Ev ve Blog Sayfalarınızı Ayarlama

Menüleriniz tamamlandıktan sonra, ev ve blog sayfalarınızı da ayarlamak istersiniz. Giriş sayfası, sitenize giriş yaptıktan sonra üyelerin ilk gördüğü şeydir. Haber akışını, zaman çizelgesini, üye dizinini, blogunu veya ders listesini göstermeyi seçebilirsiniz.

Bir ana sayfa ve blog sayfası ayarlamak için WordPress kontrol paneli > Ayarlar > Okuma. Oradayken, Statik bir sayfa ana sayfa olarak ekleyin ve istediğiniz sayfayı ana sayfa ve blog sayfası olarak ayarlayın.

bir ana sayfa ve blog sayfası ayarlama

Örnek olarak, Haber akışı ana sayfanız olarak, üyelerin giriş yaptıktan sonra ilk görecekleri şey budur:

haber sayfası ön sayfa olarak

Artık sitenizdeki son etkinliklerle otomatik olarak doldurulan Twitter benzeri bir etkinlik duvarınız var. Üyeler bir durum yazıp @ kullanarak birinden bahsedebilir, fotoğraf veya GIF yükleyebilir ve emoji ekleyebilir. Ayrıca profillerine veya bir gruba göndermeyi de seçebilirler. Çok havalı.

Elbette, ihtiyaçlarınıza ve tercihinize bağlı olarak ön sayfanız olarak farklı bir sayfa atayabilirsiniz.

Ön sayfanızla yapabileceğiniz birkaç şey daha var. WordPress kontrol paneline gidip Sayfalar, atanmış olan ön sayfa da dahil olmak üzere tüm sayfalarınızın bir listesini görürsünüz. Gutenberg editörüne girmek için bu sayfayı tıklayın.

ön Sayfa

İçeri girdikten sonra, Sayfa Özellikleri, üç şablon seçeneğini gösteren bir açılır menü görürsünüz:

sayfa düzenini değiştirme

Tam ekran sayfası üstbilgiyi ve kenar çubuğunu kaldırırken Kenar Çubuğu Yok kenar çubuğunu açıkça kaldırır. Tercih ettiğiniz düzeni bulana kadar bu seçeneklerle oynayın. Aynı şeyi diğer tüm sayfalarınız için de yapabilirsiniz. Dolayısıyla, üstbilgiler ve kenar çubukları gibi dikkat dağıtıcı olmayan bir pazarlama sayfası oluşturmak istiyorsanız, tam ekran modu harika bir seçenektir.

Ön sayfanıza (veya aslında başka bir sayfaya) bir kenar çubuğu eklemek istiyorsanız, WordPress kontrol paneli > Görünüm > widget’lar.

widget'lar ve kenar çubukları

Kenar çubuğuna widget eklemek için kenar çubuğunun içine sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Bir ad atayabilir ve başka değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu örnekte, Haber Akışı ön sayfama kenar çubuğu eklemek istiyorum. Bu sayfanın kenar çubukları etiketlidir Etkinlik -> Kalan Dizin (kenar çubuğu sol tarafta görünür) ve Etkinlik -> Dizin Hakkı (kenar çubuğu sağ tarafta görünür). En iyi yanı, istediğim her iki kenar çubuğunu da kullanabilmem. İşte bunun nasıl yapılacağına dair bir örnek:

kenar çubukları ekleme

Bu süreçle ilgili sevdiğim şey, yeni şeyler yapmanın yeni bir yolunu zorlamaması. WordPress’i, widget’larını ve içerik düzenleyicisini kullanmaya alışkınsanız, bunların çoğunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Tüm bu özelleştirme yeteneklerinin her bir sayfa için tek bir birleştirilmiş bölüme sahip olması daha iyi olsa da, en azından platform, öğrenmeleri için biraz zaman harcayacak olan kullanıcıları yeni bir arayüze zorlamaz.

Blog sayfasına (ve herhangi bir sayfaya) gelince, hemen hemen aynı şeyi yapabilirsiniz. Kenar çubuğu ekleyebilir (ancak yalnızca bir kenar çubuğu ekleyebilirsiniz) ve istediğiniz herhangi bir widget’ı kullanabilirsiniz.

Blog sayfanızın düzenini de değiştirebilirsiniz, ancak bu sefer BuddyBoss içinde yapacaksınız. Adresine git BuddyBoss > tema ayarları > Blog. İçinde Blog Arşiv Düzeni, üç seçenek görürsünüz: Liste, Duvarcılık veya Izgara.

blog arşiv düzeni

Şahsen Duvarcılığı en çok seviyorum ama gerçekten size kalmış. Üç mizanpajın nasıl farklı olduğuna kısaca göz atalım:

farklı blog sayfası şablonları

Tek blog yazı sayfalarınızla bile daha fazla özelleştirme yapabilirsiniz. Örneğin, öne çıkan resmin düzenini değiştirebilir, yazar kutusunu etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir ve sosyal paylaşım düğmelerini etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Sosyal paylaşım için başka bir eklenti kullanmak zorunda olmadığınız için bu özellikle temiz. Düğmelerin kendileri değiştirilemese de, hiç yoktan iyidir ve endişelenmeniz gereken daha az şeydir.

Sadece Blog bölüm altında tema ayarları, bir şeyler deneyin ve hangi ayarların sizin için en uygun olduğunu görün.

tema ayarları

Önceki bölümlerde Tema Seçeneklerinden birkaç kez bahsetmiştim ve burada bitlere ve parçalara inebilir ve web sitenizin tipografiden renklere nasıl göründüğünü özelleştirebilirsiniz. Size burada yapabileceğiniz her şeyi göstermeyeceğim, bu öğreticiler bu nedenle var, ancak temanızı özelleştirebileceğiniz ilginç yollara genel bir bakış sunacağım.

Sadece git BuddyBoss > tema ayarları kullanılabilir tema özelleştirme seçeneklerini görmek için.

Logo

Buradaki logo yükleyici bölümü, çeşitli seçenekler içerdiğinden çok kullanıcı dostudur. Çoğu tema ile, logoyu özelleştirme seçenekleriniz çok sınırlıdır, ancak BuddyBoss Teması ile birkaç farklı şey yapabilirsiniz.

logo ekleme

Masaüstü ve mobil cihazlar için logoları etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Bunun neden bir seçenek olması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz, ancak bazı kişiler logolarını mobil cihazlarda kullanmak istemiyorlar çünkü çok büyük ve kullanıcı deneyimini rahatsız ediyor.

BuddyBoss ile mobil logoyu etkinleştirirseniz, daha küçük boyutlara sahip farklı bir logo yükleyebilirsiniz. Ayrıca boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Başlık

Daha önce, başlığınızla çok daha fazlasını yapabileceğinizi söyledim ve işte burada bunu yapabilirsiniz.

Diğer temaların çoğunun size sağlamadığı üç düzen seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Logonuzun başlığın sol tarafında, ortasında veya BuddyPanel’de olmasını seçebilirsiniz. BuddyPanel, uzunsa ve daha fazla alana ihtiyacınız varsa logonuz için daha iyi bir yerdir.

üstbilgiyi özelleştirme

Kullanıcılar kaydırma yaparken sayfanın üst kısmına yapışan bir başlık olan yapışkan başlığı da etkinleştirebilirsiniz..

Ayarlayabileceğiniz diğer bir şey de başlık yüksekliği, gölgeyi etkinleştirme / devre dışı bırakma ve başlığın sağ köşesinde görüntülenen düğmeleri değiştirme.

Eksik olan tek şey, farklı sayfalara farklı bir başlık atama yeteneğidir, çünkü bazen bunu yapmak istersiniz.

BuddyPanel

BuddyPanel’i etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz yer burasıdır. Yalnızca bunun için bir menü oluşturduysanız görünür olacağını unutmayın Görünüm > Menü.

Ekranın sol veya sağ tarafında görüntülemeyi de seçebilirsiniz..

Kenar çubukları

Farklı sayfaların kenar çubuklarının konumunu değiştirmek istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz yer burasıdır. Sayfaların kenar çubuğunu tek bir tıklama ile sol veya sağ tarafta görüntüleme seçeneğiniz vardır.

matbaacılık

Web sitenizin tipografisini değiştirmek, birçok tema için üçüncü taraf eklentiler gerektirir, ancak BuddyBoss Teması, siteniz için yüzlerce yazı tipi arasından seçim yapabileceğiniz yerleşik bir Google Fonts tipografi özelleştiricisiyle birlikte gelir.

Site başlığı (logo devre dışıysa), gövde ve başlıklar (H1 – H6) için bir tipografi seçebilirsiniz. Yazı tipi ağırlığını ve stilini, alt kümelerini ve yazı tipi boyutunu da değiştirebilirsiniz. Her başlık için farklı bir tipografi ayarlayabildiğiniz için, size çok daha fazla özelleştirme yeteneği sunar.

Şekillendirme

Stil, renk düzeninizi ve başlık, BuddyPanel, altbilgi ve gövde öğelerinizin rengini değiştirebileceğiniz yerdir. Bu konuda en sevdiğim şey, web sitenizin hemen hemen herhangi bir bölümünün rengini değiştirerek marka renklerinize sadık kalmanızı çok kolay hale getirmenizdir.

Örnek olarak, başlığınızın renklerini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

üstbilginin rengini değiştirme

Web sitenizi şekillendirmek için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var ve bence seçeneklerinizi keşfederken çok eğleneceksiniz.

Blog

Daha önce üç blog sayfası düzeni arasında seçim yapabileceğinizi gösterdim. Aslında blog sayfanızı özelleştirmek için birçok başka seçenek var. Örneğin, gösterilen görüntünün görüntülenme şeklini değiştirebilirsiniz. Ayrıca ilgili yayınları etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir, görüntülenecek ilgili yayın sayısını sınırlayabilir, blog yazar kutusunu devre dışı bırakabilir / etkinleştirebilir ve bülten kısa kodu ekleyebilirsiniz.

Birçok seçenek olmasına rağmen, bazı özellikler hala sınırlıdır. Örneğin, öne çıkan görüntüleri görüntüleme seçenekleri yeterince esnek değildir. Yayın başlığını öne çıkan resmin üstünde görüntüleme veya yer paylaşımı ekleme seçeneği yoktur.

Blog yayını gövdesi için satırlar arasındaki boşluğu değiştirmenin veya içerik alanı genişliğini ayarlamanın bir yolu yoktur.

Ayrıca, ilgili makalelerin görüntülenme biçimini değiştirmenin bir yolu yoktur. Dolayısıyla, bunları küçük özellikli resimlerle bir liste olarak görüntülemek istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu yoktur..

Ayrıca, yüzen sosyal bağlantıları etkinleştirme seçeneği de vardır, böylece bunun için üçüncü taraf bir eklenti kullanmak zorunda kalmazsınız. Tek dezavantajı, simgelerin görünüşünü değiştiremeyeceksiniz. Yine de olduğu gibi oldukça düzgün görünüyor, bu yüzden çok büyük bir sorun değil. Ancak, kayan sosyal paylaşım simgeleri için daha fazla özelleştirme seçeneği ekleyebilirlerse, bu harika olurdu.

Giriş / Kayıt Sayfası

Bir başka gerçekten harika özellik, giriş / kayıt sayfanızı yalnızca normal WordPress giriş / kayıt alanını değil markanızı yansıtacak şekilde özelleştirebilmektir..

Giriş / kayıt sayfası, harika görünen özel bir arka plan görüntüsüne sahip olacak şekilde tasarlanabilir. Görüntüye yer paylaşımı olarak başlık ve metin açıklaması da ekleyebilirsiniz. Sanırım ayarlarla ilgili bir sınırlama, hem giriş hem de kayıt sayfaları için aynı mesajı görüntüleyebilmenizdir, bazen de bu farklı sayfalar için farklı mesajlar görüntülemek isteyebilirsiniz. Örneğin, “Bize katılın!” giriş sayfasında “Tekrar hoş geldiniz!” demek daha mantıklı.

Giriş sayfasını nasıl özelleştirebileceğinize ilişkin bir örnek:

giriş sayfasını özelleştirme

Tema Seçenekleri’nde yapabileceğiniz diğer şeyler:

 • 404 sayfanızı özelleştirin
 • Altbilgiyle oynayın (widget’lar ekleyebilir, renkleri değiştirebilir, bültene kaydolma, sosyal bağlantılar gibi bir kısa kod ekleyebilir, etiketi değiştirebilirsiniz (beyaz etiket), vb.)
 • Özel kodlar ekle
 • CSS ve Javascript’i küçültün
 • Bakım modunu etkinleştir
 • Kullanıcı profilleri için varsayılan kapak resimlerini ayarlama
 • Forumları özelleştirin (düzenleri değiştirin, başlık resmi kullanın, forum başlığı ve açıklaması ekleyin, vb.)

Sonuç olarak, Tema Seçeneklerinde bulunan özelleştirme seçenekleri oldukça gelişmiş ancak basitçe düzeltilebilir. Tipografinizi değiştirmek, başlıkları değiştirmek, renkleri değiştirmek ve daha fazlası için ekstra eklenti veya kodlama gerekmez.


BuddyBoss + LearnDash ile İçeriğinizi Satış

Çevrimiçi bir topluluğa sahip olmanın yanı sıra BuddyBoss Temasını LearnDash ile entegre ederek içeriğinizi web sitenizde satabilirsiniz.

Zaten LearnDash kullanıyorsanız, iyi haber BuddyBoss’un platformlarının ve temasının LearnDash ile mükemmel bir şekilde entegre olduğundan emin olmak için ekstra adımlar atmasıdır. Bu, içerik satmayı ve bu içerik etrafında bir topluluk oluşturmayı kolaylaştırır.

LearnDash’e aşina değilseniz, çevrimiçi kursları tek bir yerde oluşturmanıza, barındırmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan bir öğrenme yönetim sistemi WordPress eklentisidir. Bu, ayrıca satın almanız gereken premium bir eklentidir. WooCommerce ile entegre ederek, kurslarınızı bir kerelik ücret karşılığında veya abonelik esasına göre satabilirsiniz.

LearnDash kendi içinde inanılmaz bir eklentidir. Kurslarınızı sıfırdan oluşturmak, sınavlar ve ödevler oluşturmak, özel sertifikalar oluşturmak ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabileceğiniz güçlü bir yerleşik kurs oluşturucuya sahiptir. Kursları ücretsiz veya bir defalık veya yinelenen bir ücret karşılığında sunabilirsiniz. LearnDash ile olanaklar sınırsız.

Her ne kadar LearnDash’te bir kurs oluşturma konusunda derinlemesine gitmeme rağmen (burada LearnDash incelememi kontrol edebilirsiniz), size göstermek istediğim, ders listesi sayfasının ve bireysel kursun şeklini nasıl özelleştirebileceğinizdir. sayfalar benziyor.

LearnDash’i entegre etme

LearnDash’i kullanmaya başlamak için şu adrese gidin: eklentiler > Yeni ekle öğrenin ve yükleyin ve etkinleştirin.

LearnDash kurulduktan sonra, otomatik olarak “alaniniz.com/courses” URL’sine sahip yeni bir sayfa oluşturulacaktır.

Bu sayfada üyeler sitenizdeki mevcut tüm kursları görebilecek. LearnDash’te nasıl kurs oluşturacağınıza dair derinlemesine gitmeyeceğim (LearnDash hakkındaki incelememi buradan kontrol edebilirsiniz), ancak size göstermek istediğim, kurs listesi sayfasının ve bireysel kursun şeklini nasıl özelleştirebileceğinizdir. sayfalar benziyor.

Ama her şeyden önce, LearnDash > Ayarlar ve emin olun Etkin Şablon LearnDash’ınızda LearnDash 3.0 ve eski değil. LearnDash 3.0, her ders sayfasını yarasanın hemen dışında harika bir görünüme kavuşturan yeni bir sürümdür, böylece kapsamlı bir özelleştirme yapmanız gerekmez.

Ders Listesi Sayfasını Özelleştirme

LearnDash kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra, BuddyBoss > tema ayarları, LearnDash adında yeni bir bölüm olduğunu göreceksiniz:

Tema Seçeneklerinde LearnDash

Ders listesi sayfasının nasıl göründüğünü burada oynayabilirsiniz. Üyelerin bir kategori altındaki kursları görmesine izin verecek olan kategoriler filtresini etkinleştirebilirsiniz. Taksonomi alanında, kullanıcıların kategoriye veya etiketlere göre filtreleyip filtreleyemeyeceğini seçebilirsiniz.

Ayrıca, kullanıcıların bir eğitmenin tüm derslerini görmesini sağlayacak eğitmen filtresini de etkinleştirebilirsiniz. Tek eğitmen sizseniz, bu filtre olmadan yapabilirsiniz.

Ayrıca kurs yazarı ve oluşturulduğu tarihi kurslarda, derslerde veya konularda görüntülemeyi de seçebilirsiniz..

Bir kurs dizini sayfasının nasıl göründüğü ve kullanıcıların kullanabileceği çeşitli filtre ve görüntüleme seçenekleri şunlardır:

kurs dizini sayfası

Gördüğünüz gibi, üyeler hangi derslere kaydolduklarını ve kayıtlı olmadıklarını ve henüz hangi derslere başlamadıklarını görebilirler. İlerleme çubukları da gösterilir.

Bu noktada, üyelerin kolayca buraya gelebilmesi için bu sayfayı başlık menünüze eklemek iyi bir fikirdir.

Ders Sayfasını Özelleştirme

Her ders sayfasının nasıl göründüğünü doğrudan LearnDash içinde özelleştirebilirsiniz. Bir başlık, kısa açıklama, kapak resmi, öne çıkan resim ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Bir kurs sayfasını özelleştirmek için şu adrese gidin: LearnDash > Dersler ve özelleştirmek istediğiniz kursu tıklayın. Başlık ve kurs açıklamasını ekleyebileceğiniz veya düzenleyebileceğiniz Gutenberg editörüne yönlendirileceksiniz.

Sağ tarafta, aşağı kaydırırsanız, kapak resmi ve öne çıkan resim yükleme seçeneklerini görürsünüz. Bunlar kurs sayfasını geliştirmek ve öğrencileriniz için daha cazip hale getirmek için harika yollar.

BuddyBoss tarafından eklenen bir özellik, öne çıkan bir görüntü yerine bir önizleme videosu ayarlama yeteneğidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

video dersi önizlemesi ayarlama

Üyeler bir kursa başladıktan sonra dersler sayfasına alınırlar. LearnDash, öğrencilerin derse odaklanabilmeleri için menüler ve kenar çubukları gibi tüm dikkat dağıtıcı unsurları kaldıran Odak Modu adlı bir özellik ile birlikte gelir. BuddyBoss ile birlikte kullanıldığında, Odak Modu şöyle görünür:

LearnDash odak modu

Başlık çubuğu menüsünün kaybolduğuna dikkat edin, bu da sayfayı dağınık hale getirir.

Ders sayfasının içinde öğrencilerin öğrenme deneyimini geliştirmek için birçok harika seçenek bulunmaktadır. Farklı aydınlatma koşullarına uyacak şekilde aydınlık ve karanlık mod arasında geçiş yapabilir ve daha da dikkat dağıtıcı olmayan bir arayüz için tam ekran moduna girebilirler.

Dersleri Sosyal Gruplarla Bağlama

BuddyBoss ve LearnDash ile yapabileceğiniz bir diğer harika şey, Learndash kurslarını Sosyal Gruplara bağlayarak sınıf tipi bir ortam oluşturmaktır. Bu şekilde, bir sosyal grup, kullanıcıların (öğrencilerin) derslerine tek bir yerden erişebileceği bir sınıf olarak işlev görebilir.

Her sosyal grup için düzenleyici / öğretmen atayabilirsiniz ve bir sosyal gruba birden fazla ders bağlayabilirsiniz.

İşlem gerçekten basit ve kolaydır. Bu özellikle ilgileniyorsanız, kapsamlı öğretici BuddyBoss tarafından nasıl yapıldığını öğrenmek için yapıldı.


Daha Fazla WordPress Eklentisi ile Entegrasyon

BuddyBoss teması, en iyi kodlanmış WordPress eklentileriyle de uyumludur ve web sitenizle yapabilecekleriniz için birçok olanak sağlar..

Oyun Deneyimi

Kullanıcıların deneyimini oyun oynamak, çevrimiçi topluluğunuzun sürekli kullanımını ve katılımını teşvik etmenin harika bir yoludur. Örneğin, kullanıcıları forum tartışmalarına katılmaya teşvik etmek için, başlattıkları her yanıt veya tartışma için puan verebilirsiniz. Daha sonra bu noktaları bir şekilde kullanılabilir yapabilirsiniz.

Üyelerinizin deneyimini oyunlaştırmak istiyorsanız BuddyBoss’u GamiPress ile entegre edebilirsiniz. GamiPress, web sitenizle etkileşimde bulunmaları için kullanıcılara puan vermenize, başarılar için rozetler vermenize ve kullanıcıları tüm gereksinimleri tamamlamaları için motive edecek bir sıralama sisteminin etkinleştirilmesine yardımcı olan ücretsiz bir WordPress eklentisidir..

İş İlanı Bölümü

Bir nişte veya belirli bir sektörde profesyonellerden oluşan bir topluluk oluşturuyorsanız, iş ilanı bölümüne sahip olmak üyelerinize değer katmanın harika bir yoludur. Büyük bir kullanıcı mıknatısıdır ve kullanıcıları sitenize geri dönmeye devam etmeye motive eder.

BuddyBoss’u web sitenizde bir iş ilanı bölümü oluşturmak için ücretsiz bir eklenti olan WP Job Manager ile entegre edebilirsiniz.

WP Job Manager’ı yükleyip etkinleştirdikten sonra, WordPress’teki sol panelinizde yeni bir alan göreceksiniz İş İlanları. Bu, eklentinin ayarlarını yapılandırabileceğiniz yerdir.

Eklenti otomatik olarak üç sayfa oluşturur: İş Gösterge Tablosu, İş İlanı Gönder sayfası ve İşler sayfası. Bu sayfalar ve ayrıca örnek bir iş ilanı şöyle:

iş ilanları

Başvuru sahiplerinin bir formla başvurabilmelerini istiyorsanız, bir eklenti satın almanız gerekir. Daha fazla eklenti bulabilirsiniz İş İlanları > Eklenti.

Etkinlik Takvimleri Oluşturma

Topluluğunuz için düzenli etkinlikler düzenlerseniz, planlanan etkinliklerinizi gösteren bir takvim oluşturmak ağ kullanıcılarını döngüde tutmak için harika bir fikirdir. Bir etkinlik takvimi oluşturmak için Events Calendar Pro gibi bir takvim WordPress eklentisine ihtiyacınız olacak.

Events Calendar Pro ile yalnızca etkinlik takvimleri oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda doğrudan web sitenizden bilet ve kitap rezervasyonu da satabilirsiniz..

Mobil Uygulama Oluşturun

AppBoss ile sıkı entegrasyon sayesinde sosyal ağ siteniz için bir mobil uygulama oluşturabilirsiniz. Masaüstü sitesindeki tüm veriler uygulama ile senkronize edilir, böylece kullanıcılar bir masaüstü oturumunu terk etmek zorunda kaldıklarında, uygulamada bıraktıkları yerden alabilirler. Ayrıca push bildirimleri de gönderebileceksiniz.

Bu, e-öğrenme web siteleri için kurslarını mobil kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmek ve kullanıcı katılım oranlarını artırmak için harika bir araçtır.


BuddyBoss: Fiyatlandırma

BuddyBoss ile yapabileceğiniz her şeye baktığınızda ve fiyatına baktığınızda, ne çaldığına şaşmamak zor. Yıllık 228 ABD doları ücret karşılığında markanız için güçlü bir sosyal ağ sitesi oluşturabileceksiniz. Sadece 60 $ ekleyin, yılda 5 site oluşturabileceksiniz. Ayrıca, temanın tüm özelliklerine erişebileceksiniz – eklenti gerekmez.

BuddyBoss fiyatlandırması

Sizin için site kurulumu, tasarımı veya geçişi yapmak istiyorsanız, bir kerelik 00 kurulum ücreti artı / ay ödemeniz gerekir. Tamamlanmış bir mobil uygulamaya atmak istiyorsanız, bir defalık kurulum ücreti 8000 dolara ve aylık ücret 249 dolara tırmanıyor.

Kendiniz görmeye çalışmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamadığını bulmak istiyorsanız, 14 günlük para iade garantilerinden yararlanabilirsiniz..


BuddyBoss: Destek

Destek yalnızca bir kanal olan Yardım Masası üzerinden sağlanır. Şu anda sosyal medya ve e-posta gibi diğer kanallar aracılığıyla destek sunmuyorlar, bu yüzden yardım almanın tek yolu Yardım Masalarına bir bilet göndermektir..

Bu zaten 2019 olduğu için biraz hayal kırıklığı yaratıyor, işletmeler müşterileri oldukları yerde buluşturan çok kanallı desteğe sahip olmalı. Örneğin, canlı sohbet uygulamaları müşterilerin yardım alması için bilet göndermekten çok daha hızlı bir yol sağlar.

Bu nedenle, destek açısından BuddyBoss, müşterilerin yardım alması için daha fazla yol ekleyerek sıçrama ve sınırlarda iyileşebilir.


BuddyBoss İnceleme: Ne Seviyorum

 • Özel mesajlaşma ve sosyal gruplar gibi güçlü sosyal ağ sitesi özelliklerini tek bir çatı altında birleştirerek çevrimiçi topluluk oluşturmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı.
 • LearnDash ve Elementor Pro gibi sayfa oluşturucular dahil olmak üzere diğer birçok WordPress eklentisi ile mükemmel bir şekilde entegre olur.
 • Tema özelleştirmesi, diğer premium temalardan çok daha fazla özellik ile kapsamlı.
 • Sağladığı özelliklerin ne kadar gelişmiş olduğu düşünüldüğünde çok ucuz.

BuddyBoss İncelemesi: Ne Sevmiyorum

 • Halatları öğrenmek zor olabilir ve nasıl çalıştığını öğrenmek için eğiticileri izlemek zorunda kalacaksınız.
 • Ayarlar ilk başta her yerde hissediyor, yeni kullanıcılar için ezici bir his ekleyerek bir şeyin nerede olduğunu bulamıyorsunuz.
 • Bazı özelliklerde özelleştirme seçenekleri yok.

BuddyBoss İncelemesi: Son Düşünceler

BuddyBoss Tema, bir sosyal ağ sitesi oluşturmak için önde gelen WordPress temasını kaldırır. Pazarda bunun gibi bir şey yok.

Aynı şirket tarafından geliştirilen bir eklenti olan BuddyBoss Platform ile entegrasyonu, her özelliği ve bileşeni tek bir yerde birleştirir ve eklenti ve eklenti ihtiyacını ortadan kaldırır. Yolda genişletebileceğiniz bir sosyal ağ sitesi oluşturmanın en kolay ve en gelişmiş yolunu arıyorsanız, BuddyBoss Tema ve Platformu ihtiyacınız olan tek şey.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector