Bir Web Sitesi Saldırıdan Sonra Ne Olur

Kimse için bir web sitesi hack artıyor sürpriz olarak gelmelidir. Her gün veri ihlali haberleri getiriyor, hizmet reddi (DoS) saldırıları ve güvenliği ihlal edilmiş finansal bilgiler.


CNN Parası Kısa süre önce Equifax, Uber, Yahoo ve hatta eyalet seçmenlerinin korsanların avına düştüğü şirketlerle 2017’nin en yüksek hack’lerinin bir kısmını vurguladı.

Bir site saldırıya uğradığında neler olabileceği aşağıda açıklanmıştır…

Bilgisayar korsanları acımasızdır ve bir web sitesine giriş yaptıktan veya bir web sitesine eriştikten sonra, siteyi muhtemelen diğer kişilere ve sağlayıcılara bulaşmak, gizli verilere erişmek, ziyaretçilerinizi kötü amaçlı web sitelerine yönlendirmek veya hatta bir DoS ( hizmet reddi) sizin veya başkalarının sitelerine saldırı. Hiçbiri iyi değil. Ama birinci adım hack’i tanımlamak.

Bunun dünyanın sonu olmadığını hatırlamak önemlidir ve muhtemelen CNN Money’nin dikkatini çekmemek için şanslısınız, ancak yapılması gereken işler var. İlgili herkesle (müşteriler dahil) açık ve iletişim halinde olmak çok önemlidir ve bu talihsiz olay boyunca çalışırken yol gösterici ilkeniz olmalıdır..

İlk adım…

Onaylamak

Eğer yapmazsan’Kesinti olduğundan emin olun, aşağıdaki gibi ücretsiz bir araç kullanmayı deneyin Google’s Şeffaflık Raporu alan adınızı girmek ve herhangi bir uyarı verilip verilmediğini görmek için. Virüsleri tespit eden kötü amaçlı yazılımlara veya güvenlik yazılımlarına erişiminiz varsa, durumu değerlendirmeye yardımcı olması için bu yazılıma da başvurun..

Aldığınız yanıtlardan bazıları biraz invaziv ve zaman alıcıdır, bu yüzden bir saldırıdan emin olmak ve varsayımla işlememek en iyisidir.

Kesmek onaylandıktan sonra…

Tepki

şifre korumasıPanik her durumda en iyi yaklaşım olmasa da, zamanın da önemli olduğunu kabul etmeniz önemlidir. Bir saldırı ne kadar uzun olursa, o kadar fazla hasar verebilir. Bir planın hazır olması ve bu planı uygulamak için hızlıca hareket edilmesi en iyisidir.

Web sitenizin saldırıya uğradığından emin olduğunuzda izlemeniz gereken adımlar şunlardır (mutlaka öncelik sırasına göre değil).

 1. Ana Makinenizi Bilgilendirin – Senin olsun’bunlardan biriyle ortak olmak web barındırıcıları veya başka bir durumda, yardım ve değerlendirme için derhal teknik desteklerine başvurmalısınız. Sitenizin saldırıya uğradığını bilmesi hayati önem taşımaktadır. Ayrıca bir kaynak olmalı ve sitenin nasıl saldırıya uğradığı hakkında bilgi sağlayabilirler. Sunucularında saldırı tarafından riske atılan başka alanlar da olabilir. Bunları erkenden dahil etmek için en iyisi.
 1. Tüm Şifreleri Değiştir – dahili kullanıcılar, yöneticiler ve destek tarafından kullanılan paylaşılan girişlerin şifrelerini değiştirdiğinizden emin olun. Ana makine sağlayıcınızla yönetici şifreleri de güncellenmelidir. Kullandığınızdan emin olun güçlü şifreler güncelleme yaparken.
 1. Siteyi Bir Yedeklemeden Geri Yükleme – işletmenizin veya web sitenizin doğasına bağlı olarak, sadece siteyi bir yedekten geri yüklemek ve siteyi saldırıdan önce zamanında devlete / noktaya geri döndürmek mümkün olabilir. Bu, bir saldırıyı durdurmak için şaşırtıcı derecede basit ve etkili bir önlem olabilir.
 1. Sitenizi Karantinaya Alma – yine, web sitesinin doğasına bağlı olarak, bilgisayar korsanlarının potansiyel hasarını ve erişimini sınırlamak için onu çevrimdışına almak en iyisi olabilir. Saldırı yine de geçerli olsa da, bu en azından ek kullanıcılara veya ortak sitelere erişmek için daha fazla erişmelerini veya sitenizi kullanmasını engelleyebilir..
 1. Eğer mümkünse – Hack’i kaldırın -’bilgisayar korsanlığını kaldırma yeteneğine sahip özel bir BT yanıt ekibiniz var veya bilgisayar korsanlarını sitenizden ne anlama gelirse çıkarmak için elinizden geleni yapmanız gerektiğini söylemeden, saldırıyı izole edebilecek virüs veya kötü amaçlı yazılım yazılımınız var. emriniz.

Kurtarmak

1. Hasarı Değerlendirme – bilgisayar korsanlığının şiddeti büyük farklılıklar gösterebilir. Ne olduğunu ve hasarın nerede meydana geldiğini belirlemek de saldırının boyutuna bağlı olarak değişecektir. Hasarlara dürüst bir şekilde bakın.

2. Sitenizi Temizleyin – dizinleri fırçalayın ve hem web sitesini hem de dosyaları korumak için siteyi gerektiği kadar basılı tutun

3. Sunucunuzu ve Veritabanlarınızı Temizleyin – sunucularınıza ve veritabanınıza benzer ovma yaklaşımları uygulayın (Ana Makinenizin burada size yardımcı olması gerekebileceğini belirtin).

4. Kapsamlı Bir İnceleme Yapın – sitenizin nasıl saldırıya uğradığını belirlemek, güvenlik açıklarına ışık tutmalı ve güvenlik protokollerinin daha kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesini gerektirmelidir.’t Bilgisayar korsanları tarafından kullanılmayı bekleyen ek fırsatlar.

5. Çevrimiçi duruma getirin (gerekirse) – sitenizi bilgisayar korsanlığına hitap etmek için indirdiyseniz, tekrar geri getirme ve geri dönmeye çalışma zamanı bir normallik hissi aldı.

6. Etkilenen Taraflarla İletişim – ek alan adları etkilenmişse veya veriler ihlal edilmişse, iletilen içerik konusunda yakında çıkmanız ve şeffaf olmanız çok önemlidir. Önleyici tedbirleri tartışmak için bir fırsat’ortaya çıkmış olabilecek görüntü sorunlarının giderilmesine yardımcı olmuş olabilir. Markanızın dürüstlük ve şeffaflıkla tanındığından emin olun.

Güçlendirmek

web sitesi yönetimiGüvenlik Açığını Belirleme – tüm bu sürecin ortaya çıkardığı tüm web sitesi güvenlik açıklarını kapatmak için güçlü ve kanıtlanabilir önlemler alınmalıdır. Bilgisayar korsanlarının ileride web sitenizi daha fazla kullanmamasını sağlamak için gerekli adımları atın. Bu bir öğrenme / öğretilebilir an.

Siteyi Temizleyin ve Bakımını Yapın – sürekli izleme ve iyileştirme adımları siteyi daha da güçlendirecektir’Güvenlik ve herhangi bir web sitesi etkinliği hakkında anında geri bildirim sağlama.

Yazılım, eklentiler ve araçları en son sürümlerle sürekli güncel tutun. Gerekirse kullanılmayan veya istenmeyen dosyaları, verileri ve kodu kaldırın. Günlükler, gösterge tabloları veya dahili kontroller yeterli değilse, ileride olabilecek tehditlere net bir görünüm sağlamak için desteklendiklerinden emin olun.

Ana Bilgisayarları Değiştir – WordPress istatistik sayfalarımızda tartıştığımız gibi, web sitelerinin saldırıya uğramasının en yaygın nedenlerinden biri kötü sunucu tarafı güvenliği. İndirim barındırma şirketleri genellikle veritabanlarını korumak için iyi bir iş yapmazlar ve bir saldırgan sitenize eriştiğinde.

Bunun hakkında böyle düşün. İstemci bilgilerinin zayıf bir veritabanı aslında bilgisayar korsanları için bir bal küpüdür. Rehberimizde ucuz hosting Biz bu konuda ayrıntılı olarak herhangi bir alt katmanlı hosting şirketi sormanız gereken önemli soruları tartışıyoruz. Bu kılavuza bir göz atın Dijital Pazarlama daha iyi indirim barındırma seçmeden önce dikkate alınması gereken bazı önemli soruları anlamak için.

Devam et

Bilgisayar korsanlığı markanıza, işinize ya da kârınıza zarar vermiş olabilir. Gerekli tüm temizleme ve azaltma adımları tamamlandıktan sonra, her zamanki gibi işinize geri dönmeniz hayati önem taşır. Normallik – bilinçli normalliği hissetmeye çalışın. Saldırıya uğramak dünyanın sonu değildir ve sonuçta oldukça iyi bir şirketdesiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map