Beaver Builder İnceleme 2020

Bir WordPress sayfa oluşturucu arıyorsanız, Beaver Builder ile karşılaşma şansınız var. Güvenilirliği, kullanıcı dostu arayüzü ve birinci sınıf desteği nedeniyle 2014 yılında piyasaya sürüldüğünden beri en güvenilir sayfa oluşturuculardan biri olarak yetiştirildi..


Beaver Builder ana sayfası

Şahsen bu sayfa oluşturucuyu yıllardır her gün kullanıyorum, bu yüzden bu eklenti hakkında söyleyecek çok şeyim var – hem iyi hem de çok iyi değil. Dürüst, kapsamlı bir deneyimden geçmiş inceleme istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

İşte neleri ele alacağımızın bir dökümü:

 1. Beaver Builder: Nasıl Çalışır
 2. Beaver Builder Özellikleri: Pro / Free / Lite
 3. Mobil Duyarlılık
 4. Beaver Builder Pro: Fiyatlandırma
 5. Beaver Builder: Ne Seviyorum
 6. Beaver Builder: Ne Sevmiyorum
 7. Beaver Builder: Son Düşünceler

Başlayalım!


Beaver Builder: Nasıl Çalışır

Beaver Builder, metinler, resimler, simgeler veya videolar gibi öğeleri sürükleyip bırakarak kullanıcıların bir web sayfası oluşturmasına yardımcı olan bir WordPress eklentisidir..

Oluşturucuya girdikten sonra, sadece nasıl çalıştığını keşfetmek ve kendiniz görmek için alan sağlayan temiz, dağınık olmayan bir arayüz göreceksiniz. Beaver oluşturucu içeride şöyle görünüyor:

Beaver Builder arayüzü

Bu örnekte, Beaver Builder dahil herhangi bir sayfa oluşturucu için en iyi tema olduğunu düşündüğüm Astra temasını kullanıyorum. Kenar çubuğu tamamen boş bir tuval için devre dışı bırakıldı.

Sayfanıza öğe eklemeye başlamak için mavi artı simgesi ekranın sağ üst köşesinde. Bir modül veya kürek çekmek.

Bir satırda birden fazla sütun olabilir ve her sütunda fotoğraf, metin veya video gibi bir modül veya öğe olabilir.

Diyelim ki sayfama bir satır eklemek istiyorum. İçerik alanına bir satır sürükleyip bırakır ve sütunlara fotoğraf eklemeye devam ederim. Bunun nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır:

satır ve modül ekleme

Satırı veya modülü düşürdükçe, modülün genel, stil ve gelişmiş ayarlarını gösteren bir açılır pencere görürsünüz.

Bu pop-up’la ilgili iyi bir şey, düzenlediğiniz modülü engellememesi için ekranın etrafında serbestçe hareket ettirebilmenizdir. Sola veya sağa doğru hareket ettirdikçe, mavi çizgilerin göründüğünü göreceksiniz, yani ekranın soluna veya sağına tamamen kenara çekebilirsiniz..

pop-up düzenleyiciyi hareket ettirme

Bu pop-up’a şu adresten de erişebilirsiniz: farenizi gezdirme düzenlemek istediğiniz modül veya satır üzerinden İngiliz anahtarı simgesini tıklamak:

İngiliz anahtarı simgesi

Eğer açılır ok ekranın sol üst tarafında, sayfanızı oluşturmanıza ve sürecinizi düzene sokmanıza yardımcı olacak daha fazla araç göreceksiniz. Bu araçların bazılarını daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Şablonunuzu kaydetme, düzeninizi çoğaltma, düzeni önizleme, duyarlı modlarda düzenleme, sayfa düzeltmelerine bakın, düzen CSS ve Javascript ekleme, kullanıcı arayüzü parlaklığını değiştirme (karanlık bir mod var) ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Burada göreceğiniz şey, sahip olduğunuz sürüme bağlı olacaktır. Örneğin, Lite sürümünde şablon kaydetme seçeneği yoktur.

oluşturucu araçları

Çoğu insanın sevdiği şeylerden biri tam genişlikte içerik alanlarına sahip olmaktır. Bununla ne demek istediğim sayfanın her iki ucunu da kapsayan bir içerik alanıdır:

tam genişlikte içerik alanı

Beaver Builder’ın içerik alanını tam genişliğe çevirme seçeneği olsa da, benim için hemen işe yaramadı. Tam genişlik çalışmadan önce temamla bazı yapılandırmalar yapmak zorunda kaldım.

Astra için çalışmasını sağlamak için temanın düzenini özelleştirdim ve kapsayıcıyı Tam Genişlik / Gerilmiş.

kabı tam genişliğe ayarla / Astra temasında uzatılmış

Sonra sayfa oluşturucuya geri döndüm, Genel Ayarlar, ve varsayılan satır genişliği ve varsayılan satır içeriği genişliği için Tam genişlik.

genel ayarlar - varsayılan satır genişliği ve varsayılan satır içeriği genişliği

Bunu yapmak hile yaptı. Ancak bunun, Beaver Builder’ın geliştirmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum, çünkü diğer sayfa oluşturucularında, ekstra tema yapılandırmalarına gerek kalmadan doğrudan sayfa oluşturucunun içinde bir satırı tam genişliğe ayarlayabilmek oldukça standart bir özellik..

Bir satırı tam genişliğe ayarlamanın biraz rahatsız edici yolunun yanı sıra, sayfa oluşturucunun kendi başına öğrenilmesi ve kullanımı kolaydır. İşe yarayacak bir şey elde etmek için birçok “nasıl yapılır” makalesine gidip gelmeniz gerekmeyecek. Temiz arayüz, sizi ezmeden her şeyi kendi hızınızda keşfetmenizi sağlar.

Şimdi Beaver Builder Lite ve Pro sürümlerinin özelliklerine daha yakından bakalım.


Beaver Builder Özellikler: Ücretsiz / Lite Vs. profesyonel

Beaver Builder, Lite / Free sürümüne ve 3 paket halinde sunulan premium bir sürüme sahiptir. Bu bölümde, özelliklerin bu sürümlerde nasıl farklılaşacağını ele alacağız.

Lite / Free sürümü WordPress eklenti deposunda mevcuttur. Lite / Free sürümü ile kesinlikle basit bir web sayfası oluşturabilseniz de, pro sürümünün tüm güçlü özelliklerinden arındırılmıştır, bu nedenle Beaver Builder’ın genel olarak nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek istiyorsanız gerçekten sadece bir demo için iyidir. Ancak işletmeniz için sonuç alabilecek bir web sitesi oluşturma konusunda ciddiyseniz, premium sürümlere yükseltme yapmanın yolu.

Temel Modüller (Free Vs. Pro)

Beaver Builder Lite’ın sınırlamalarından biri, dahil edilen çok az temel modüldür. Lite’ın yalnızca 5 temel modülü varken Pro sürümünde düğmeler, ayırıcı ve başlık dahil 8 temel modül bulunur:

Lite ve Pro modülleri karşılaştırması

Bir web sitesine düğme ekleyememek, web sitesi oluşturma noktasını ortadan kaldırır. Gerçekten tek bir düğme olmadan bir web sitesi hayal edemiyorum. Kapı tokmağı olmayan bir kapıya sahip olmak gibi!

Daha önce de söylediğim gibi, ücretsiz sürüm ciddi bir web sitesi oluşturmak için yeterli değil.

Gelişmiş Modüller (Pro Sürümü)

Temel sürümün yanı sıra Pro sürümü, web sitenize daha da fazla işlevsellik katacak gelişmiş modüllere sahiptir. Gelişmiş modüller arasında bir içerik kaydırıcı, harita, simgeler, slayt gösterisi, galeri, iletişim formu, harekete geçirici mesaj, ek bilgi, sosyal düğmeler, geri sayım ve daha fazlası bulunur..

Pro sürümünün gelişmiş modülleri

Şablonlar (Pro Sürümü)

Lite sürümünde eksik olan bir başka şey de Pro sürümünde yer alan önceden hazırlanmış şablonlardır. Şahsen bu şablonların hayranı olmasam da, tasarım ilhamları vermenize yardımcı olabilirler ve boş bir kanvasla başlamak çok korkutucuysa başlayacak bir yer olabilirler..

Şablonlar açılış sayfalarında ve içerik sayfalarında sınıflandırılır:

önceden hazırlanmış şablonlar - açılış sayfası ve içerik sayfası

Kendi Şablonlarınızı Oluşturma ve Kaydetme (Pro Sürümü)

Memnun olduğunuz ve web sitenizin diğer sayfalarında kullanmak istediğiniz bir düzen oluşturduğunuzda, her bir modülü ve satırı kopyalayarak saatler harcamak istemezsiniz. Bu çok büyük bir zaman kaybı olurdu!

Pro sürümü, oluşturduğunuz herhangi bir şablonu kaydetmenize olanak tanır, böylece diğer sayfalarda yeniden kullanabilirsiniz.

Bir şablonu kaydetmek için şu adrese gidin: Araçlar ve tıkla Şablonu Kaydet:

şablonu kaydet

Kayıtlı şablonlarınızı önceden hazırlanmış şablonlarla birlikte bulabilirsiniz:

kaydedilmiş şablonlar

Satırları, Sütunları ve Modülleri Kaydetme

Ayrıca satırları, sütunları ve modülleri tek tek kaydedebilirsiniz, böylece bunları diğer sayfalarınızda yeniden kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için kaydetmek istediğiniz öğenin İngiliz anahtarı simgesini ve ardından Farklı kaydet altta.

Bir ad verin ve burada size bir seçenek verilecektir. global. Genel bir öğe, sitenizdeki birden fazla sayfada görünür, ancak tek bir yerde düzenlenebilir. Daha sonra bu özelliğe daha yakından bakacağız. Kayıtlı satırlarınızı, sütunlarınızı ve modüllerinizi mavi artı simgesi üreticinin modülleri, satırları ve şablonlarıyla birlikte.

satır kaydetme

Global satırlar (Pro Sürümü)

Daha önce de söylediğim gibi, bir satırı ve hatta bir modülü kaydederken size Global yapma seçeneği sunulur. Turuncu bir şeyin küresel olduğunu bilirsiniz. global yanındaki etiket:

küresel öğelerin turuncu etiketleri var

Global bir öğeyi düzenlerken, ilk fark edeceğiniz şey, onu çevreleyen çizginin artık mavi yerine turuncu olacağıdır. Ayrıca, İngiliz anahtarı simgesini tıkladığınızda, yeni bir pencereye aç tüm düzenlemeyi yapacağınız yer.

Global öğeyi düzenlemeyi bitirdikten sonra, Yayınla, az önce yaptığınız tüm değişiklikler genel öğeye tüm sayfalarda yansıtılacaktır.

küresel bir öğeyi düzenleme

İçeri / Dışarı Aktarma Özelliği (Pro Sürümü)

Diğer web sitelerinde de kullanmak istediğiniz kadar güzel bir şablon oluşturduğunuzu düşünün. Pro sürümü, kendi şablonlarınızı oluşturabileceğiniz ve bunları başka bir web sitesine aktarabileceğiniz / içe aktarabileceğiniz için bunu kolaylaştırır.

Bir şablonu dışa aktarmak için WordPress kontrol panelinde şu adrese gidin: Araçlar > ihracat ve seç Şablonlar. Aşağıdaki açılır menüden, tüm şablonları mı yoksa yalnızca belirli şablonları mı dışa aktarmak istediğinizi seçin.

Nelerin dışa aktarılacağını seçtikten sonra, Dışa Aktarma Dosyasını İndir. Bir XML dosyası indireceksiniz.

şablonu dışa aktarma

Bir şablonu içe aktarmak için şu adrese gidin: Araçlar > İthalat > WordPress. İlk kez içe aktarıyorsanız, Şimdi kur, ama değilse, söyleyecektir İthalatçıyı Çalıştır. İçe aktarıcıyı çalıştırın ve içe aktarmak istediğiniz XML dosyasını seçin.

şablon içe aktarma

İçe aktarılan tüm şablonlarınız Kayıtlı Şablonlar Beaver’ın içinde.

Arka Plan Seçenekleri (Free Vs. Pro)

Hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde, herhangi bir satırın arka planını değiştirebilirsiniz. Ücretsiz sürüm bir renk, degrade, fotoğraf veya video arka planı kullanmanıza izin verecektir. Ücretli sürümle, bu iki gelişmiş arka plan seçeneğinin tümünü yapabilirsiniz: paralaks ve slayt gösterisi.

Lite ve Pro arka plan seçenekleri

Tam Sayfa Kontrolü (Beaver Themer ile Pro Sürümü)

Normalde sayfa oluşturucular, bir web sayfasının üstbilgi, altbilgi ve kenar çubuğu gibi belirli alanlarını ve tek blog yayınları, arşiv sayfaları ve 404 sayfa gibi WordPress tarafından oluşturulan sayfaları düzenleyemez. Ancak üst sayfa oluşturucular bunlar için geçici çözümler buldular ve ücretli sürümlerine kullanıcıların daha önce dokunulmaz bu alanları düzenlemelerine olanak tanıyan özellikler eklediler.

Bunu, Beaver Themer adlı eklentisiyle Beaver Builder ile de yapabilirsiniz. Bu eklenti ile web sitenizin her bölümünü Beaver Builder ile oluşturabilirsiniz. Kendi üstbilgilerinizi, altbilgilerinizi, ızgara yayınlarınızı, arşiv sayfalarınızı, dinamik içerik alanınızı ve daha fazlasını tasarlayabilirsiniz..

Oldukça harika, ancak bunu yapabilmek için yılda 199 dolar daha harcamanız gerekecek.

Kullanıcı Erişimi ve Kısıtlaması (Free Vs. Pro)

Gerçekten kullanışlı bir özellik Kullanıcı erişimi Burada, çeşitli oluşturucu özelliklerine çeşitli sayfa rollerine erişim izni verebilir veya kısıtlayabilirsiniz. Tasarımı kilitlemek ve yalnızca içerik yazarı gibi bir kişinin içeriği düzenleyebilmesine izin vermek istiyorsanız bu kullanışlı olacaktır.

Lite sürümündeki Kullanıcı Erişimi ayarları, premium sürüme kıyasla sınırlıdır. Hafif sürüm ile, yalnızca siteye erişimi kısıtlayabilirsiniz. sadece içerik veya içerik ve tasarım.

Ancak ücretli sürümde, belirli sayfa rollerinin düzenlenmesine izin verebilirsiniz genel satırlar, sütunlar ve modüller. Ayrıca belirli rollerin siteye erişmesine de izin verebilirsiniz. oluşturucu yönetici menüsü ve şablon dışa aktarma aracı.

Beaver Builder Lite Kullanıcı Erişim Ayarları

Beaver Builder Lite kullanıcı erişim ayarları

Beaver Builder Pro’nun Kullanıcı Erişim Ayarları

Beaver Builder Pro'nun kullanıcı erişim ayarları

Öncelikli Destek (Ücretsiz Vs.Pro Sürümü)

Premium müşteriler Beaver Builder ekibinden öncelikli destek alır, ancak bu yalnızca freemium modelindeki bir şirketten beklenebilir. Bir şeyle ilgili yardım alma konusundaki geçmiş deneyimlerimin hepsi keyifli ve hızlı oldu. Teknik destekleri ürünlerini gerçekten tanıyor ve kısa sürede yaşadığım sorunları gideriyor gibiydi.

Ayrıca herkes için kullanılabilir onların Bilgi tabanı satış öncesi soruların yanıtlarını ve Beaver Builder’ı kullanma ve sayfa oluşturucularıyla ilgili genel sorunları giderme ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz..


Mobil Duyarlılık

İnceleme videomla ilgili olarak, Beaver Builder’ın mobil yanıt verebilirliği hakkında bazı açıklamalar yaptım, ancak videoyu yayınladıktan hemen sonra tüm bu sorunlar hızla çözüldü.

Videomda söylediğim gibi Beaver Builder’da mobil düzenlemeden nefret ederdim. Mobil önizlemeler sayfanın farklı cihazlarda nasıl göründüğünü doğru bir şekilde göstermediği için mutlak bir karmaşa.

Neyse ki Beaver ekibi olayları hemen dinledi ve geliştirdi. Artık üreticinin içindeki mobil düzenleme deneyimi çok daha iyi. Sayfanın hem tablette hem de cep telefonunda nasıl göründüğünün doğru bir resmini görebilir ve gerektiğinde düzenleyebilirsiniz.

Masaüstünden mobil düzenlemeye geçmek için açılır ok ekranın sol üst kısmındaki simgesini tıklayın ve Duyarlı Düzenleme.

duyarlı düzenleme

Daha sonra, sayfanın üst kısmındaki ilgili simgeleri tıklayarak sayfanızın tablette ve cep telefonunda nasıl göründüğünü görebilirsiniz:

duyarlı düzenleme - tablet ve cep telefonu

Beaver Builder Pro: Fiyatlandırma

Beaver Builder Pro üç paket halinde gelir: Standart, Pro ve Ajans paketi.

Beaver Builder Pro fiyatlandırması

Her paket, Beaver Builder’ı sınırsız sayıda sitede kullanmanıza izin verir, lisansın süresi dolana kadar bir yıl boyunca öncelikli destek almaya hak kazanır ve premium modüllere ve şablonlara erişmenizi sağlar.

Bu üç arasındaki temel fark, yalnızca Pro ve Agency paketi ile Beaver Builder Temasına erişebilmenizdir.

Peki nedir Kunduz Oluşturucu Teması?

Bazı temalar Beaver Builder ile iyi çalışmıyor. Sayfanız için yaratıcı vizyonunuzu yürütmeyi zorlaştıran bazı uyumsuz ayarlar var.

Beaver Builder Teması, Beaver Builder eklentisi ile entegre edilmiş bir çerçeve temasıdır, bu nedenle uyumluluk ve neyle ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Başka bir deyişle, Uzman ve Ajans paketi ile bir sayfa oluşturucu ve tam uyumlu bir tema elde edersiniz.

Son olarak, yalnızca Ajans paketi, kullanıcıların genellikle sayfanın alt kısmında Beaver Builder adını kaldırabileceği ve kendi markalarıyla değiştirebileceği beyaz etiketleme sunar. Müşteriler için web siteleri oluşturan web geliştiricileri genellikle bu özelliğe ihtiyaç duymaktadır, çünkü giderek daha fazla şirket bazı sayfa oluşturma şirketleri yerine kendi marka adlarını görmek istemektedir.

Fiyat Değeri

Dürüst olmalıyım ve Beaver Builder inanılmaz, güvenilir bir sayfa oluşturucu olmasına rağmen, daha düşük maliyetle yapabileceklerini yapabilen birçok benzer araç olduğunu söylüyor.

Pro paketi, oluşturduğum herhangi bir web sitesi için sık sık Astra temasını sık kullandığım ve gerçekten çoklu siteyi kullanmadığım için kişisel olarak gereksiz olan tema ve çoklu site işlevi dışında Standart paketten çok farklı değil..

Bu yüzden gerçekten bir kullanıcı olarak neye ihtiyacınız olduğuna bağlı. Beaver Builder ile çalışacağı garanti edilen bir çerçeve temasına ihtiyaç duyan bir geliştirici veya ajanssanız ve çok site işlevine ve / veya beyaz etiketlemeye ihtiyacınız varsa, daha yüksek paketleri almak kesinlikle buna değer.

Geri ödeme politikası

Doğru ürünü olup olmadığına karar vermeden önce bir ürünü test etmek istediğiniz türseniz, üreticinin yapamadığını tespit ederseniz, bir paket satın alabilir ve satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. beklentilerini karşılamıyor.

Lisans yenileme

Lisans gelince, bir yıl sonra süresi dolar ve varsayılan olarak otomatik olarak yenilenir. Lisansınızı yenilemezseniz içeriğinize erişmeye devam edebilirsiniz, ancak tüm biçimlendirme sona erer. % 40 indirim ile lisansınızı yenileyebilirsiniz.


Beaver Builder: Ne Seviyorum

 • Beaver Builder, uzun süre dolaşacak, düzenli güncellemeler ve müşteri desteği sağlayacak saygın bir şirket tarafından üretilmiştir..
 • Temiz kodlara ve güvenilir güncellemelere sahip geliştirici dostu bir geliştiricidir.
 • Kullanıcı şikayetlerine dayanarak geçmişte çok fazla iyileştirme yaptılar ve bu, kullanıcı görüşlerinin sağır kulaklara düşmediğinin bir işareti.
 • Mobil uyumlu düzenleme şimdi çok iyi çalışıyor.
 • Web sitenizi bozmayacak ve sorunlara anında yanıt vermeyen güncellemeler için bu sayfa oluşturucuya güvenilebilir. Yüksek miktarlı projeler için% 100 güvenilirliğe ihtiyaç duyan ajanslar ve web geliştiricileri için mükemmel.
 • Beaver Builder, kullanıcıların hayatlarını, diğer sayfa oluşturucularının sahip olmadığı kolaylaştıran küçük şeylere sahiptir. Örneğin, sayfa oluşturucunun içinde, sayfa oluşturucuda kalabilmeniz için yeni bir sekmede açılan WordPress panosuna veya Tema Özelleştiriciye doğrudan bir bağlantı vardır..
 • Onların desteği gerçekten hızlı yanıt ve çalışan çözümler ile birinci sınıf.

Beaver Builder: Ne Sevmiyorum

 • Geliştirme, yeni özellikler eklemelerinin daha uzun sürmesi anlamında oldukça yavaş olabilir. Bu nedenle, daha gelişmiş bir stil veya gösterişli tasarımlar oluşturmak istiyorsanız, üçüncü taraf eklentileri kullanmanız gerekir. Bu eklentilerin bazılarındaki sorun, ekstra maliyetlerin yanı sıra, bazı güncellemeleri Beaver Builder’ın kendisi veya WordPress ile uyumsuzluk nedeniyle sorunlara neden olacaktır. Artık sorunları gidermek için iki ayrı şirketle uğraşmanız ve iletişim kurmanız gerektiğinden işleri daha karmaşık hale getiriyor.
 • Premium şablonları diğer premium sayfa oluşturucuların şablonlarıyla karşılaştırıldığında soluklaşır.
 • Geri alma / yineleme yok! Düşündüğünüzden daha sinir bozucu olabilir.
 • İçerik alanları için tam genişliği etkinleştirmek için, Beaver Builder’ın dışında Astra temasını özelleştirmek zorunda kaldım, diğer sayfa oluşturucularda ise kullanıcılar hemen oluşturucunun içindeki hemen hemen her tema için tam genişlikte içeriği etkinleştirebilirler.

Beaver Builder İncelemesi: Son Düşünceler

Sınırlamalarına rağmen, Beaver Builder hala kişisel olarak muhteşem görünümlü web siteleri oluşturmak için kullandığım güvenilir, kullanımı kolay bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Temiz kodu, geliştirici dostu özellikleri, güvenilir güncellemeleri ve mükemmel desteği onu piyasadaki en iyi sayfa üreticilerinden biri yapar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map